Въпрос към искащите второ ,трето...детенце

  • 2 850
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 926
Всъщност явно всички минаваме през дилемата за кого е по-добре да има още едно дете - за мен или за първото ми дете. В крайна сметка инстинктът е по-силен от нас. Още повече като си го изпитал веднъж... Никога няма да забравя като бях в отделението (вече родила) имаше една жена с трето детенце. Най-голямата й дъщеря на 20 години, следващата на 15 и сега Гого - такъв сладур, че да го схрускаш. Когато говореше за тази си бременност жената просто цъфтеше. Обясняваше как е държала до последно корема си, за да усеща движенията на бебето вътре с ясното съзнание, че това щастие няма да й се случи повече. Такав обич струеше от очите й, толкова щастливи бяха цялото семейство като идваха да я виждат... Тези мигове никога няма да ги забравя. Heart Eyes
И аз искам поне три деца. Дано даде Господ Praynig Първото стана на 4-тия месец. Сега с второто вече трети месец не става Confused Та - когато - тогава.
И аз изтръпвам при мисълта за тези жени, които искат да гушнат първата си рожба и не успяват, но и нашите мечти са същите. Всяко детенце е за себе си - независимо дали имаш едно, две или пет. Просто обичал ли си веднъж така няма начин да не искаш това да се повтори Heart Eyes

# 31
Много хубави неща прочетох, но и много тъжни.
Всеки има право да се бори за щастието си и никой не трябва да се чувства гузен от това, че иска повече. Аз така ги виждам нещата .
Една от причините да се включа в този форум е, че има много положителни емоции, които страшно много ми помагат. Всяка жена трябва да изстрада пътя към детето си, а и да се подготви за него.
Спомням си, че преди да забременея много често гушках новороденото момиченце на една моя колежка и след няколко месеца забременях и аз с момиченце. Другото нещо, което правех, е че четях разказите за ражданията във форумите и сякаш сърцето ми се отвори, бях готова да стана майка.
Сега бебчо се бави, но ще дойде сигурна съм. Само горе главата на всички.
Има една простотия, която страшно много харесвам и всеки път ми вдига настроението:"Къде отиваш ти, може би, можеш ли да спреш гората да се разлисти и .... жена да не забременей ако реши" smile3503

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Винаги съм ти се възхищавала на силният дух, а сега какво виждам Rolling EyesВсеки има моменти на слабост, разбираемо е.Не трябва да се чувстваш виновна, това си е съвсем нормално да искаш още деца.Един е роден красив и богат, друг беден, трети не може да има деца..................това е живота, това е съдбата.Но ние направляваме тази съдба, донякъде зависи от нас.Когато пак те налегнат тези негативни мисли си кажи, че искаш детенцето ти да не е само и за това да му родиш брат или сестра.

# 33
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз пък изобщо не изпитвам вина спрямо сина си, че искам второ дете, защото знам че той ще расте много по-щастлив с братче или сестриче. Мисля че вниманието ще успея да го поделя помежду им. Толкова много майки са успели, едва ли ще съм единствената, която няма да се справи. За обичта също съм сигурна, че ще ги обичам поравно.
Единственото, което ме натъжава и ме кара да се чувствам някак "гузна" е, както написах, че знам, че има толкова много момичета, които си нямат нито едно бебенце и изминават много труден път за да постигнат мечтата си, пък аз вече съм постигнала това, към което те се стремят.
Аз мисля абсолютно по същия начин  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 209
Рожбелиноваааааа  Hug Hug Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 3 861
Хич даже не ми е гузно Simple Smile Точно вчера си гледах момченцето, като спи Heart Eyes И си мислех как няма нито едно нещо, нито едничко, на света, по-хубаво от това да имаш детенце. Не само още едно, ами още две искам да отгледам Hug Знам, че мога, да даде само Господ Praynig На всички желаещи да даде Hug
Peace

нямам какво повече да добавя  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 130
Няма нищо по хубаво от това да гушкаш бебче. Аз също искам още едно и не изпитвам никакви угризения за това. Само се чудя, кога ще е най.подходящия момент да започна правенето Laughing пък кавото стане..

# 37
  И аз  да се вклю4а  Grinning
 За мен е егоисти4но ако ИСКА6 само едно дете.Егоисти4но е спрямо детето.
 Има много жени,които си имат само едно детенце,искат друго ,НО не могат-те са zа уважение.
    Но една поzната преди два дена направи аборт по нейно желание и каzа"Е и аz искам малко да си поживея...то не остана време.Нали ве4е родих един път?!"
 И аz искам много деца ....ооооооооооо как искам  newsm63

# 38
  • Мнения: 35
Здравейте, мили дами! И аз да се включа, че само попрочитам нещичко, когато намеря време. Аз вече имам две дечица - две сладки, малки момиченца, близначки и не се срамувам да споделя с вас, че и аз искам още бебчета. Надявам се и на още едничко, защото ми се иска и едно момченце вкъщи, че таткото остана сам срещу три жени и ще му е доста трудно. Има и нещо друго - тези бебета много бързо се превръщат в дечица, направо си растат като гъбки. И въпреки трудностите, като се има предвид и финансовото ни положение в България, няма нищо по-хубаво от това да прегръщаш децата си. "Колкото повече, толкова повече!"

# 39
  • Видин
  • Мнения: 961
Неспирам да искам второ детенце.... не се чувствам гузна, че искам да дам още един живот, а сина си обожавам!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 524
за пореден път чета нещо толкова затрогващо написано от тук вас момичета! не мисля че някоя жена трябва да се чувства гузна че иска да даде още един живот- няма по-хубаво нещо от това и рано или късно всички го изпитват, сигурна съм! Hug прегръщам ви всичките! Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 320
Чувствам се гузна само за това,че чаках толкова време,докато се реша за второ( дъщеря ми е на 6 години) Сега се страхувам, че бебето не идва.А са минали само 3 месеца от как правим опити за второ.
Ако успея да навия таткото може и за трето да се пробваме  Wink

# 42
  • Мнения: 385
Чувствам се гузна само за това,че чаках толкова време,докато се реша за второ( дъщеря ми е на 6 години) Сега се страхувам, че бебето не идва.А са минали само 3 месеца от как правим опити за второ.
Ако успея да навия таткото може и за трето да се пробваме  Wink

И аз така само,че моето момченце е на 9г.И ние опитваме за второ,но нещо за сега не ни се получава,може би проблема е в мойта малка,обърната,че и прегъната матка???
Между другото имало ли е такава тема/за шантава матка,като мойта/? #Crazy

# 43
Аз се радвам че имам едно малко бебче. smile3521 smile3521

# 44
  • София
  • Мнения: 320
ly detina - моя приятелка реши да има второ дете и след 3-4 месеца неуспешни опити спря да се надява.То пък бебето станало и при първия преглед се оказало, че матката и била прегъната наобратно.Било следствие на първото раждане, поне така и обяснили. Сега чакаме да се роди мллада госпожица в началото на януари.
Исках да кажа, че понякога и без намесата на лекари нещата се получават. Е, не е излишно да се консултираш и с лекар.
Освен това се налага и мноооого да се "потрудиш". Wink

Общи условия

Активация на акаунт