50 записани деца в яслената група на ОДЗ ЗВЪНЧЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 5 947
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
И още нещо искам да кажа по темата.
Та тези 54 деца са наши деца, нали така? Не са паднали от небето, а родителите им са ги записали и са продължили да записват нови и нови дечица, независимо от тази фрапираща набъбваща цифра.
 Никой не крие бройката, както и никой никого не принуждава насила да записва детето си при условия, които не му се нравят.
И какво се получава в крайна сметка - ние си записваме децата, даваме мило и драго да се доредим, готови сме на какво ли  не, за да ги запишат, а впоследствие се оплакваме, че са много.
Нито така, нито иначе.
Това е едната страна на нещата, разбира се, че трябва да има принципно положение и ясни правила. Но нека да не я омаловажаваме, моля.
И в заключение, вярвам, че има обяснение за създалата се ситуация и без наистина да се знаят детайли, никак не е коректно да се хули и обвинява директорката.
Съжалявам, че мнението ми е в противовес на болшинството, но подобни теми с гръмки заглавия, лежащи на догадки и предположения са несериозни.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моето дете въобще не е плаче когато ходи на ДГ, но това не ми е показател за престоя му там.

Както вече написах - въпрос на приоритети. Peace
Няма по-важно нещо за мен от това Денис и Ерик да са спокойни и усмихнати.

повечето деца са "спокойни и усмихнати", когато гледат телевизия - това не означава, че е добре по цял ден да го правят.

Когато съм записвала детето си не съм и помисляла да попитам за това колко деца има в една група - не съм се сетила, не съм имала опит, разчитах на нормативните изисквания и това че една Д.градина с добро име няма да прави толкова фрапиращо изключение !!!!!!!

За съжаление "доброто име" работи, за детската градина и е причина за този наплив от деца и родители, а в същото време реномето на Звънче няма как да има покритие от тук нататък след като няма достатъчно персонал, който да се грижи за децата.

Да със сигурност има обяснение за съществуващата ситуация. За съжаление това обяснение по никакъв начин не е свързано с интереса на децата, съответно родителите, които са разчитали че ще запишат децата си в една добра градина.

Спирам повече по тази тема, защото за съжаление ситуацията пределно се изясни - факт е че записаните деца са повече от 50 и че към момента няма разрешение на този проблем.

Не мога да разбера родителите, които защитават тази ситуация, защо го правят от лични симпатии към някого или защото смятат, че подобно положение е в полза на децата им, или просто не могат да признаят, че са допуснали грешка, като са се ориентирали към тази д.градина или пък се ласкаят че пред градината сутрин има "паркирани хубави коли" и снобарщината е по-важна от интереса на децата им.
Убедена съм че детето ми ще бъде по-добре обгриждано, ако посещава дори световно най-неизвестната д.градина, в която обаче има по-добро съотношение на персонал-деца. Имам само най-топли чуства и симпатии към персонала на Звънче и дори им съчуствам, защото те са поставени при ужасни условия по същия начин, по който са поставени децата ни. И би било добре при всичките тези претенции за "елитна" детска градина да се намери някакво дори посредствено разрешение на тази сутуация  Confused

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
.........................................

Ако персоналът има грубо отношение към децата, дори телевизията няма да ги накара да изглеждат спокойни и усмихнати. Това имах предвид. И го казвам от личен опит. Горчив.
Детето ми посещаваше частна детска градина. Три групи от по четири деца. Бях спокойна, казвах си, че болестите ще са по-малко, вниманието много повече - логично е.
Но в крайна сметка не се оказа така. Нито болестите бяха по-малко, нито вниманието повече. И телевизор имаше. Е, и невероятни играчки имаше, но те бяха подредени за украса и на децата не им се позволявало да ги пипат.
Дълго време се чудех защо това мое дете не спира да плаче сутрин. Всичко изглеждаше перфектно.
Детето ми се затвори, спря да споделя с мен. Писала съм тук, търсела съм съвет от пишещите, имам тема по въпроса, можеш да погледнеш в архива.
Оказа се, че го тероризират, собственичката беше нервна.
Преместих го в Звънче.
Дали положението с бройките е в полза на децата ми? Не ми пречи, боледували са два пъти за цяла зима. В частната, Дени правеше всеки месец бронхит / година и половина беше на Кетотифен/.
Дали се впечатлявам от лъскавите автомобили отвън? Ни най-малко, моят също е лъскав.
Дали имам лични симпатии към персонала? Да. Много са ми симпатични всички и то е защото децата ми не са травмирани и по всичко изглеждат щастливи. Но както стана ясно, не заради телевизора.
Пожелавам ти никога да не ти се случва детенцето ти да е травмирано, да плаче и да не можеш да му помогнеш. Да виждаш, че има нещо нередно и да не знаеш какво е и къде да го дириш. Да не знаеш какво да сториш.
А за бройката и незнайето и - има едни принципи в правото, които датират от много отдавна : ”Незнанието на закона, знанието на който се предполага, не служи за извинение на лицето, нарушило закона” и ”Никой не може да се извинява с незнанието на закона”.
Аналогията е същата. Никой не е виновен, че не ти е хрумнало да попиташ, освен ти самата.
Дано не ти прозвучи грубо мнението ми, уверявам те, не това е целта ми. Peace
Единствено искам да съм ви полезна с опита си.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 2 469

Твоето мнение ме кара да си мисля, че е почти сигурно, че до година бройката на децата в групите може да нарасне още по-драстично  ... още повече, щом според някои родители в това няма нищо обезпокоително Wink

