МАРТенче с краченцата шава и усмивки на всички дарява!

  • 9 079
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 492
Муцуна, и на Калина се случва да повърне, но вече по-рядко и само ако е яла/пила мляко /независимо дали кърма или АМ/. Когато е яла пюре или каша никога не връща. Но пък и тя напоследък е много подвижна и аз го отдавам на това, че не може да изчака да й слегне, а веднага след ядене като се обърне 5 пъти по корем и айде върнала малко. Но ако продължава все така ще взема и аз да се притесня.

Lubricant, от многото, което изчетох по повод алегриите /то наистина беше толкова много, че вече ми е пълна каша в главата  ooooh! / бих се изказала, че зад ушите не е типично място, където се проявява алергична реакция. Ето, какво бих направила аз: ако детето е спокойно, акото му е нормално, не го боли корема и няма други признаци, не бих се тревожила. Бих мазала с нещо мазничко, но без много химии, бих мила само с водичка, без препарати /дори и бебешки/ и бих чакала. А ако забележа, че е свързано с дадена храна - естествено бих я изключила за по-дълго време. Ако проблема продължава нищо не пречи една консултация с дерматолог. Надявам се да не се окаже сериозно и стискам палци  Praynig  И ще чакам да пишеш как се развиват нещата ...  Hug

# 46
  • Мнения: 178
и влади повръща още и той когато пие само мляко ако е с каша или пюре не повръща и по често повръща когато се върти по корем или като му вдигам краченцата да сменям памперс

# 47
  • Мнения: 492
Честит мини рожден ден на бебе Андреа

# 48
Здравейте моми4ета, благодаря за поздравите и пожеланията  Hug Hug Hug
Минавам да по4ерпя.
Вили, и нас ни 4ака цялата рода с майка ми барабар Heart Eyes . Добре 4е с  нея поне се гледаме на скайпа.Малката като я види , и като по4не да хвърля едни усмив4ици Party .
Оба4е , сега като дадат по телевизията някой в близък план, и тя си мисли 4е на нея й се говори, и по4ва едно криене, едни усмивки. ooooh!абе ошaшави се детето...
Хайде, до после .

# 49
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Някой да ме светне какъв е този формат странен на бебе Айнщайн, защото на мен компа не ми го познава това разширение - flac. Как да го пусна, какво да го правя?

# 50
# 51
  • Мнения: 337
фло как е филип и ние сме болни също като вас хрема и кашлица от вчера надявам се да се оправят скоро бебоците ти какво му даваш за настинката на мен ми изписаха антибиотик калции и вит с и капки за нос

сиропче Мукоплан(хомеопатично) Беладона15 и стеримар за нослето,но още буха много грозно ,а от днес и ние с баща му сме в кюпа,успя да ни зарази SadСега едно майче ми препоръча едни имуностимулиращи-Изопринозин вече 2 пъти лекува на малката грип от 2рото хапче,смятам ако до пон. не се е оправил Филип да питам док за него.Дано бързо ни оздравяват децата,че не мога да го слушам как се даре Cry

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Lubricant, от многото, което изчетох по повод алегриите /то наистина беше толкова много, че вече ми е пълна каша в главата  ooooh! / бих се изказала, че зад ушите не е типично място, където се проявява алергична реакция. Ето, какво бих направила аз: ако детето е спокойно, акото му е нормално, не го боли корема и няма други признаци, не бих се тревожила. Бих мазала с нещо мазничко, но без много химии, бих мила само с водичка, без препарати /дори и бебешки/ и бих чакала. А ако забележа, че е свързано с дадена храна - естествено бих я изключила за по-дълго време. Ако проблема продължава нищо не пречи една консултация с дерматолог. Надявам се да не се окаже сериозно и стискам палци  Praynig  И ще чакам да пишеш как се развиват нещата ...  Hug
За сега не се тревожа, защото обикновено зачервяванията бързо изчезват, а и не са свързани с някакви други неразположения - детето е жизнено и спокойно Simple Smile Ако нещо се промени, ще пиша. Между другото от снимките, които разгледах ми изглеждаш много точна мацка  newsm10. Мерси за загрижеността.
Някой да ме светне какъв е този формат странен на бебе Айнщайн, защото на мен компа не ми го познава това разширение - flac. Как да го пусна, какво да го правя?
Муци, в Замунда гледах филмчетата - доста големички са. Най малкото е от гигабайт нагоре. Но файловете бяха mdf, mds, iso или подобни, които обикновено се зареждат с програмка за виртуално CD. Пробвай с Damon tools, Nero, Alcohol 120 или някаква подобна програма Simple Smile Дано да стане. Ако не - гледах, че има програмка, която поддържа този тип файлове, може да погледнеш тук:
http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=flac&am … mp;use_mirror=dfn
Доколкото поразрових:
Цитат
Winamp has native FLAC support
това го видях тук:
http://flac.sourceforge.net/download.html
Ми, дано да стане - ако не - сваляй от арената или замунда.

# 53
  • Мнения: 1 420
Здравейте!

Благодаря за темичката   bouquet

Честита половин годинка на Андреа   bouquet  Hug

Ние днес пак бяхме по разходки. Изобщо при нас стане ли събота, неделя яхваме колата и се мотаме по разни градчета наблизо  Grinning Днес ходихме до едно градче с чудесен голям парк с рекичка, абе красота  Heart Eyes
Много интересно изглеждат тези филмчета за бебе Айнщайн. После ще ги погледна  Peace Хареса ми и това за жестомимичния език, но не знам точно как бих могла да науча Кари  newsm78
Амели, Ивка ме смая  Shocked Опасна сладурана имаш. Да ти е жива и здрава  Hug

Да ви питам - сирене давате ли? Кисело мляко? Масло?

Сирене давам като купувам готово пюре - карфиол, броколи, картоф и сирене. Мисля, че сиренето е Чедър. Кари обожава това пюре  Peace Кисело мляко също така не съм давала, давам й бебешки йогурт с банан. Масло растително слагат в някой пюрета, така че не се притеснявам за него, хапвала е много пюренца с масло вече. За сега нямаме алергични реакции  Peace

# 54
  • Мнения: 907
Само се записвам, имам да изчета още малко и се включвам "на пълни обороти" Simple Smile

# 55
  • Мнения: 318
Привет и от мен  Hug
Честита половин годинка на Андрея! Да расте здрава и безгрижна!
Амели, браво на Ива палавницата ... скоро май ще започне и да прескача препятствията Wink
за повръщането - и Ния още повръща по малко, по-скоро заради резките движения и обръщания, подскоците в бънджито ( вече яко се мята между другото и се залива от смях )  И аз се притеснявам мъничко, но се надявам че скоро ще скоро ще отшуми  Praynig
искам за водата да питам аз - как научихте децата си да пият вода newsm78 Ния като види шишето и мисли че е някаква играчка, изобщо не иска да пие вода, а да си го върти и дъвче  Rolling Eyes Какво да правя не знам... Дайте съвети, моля

# 56
  • Мнения: 1 420
Привет и от мен  Hug
искам за водата да питам аз - как научихте децата си да пият вода newsm78 Ния като види шишето и мисли че е някаква играчка, изобщо не иска да пие вода, а да си го върти и дъвче  Rolling Eyes Какво да правя не знам... Дайте съвети, моля

Кари е същата. Сега баща й е купил чаша на Авент и с нея цока по малко вода, но пак по-скоро си играе, отколкото да пие. Бях чела някъде, че не бива да очакваме от децата ни да пият с удоволствие вода преди първата годинка. Ако пият ок, но ако не пият не е повод за притеснение. Стига да пият достатъчно количество мляко. Забелязала съм, че аз само се притеснявам за щяло и нещяло, но всъщност децата си знаят най-добре. Едва ли едно жадно бебе би стояло мирно и кротко. Така че не насилвам Кари да пие вода. Предлагам й, а тя ако иска поема  Peace

Хайде лека вечер от нас!

# 57
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Уини, публикувай пак снимки от новота място, на което сте били. Тук нали пукнат замък няма, та ми е много интересно.
 Аз само да се включа да кажа, че и Генчо не пие вода. Точно така си играе с шишето и го счита за играчка.
 Днес бях пак на уроци по курмуване, ама за последно. Сега вече Иван ще ме учи. 
 Това е от нас.  Приятен ден  Laughing

# 58
  • Мнения: 1 172
искам за водата да питам аз - как научихте децата си да пият вода newsm78 Ния като види шишето и мисли че е някаква играчка, изобщо не иска да пие вода, а да си го върти и дъвче  Rolling Eyes Какво да правя не знам... Дайте съвети, моля

Добре ме подсети,че аз от няколко дена се каня да повдигна въпроса и все забравям. Ива си играе със шишето по същия начин, лигави се,стиска биберона и си пръска в очите - всичко прави,но не и да гълта водата. Обаче веднъж ми хрумна да го затопля ( по принцип й предлагам вода на стайна темп) и тя пи все едно е мляко!!! Пък нали кърмата е с телесна темп, а не стайна и вероятно това има голямо значение за децата да се ориентират кое става за пиене/ядене и  кое не. Добре, обаче възниква въпроса как винаги да имаш под ръка топла вода. Дали да й предлагам в определени моменти, напр. след ядене и предварително да си я затоплям, или да й предлагам произволно и пак предварително да я затоплям? По колко пъти на ден да й предлагам вода? Чувала съм,че вода не бива да се претопля,т.е веднъж ако е топлена,да не се затопля втори път,защото добивала канцерогенни качества. Ако това е вярно,значи не мога да давам затоплена преварена вода newsm78
За сега й предлагам вода по веднъж на ден следобед,когато уж е по-горещо - по-добър вариант не съм измислила.

Във връзка с този въпрос имам и друг - Ива от около седмица явно има запек, ака с голям зор и изкарва топченца като на козите/овцете, по 3-4 наведнъж и ака така по няколко пъти на ден. Няма нищо ново в храненето й, в смисъл че каквото съм въвела като каша и пюре преди месец, това си яде,само ги въртя за разнообразие. Мислех си дали не хваща запек точно заради непиенето на вода. Давах пюренца от разхлабващи плодове и не се променя ситуацията.

# 59
  • Мнения: 2 122
Amelly, Стефания и тя така ака, ама кво да направим, вода не пием, онзи ден с триста зора за два дена ми изпи 30 мл ябълка на Гербер, ама де в устата де по брадата  Crazy
Такааааааааааа
аз да се пофукам ли- запознахме се на живо с бебе Марти на мама raadinela и бебе Гиго/пришълеца /а по акт за раждане Светлин/ на мама Witchie  Hug
И бебчовците и мамите са големи сладури, благодаря им че ми правеха компания и че изявиха желание да се видим. А Стефания нали си беше във родния град беше най-послушното бебе на света, спа повече от час и половина, за малко да не се види наборчетата. Гиго като за начало беше срамежлив, ама само докато си тръгна Марти, щото май нещо заварката стана, ама после му се отвори приказка- май голям сваляч ще да е този хубавец. А пък Стефания като една съвременна млада дама беше много нападателна, чак стресна Марти и малко го разплака. Ох, много ми беше хубаво вчера, ама спирам да пиша, имам идея да се съберем повечко мами някой път в Пловдив, малко център се пада за градовете от които имаме най-често пишещи.  Blush

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=177722&view=1&photo=9 Flutter

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 10:15 от mini_79

Общи условия

Активация на акаунт