ВРЕМЕ ВЕЧЕ НЕ ОСТАНА,ТОЗИ МЕСЕЦ СТАВАМ МАМА!

  • 11 750
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 228
Честит рожден ден на Виодиди   bouquet
Пожелавам ти всичкото щастие на земята и съвсем скоро - най - здравото и прекрасно бебче  Simple Smile

Анет, честито бебче   bouquet Много вълшебни мигове заедно  Hug

Добре дошли вкъщи на Джена и на Меги - и двете сте героини, наистина много трудни раждания ... особено Джена ... Не мога да си представя 2 часа напъване  Tired Важното е, че всичко е наред, болката се забравя  Hug

Десинката, ти пък си помисли, че може да имаш моето раждане - буквално половин час болки и 4 напъна  Simple Smile Няма как да не се справиш с раждането - няма бременна, която не е родила  Simple Smile

Маргарита, за Тина Киркова не трябват дрехи за бебето, предполагам, че и да носиш, няма да ги вземат, понеже наистина имат много  бебета и с повиването става много по - бързо, пък и дрешките са стерилни.

За стерилизирането - за каучуковите биберони е нормално да побелеят. Аз старилизирам всичко в една огромна купа в микровълновата и ли в тенджера на котлона, кога как дойде. Включително помпата с всичките й чаркове. За стерилизатори разни не мога да кажа, понеже не съм ползвала никакви никога.
Колкото до болницата: там дават водата и млякото в стерилни шишета техни си, малко са грознички, но са стерилни. Има майки, които си носят стерилизиращи таблетки/течности, ама аз лично предпочитам изварени в болницата, не старилизирани с химия  Simple Smile
Помпата не съм я стерилизирала там - то така или иначе в началото няма количества кърма, подходящи за запазване, хвърлях каквото изцеждах - то по макс. 10 мл....

Отивам да гледам снимки на бебчетата  Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 521
Анет да ти е жив  издрав малкия сладурко и много, много да ви радва  smile3525 smile3525 smile3525

ВИОДИДИ честит рожден ден  newsm59 да си жива, здрава и щастлива мама много скоро  newsm51 newsm51 newsm51

Mpulle да в Окръжна щях да раждам, но се отказах, заради доки.

Днес ме мързеше да се вдигна за лекцията, но в четвъртък съм на линия...някой друг ще ходи ли?!

Хайде отивам да полегна, че ми  е едно такова  smile3507

# 62
  • София
  • Мнения: 1 228
И Алекс, и Карина са прекрасни малки същества  Grinning

Меги, вашият татко изглежда безкрайно щастлив  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 1 524
Всички спинкат в къщи, а аз ви пуснах малко снимки и чакам да се събуди Кари. Голяма мъка с това кърмене. Днес потече малко коластра и се надявам скоро да се похваля с кърмещо бебче.

Хич не се страхувайте, всичко минава и заминава, а както казва Рали дай боже всеки му такова като нейното раждане.

Ех времето свърши - отивам при най-нежното създание на света за мен.

Ей Рали до седмица две ще се разхождаме заедно. А се сетих, че на магарето виках на доктора - Рали с три напъна роди, а аз виж кво правя, а той милия като се замисли коя е рали.  Joy  Joy - Е накрая каза ами слушала е акушерката си и доктора си, а не като теб да бистриш политика. -

# 64
  • Мнения: 19
Късмет извадихте. Мъжо е затиснал фризера с дивана и няма да му сготвя нищо днес.  Mr. Green

Имам време за бърз рекап на лекцията на 9 месеца : Спорт по време на бременност

Движението по време на бременността е важно, както за майката, така и за бебето. Още в първите месеци количеството кръв у бременната се увеличава с до 50%. Движението и умерените тренировки с тежести спомагат за доброто кръвообращение и оттам за доброто снабдяване на плода с кислород.

Най-препоръчваните физически дейности по време на бременността са ходенето и плуването. Те са също така най-малко ефикасни. Ходенето действително е полезно, но организма привиква към продължителното ходене, както към всяка аеробна дейност. Плуването, от своя страна, е много добро за намаляване на отоците и натиска върху гърба, но не е достатъчно.

Защо са добри ходенето и плуването? Ритмичните движения са полезни за плода, който свиква с движението и спорта още преди да се роди. Доказано е, че бебетата на майки, спортували през цялата бременност се раждат с по-малко подкожни мазнини и рядко страдат от затлъстяване като деца и възрастни.

Тренировките по време на бременността имат за цел освен поддържане на формата и по-малко натрупани килограми, да подготвят тялото за допълнителната работа, която го чака след раждането, а именно множество движения с външно тяло с тегло от 3 до 10 кг (разбирайте бебо  ).

Много подходящи са упражненията за баланс, например  :
-   За гърба и краста са тези които се изпълняват на четири крака като куче-птица, изпъване на крака назад, котешки гръб, дърпане на скрипец, усукване в страни
-   За краката и дупето – клекове (в напреднала берменност се правят на стол), напади, стъпки на високо
Упражненията трябва се изпълняват в 2-3 серии по 10 повторения. Те превръщат правилната стойка при клякане и навеждане в рутина и предотвратяват болките в гърба и кръста, причинени от манипулациите с бебето.

