СТРАХ МЕ Е- НА 26 САМ - МоЖЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ГАРДА

  • 45 554
  • 276
  •   1
Отговори
# 45
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Много съжалявам мила, много. Не  е вярно, че няма да си пълноценна жена, не е вярно, че не можеш да си майка, а и пластичната хирургия е напреднала много. Трябва първо да си жива, за да си жена и майка, това е най-важното.  Прегръщам те силно и не се бави спаси живота си, дано всичко мине безпроблемно и вече никога не те сполети такова нещо, от сърце ти го желая.

# 46
Здравейте мили момичета,продължавам с превръзките.Епикризата ми още не е готова,май ще има лачетерапия и хормонални лекарства и за двете незнам нищо,незнам какви последици могат да донесат,но си мисля че трябва някак си да се лекувам защото не е нормално 4 пъти да ме режат на едно и също място (видях си последната операция  разцепилиса ме страшно много Cry Cry Cry).Също така разбрах че трябва да правя и някакво изследване HER 2,просто сам толкова объркана че незнам кога ще свърши този космар.Трета седмица не съм немога да осъзная че ми се случи това  Cry Cry Cry
АСЯ ДИМИТРОВА при същия доцент ходих когато ми каза че нищо ми няма с едната разлика че той не ми взе материал от буцата както е направил с тебе,смятам че щом го е направил може да си поспокойна,макар че аз вече не вярвам на него.Моя доцент се казва Гаврилов завеждащ отделение гръдна хирургия в Онкологията,просто отиваш там плащаш си на регистратурата за преглед
и цакаш на първия етаж пред 5ти кабинет,но преглежда само сряда ранно сутрин надявам се всичко да е ок при тебе Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:45 от Доня Туфиня

# 47
  • Мнения: 502
Миличка, не се притеснявай Hug.Ще правиш каквото трябва и каквото ти кажат докторите,всичко ще се оправи.Дори,ако трябва и терапия ще правиш,за да стопираш всичко това.След което ще си живееш както преди,повярвай ми.Много жени има с твойта съдба,но си  живеят живота,важното е да се излекуваш!Вярвай в това.

Благодаря ти за отговора,мисля да си запиша час при твоят д-р да ме види и той.

Ще следя темата и да съобщаваш само добри новини:bouquet:.

# 48
  • Мнения: 822
STRAH ME E,вече през толкова много битки си преминала,че трябва да си вярваш и да си убедена,че правиш най-доброто за себе си...
Имам позната,която се оперира на 29.Мина през курс на лъче- и химиотерапия.Дори не спря да работи през това време.Горе главата и гледай само напред!Зная,че не е лесно...
Иначе като съвет към всички,които са изправени пред този проблем...Търсете поне две мнения.Да не кажа три...Много уважавам Д-р Гаврилов,но със сигурност бих потърсила и друг експерт без изобщо да споменавам,че съм била при него.Той е наистина изключителен специалист и дали от респект или по други причини,колегите му никога не биха оспорили негово мнение...
STRAH ME E,след като си стигнала дотук,довери му се и за терапията след операцията...Не че не можеш да се допиташ и до други...Желая ти успех в борбата!Надявам се,един ден преживяното от теб да бъде само лош сън...  bouquet

# 49
  • Мнения: 502
STRAH ME E, пиши ни как си,какво става?

Успех ти желая Hug.

# 50
Не се притеснявай, явно положението не е толкова лошо, щом веднага не са ти назначили химиотерапия, а смятат, че могат да минат и само с лъчетерапия. Доколкото знам, при злокачествени образувания винаги се назначава химиотерапия, за да се ограничи разпространението на процеса. Разпитай доктора си за повече подробности - имало ли е ракови клетки в лимфните ти възли (всъщност аз не разбрах дали са ти отстранили и тях - обикновено така се прави при злокачествен тумор), защо са решили да не назначават химиотерапия и т.н. Щом са запазили гърдата ти, явно процесът не е напреднал. Това изследване, което ти предстои, май е за типизация на рака.

Иначе си помисли примерно за Кайли Миноуг, която цяла година беше на химиотерапия след операция от рак на гърдата и сега е здрава и по-красива отвсякога; с рак на гърдата се пребориха и певиците Анастейша и Шерил Кроу и както виждаш, са си живи и здрави. Ракът отдавна вече не е равнозначен на смъртна присъда, просто приеми, че е едно изпитание, през което трябва да преминеш, и нищо повече. И бебе ще си имаш, какво като ще трябва да го отложиш с някоя и друга година, и нови гърди ще си направиш при някой пластичен хирург, хем по-хубави от твоите си, изобщо сега най-важното е да спазваш лекарските препоръки и да се лекуваш, а после нещата постепенно ще си дойдат на мястото. Важното е, че си го открила навреме и че прогнозите са добри!

Желая ти да се възстановиш бързо и отсега нататък да ти се случват само хубави неща!

