За всички, които са били слаби, а сега се чувстват дебели

  • 3 871
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 397
Това сериозно ли е,диетата ми се вижда елементарна и постижима,а с килцата дали е така?

# 31
Винаги съм била около 66-70 и винаги разбира се съм се чувствала дебела,с огромни усилия и глад съм стигала до 60.Качих 20 кг по време на бременността и още си ги нося. EmbarassedЩом -20 съм се чувствала зле представяте ли си сега?!Друго си е да си в нормалните си килограми,по една таблица даже се оказа че имам 1-ва степен на затлъстяване #Cussing out

# 32
  • Мнения: 950
Аз съм със същия проблем и най-ужасно се чувствам като тръгна да си купувам дрехи .

# 33
  • Мнения: 22 452
Е, попрочетох ви, редно е и аз да се запиша. )))
Никога не съм била кльощава, но си бях съвсем нормална.
При ръст 166, обикновенно се движех около 58кг. Е да, но последната година студентка реших да стигна до чудесните 72кг. След това ме налегна една депресия заради качените килограми и вместо да отслабна стигнах до безумните 82кг.
Преди да забременея ги смъкнах на 74кг и сега месец и нещо след като родих успях отново да ги докарам до първоначалните.
Естествено имам да свалям цели 14кг. ))) Надявам се да е по-скоро. ))

# 34
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Хайде и аз в отбора на дебеланките. При височина 170см най-добре се чувствах когато бях 53-55кг. Забременях при 62-3кг ( след зимното напълняване) и в момента съм 75кг, а до края остава още много време. Чувствам се огромна и напомпена. Вече не мога да преценя кой размер дрехи нося. Продавачките ми търсят най-големия и дори се чудят дали ще ми стане. Ами по-дебеличките да не пазаруват само от магазин за гиганти?????? Надявам се да отслабна отново след като родя, защото тажи тежест ме изморява и ме депресира.

# 35
  • Мнения: 2 700
Много сте чувствителни. Я по-леко Wink
И аз съм в отбора, но от известно време му теглих една голяма доза "майната му" и си ходя както ми е удобно и ми харесва. Минах през периода с дългите и широки дрехи и сега отново се върнах към по-тесните такива.  Пълнотата се вижда, независимо дали дрехите са тесни или широки. Въпросът е човек да не става смешен.
Може да е слабост на характера, че не обичам да се малтретирам психически с диети, но с живота си утвърждавам други качества. Аз съм си аз и съм такава каквато съм. Естествено бих предпочела да съм по-слаба, но...
А ако някоя продавачка ми каже, че нещо не би ми станало, с удоволствие ще го пробвам, за да се убедя в думите й, пък и тя да си заслужи заплатата Sunglasses

# 36
  • Мнения: 141
смятам,4е жената трябва да полага грижи за себе си и да се харесва.не непременно да е 40кг,но ако не се 4увства уютно в кожата си,зна4и просто трябва да положи малко усилия.много е важно да излъ4ва само4увствие-така става и по-харесвана.зная,4е с годините става все по-трудно,но това си го дължим на нас самите,за да не стане после като в една друга тема-мъжа ми това,мъжа ми онова...А що се отнася до обли4ането на тесни дрехи от пълни жени-не го одобрявам,защото е грозно.Не може да се нацивриш в тоалет,от който ти изка4ат сланините и да се 4увстваш секси

# 37
  • Мнения: 47 996
ми и аз съм от по-пълничките,ама и аз напоследък съм теглила една м....а на всички и не се тормозя
старая се да се храня разумно, не изпадам в ексцесии, но заседналата работа в офиса и двете раждания си казват думата
а и никога не съм била особенно слаба, но след първото раждане просто  Shocked, след това с второто пне задържах на това ниво ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 172
Не съм от пълничките. Напротив, в малка част от живота си съм била с килограми, с които не се харесвам.

Но с това изказване не мога да се съглася:

А що се отнася до обли4ането на тесни дрехи от пълни жени-не го одобрявам,защото е грозно.Не може да се нацивриш в тоалет,от който ти изка4ат сланините и да се 4увстваш секси

Не може никой да вменява на друг кога и как да се чувства секси. И има резлика между това една жена да се чувства секси и другите да я намират за такава. Като самочувствието е много по-важно от мнението на околните.

Пък иначе, ако отворите темите в Клюкарника, ще видите, че няма модел или манекенка, която да не е оплюта като грозна, несъвършенна, с ужасни черти и т.н.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Качила съм точно един размер за последните две години. Продължавам да изглеждам добре, но аз си знам къде ми е мекичкото и ме дразни ужасно Close

# 40
  • София
  • Мнения: 397
Не съм от пълничките. Напротив, в малка част от живота си съм била с килограми, с които не се харесвам.

