Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 023
  • 349
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 039
Аз пък вчера прерових мултиплейския ти албум, защото всички искат шапка като на Малена.  Grinning

И на какво мислих попаднах там? - http://malena2004.multiply.com/photos/photo/5/461   ooooh!

Мъжът ми направо каза, че нищо няма да продам с тези цени. Според него никой нямало да си купи толкова евтини шалове.


aaaaaaaaaaaaaaaa
да взема да я махна тая рокля
сигурна съм, че всички ще искат такава, а не ми харесва идеята  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
роклята е Бенетон, за 40 евро, дълго време си мечтаех за такава

за шаловете- сериозно, цената трябва да я коригираш, направо е смешна. Те са произведение на изкуството, с толкова детайли, и така добре съчетани цветове. Направо си обезценяваш труда. Срамота е. ти не умееш да се продаваш, ти се подаряваш.
Ставам ти клиентка, майка ми ще е доволна, ще си почине жената....

# 301
  • Мнения: 4 406
 при шала Капаска плащаш и марката, това е калкулирано в цената.
понеже знам как се плете на една кука и колко е трудо- и времеемко, наистина, цената на "Летящите" произведения наистина не е висока  Laughing

# 302
  • Мнения: 1 072

aaaaaaaaaaaaaaaa
да взема да я махна тая рокля
сигурна съм, че всички ще искат такава, а не ми харесва идеята  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
роклята е Бенетон, за 40 евро, дълго време си мечтаех за такава



Е, ще има 1 в Сф и 1 във Варна.  Mr. Green Вече запазих снимка в компа, а аз съм добър имитатор.

Та за Бенетон. Това, което е на витрината на магазина им във Витошка във момента, съм го плела за Кати през лятото още. И да не се фукам, но не бих заменила моите неща за техните.

Точно кръговото плетене, което обсъждаха момичетата е единият модел на Бенетон. Но е мн развлечен и безформен. Като се върне съкровището от уч-ще, ще я помоля да се облече, за да я снимам и ще ви покажа. Плете се буквално за часове.

Другия модел на Бенетон е едно елементарно, многоцветно детско пончо.

# 303
  • Мнения: 6 039
наистина, майка ми като видя роклята, умря от смях, каза че би я направила 100 пъти по-хубава, като тя няма претенции да е много добра в плетенето
но много дълго си мечтаех да купя на детето плетена рокля. Като бях в Италия, нали на всяка крачка има Бенетон, от няма и къде влизах, нямаше такива рокли. И един ден случайно по една магистрала, на път за Пиза, спряхме на един МОЛ да ядем, и гледам бенетон- и вътре тази рокля и още една за по-малки бебета, в бананово- оранжевата гама.
Като модел много ми харесва, като изпълнение - не разбира се
китайска е, но имаше етикет за hand made

# 304
  • Мнения: 1 072
Malenna, ако се загледаш в долната дантела на рокличката, тя е същата като тази наметка - http://pleta-razplitam.mylivepage.com/page/Yelow, която пък съм изимитирала от Drops design - http://www.garnstudio.com/drops/mag/104/11/11-2.jpg

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 09:54 от Летящата крава

# 305
  • Мнения: 641
veshti4ka, това ли е?
 
 

# 306
  • София
  • Мнения: 1 078
Да,Палечка,точно това е Grinning

П.П.Направо съжалявам,че не съм се допитала по-рано.Нищо де,като свърша със жилетката,ще ви я покажа.Мкар че тя няма да е така широчка и летяща,но все пак ще е симпатична.
А тази кръгова вече знам горе-долу как се прави и ще дочакам ново вдъхновение. Laughing

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 14:44 от veshti4ka

# 307
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Аз скоро се запалих по летенето - намерих си и доста инстукции за плетене на една и две куки но не ми е ясно как се разчитат схемите. Може би вече е обсъждано, но не намерих никъде - когато е дадена схемата по редове: 1 ред се плете от ляво на дясно по схемата, а втори ред от дясно на ляво или от ляво надясно.  Embarassed надявам се да съм си задала въпроса ясно.

Благодаря ви

# 308
  • Мнения: 1 072
   

Закопчаването няма да е такова. Ще направя две копчета и ще обера още малко в талията, за да се подчертае.


Обозначинята и процесите, които означават за плетене на една кука - ТУК

# 309
  • Мнения: 641
yantsik, различно е, обикновено са показани само лицевите (1,3,5...), опаковите се плетат както се получават ако не е указано друго.
Конкретна схема ли те интересува? Мога да опитам да я разчета.


# 310
  • Мнения: 498
Аз пък вчера прерових мултиплейския ти албум, защото всички искат шапка като на Малена.  Grinning


А бихте ли показали тази шапка "като на Малена"?

# 311
  • Мнения: 647
Да попитам и аз ако може нещо.Някой знае ли как точно се плете това което е на края на ръкавите , отдолу на самата жилетка и на края  качулката от ето тази снимка.

# 312
  • Мнения: 1 947
   Здравейте! От време на време ви чета и се уча. Сега, когато отбелязвам в актива си
едни гащи и една шапка за детето (като на Малена! Simple Smile ), дойде ред да се запиша при
вас - плетачките. Simple Smile И за да не е напразно писането ми, ето два сайта за чудни неща -
на немски са, но в упътванията някои има и на английски.:
http://www.lanagrossa.de/
http://www.initiative-handarbeit.de/DE/6

# 313
  • Мнения: 641
Да попитам и аз ако може нещо.Някой знае ли как точно се плете това което е на края на ръкавите , отдолу на самата жилетка и на края  качулката от ето тази снимка.

Мисля, че е това на рис.7.

Или тук - Бахрома.

# 314
  • Мнения: 647
 Палечка   bouquet Ще го изпробвам веднага щом се прибера !

Общи условия

Активация на акаунт