Ще ходим ли утре на училище?

  • 18 588
  • 211
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 829
Янка Такева не е долюбвана персона, ясно защо. Но миналата седмица говорих с бившите учители на сина ми. Те са категорични, че ако синдикатите ги предадат,  напускат тази организация. Вчера се замислих, какво правим, ако групово на места учителите напуснат. За детската градина ми е все едно. Ще го преживеем ако дойдат др. учители, но за у-щето на сина, дето се явява на сума ти изпити за да влезе там...

Те според мен отдавна са ги предали и това е проблема със стачката.
Казах го и в другата тема, ако имаха ясни искания, за цялостно подобряване на образователната система, а не просто тия 100%, нащата щяха да се развият много по-добре и за учители, и за ученици. Но синдикатите нещо много странно се държат и не поставят ясни разумни условия. Като че ли не им е удобно да се проведе реформа, така ми изглежда на мен. А този министър е първия, който изяви воля за промяна.

За детските градини ... за тях ми е най-мъчно, защото никой не се сеща за тях, а са най-мизерстващи.


 Peace Peace Peace Peace,детските учителки както и тези от 1до 4 клас-таме най-тежко положението,
не дават частни уроци,напрежениеот е най-голямо при тях и отговорността Peace Peace

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
На синдикатите основната им цел и работа е да защитават членовете си, да участват в сключването на колективните трудови договори и в българския случай - Пакта за тристранно сътрудничество. Всъщност те са играчи на политическата сцена. Съществуването им се гарантира със закони. Но май не всички синдикати участват в политиката.
Всеки синдикат си има разписани целите и средствата.

# 182
  • Мнения: 3 204
И утре няма да ходим на училище...

Преговорите между синдикатите и МОН ще се водят на експертно равнище от утре

07 октомври 2007 | 13:19 | Фокус

София. Приключи срещата между синдикатите и Министерството на образованието и науката, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Министърът на образованието Даниел Вълчев предложи в следващите дни да започнат преговори на експертно равнище. Така присъстващите на дискусията се споразумяха утре в 10 часа да започне работната среща между експерти и синдикати, но без присъствието на медиите. По време на днешните дискусии финансовият министър Пламен Орешарски каза, че Националното сдружение на общините в Република България трябва да бъде включено в разговорите. От своя страна председателят на КНСБ Желязко Христов обясни, че диалогът не бива да бъде проточван до безкрай и предложи премиерът Сергей Станишев да се включи в разрешаването на проблема. Председателят на КТ “Подкрепа” Константин Тренчев обясни, че неговият синдикат активно си сътрудничи за определяне на приоритетните сектори на държавата с финансовото министерство. Той сподели, че според него има сектори, които трябва да бъдат ликвидирани, за да бъдат изразходвани ефективно държавните пари.
По време на стачката се преговаря по-трудно отколкото в спокойна атмосфера, коментира Даниел Вълчев по време на дискусията.

# 183
На синдикатите основната им цел и работа е да защитават членовете си, да участват в сключването на колективните трудови договори и в българския случай - Пакта за тристранно сътрудничество.
Което означава /поне аз така го разбирам/, че реформата трябва да дойде от министерството.
Т.е. "от нас пари срещу реформа от вас" не става, защото се осъществяват от едно и също място. И какво правим сега, лаем си един срещи друг без полза.

# 184
  • Мнения: 2 839

Което означава /поне аз така го разбирам/, че реформата трябва да дойде от министерството.
Т.е. "от нас пари срещу реформа от вас" не става, защото се осъществяват от едно и също място. И какво правим сега, лаем си един срещи друг без полза.
Принципа е този, но извода не е такъв;-)
Роформата трябва да дойде от министерството, но синдикатите нещо се опъват, защото промяната означава 1. много хора от бранша да бъдат уволнени и 2. заплащането да зависи от качеството на труда. И двете на много неудобни за страшно голям процент в бранша.
Аз мисля, че министъра все пак ще изтъргува промените. Т.е. "ок ще вдигнем заплатите, ама ще приемете реформата"