Но с това изказване не мога да се съглася:

А що се отнася до обли4ането на тесни дрехи от пълни жени-не го одобрявам,защото е грозно.Не може да се нацивриш в тоалет,от който ти изка4ат сланините и да се 4увстваш секси

Не може никой да вменява на друг кога и как да се чувства секси. И има резлика между това една жена да се чувства секси и другите да я намират за такава. Като самочувствието е много по-важно от мнението на околните.




# 41
  • София
  • Мнения: 397
Исках да напиша коментар,но погрешка публикувах.Мисълта ми е ,че когато самочувствието ти няма покритие и драстично се разминава с мнението на околните е грозна картинка и води до много разочарования.

# 42
  • Мнения: 1 172
Исках да напиша коментар,но погрешка публикувах.Мисълта ми е ,че когато самочувствието ти няма покритие и драстично се разминава с мнението на околните е грозна картинка и води до много разочарования.

Това със съобразяването с мнението на околните е много изразено в България. Някаква нашенска си черта - задължително да се обсъдят кой с какво е облечен и как ама въобще не му стои добре  (независимо колко обективно е мнението), да няма необсъдена жена на плажа(имаше подобна тема в Клюкарника даже), да няма неоплюта манекенка или Мис заради грозни черти, и като правило да се търси мнението на околните. А май по-вярно е, че липсва толерантност. Една не искала на плажа да ходят дебели по прашки, друга не можела да понася жени без педикюр, трета се притеснява от чужди сланини, висящи от впити дрехи, някои пък искат дори смяна на ТВ водещи заради външния им вид и качени няколко килца. Въобще, претенции към останалите колкото щеш.
Имам познати, чиито фигури никога не са били перфектни според наложените критерии. Винаги са били пълнички, но това не им е пречило да изглеждат добре, да се обличат секси и стилно, да създадат семейства, да изградят кариера. И никога са се подлагали на драстични диети. Някои дори водят много по-здравословен начин на живот от много други с по-хубави фигури. Според мен, самочувствието и удовлетворението са по-важни пред мнението на околните. Самочувствието не се основава само на външен вид Wink

# 43
  • Мнения: 141
Исках да напиша коментар,но погрешка публикувах.Мисълта ми е ,че когато самочувствието ти няма покритие и драстично се разминава с мнението на околните е грозна картинка и води до много разочарования.

Това със съобразяването с мнението на околните е много изразено в България. Някаква нашенска си черта - задължително да се обсъдят кой с какво е облечен и как ама въобще не му стои добре  (независимо колко обективно е мнението), да няма необсъдена жена на плажа(имаше подобна тема в Клюкарника даже), да няма неоплюта манекенка или Мис заради грозни черти, и като правило да се търси мнението на околните. А май по-вярно е, че липсва толерантност. Една не искала на плажа да ходят дебели по прашки, друга не можела да понася жени без педикюр, трета се притеснява от чужди сланини, висящи от впити дрехи, някои пък искат дори смяна на ТВ водещи заради външния им вид и качени няколко килца. Въобще, претенции към останалите колкото щеш.
Имам познати, чиито фигури никога не са били перфектни според наложените критерии. Винаги са били пълнички, но това не им е пречило да изглеждат добре, да се обличат секси и стилно, да създадат семейства, да изградят кариера. И никога са се подлагали на драстични диети. Някои дори водят много по-здравословен начин на живот от много други с по-хубави фигури. Според мен, самочувствието и удовлетворението са по-важни пред мнението на околните. Самочувствието не се основава само на външен вид Wink
нещо не си разбрала и то е,4е ИЗОБЩО НЕ МИ ДРЕМЕ КОЛКО КИЛА СЛАНИНА ЩЕ Й ВИСЯТ ОТ ТЕСНИТЕ ГАЩИ-просто е смешно и грозно,но си е за нейна сметка-аз нали си изглеждам добре,хи4 ми не пука колко присмехулни погледи ще събере тя.Идеята ми беше друга-ясно е 4е не може вси4ки да са перфектни,но ако пълни4ките се съобразяват с фигурата си и се обли4ат според това кое им отива,то тогава те могат да изглеждат даже по-добре и от една слаба жена.

# 44
  • Мнения: 884
И аз сега съм мноооого дебела-вече качих 26 кг , а имам още време до термина. Това ми се случи и през първата бременност, но после със спорт и подходящ хрванителен режим всичко си дойде на мястото. И сега пак ще е така вероятно.Обаче, около мен има разни агенти, дето в очите им се чете злорадството, доволни са как съм се окръглила-те ме мотивират много, и другото лято с удоволствие ще завирам отново едрия си бюст и стегнатото си дупе в очите им, някои от тия дами толкова злобеят, че отказват да идват с мен на басеини , например. Само , че само аз си знам какво ми струва това във фитнеса. Така, че всички ние настоящи дебелани-много важно, че за в момента нещо не ни е както е било-идва зима, и има много време, и на  която от нас килограмите са и комплекс, може да почва от сега да ги мачка, като пукне пролетта-можем да се чувстваме както преди.../абе много ми се иска, ама не знам.../

Общи условия

Активация на акаунт