Съжалявам, че си имала негативен опит с първата д.градина в която са били записани децата ти. По същия начин и аз не случих със Звънче, но мисля да се опитам да намеря по-добро заведение за детето ми независимо дали ще е частно или държавно.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Мнението ми е базирано на фактическите реалности - недостиг на градини, работещи родители, безизходица....
Разбира се, правото ни на избор е безпрекословно и никой поне него не може да оспори.
Желая ти успех в търсенето и дано откриеш градината на твоето дете, както аз открих тази на моите момчета  Peace

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 2 469

Мнението ми е базирано на фактическите реалности - недостиг на градини, работещи родители, безизходица....
Разбира се, правото ни на избор е безпрекословно и никой поне него не може да оспори.
Желая ти успех в търсенето и дано откриеш градината на твоето дете, както аз открих тази на моите момчета  Peace

В случая не става толкова дума за недостиг на д.градини, защото само няколко метра в съседство до Звънче има друга държавна детска градина, за която има чудесни отзиви... но аз дори не подадох докумемнти в нея, защото бях убедена че Звънче е "перфектната" градина. Имаше още много други д.гради в които можех да запиша детето си но не го направих, защото се поддадох на неправдоподобната реклама за Звънче. Е ще трябва да го преглътнем някак си... дано ми е за урок друг път да не допускам подобни грешки  Confused

Наистина се радвам, че ти и децата ти се чустват добре в Звънче.  В никакъв случай не искам да налагам мнението си на никой. Просто ми е трудно да възпирема за нормално съотношението 54 деца към 6 души персонал, които се сменят на смени и ми е трудно да възприема че за някой възрастен това може да е приемливо.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 222


Страхувам се ние двете с теб да не обсебим темата, но въпреки това... Simple Smile
Разбира се, че в основата си проблемът е недостиг на градини. Това е повсеместно. Тук съм се натъквала на теми в които майки споделят как от 2 след полунощ започват да се редят, за да запишат децата си и не са първи на опашката. Наистина ли смяташ, че просто може да се прескочи до градината в съседство и да се запише детенцето на часа? Та списъци се вият поне от предната градина.
Родителите се молят изобщо да успеят да запишат децата си нейде....Ако имаше достатъчно градинен фонд, дали щеше да се налага да има такива огромни групи, едва ли. Децата щяха да бъдат равномерно настанени.
И другото нещо, което остана на заден план. В основата на мненията ми е, че наистина вярвам, че тези 50 записани дечица са плод на някакво недоразумение.
Единствено съм против, да се изказват прибързани заключения, без нещата да са проверени, това беше моята идея покрай която се впуснах и в други обяснения.  Peace

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Само да вмъкна нещо. Независимо за или против. Броят /54/ деца в една група противоречи на нормативната уредба.

# 68
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Liviat, искаше ми се детето ми да ходи на плуване-една важна причина да избера тази градина в квартала. Преди това минах през една градина до пазара Красно село. Потресох се от порутените вътре стени и мърляви лелички (това беше първото ми впечатление) .Не искам луксозна обстановка за децата си,а поне уютна и приветлива,за да се учат към чистота и поне малко естетика. Докато чаках да подам молба в Звънче повисях в коридорите и видях усмихнат персонал да води дечицата на някакви занятия. Ако детето ми не беше щастливо и обгрижвано там-никакви лъскави коли нямаше да ме спрат да го махна.
 В близката градина,ако говориш за "Проф. Ангушев"-децата също не са малко в група-имахме приятелче на същата възраст там. Те пък го записаха,защото им обещаха,че ще има група по испански език-а такава немА! По мои впечатления дисциплината в Звънче беше по-сериозна. Нашите започнаха здраво учене в предучилищната, а в другата го даваха по-лежерно.
 
 За 54-те деца не се ли изясни,че поне 20 няма да бъдат приети?!
 Liviat, аз също ти желая успех с решението и ми е приятно,че ти спази добрия тон  в темата.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 2 469


И другото нещо, което остана на заден план. В основата на мненията ми е, че наистина вярвам, че тези 50 записани дечица са плод на някакво недоразумение.
Единствено съм против, да се изказват прибързани заключения, без нещата да са проверени, това беше моята идея покрай която се впуснах и в други обяснения.  Peace

Тези 50 деца не са плод на недоразумение - това е официалната ситуация и тя е подвърдена в официални разговори със Звънче. Никой в Звънче не отрича че са записани повече от 50 деца за детската ясла.  Тези деца автоматично ще се прелеят в първа група от детската гардина, а предполагам и че ще се увеличат - защо не!?

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 15:20 от Liviat

# 70
  • Мнения: 157
...........
 За 54-те деца не се ли изясни,че поне 20 няма да бъдат приети?!
 ...........

Имаш ли някаква основателна причина да смяташ така? Днес се опитах да разговарям с Директорката, но от охраната ми казаха, че е в отпуск!

# 71
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 true blue, на предишната страница,точно преди теб rai4ka го е написала ,а за мен е логично,понеже е абсурд там да се набутат 54 легълца.
 Попитах днес приятелката ми ,за която споменах,че бяха в най-близката до Звънче градина, тя ми каза-поне 30 деца са били в групата .( И за тази градина има много добри отзиви.)
 Кварталът е пренаселен вече, а НЕ всички градини там имат яслени групи.

Общи условия

Активация на акаунт