# 51
  • Мнения: 14 133
STRAH ME E, пиши ни как си,какво става?

Успех ти желая Hug.
Кураж!!! Бъди силна!!! С теб сме!!!  Praynig

# 52
Здравейте милички,днес най накрая получих дългоцаканата епикриза.Ето какво разбирам горе долу:
Щадии 1,Лобуларен Карценом,12 линфн възли са ми махнати не са засегнати. Препоръки за понататасно лечение:Лачетерапия,Антиещрожентерапия(вобще незнам какво е това)Изследване на ЕР,Pr,HER 2(за това разбрах че си плащаш някъде отзад в онкологията това е извадения тумор от мен ,които се пази и на база на него се изследва какъв е рака,от кой хормон се повлиява защото се пказва че при мене е на хормоналнна основа.Та сега се започна ходене от кабинет на кабинет,издирване на амбулаторния ми картон които не се знае къдее,безкрайно много неща които не са ми ясни и няма кой да питам добе че жените на които правиха превръзки сутрин си разменяха информация за да разбрах някои неща.С доктора вобще не се говори падна ми този човек много в очите ако ще да е най добрия в Балагария не мога да му оправдая относението към мен и най вече начина по които разплакваше жените на възраста на маяк му.Изморена сам а сега се почва сблъсък с инстанциите,все още немога да осмисля какво ми се случи.Целувам ви   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:47 от Доня Туфиня

# 53
  • Мнения: 502
Strah me e,радвам се,че всичко е изчистено Hug.Щом трябва  ще ходиш на лъчетерапия,важното е всичко да се оправи.
Стискам ти палци и ти желая много смелост,за да преминеш през изпитанието Peace.

Аз се опитах да си запиша час за Гаврилов в частния му кабинет,приемал само сряда и до каря на годината е заето Shocked.
Ужас.Ти сигурна ли си,че ако отида в онкологията и си платя долу ще ме приеме в 5 ти кабинет?Ако е така да се замъквам там.
Сестрата ,при която се опитах да си запиша час за частния к-т,ми каза,че те лошите работи не боляли.... Rolling Eyes.Ама то не е сигурно й казвам аз,тя пък сигурно е,вероятно киста имате щом ви боли и расте бучката....Какви са тия диагнози по телефона незнам.Аз искам доктора да ме види.

Съжалявам да чуя ,че Гаврилов има лошо отношение към пациентите Sad.Останах с впечатление,че е по-добър човек....

Айде да пишеш от време на време как си и какво става около теб Hug.
Следя темата.

# 54
Миличка и мене ме болеше буцата и то доста и той ми казваше рака не боли,а то виж какво излезе карцеом щадии 1.Незнаех че е такава лудница в кабинета му,ако си здравноосигуренна можеш да отидеш с направление в кабинета му.Ако не си плащаш на регистратурата и няма право да не те приеме.За съжеление този човек се промени доста пак казвам много съм разоцарованна.Останала сам със добри впецатления от Марков пак в Онкологията,поне е доста по мил.Ако мислиш че ще понесеш относението на Гаврилов,но може и да извадиш касмен да оцелиш 10 му спокойнни минути за деня.Отиди или при него или при Марков недей да цакаш повече при мене сичко стана за 1 месец.Може и да е фиброаденомче най малкото зло,пиши bouquet

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:47 от Доня Туфиня

# 55
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз имах някъде кооридатите на Марков, личния му мобилен телефон, но му забутах визитката. Доволна съм и от доц. Александрова, гадна е , но е супер лекар. Някой ако има координатите на Марков да ми ги даде, ако може.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Доволна съм и от доц. Александрова, гадна е , но е супер лекар.

 Peace

STRAH ME E, тук можеш да получиш всякаква информация за заболяването:

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak

А тази тема, ще ти помогне да си разчетеш диагнозата:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=194602 … mp;sb=5&part=

# 57
Миленка благгодаря ти за линкувете бяха ми от голяма ползва,благодарение на единия разцетох диагнозата си и стигнах до извода че рака при мене е 1 щадии и нямам разейки  bouquetbouquetbouquet
За съжеление в место да започнах да гледам спокойно на живота явно няма да стане за пореден път се сблъсках с "добри" хора.Записаха ме за лаце терапия на 15.11.2007,но лацетерапевката беше много мила като ми каза че след терапията която ще продължи 25 дни ще трябва да пия хормонални хапчета така пише и в епикризата.Аз  и казах ок ще ги пия и после няма проблем за детенце, атя ми отговори ма не са ли ви казали тези хапчета разрусават яичинците и няма да можете да имате Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry,боже неразбрах какво става започнах да плача а тя само каза много сажелявам,не мога вече да издържам цял месец не съм на себе си,не може да ми се случва, не го заслужавам,незнам на кой да вярвам.Имах възможност да поговоря с 1-2 човека и те казаха че се спира за определен период функцията на яйчниците но не се разрусават.Много съм объркана искам да сварсва вече,не мисля че ще се справя със всичко това,нямам сили.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:48 от Доня Туфиня

# 58
  • Мнения: 4 150
СТРАХ мЕ Е,
Ти погледна ли линка,който ти дадох...Не,предполагам...
Има в алтернативният форум zа zдравето една zабита тема zа Германската Нова медицина.ПОгледни там непременно.Ако искаШ преводи точно zа рака на гьрдата пиШи,Ще ти пратим.

# 59
  • Мнения: 598
И аз си го мислех това още в началото на темата, още преди да ти мине операцията, но се притеснявах да ти го кажа. И точно затова почнах да разпитвам тук там и на мен няколко човека ми казаха, че с тези лекарства се спира за известен период функцията на яйчниците, а след това тя сама се възстановява. Но за да си по-сигурна питай лекуващия си лекар, а не тези в лъчетерапията. Всеки се прави на компетентен, но само този който ти е изписал лекарствата, или пък някой аптекар, или пък в бележката на лекарството ще видиш какво е писано.

Дай името на хормоналното лекарство да се разровим в интернет и да прочетем какво точно му е действието. Ти си решаваш. Ако решиш може и да не ги пиеш.

Общи условия

Активация на акаунт