НЕМСКИТЕ ГИМНАЗИИ В СОФИЯ

  • 50 850
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Аз съм завършила 91 НЕГ. Вярно, че беше отдавна, но все пак смятам, че и сега тя е единствената НЕГ в София, а другото са вариации по темата Grinning.
Лекси, Hug  bouquet
Сродни души сме си ние Hug  Извинявам се за спама!

и мен ме бройте Grinning

Галче,
не знам какъв ти е стажа по форумите, но в никакъв случай писаното не трябва да се приема като чиста монета Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 941
Галче, казах, че все още нямам достатъчно впечатления, защото синът ми е само 9 клас. За елитността на училището не може да се спори, но всепак ми се искаше изискванията да за мааалко по-големи.
Иначе, отношенията, комуникациите са чудесни, дисциплината на относително добро ниво. Основното преимущество на Немската освен изучаването на езика според мен е, че там са се събрали деца със сходни интелект, интереси и цели, което обуславя и един по-равномерен учебен процес, който надяваме се да има най-положително развитие за децата  Laughing

Относно частните уроци- поне в класа на сина ми никой не ги е карал да ходят. Въпреки това, има доста амбициозни деца (и родители), които от началото на 8 клас поеха по частни учители с амбицията да се подготвят за 100% приемане в Лайстунгсклассе. Това обаче не е задължително ако детето е при добра учителка в подготве и е достатъчно сериозно да учи редовно- моят син го приеха в Лайстунгсклассе без нито час частни уроци  Mr. Green

73 и 35 са СОУ, а 91 е НЕГ .

# 17
  • Мнения: 3 479

Галче,
не знам какъв ти е стажа по форумите, но в никакъв случай писаното не трябва да се приема като чиста монета Peace

Не ми е голям стажът по форумите, обаче аз вече се напарих с едно `елитно` държавно училище в София. Сега синът ми е в седми клас и ни предстои голямата лудост, наречена: Кандидатстване в елитна гимназия. От известно време се чудя заслужава ли си цялата тази истерия около така наречените елитни гимназии. newsm78

Относно частните уроци- поне в класа на сина ми никой не ги е карал да ходят. Въпреки това, има доста амбициозни деца (и родители), които от началото на 8 клас поеха по частни учители с амбицията да се подготвят за 100% приемане в Лайстунгсклассе. Това обаче не е задължително ако детето е при добра учителка в подготве и е достатъчно сериозно да учи редовно- моят син го приеха в Лайстунгсклассе без нито час частни уроци  Mr. Green


Допълвам си поста.
Ива_С ей това  ако детето е при добра учителка в подготве ме озадачава и ме навежда на мисълта, че щом то съществува, гимназията няма да е чак толкова елитна. За едно предендиращо за елитност училище би трябвало да е в сила правилото, че всички учители са на еднакво високо ниво, особено тези по основният език.
Поне преди години, когато аз бях ученичка в една провинциална езикова гимназия, това беше така.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 16:13 от Галче

# 18
  • Мнения: 3 146
Завършила съм 73-то. Отказах се от 91 на времето и сега съм сигурна, че съм направила добър избов. Вижте, ако искате детето да отиде да учи в Германия след това, в което и училище да влезе, ще му е от полза - и в 73, и в 91 дават дипломи. И в двете преподават немци. Ако детето е съвестно, и на двете места ще научи добре немски.
Ако искате да кандидатства в България след завършването, препоръчвам ви 73-то, защото има много добра подготовка по основните предмети.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... тя е единствената НЕГ в София,

айде, айде...
Единствената (за времето си) най-добра НЕГ беше тази в Ловеч, чийто възпитаник се явява мъж ми.

Tari Tasartir, на кумата ми синчето сега е 4-ти клас там. Има си и "+" и "-", като всяка друга гимназия. По отношение на езика - не знам. Едно време, го водеше и на доп. уроци, за да е добре с езика. Сега не знам как е.
Племенниците ми са възпитаници на 35-то. Бих казала, че без контрол - няма ефект. Става дума за началното и средното езиково школо.

# 20
  • Мнения: 3 146
... тя е единствената НЕГ в София,

айде, айде...
Единствената (за времето си) най-добра НЕГ беше тази в Ловеч,

Точно така е. И това наистина е било най-доброто училище по немски, което е имало в България. Сега няма такова.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
... тя е единствената НЕГ в София,

айде, айде...
Единствената (за времето си) най-добра НЕГ беше тази в Ловеч,

Точно така е. И това наистина е било най-доброто училище по немски, което е имало в България. Сега няма такова.
Съгласна Peace. Но както съм уточнила, имах предвид за София Wink

# 22
  • Мнения: 1 413
И ...ако се наложи ...ще ми изпратиш ли / на лични / ...ако е удобно координатите на тази прекрасна учителка ? Ще съм ти много благодарна  Praynig

http://forum.91neg.com/index.php?showtopic=10373

За съжаление темата е кратка, но това е моята преподавателка - Фрау Каназирска, само хубави неща мога да кажа за нея като педагог и като човек Hug

# 23
  • Мнения: 11

Допълвам си поста.
Ива_С ей това  ако детето е при добра учителка в подготве ме озадачава и ме навежда на мисълта, че щом то съществува, гимназията няма да е чак толкова елитна. За едно предендиращо за елитност училище би трябвало да е в сила правилото, че всички учители са на еднакво високо ниво, особено тези по основният език.
Поне преди години, когато аз бях ученичка в една провинциална езикова гимназия, това беше така.

