НЕМСКИТЕ ГИМНАЗИИ В СОФИЯ

  • 50 834
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 478
 Извинявам се, Ловешката ЕГ е седма, а Бургаската АЕГ -пета. Embarassed

# 61
Като бивш учител по Информатика с 9 години практика смея да твърдя, че в обикновено училище език не се научава, та дори и да се нарича езикова гимназия и да се смята за елитна. Нивото на обучение е паднало във всички училища с течение на времето, но това се дължи на упадъка на образователната система през годините.
На онези които твърдят, че Езиковата в Ловеч не подготвя добре, ще дам пример със себе си. Завърших немската в Ловеч през 1991 с немски език. Тогава нямаше нито Шпрахдипломи, нито частни уроци. Разчитали сме само на знанията в час. Била съм в Австрия и Германия за кратко и не съм имала проблеми с езика. От 91 година до 2007 не съм ползвала, нито съм си поддържала езика. През 2007 останах крайно изненадана от себе си, когато се явих на интервю за работа (изискването беше за писмен и говорим немски, английски език и ИТ) и го спечелих като направих перфектен превод от и на немски + бизнес кореспонеденция. Работя в ИТ сферата и ползвам предимно английски език, но рядко ми се налага и нямам проблеми с немския.  Така че знанията от немската са трайни и за цял живот. Нито за момент не съжалявам, че съм учила там. Немската възпитава и учи на самостоятлност и справяне в живота.
Така че, ако след 5 години ми се наложи да избирам училище за моята дъщеря, то няма да се двоумя ни за миг. Езиковата в Ловеч е школа и всяко друго училище бледнее.

Все пак традициите са си традиции!

# 62
  • У нас
  • Мнения: 304
Езиковата в Ловеч-както по-рано я наричаха Немската! newsm10 Гордост ,чест,традиции. Прекрасни преподаватели, ученици с висок дух ,знания и самочувствие(естествено с покритие).ТОВА Е МАЛКА ЧАСТ ОТ ВСИЧКО ОНОВА,КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ЗА ГЧЕ"ЕКЗАРХ ЙОСИФ I" smile3501 smile3501 smile3501

# 63
Нищо не казвате за частните немски училища?

# 64
  • София
  • Мнения: 478
 Minze, темата е за гимназиите, а доколкото ми е известно, тенденцията е малка част от възпитаниците на частните езикови училища да се продължават в тях и през гимназиалния курс (неслучайно таксите в някои от тях са по-ниски за горните класове). А за началния курс частните училища като цяло изглежда дават добра основа за овладяването на езика най-вече поради големия брой часове и  добре мотивираните материално преподаватели, в това число и немци.
 Cerber, нещо не схващам мисълта Ви; от една страна изразявате задоволство от резултатите от обучение от Вашето училище, а твърдите, че език в езикова гимназия не се научава?! Или имате предвид, че нивото е паднало през последните години?
 

# 65
Здравейте всички. Попаднах на форума Ви, търсейки ... учителка по немски за мой познат в София. Той е начинаещ в немския, с висше обр., владеещ два други езика.
Желателно е учителка. Жените в тази професия са по-дисциплинирани.
Ако някой може да помогне с информация за учителка, моля да прати меил с данните на ago25@t-online.de
Благодаря предварително. Поздрави.

# 66
искам да ви кажа, че 35то училище го прави немска гимназия това, че се издава Sprachdiplom. Немецът, който контролира финансите и обучението се намира в 35то. И там се учи здраво немски. Аз съм завършила 35 и ви гарантирам че между 35 и 73 няма никаква разлика.тази година(2008) резултатите на изпита за Sprachdiplom бяха по-високи дори от тези на 91НЕГ.

# 67
Борете се докрай за 91 НЕГ(1 НЕГ),73 СОУ(2 НЕГ) и 35 СОУ(3 НЕГ).И в трите немски има паралелки,подготвящи за получаване на немска езикова диплома DEUTSCHES SPRACHDIPLOM.Тази диплома се получава след успешно положен изпит без такса,ако сте в някое от немските училища или срещу такса в Немски културен център.Дипломата ви гарантира високи знания по немски ез. и ви дава право за обучение в елитни университети в Германия и Австрия без приравнителен изпит!Предимството на 91 НЕГ са т.нар.  "Лайстунгкласе",в които може да получите немско зрелостно свидетелство.Иначе все повече хора казват,че между 73 и 35 няма никаква разлика и езика се преподава на еднакво ниво.Аз лично познавам родители,чиито деца учат в немските училища и са доволни от преподаването.

# 68
  • Мнения: 10
Борете  се... А щом приемат децата, веднага бивате информирани, че трябва да започнат частни уроци по езика.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 274
Борете  се... А щом приемат децата, веднага бивате информирани, че трябва да започнат частни уроци по езика.
Айде пак врели-некипели... ooooh! Кой информира да почват децата частни уроци? Моето дете не е ходило на частни уроци, не беше учил немски никак до момента, завърши с отличен и беше приет в лайстунг без никакво напъване.
Сега, ако някой го помързява да учи, или не може да издържи на ритъма на подгответо - може да са го посъветвали да взима уроци, за да не изпадне от класа.

# 70
Имам много добро впечатление от 35 СОУ.Преподаването там също е на високо ниво,а има и DSD(Sprachdiplom) класове.Държа да отбележа,че в 35-то има много добри учители от 91 НЕГ,а също и немци.

# 71
  • Мнения: 6
Хм.. чудех се дали да подновявам темата, въпреки че е доста стара... но мисля, че по-добре цялата информация да е на едно място....

За 91НЕГ - http://91neg.bg/ какво да ви кажа. Моите впечатления са, че това е може би най-елитната гимназия не само в София, но и в България. Освен това... сега не знам дали ги има още, но Leistungsklasse класовете подготват учениците на много високо ниво. Може би и поради това една много малка част остават след това в България. А и погледнете само, колко успешно реализирали се в професионален план хора има, които са учили там. Там просто подготовката е на ниво!

Отделно, мисля че сте пропуснали да споменете немска гимназия Uwekind - http://www.uwekind.com/page/index/angliska-i-nemska-gimnazia. Училището е частно, с добра традиция, имат няколко успешно завършили гимназиални класа. Работи се по международни езикови IB програми (MYP & Diploma Programme), както и съвместно с Гьоте институт за придобиване на Goethe-Zertifikat. А всъщност... знаете ли... тези IB програми мисля че имаха някакъв изпит накрая, който пък ако е успешно положен може да се използва за директно кандидатстване в чужбина...

Относно кандидат-студентски изпити... в Uwekind например не съм наясно как се влиза, но за НЕГ.. мисля че последно беше една от най-предпочитаните гимназии с най-висок бал за 2016.. което си е висока летва... Ето го и материала - http://www.danybon.com/obrazovanie/koi-sa-naj-jelanite-gimnazii- … lki-v-sofia-2015/. От друга страна пък.. който влезе.. е една крачка напред пред другите Simple Smile Чакайте да видя .. имаше още един материал, този път за резултатите от матурите по БЕЛ - https://www.24chasa.bg/novini/article/5657720. Мисля, че не е изненадващо, че по резултати 91 е на първо място Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 1 570
Коя друга частна гимназия освен Увекинд подготвя за SPRACHDIPLOM? Веда имат на сайта информация , че са оторизирани да подготвят ученици за немската езикова диплома – Sprachdiplom II. Това същото ли е като в Увекинд? И като в 91, 73 и 35?

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте, аз тази година ще кандидатствам, но искам да разбера до колко всъщност е добра 91 НЕГ, защото мисля да кандидатствам там.

# 74
  • София
  • Мнения: 18 048
Коя друга частна гимназия освен Увекинд подготвя за SPRACHDIPLOM? Веда имат на сайта информация , че са оторизирани да подготвят ученици за немската езикова диплома – Sprachdiplom II. Това същото ли е като в Увекинд? И като в 91, 73 и 35?
Знам, че въпросът е стар, ползвам цитата само като основа за инфо. Deutsches Spachdiplom 2 и  DSD 2 е едно и също, второто е абревиатура на първото. Веда, Ерих Кестнер и трите държавни подготвят в София по тази програма.  Uwe НЕ подготвят за ДСД2, поне до тази година включително нямат явили се зрелостници на изпита. В края на миналата календарна 2018-та година в ТУ София  на писмен се явиха децата от упоменатите 5 училища. ДСД е сертификат за владеене на немски, нищо че съдържа в наименованието си  диплома. Уточнявам, за да няма подведени. Немска диплома за средно  в София взимат само децата от  училището към посолството и от двете паралелки лайстунг на випуск в 91НЕГ.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 19:56 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт