СТРАХ МЕ Е- НА 26 САМ - МоЖЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ГАРДА

  • 45 575
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
Танина все още незнам какво ще ми се предпише,тя започнах да ми каза някакви,но не ги запомних,сле 15 дена ми престой лачетерапията и след нея хормоналната терапия.Незнам какво да мисля,Гаврилов беше казал че поне 2 години ще ги пия и след това може,вярно че него трябва да слусам.Но понякохга си мисля че сам си вообразила че ми го е казал

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:49 от Доня Туфиня

# 61
  • Мнения: 598
Значи в епикризата ти са писали антиестроген терапия. Точно това е хормоналната терапия. Естрогенът е хормон отделян от яйчниците и някои учени са сметнали, че когато е в по-голямо количество може да предизвика рака на гърдата. Затова доктора ти казва две години да пиеш хапчетата, за да може през тези две години да се намали значително производството на този хормон. Мисля, че дори обиконовенните противозачатъчни също влияят на този хормон, но в по-слаба степен или го съдържат ли, нещо от този род беше.

Трябва да имаш до себе си доверен човек, който ще те подкрепи и ще те успокоява за да успееш да довършиш лечението. А и ти трябва да си убедена, че това ще ти помогне. Така както чета от постингите ти оставам с впечатлението, че сама ходиш в болницата и сама си отнасяш гадното отношение на лекарите. Съветвам те да ходиш с приятел, гадже, майка ... с придружител за да ти е по-спокойно.   bouquet И питай и разпитвай когато и който можеш. Събирай си информация. Дори и докторите да те гледат накриво да не ти пука, те са длъжни да ти обяснят всичко за състоянието ти и кое е  най-добре в твоя случай. Трябва да се съобразят с желанието ти да имаш деца и да ти предложат най-безвредния вариант. Може би точно така са направили, но ако не си сигурна иди и питай, докато станеш сигурна.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 283
Знаеш ли, по - добре е да те е страх сега и от това отколкото да не знаеш какво друго може да те очаква. Няма да те успокоявам, а само се опитвам да те окуража. Хубаво е, че е хванато на време и можеш да преосмислиш какво ще се случи по - нататък. Желая ти късмет при операцията каквато и да е тя и искренно се надявам да е частична т.е. да се наруши само формата на гърдата.
Стискай зъби - това е за твоето здраве и гледай напред

# 63
  • Мнения: 1 494
Страх ме е,  абсолютно разбирам шока и паниката, която те е обзела. Няма начин да е иначе- бъди сигурна. Това трябва да се изживее и надживее, но не става отведнъж. Не си поставяй въпроса за справедливостта- много е сложно и различно, спрямо различните гледни точки. Я се опитай да го погледнеш от тази страна- имаш шанс, че е хванато в началото. От този момент нататък ще си много бдителна за здравето си и вероятно ще избегнеш много други беди, благодарение на това. И друго- на вълка му е дебел врата, защото си върши работата сам. Най- добре сама събери информация за болестта, лечението, лекарствата. Много е важно да намериш свестен лекар- хем добър специалист, хем да му имаш доверие. Вярата в лекаря е изключително съществена.
За децата сега не мисли- приоритета сега е ЖИВОТ. Достатъчно си се травмирала, не се натоварвай още. Задачите се решават една по една, особено такива сериозни задачи.
И последно- мобилизирай се максимално- физически и психически. Това е верния път! Огледай се и ще видиш толкова много неща на които да се радваш и да си благодарна!
 Hug

# 64
  • Мнения: 4 392
Zdraveite,paro iskam da se izvinq,ne mi raboti kirilicata.Predi edin mesec si napipah bucka,dosega sam operirana ot fibroadenom 3 pati v Onkologiata pri docent Gavrilov.Misleh che i tozi pat stava vapros za sashtoto, no neshtata stanaha mnogo  slojni.Docenta beshe v otpusk i za moe uspokoenie otidoh pri docent Kirov blagodarenie na vasiq sait namerih negovite kordinati,docenta kaza  che e adenomche i da  ne se pretisnqvai,kaza mi otidi ako iskash pri Gavrilov sled kato se varne.Otidoh sled otpuskata mu napravi mi biopsiq i kaza che e izloiral zlokacestveni kletki.Kaza trqbva da se mahne napravi si izsledvaniq na beliq drob na cerniq,kardiootgrama,palna kravna kartina i tumuren marker,napravih vsichko tumorniq marker e dobre,vsichko e ok.Vcera bqh na komisiq,tretiraha vsichi kato cuvali s kartofi,edna doktorka vika ima li oshte na van che stana rekieno vreme i mi omrazna ,zapochnaha da me opipvat 10 coveka i  da si govorqt za razni protezi,vikam hora znachi li tova che iskate da me ostavite bez garda,nikoi ne mi otgovri.V ponedelnik trqbva da postapq v Onkologiata,vav vtornik shte me operirat v srqda neznam kak shte se sabudq ,vsichko tova ne moga da go ponesa,ne sam jiva dori i sega kogato vi pisha.Cula sam che sa kasapi ne im puka. Kajete mi kakav jivot shte imam,kak shte moga da bada jena sled tova ,ne sam rajdala a iskah da imam bebe.Dali nqma da napravqt greshka sko reshat da  mi otstranat gardata nqma da sam sashtiq covek ,psihiceski shte ruhna strah me,molq vi pomognete mi molq vi.

STRAH ME E, първо вземи се регистрирай, смени ника си на "не ми пука", "ще оздравея" или "здравето е в мен самата" и се заинтересувай от алтернативна медицина, защото животът не е черно- бял, а цветен.  bouquet
Дали ще отидеш утре и ще оставиш да те режат, зависи само от теб. Никой няма да те изкара насила от вас, ако не искаш.  Въпросите в края на постинга ти са риторични.  Peace

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:59 от Доня Туфиня

# 65
Мила AMARENA искам да ти блaгодаря за   хубавата статия и хубавите думи  bouquet  bouquet  bouquet.Знам че от тук нататък трябва  да гледам на болестта не
като смъртна присъда а като диагноза.
Единственото което ме държа не изперкам това е че е 1 стадии и е хванато в началото.Трудно ми е много трудно особено след като лъчетерапевката ми каза че хормоналните лекарства ще унищожат яйчниците и никога няма да имам деца.Независимо че много хора ми казаха "не и вярвай,говори глупости"Непрекъснато в главата ми са нейните думи Cry Cry Cry

# 66
  • Мнения: 4 392
В грешка си. Не ти свалям звезди. Не се опитвам просто да те успокоя.
Знам че от тук нататък трябва  да гледам на болестта не
като смъртна присъда а като диагноза.
Даже и понятието "диагноза"нищо не означава.
Не си си сменила ника. Никакъв напредък не виждам при теб.
Не бих се подложила на лъче-/химио"терапии"! Stop
за ГНМ можеш да четеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217782.0

# 67
Мило момиче, трябва да намериш сили в себе си и да се мобилизираш. Аз също съм оперирана. Знам какво е да чакаш хистологичен резултат. Не го пожелавам и на враговете си. Първо трябва да си наясно, че нямаш избор - ТРЯБВА да се оперираш. Второ - едва след излизане на трайния хистологичен препарат ще е напълно сигурно какви са клетките. Трето - дори да се наложи премахване на цялата гърда може да говориш с опериращия лекар за перфектно протезиране. И четвърто - не си мисли, че като са по- груби и прями с тебе, лекарите в Онкологията са по- малко компетентни. Напротив - там са най- добрите специалисти в България. Това им отношение е отчасти изградена тяхна самозащита срещу целия ужас на онкозаболяванията, с които работят всекидневно.