# 185
  • София
  • Мнения: 62 595
На министерството и на правителството е работа да се правят реформи. Това, което не ми харесва е, че се очаква първо повишаване на качеството, пък после всички друго. И все за съкращания говорят и нито дума за останалата част от нещата. Ако учителите не мяха се надигнали, правителството изобщо нямаше да се натиска за реформи, а и синдикатите щяха да си мълчат. Предполагам, че нанискът от синдикалните членове е станал много силен, т.е. от учителите.
Искам да има реформа, но да не се ограничава с "оптимизиране на мрежата", а с промени из основи, но не по български.

# 186
Как се оценява качеството в образованието. Тестовете след 4 и 7 клас са добър вариант. Но аз си спомням какво мрънкане беше тук по форума. Много бързо се забрави какво се коментираше по повод министерството. Е, какво искаме?

# 187
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз преполових учебника по математика днес с щерката  Flutter
Пък да видим накрая, за колко ще знае  Laughing

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
запис

# 189
  • Мнения: 11 607
ПиснА ми да треперя постоянно - утре, аджеба, гарджетата ми на училище ли ще са?

Та...утре на училище ли сме и как са минали днес преговорите?

# 190
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз за моите нищо не зная. След новините ще звъня на някоя от учителките им.

# 191
  • Мнения: 25 710
Училището на сина ми продължава стачката. Утре няма да ходи.

# 192
  • София
  • Мнения: 13 211

Което означава /поне аз така го разбирам/, че реформата трябва да дойде от министерството.
Т.е. "от нас пари срещу реформа от вас" не става, защото се осъществяват от едно и също място. И какво правим сега, лаем си един срещи друг без полза.
Принципа е този, но извода не е такъв;-)
Роформата трябва да дойде от министерството, но синдикатите нещо се опъват, защото промяната означава 1. много хора от бранша да бъдат уволнени и 2. заплащането да зависи от качеството на труда. И двете на много неудобни за страшно голям процент в бранша.
Аз мисля, че министъра все пак ще изтъргува промените. Т.е. "ок ще вдигнем заплатите, ама ще приемете реформата"

А пък според мен на синдикатите им е през..... какво означава реформа. Синдикати в България няма!!! Синдикатите са обещали нещо на учителите и то според мен няма да стане. Но както винаги са обещали повече отколкото могат. Това е стъпалце за някъде по-нагоре. Не го ли разбрахте?! Иначе нямаше да сме свидетели на всичко това. За мен цялата тази работа си беше контролирана реакция отвсякъде. Образование и учители са забатачени от всякъде, съвсем умишлено или по-скоро безотговорно. Следва реакция. Тя обаче се контролира. Това е като съд под налягане. Покачваш налягането и то някъде трябва да отиде, за да не се пръсне съда. Или оставяш предпазния клапан да си свърши работата от само себе си или го контролираш. В тоя случай е контролирано. Това е за мен истината. Всички сме подложени на политически игри. И учители, и ученици и родители и цялото общество. Иначе накои некадърници няма как да стигнат до по-високи места във властта. А можеха нещата да протекат гладко при добро желание на всички участващи и при това много години преди това. Можеше да се реформира образованието, учителите да се развият и да получават адекватни възнаграждения, родителите да изискват... всички участваме.. и сега нямаше да има коментари за некадърни учители, защото ако системата на образование е добра няма да допусне да има некадърни учители. Това важи за авсолютно всички браншове!

# 193
  • София
  • Мнения: 13 211
Цитат
Министър Орешарски подчерта, че живеем в България с български стандарти, с български цени и заплати. Той изрази надежда, че синдикатите ще се съгласят с приоритетността на образователния сектор и няма да подкрепят други производни действия в други сектори.

 Joy Joy Joy
Хитрец бил тоз Андрешко... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 194
  • Мнения: 135
A сега след репортажа на БТВ и позицията за ''размотаване'' на мин. Орешарски,недоволните от стачката на учителите как ще коментират!!???? #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт