училището на елита ???

  • 36 248
  • 251
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 315
А от какви учебници учат? Нищо не казваш за тях. Това, което описваш е просто едно добре поддържано училище с транспорт и целодневно обучение и нищо повече. Какво му е толкова специалното тогава, че да се кандидатства с тестове?

Инженерството не е извинение за ограничаване на знанията и интересите отвъд него. Животът не е само математика, а и емоционална и други видове интелигентност. Между другото, повечето инженери, които познавам са ако не всестранно, то многостранно развити личности с най-разнообразни таланти и интереси - като започнеш от изкуството и свършиш със спорта. Така като чета май просто ти е кеф да се похвалиш къде учи детето ти, а не какво толкова специално има в него. Иначе досега ти и всички други родители с деца в това училище да бяхте описали в подробности какви специални таланти, заложби и умения имат децата ви и какъв е напредъкът им за месеци или години.
поздравления да силно развитото ти чувство за хумор Joy Joy Joy
радвам се, че познаваш и умни инженери Joy Joy Joy
учебниците са специални-твоето дете по кой учебник по италиански учи? newsm78;останалите са учебници за втори клас newsm78как да ти ги обясня като съм виждала само нашите!моето дете е единствено и уникално за мен - предполагам, че това важи за теб и за твойте деца.не ми е нужно да се хваля къде учи моето дете-нямам комплекси за малоценност и не ми пука кой какво мисли във форума за мен.ако исках да се хваля щях да напиша, че учи в льо розе в швейцария!!
просто едното момиче искаше информация за условията и аз я информирам от вътре, но ти приличаш много на "...гроздето е кисело!" Joy smile3521

# 211
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ми говори за учебниците по италиански, защото от 18-то може да ти някой да те пита твоето дете по кои учебници по китайски или японски учи.
 Не че гроздето е кисело, а (не)рекламираните качества не съответстват на цената в прекия и преносния смисъл.

Няма ли име на издателство върху учебниците? Това е някакъв ориентир. Със сигурност трябва да са одобрени от МОН.

# 212
  • Мнения: 315
знам, че математическите сборници /два, зелени/са на "слово".
другите май бяха на "просвета" newsm78
ще погледна довечера и ще ти кажа.
колкото до цената-парите, които наши приятели дават в 73-то и в 151-во са горе-долу същите.това за цената в прекия смисъл Wink
в непрекия - не разбирам -нищо не ми коства детето ми да е там- #Crazy?
звучи, все едно съм направила някакъв компромис с нещо само и само детето ми да е там.
истината е много прозаична- има и обикновени деца, има и деца на известни родители.
в нашия клас не разпознавам нито един родител като известен newsm78
само едно дете ме съмнява - с фамилията "райнов" newsm78.чудя се дали не е на богомил райнов или николай райнов-много е умно и оправно, може да е внуче на някой писател, но може и да е просто съвпадение.
хубав петъчен ден желая на всички! Hug

# 213
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи учебниците ви са съвсем обикновени. Стотици хиляди деца учат по тях. И двете ми деца учат по учебници на Просвета, сега се смениха някои, а сборниците им дотук 3 години бяха на Слово и ги зная наизуст. Така че по учебна програма сте точно така, както са всички деца в БГ.
Разочарована съм. Явно е било хубаво училище навремето, но сега не е нищо особено. При това положение всякакви приемни тестове се обезсмислят, защото системата е същата. Тогава за какво да си дава човек зор? newsm78

# 214
  • София
  • Мнения: 454
Има изпит за да не спят родителите пред училището. Какъв да е критерият за подбор на децата за първи клас, когато за 90 месата има 300 желаещи?

# 215
  • София
  • Мнения: 62 595
Мани, мани! По-добре родителите да висят пред училищата нощем, защото именно те се натискат децата им да са в точно това училище. А с изпитите се получава така, че децата трябва да задоволят родителските амбиции и да се подготвят и явяват на някакъв тест без дори да са го искали. И моля, не ми казвайте, че едно 5-6-годишно дете си е мечтаело да учи в това училище и как е кандидатствало за тази цел.

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 145
Мани, мани! По-добре родителите да висят пред училищата нощем, защото именно те се натискат децата им да са в точно това училище. А с изпитите се получава така, че децата трябва да задоволят родителските амбиции и да се подготвят и явяват на някакъв тест без дори да са го искали. И моля, не ми казвайте, че едно 5-6-годишно дете си е мечтаело да учи в това училище и как е кандидатствало за тази цел.

Мечтае не, но определено държи да учи точно в това училище. Може би се дължи на факта, че вече трета година ходи на градина там и се чувства изключително  щастлива (пиша за дъщеря ми).

# 217
  • София
  • Мнения: 62 595
В първия момент доста се изненадах,. А то какво било - ходи в градината към училището. И какво искаш да ми кажеш, че детето има представа колко е хубаво, елитно и т.н. това училище ли? Мерси, ама не ям доматите с колците. Детето ти единствено иска да е с приятелчетата от градината заедно и в първи клас. Това се случва постоянно.

# 218
  • Sofia
  • Мнения: 145
Не изпитвам необходимост да ти обяснявам причините поради, които дъщеря ми решава тестовете с огромно желание (изцяло по своя инициатива), на всички, които са се интересували безпристрастно от въпросното учебно заведение съм отговаряла на лични.

# 219
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такава необходимост, защото нещата са ясни.

# 220
  • София
  • Мнения: 454
RadostinaHZ училището в което учат твоите деца няма ли проблеми?
Не знам какво всъщност искаш да докажеш тук? Като всяко училище и това има и добри и лоши страни. Щом децата ни все още учат там, значи преценяваме, че добрите са повече от лошите. Едва ли ти като страничен наблюдател ще ни убедиш в нещо.
В този форум нещата стигнаха до там, че ако детето ти учи в НУКК, ти си свръхамбициозен и лош родител, защото си го пратил там и го обричаш на нещастно и ужасно съществуване.
Училището е едно от т.н. елитни училища в София. За тях наплива е голям, защото се предполага, че децата ще получат по-добра подготовка, имат по-добра база и много извънкласни форим.
Родителите искат и се стремят да направят най-доброто за своите деца. Всеки го разбира по различен начини.

# 221
  • София
  • Мнения: 62 595
Във всяко училище има проблеми. Но не за всяко училище само се сипят разни суперлативи, мистерии и как е най-великото училище в страната. И правилно си го написала - от Т.НАРV "елитни", което всъщност показва, че няма елитни, а само нарочени за такива.
 А то няма нищо особено там, поне не такова, което ще ме накара да водя детето си по разни изпити, да го записвам на частни уроци при "подходящите" учителки или психолози и накрая да се окаже, че "всички животни са равни, но някои са по-равни от другите". Като зная какви драми се разиграват, какви пари се хвърлят и за какво? Щом веднъж нещо се компрометира и започнат да се появяват сериозни съмнения за някакви списъци, подготовки, пари и т.н., значи не струва. Ако училището беше толкова добро нямаше да има негативни мнения.

А отдавна едно от хобитата на много родители е прекалената амбиция, но която трябва да се изпълнява от децата им. Затова психолозите скоро няма да останат гладни.

# 222
  • Мнения: 827
Във всяко училище има проблеми. Но не за всяко училище само се сипят разни суперлативи, мистерии и как е най-великото училище в страната. И правилно си го написала - от Т.НАРV "елитни", което всъщност показва, че няма елитни, а само нарочени за такива.
Аз пък точно за у-щето в ГБ съм чувала мнения на двата полюса и, бтв, едва ли има по-оплювано училище от споменатото.
Цитат
А то няма нищо особено там
- напротив, има. Има няколко такива едни "по-особени" училища в БГ и не са училища за надарени деца - такова отдавна не е и училището в ГБ.
Цитат
поне не такова, което ще ме накара да водя детето си по разни изпити
- това е лична преценка и не води до извода, че у-щето е "по-особено", изпити има и за английската, френската, немската, няма изпити за кварталното...
Цитат
да го записвам на частни уроци при "подходящите" учителки или психолози и накрая да се окаже, че "всички животни са равни, но някои са по-равни от другите".
- аз смятам, че е еднакво важно да си при подходящ учител и "подходящ" учител там има поне 50% повече шанс да даде подходящите знания, отколкото повечето (не казвам всички) учители по квартални училища напр.
Цитат
Като зная какви драми се разиграват, какви пари се хвърлят
- подай сигнал, щом знаеш, останалото е просто въздух под налягане, всеки може да разправя какво "знае".
Цитат
и за какво?
- чист въздух например или е смешно да говорим за такива ползи?
Цитат
Щом веднъж нещо се компрометира и започнат да се появяват сериозни съмнения за някакви списъци, подготовки, пари и т.н., значи не струва.
- тогава не струва нито едно училище в БГ, та дори в световен мащаб. Тук си противоречиш с първото си изречение, в което твърдиш, че за това училище, видиш ли,
Цитат
само се сипят разни суперлативи, мистерии и как е най-великото училище в страната
Цитат
Ако училището беше толкова добро нямаше да има негативни мнения.
- твърдението, че ако нещо струва, то за него трябва да има само положителни мнения и че ако има отрицателни, следователно то не струва, струва ми се, е абсурдно.

Цитат
А отдавна едно от хобитата на много родители е прекалената амбиция, но която трябва да се изпълнява от децата им. Затова психолозите скоро няма да останат гладни.
- ако беше до тези 100-200 деца годишно, психолозите щяха да си умрат от глад, но амбициозни, и не само за учене, родители има навсякъде и далеч не е задължително децата на тази група родители да е именно в неелитните училища.

# 223
  • София
  • Мнения: 62 595
Все пак става въпрос за изпити за първи клас, а не за гимназия. Това е важно.

Няма за какво да подавам сигнал, не съм давала пари за уроци. А ако случайно си пропуснала тук има тема специално за това как се кандидатства и какви са тестовете и приемането. Може да прочетеш. И двете знаем какво се има предвид под "подходящ учител" като става въпрос за кандидатстване.

А за мненията - все повече става негативните мнения. Ако бяха по-малко от позитивните да кажа, че хората само си измислят и завиждат. Навремето сериозно проучих как стоят нещата и не ми хареса да си правя детето лудо, да го мъкна на уроци или да минавам по разни знайни и незнайни пътечки, че да го запиша там. Ако имам амбиции за нещо, то те са свързани с мен и моите постижения, а не с постиженията на децата ми. Те имат право да живеят своя си живот, а не още от невръстна предучилищна възраст да влизат в разни списъци на принципа приет/неприет.

# 224
  • Мнения: 2 891
ОК, твоя воля, но не е нужно така разпалено да спориш с всички Simple Smile

Тестове за 1-ви клас има и в обикновените училища. Поне в кварталното, в което преподава моята майка имаше.

Общи условия

Активация на акаунт