Съгласна, но това важи за съжаление за всички езикови училища, а трудно може да се контролира. От 8-те учителките в подготве само за една се носят някакви отрицателни мнения.

# 24
  • Мнения: 3 479

Допълвам си поста.
Ива_С ей това  ако детето е при добра учителка в подготве ме озадачава и ме навежда на мисълта, че щом то съществува, гимназията няма да е чак толкова елитна. За едно предендиращо за елитност училище би трябвало да е в сила правилото, че всички учители са на еднакво високо ниво, особено тези по основният език.
Поне преди години, когато аз бях ученичка в една провинциална езикова гимназия, това беше така.

Съгласна, но това важи за съжаление за всички езикови училища, а трудно може да се контролира. От 8-те учителките в подготве само за една се носят някакви отрицателни мнения.

Това звучи доста обнадеждаващо. А ти учиш ли в момента там или си майка на ученик? Просто искам да разбера актуалността на информацията.

# 25
  • Мнения: 967
И аз съм завършила 91 НЕГ. Частните уроцит по немски в 8 клас са им необходими, защото има тест накрая на подготвителен клас и по резултата ги разпределят в различни степени (от това зависи, каква диплома ще вземеш накрая).

Дъщеря ми е в 5 клас (отчасти немски матерен език) и я записах на интензивен курс в немската гимназия (но е с по-големи деца) вземат материала за подготвителен клас - иска ми се правопис и граматика да пооправи. Малко ми е притеснено, децата са по-големи, доколко ще се справи. Много моля мами с добри частни учител(к)и по немски да ми дадат контакти на ЛС, при мойте проучвания не излезна нищо добро.

# 26
  • София
  • Мнения: 941
И аз съм завършила 91 НЕГ. Частните уроцит по немски в 8 клас са им необходими, защото има тест накрая на подготвителен клас и по резултата ги разпределят в различни степени (от това зависи, каква диплома ще вземеш накрая).


Нещата явно са се променили от твоето време  newsm78, защото сега правилата са малко по-различни (синът ми тази година беше подготве). След 8 клас има изпит за прием в Leistungsklasse, след 9 има изпит за прием в Schprachdiplom, като двата изпита се провеждат по различен начин. След 8 клас има и изпит по език- външно оценяване, който е национален и еднакъв за всички езикови гимназии в страната.
И не, частните уроци не са твърдо необходими, всичко зависи от степента на мотивация на детето да учи толкова, колкото е необходимо.

# 27
  • Мнения: 967
По мое време нямаше никакви изпити и никой не ходеше на частни уроци.

Аз за сега говорех, но явно не съм разбрала добре, мислех си, че за Leistungsklasse и Sprachdiplomklasse e един изпит след 8 клас. Но както и да е, важното е че има изпити

Някой деца им се отдават езиците по-трудно и е нормално да имат нужда от допълнително обучение. Като си спомня аз колко зле бях по немски  Sick, нямаше да ми дойдат допълнителни уроци зле.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нещата явно са се променили от твоето време  newsm78, защото сега правилата са малко по-различни (синът ми тази година беше подготве). След 8 клас има изпит за прием в Leistungsklasse, след 9 има изпит за прием в Schprachdiplom, като двата изпита се провеждат по различен начин. След 8 клас има и изпит по език- външно оценяване, който е национален и еднакъв за всички езикови гимназии в страната.
И не, частните уроци не са твърдо необходими, всичко зависи от степента на мотивация на детето да учи толкова, колкото е необходимо.
Така беше и по мое време (96-2001). Изпитът след подготвителен клас изобщо не е труден и не би трябвало да са нужни частни учители, за да се изкара. От целия випуск имаше само 1, който не изкара изпита от първия път (има поправка).

# 29
  • Мнения: 58
Мога само за 91 НЕГ да кажа отчасти- все още нямам категорично становище. В подготвителен клас обучението по немски е на много високо ниво, натоварването е огромно, но и придобитите знания по немски не са малко. Българският също беше на добро ниво, което не може да се каже за математиката. Надявам се това да се е дължало на учителката- учителка по информатика, а не по математика, тази година е друга, ще видим.
В 91 НЕГ има възможност за обучение в два типа специализирани паралелки- Лайстунгсклассе и Шпрахдиплом. Аналог на Лайстунгсклассе във вида , в който е в 91 НЕГ няма в България.

От друга страна, считам че все пак Първа немска е по-добре от втора, трета, пета и т.н  Wink

Друг е въпросът дали това изобщо е най-елитното училище, както се говори  Sad

по мате вс учители са така както има 1 израз в класа ни : Като влязохме се дразнехме колко е зле и колко е лесно а сега ни се струва че даже учим нещо (със същата учителка)
Лайстунг има мисля че около Варна но в София само в 91.НЕГ но за тези класове човек трябва добре да се замисли преди да влезе особено след като вече сме в европейския съюз... и да не влезе там детето ви-няма нищо фатално виж ако не влезе в Шпрах тогава вече е лошо не заради друго а заради знанията му по езика и разликата и отношението в обикновените класове...
по-добре е по отношение на езика... но за елитно училище представата ми е друга...

Както вече писах в др тема 11 клас съм в 91. НЕГ (преди съм била в СМГ-др елитно у-ще...) а и сестра ми сега я завърши ...
във форума(който не съм чела още) има мн полезни неща за учителите организацията и т н... но ако някой  има въпроси да пита- с удоволствие ще отговоря

Общи условия

Активация на акаунт