Ще ходим ли утре на училище?

  • 18 653
  • 211
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Сега по БТВ казаха, че преговорите са БЕЗ РЕЗУЛТАТ.  Rolling Eyes

И ще има отново преговори в неделя......

Да. Силно се надявам да са по-резултативни.

Гледам го тоя м-р Вълчев - извинете, но ми изглежда меко казано... да не се изразявам...  Crossing Arms

# 151
  • Мнения: 1 731
Офф,не вярвам да постигнаТ  споразумение . newsm78 #Crazy
Ще се проточи май доста това положение.Дъщеря ми все ме пита дали съм се обадила на класната и дали ще учат.То и на детето му писна вече вкъщи. Crossing Arms
А аз почвам да се изнервям вече без минутка спокойствие . #Crazy

# 152
  • София
  • Мнения: 1 654
По оградата на нашето училище продължават да стоят разлепени листа -СТАЧКА. Много тъжно ми изглежда всичко-и за учителите и за децата. Предполагам на всички липсва глъчката им в училищния двор Sad

# 153
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Нещо медиите ми се струват умряли - по случая с медиците повече раздухваха нещата.

Ако бяха повече показвали, щеше да се окаже натиск върху министъра.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес ходих до училището на моите деца,и там пишеше  ефективна стачка.Това значи ,че от понеделник четвърта седмица  ще са без занимания.
Не е ли трета седмица?
Не съм сгрешила.И първата седмица от 17-21 също не учихме ,а и нямаме учебници.

# 155
  • Мнения: 587
И ако и следващата седмица не учат , би трябвало да обявят нулева година. Нали така каза г- жа Такева?

# 156
  • Мнения: 2 829
не,казаха че ако 15 дни не се учи-не било проблем,щели да съкратят преговора,след 15 -ия ден неучащ- ще взимат от ваканциите
аз поне така чух Peace

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес бяха сондажите кой какво домашно е написал. В неделя ще започне истинският пазарлък. Но никой няма интерес от провал на годината.

# 158
  • Мнения: 25 892
Очаквам да се споразумеят в неделя вечер най-късно. Преди 15-тия ден.  Wink
Друг е въпросът, че не очаквам нищо кой знае какво положително за учителите от това споразумение. Но даже и резултатът да се състои само в това, че те най-после си повярваха, че са сила и пример за останалите браншове - пак заслужават да им се свали шапка!
  bouquet

# 159
  • Мнения: 3 456
Днес бяха сондажите кой какво домашно е написал. В неделя ще започне истинският пазарлък. Но никой няма интерес от провал на годината.
Ами нали министърът каза за сетен път, че процентът на икономиите в сферата на образованието ще са ясни около 15 октомври. Той на сляпо ли ще преговаря тоя малоумник? Оф, извинявам се за обидните определения, но вече много почва да ме дразни- все повече губи нещата от контрол. Вместо да тушира нещата навреме, се държеше провокативно, цинично, безразлично. Не може да стоиш начело на едно министерство(на което и да е) и да си позволяваш такова поведение. Смятам, че до голяма степен той ( с безразличието си и с тъпите си, неуместни, неадекватни на ситуацията опити за ирония и оригиналничене) провокира тая стачка.
Нещо ми се струва, че стачкуващите ще изчакат тоя прословут 15 октомври, а министерството не бърза на направи разчетите по-бързо. Що ли пък да бърза, нищо кризисно няма, още няма 15 дни стачка- няма да се режат ваканциите. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
Снощи го слушах какво говореше при Слави. Държеше се като адвокат. Но за мен отцялата работа излезе, че той е все пак министър и като част от правителството ще мисли за правителството. Не смее да натиска и да иска повече за образование, защото щял да се разбута бюджета. И в този дух. Опитва се да излезе сух от водата, защото знае, че е на фронтовата линия.
 Доста PR-ско ми се видя и дори на моменти си мислех дали не ни играят сценка - написан диалог предварително и всеки знае докъде може да стигне. Въпросите изглеждаха провокативно, но нещо ме съмняват.

# 161
  • Мнения: 3 456
Снощи го слушах какво говореше при Слави. Държеше се като адвокат. Но за мен отцялата работа излезе, че той е все пак министър и като част от правителството ще мисли за правителството. Не смее да натиска и да иска повече за образование, защото щял да се разбута бюджета. И в този дух. Опитва се да излезе сух от водата, защото знае, че е на фронтовата линия.
 Доста PR-ско ми се видя и дори на моменти си мислех дали не ни играят сценка - написан диалог предварително и всеки знае докъде може да стигне. Въпросите изглеждаха провокативно, но нещо ме съмняват.
Не съм го гледала. Тъкмо ония ден се чудих, защо така дядо Славчо си трайка. Уж няма този навик- за какви ли не дреблии вдига шум, а за тази стачка нещо smile3520.Той пък взел, че направил предаване...
Предполагам, че Вълчев е приел с уговорки Outta Joint  То в интерес на истината и учителите минават границата. Снощи гледам по новините репортаж от Русе- учители горят чучуло на Вълчев. Някак вандалско ми изглежда...

# 162
  • София
  • Мнения: 62 595
И на мен малко ми дойде в повече това чучело. Но от друга страна, това е често срещано при демострации по света. Смята се за израз на границата на търпението и обидата. И ефектът на тълпата си казва думата. Но не съм изненадана, защото вече 2 седмици стачкуват.

# 163
  • Мнения: 2 839
Изобщо като цяло медиите много не подкрепят стачката този път. МИсля причината е точно в това, че учителите попрекалиха. Спекулират с положението си и това е.
Едва ли има човек, който да не ги подкрепя, да не иска да са мотивирани и удовлетворени. Но чокек трябва да има мярка, да знае до къде може да стигне, колко може другата страна да му даде, дали не ощетява други с исканията си ...
Не знам защо на някой казаното от Вълчев се видя като демагогия, аз чух моите мисли от неговата уста. Заплатите в целия държавен сектор са обидно малки. Това е положението след като живеем в малка, много объркана държавичка, която дано най-после стъпи на крака.

# 164
  • Мнения: 3 456
Нашата градина почва работа от понеделник. За съжаление сега пък малката е болна- така че още малко ще ни се наложи "да подкрепяме стачката".

Общи условия

Активация на акаунт