Ще ходим ли утре на училище?

  • 18 597
  • 211
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно в това е демагогията. Да се казват неща, които да са близки до мислите на поне част от хората и така да звучи по-убедително. А не казва защо изобщо се е стигнало до това положение за целия бюджетен сектор. Казва половината истина. Въпросът е, че 15 години всички дрямаха и я караха на приватизация и прегрупиране - няма какво да обяснявам, знаете го. И сега вече всичко лъсна.
Явно виждаме по различен начин нещата. На мен ми изглежда, че медиите са по-скоро в подкрепа, или поне не са остри в критиките към учителите.

# 166
  • Мнения: 2 839
Защо е така, едва ли е тайна за някой и изобщо нямаме нужда Вълчев да ни го повтаря. Нещата, който каза са факт за който той няма абсолютно никаква вина. Не виждам какво очакваш да каже,, може би да дири чужда вина 15 години назад? Държиш да се избодат нечий очи? В БГ кадърните политици се броят на пръстите на ръцете ми и Вълчев е един от тях. За съжаление най-вероятно ще останем и без него скоро.
И понеже на няколко пъти обвиняваш министъра, че се усуква, как ги виждаш ти нещата, явно имаш решение на проблема?

Милен Цветков много остро изкритикува стачката. Поведението на Слави снощи също си беше чиста подкрепа на министъра, много добре знаем какъв може да е, когато не е на страната на политиката.

# 167
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво, да му ръкопляскам ли? Той не само казва някои факти, но и премълчава други, за които знае. Не се е клел да казва истината. И в добавка ги казва с определен подтекст и цели определено впечатление.
Тук не става въпрос за персонална отговорност, защото той е член на правителство, с министър-председател, който го е назначил на този пост. А всички тези партии не са от последните избори във властта. Те просто не са излизали от нея. Затова отговорността (без да става безотговорност) е на всички, защото всеки има определени правомощия в рамките на длъжността си. И като е поемал длъжността е поел всички активи и пасиви на министерството, образно казано. Ако не мислел, че не му изнася, да беше отказал поста. Но не е, нали?

В другата тема някой си направи труда да изнесе малко цифри. В цифрите и подходящата комбинация е изходът.

# 168
  • Мнения: 1 731
Та...какво е сега положението ,мами ?Утре ,8.10.ще се учи или пак ще се чудят какво да правят?Някой знае ли нещо?аз довечера ще звъня на класната ,ама за градината незнам какво ще е. newsm78 newsm78

# 169
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да почакаме да видим какво ще стане на преговорите, които текат в момента. Силно се съмнявам, че МОН ще представят някакво разумно предложение.

# 170
Не чакай, Янка Такева е напуснала преговорите преди малко.

# 171
  • Мнения: 2 839
Янка Такева е напуснала преговорите преди малко.
Дано използват момента и се разберат  Mr. Green

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
Дават ли преговорите на живо по някоя медия?

# 173
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не чакай, Янка Такева е напуснала преговорите преди малко.
Тогава най-вероятно стачката ще продължи. Освен, ако някои колеги не се откажат поради финансови затруднения.

# 174
  • Мнения: 2 829
Янка Такева е напуснала преговорите преди малко.
Дано използват момента и се разберат  Mr. Green


 Peace Peace Peace Peace

# 175
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Синдикатите са се опънали като магарета - 100% та 100  ooooh!

То се е видяло - утре детето пак с мен на работа.  Sick

# 176
  • София
  • Мнения: 62 595
откъде го научи? Дай линк

Орешарски да ме извинява, но заплатите ни може да са български, но цените отдавна са европейски, а за някои стоки направи сме ги задминали.
И как изведнъж средната заплата стана 472 лв? Кой яде свинското?

# 177
Дано използват момента и се разберат  Mr. Green
[/quote]


Янка Такева не е долюбвана персона, ясно защо. Но миналата седмица говорих с бившите учители на сина ми. Те са категорични, че ако синдикатите ги предадат,  напускат тази организация. Вчера се замислих, какво правим, ако групово на места учителите напуснат. За детската градина ми е все едно. Ще го преживеем ако дойдат др. учители, но за у-щето на сина, дето се явява на сума ти изпити за да влезе там...

# 178
  • Мнения: 2 839
Янка Такева не е долюбвана персона, ясно защо. Но миналата седмица говорих с бившите учители на сина ми. Те са категорични, че ако синдикатите ги предадат,  напускат тази организация. Вчера се замислих, какво правим, ако групово на места учителите напуснат. За детската градина ми е все едно. Ще го преживеем ако дойдат др. учители, но за у-щето на сина, дето се явява на сума ти изпити за да влезе там...

Те според мен отдавна са ги предали и това е проблема със стачката.
Казах го и в другата тема, ако имаха ясни искания, за цялостно подобряване на образователната система, а не просто тия 100%, нащата щяха да се развият много по-добре и за учители, и за ученици. Но синдикатите нещо много странно се държат и не поставят ясни разумни условия. Като че ли не им е удобно да се проведе реформа, така ми изглежда на мен. А този министър е първия, който изяви воля за промяна.

За детските градини ... за тях ми е най-мъчно, защото никой не се сеща за тях, а са най-мизерстващи.

# 179
Не знам каква е ролята на синдикатите по принцип. Дали само защитават трудови спорове между членовете си и работодателите. Дали участват в реформи на определени системи. Но прочетох, че комисията по образование в парламента не била заседавала няколко месеца. Значи "няма" върху какво да се работи. Всички си задаваме въпроси, но дали знаем къде да търсим отговорите. Тук пишещите учители обясниха как се спускат програми и учебни планове. Прави ми впечатление и постоянните коментари за раздути щатове и "мъртви души". Ами ако цената на това в  една паралелка да има по-малко деца е това, аз съм за. Ако ходят децата ви на у-ще знаете каква е разликата.

Общи условия

Активация на акаунт