# 68
  • Мнения: 4 392
Мило момиче, трябва да намериш сили в себе си и да се мобилизираш. Аз също съм оперирана. Знам какво е да чакаш хистологичен резултат. Не го пожелавам и на враговете си. Първо трябва да си наясно, че нямаш избор - ТРЯБВА да се оперираш. Второ - едва след излизане на трайния хистологичен препарат ще е напълно сигурно какви са клетките. Трето - дори да се наложи премахване на цялата гърда може да говориш с опериращия лекар за перфектно протезиране. И четвърто - не си мисли, че като са по- груби и прями с тебе, лекарите в Онкологията са по- малко компетентни. Напротив - там са най- добрите специалисти в България. Това им отношение е отчасти изградена тяхна самозащита срещу целия ужас на онкозаболяванията, с които работят всекидневно.
Извинявам се, ако прозвуча грубо, но не мога да повярвам, че някой твърди, че "трябва", без да познава случая...
По твоята логика, аз пък казвам, че не трябва..
Тук ми е много хлъзгаво, няма да пиша повече.. Който иска да научи нещо, ще намери начин. Peace

П.П. Иначе съм съгласна с теб, че е ужас, но само ако им се оставиш в ръцете. Аз не бих.


Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:20 от Amarena

# 69

Извинявам се, ако прозвуча грубо, но не мога да повярвам, че някой твърди, че "трябва", без да познава случая...
По твоята логика, аз пък казвам, че не трябва..
Тук ми е много хлъзгаво, няма да пиша повече.. Който иска да научи нещо, ще намери начин...


[/quote]

Не звучиш грубо, а просто некомпетентно. Моята логика е свързана с личния ми и на доста мои познати опит. Ти имаш ли операция на гърдата? Аз имам. И доста мои познати - също. Преживяла съм нейния ужас. Мисля, че ти не си. Не ти го пожелавам.

# 70
  • Мнения: 4 392

Извинявам се, ако прозвуча грубо, но не мога да повярвам, че някой твърди, че "трябва", без да познава случая...
По твоята логика, аз пък казвам, че не трябва..
Тук ми е много хлъзгаво, няма да пиша повече.. Който иска да научи нещо, ще намери начин...




Не звучиш грубо, а просто некомпетентно. Моята логика е свързана с личния ми и на доста мои познати опит. Ти имаш ли операция на гърдата? Аз имам. И доста мои познати - също. Преживяла съм нейния ужас. Мисля, че ти не си. Не ти го пожелавам.
Съжалявам за това, но бих искала само да ти кажа, че една операция не те прави автоматично компетентен.
Прави те, да, но  само в това,което ти казват лекарите, каквото четеш в официалната литература, каквото изпитваш като ужас и болка. Sad
Давам си сметка, колко глупаво изглеждам отстрани, но съм  поела този риск, защото съм добронамерена.
Знам, че са малко тези, които ще разберат. Пуснах текст по- горе. Ти прочете ли го?
Както и да е. Това наистина беше последната ми реплика тук.
Много здраве пожелавам на всички! Peace

 

# 71
Мила Amarena, ти написа "...Веднага щом конфликтът се разреши, разязвената тъкан ще бъде възстановена. Традиционната онкология нарича тази клетъчна пролиферация през фазата на излекуването “интрадуктален карцином”. Германската Нова Медицина предлага различно виждане.След внимателно наблюдаване на естествените биологични закони повече от две десетилетия, д-р Хамер може да ни увери, че такъв “лекуващ тумор” е безобидна бучка, която бавно ще се разгради в процеса на излекуване." това е пълна групост. Не трябва да вярваш на всичко, което четеш в интернет. Т.нар. интрадуктален карцином е най- трудно откриваемия и често в най- късен стадий на развитие рак на гърдата. С най- висок процент смъртност и малка преживяемост. Така, че твоята и на още някой там теория за "безобидната бучка" е меко казано лъжа. Престъпление е според мен да съветваш момичето да откаже лъче- и и химиотерапията.

# 72
  • Мнения: 1 494
mir0123, абсолютно те подкрепям.

# 73
  • Мнения: 4 451
Мисля, че Amarena иска просто да помогне.

# 74
  • Мнения: 1 494
И аз мисля така, но материята е много крехка и трябва да се внимава със съветите. Аз също уважавам и следя постиженията на алтернативната медицина, но не бива да се отхвърля традиционната. Информацията е винаги от полза, но решението всеки трябва да вземе сам- особено такива.

Общи условия

Активация на акаунт