Стана дума и за храненето от гледна точка на натрупаните килограми и беше пояснено, че бременната жена има нужда от 300 допълнителни калории към храната от преди бременността за растежа на плода.

Имаше няколко въпроса :
В: до кой месец може да се тренира?
О: до самото раждане

В: може ли да се преяжда с шоколад? (т’ва беше адски тъп въпрос)
О : не се препоръчва прекаляване с каквото и да е във всеки момент от живота, не само по време на бременността

В: може ли да се спортува по време на кърмене? Вярно ли е, че от физическите усилия може да спре кърмата?
О: за да спре кърмата от физическо усилие, то трябва наистина да е крайно натоварване. Упражненията няма да навредят на кърменето.

В: Какви упражнения да се правят при леки контракции?
О: Никакви. При контракции тренировката трябва да се прекрати. Който има проблеми с контракциите, трябва да избягва изцяло упражнения, натоварващи коремните мускули, упражнения с клякане и усукване. В спокойни дни без контракции биха могли да се правят упражнения за ръцете и горната част на гърба.

Толкова си спомням с леки импровизации, защото не записвах.

Лекторката : Галина Толкингтън – личен треньор във фитнес клуб Спайдър спорт
www.spidersport.com
GSM 088 7986740
Galya@spidersport.com

# 65
  • Мнения: 617
Viodidi Честит рожден ден! Леко раждане и прекрасно малко човече ти пожелавам!
Джена, Меги благодаря ви за разказите и се надявам още мами да споделят, че на нас чакащите ни е много интересно.
Аз вчера бях на преглед имам 1.5-2см разкритие и нито грам контракцийка за сметка на това бебо стана доста шавлив. Така че чакам включване и аз тези дни.
Айде стискам палци на всички запътили се към родилното.

# 66
  • Мнения: 295
Тук съъъъм Laughing
Не пиша, защото  newsm78 , де да знам и аз защо не пиша, нещо не ми кеф

Нищо не се случва при мен. Друсам се с магнерот, имам контракции и така.
Водите ми са редуцирани, плацентата къмто ІІра степен.
Според дофторицата до 15 ще устискам, след това спирам магнерота.
Тя ме съветва да раждам секцио, предвид това че съм със стерилитет в анамнезата.
Ще се консултирам и с Николов, обаче и тогава ще реша.

Иначе се мъча да купувам разни работи за бебето, ма съм такава претенция - нищо не ми харесва Crossing Arms
Ми то пълно с боклуци бе, направо нямам думи.
Вчера едва си харесах един комплект за изписване - само в розово го има #Cussing out
После си харесах одеалце - пак само в розово го има #Cussing out
Обиколих детските магазини за космонаф - само големи номера, за 6месеца и на горе. Да ама ние като станем на 6 месеца ще е лято вече #Cussing out

Е, сдобихме се с порт-бебе, чанта за количката, разни пикливници-микливници, помпички за нос, четка за коса, ей таквиз дреболийки. Как я мисля тая работа, докога ще се туткам  newsm78

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 25
Честито на всички "обебили" се мами, да са живи и здрави бебенцата им и да ги слушат много. newsm51
Добре дошли вкъщи на всички родили мами и леко възстановяване smile3525
Mpulle добре дошла отново при нас и дано нямаш вече проблеми с това кръвно. newsm03

Ние сме си 2 в 1 и според докторът тежим около 2800 гр. и няма изгледи за скорощно раждане. Дано да си чака бебо, че все още не сме напазарували с таткото. В събота ще си вземаме легълцето и ни чака разместване и сглобяване вкъщи.
Успех на тези, които ще тръгнат към болницата тази седмица и леко раждане  newsm10

# 68
Честит рожден ден Viodidi nbirthday newsm59 newsm38  ura Пожелавам ти скоро да гушнеш най-хубавия си подарък!
Честито бебче на Анет! newsm32


Вчера минахме консултацията и доки доста ме успокои за подуването на краката, албумините... Peace Обаче през цялото време бях с едни контракции, че доста притеснена изглеждаше. Така, че утре пак на преглед и нали съм от Тервел, а ходя до Добрич на консултации(50км. е) каза, че може да ме приеме направо в болницата ако и утре съм така. Аз обаче искам да си чакам вкъщи раждането...хич не ми се стои по болници от рано ooooh!

За стерилизирането...и мойте бибки побеляха,  обаче после ги измих хубаво и ги стерилизирах наново в минерална вода. Има коренна разлика и сега са си добре. Само дето кутийката на едната бибка не понесе градусите и за деформира цялата.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 555
Честита годишнина на viodidi! Пожелавам и леко раждане и много щастливи мигове с най-хубавия подарък, който ще получи скоро!  newsm51 newsm51 newsm51

Дженка, Меги - изглежда наистина предизвиканите раждания по-болезнено протичат. Дженка наистина и грам не боли пукането на водите, поне за това гарантирам, че няма лъжа, няма измама, но нищо по-хубаво, че са ти сложили епидурала по-рано. Иначе това със застъпването на контракциите го имаше и при мен. Още от началото бяха доста често, а накрая нямах почивка. И за това и аз при напъните много се измъчих....но пък накрая всичко си заслужавашеее..... Joy Почини си сега добре, защото и за двама ви е било уморително и продължавайте все така добре да се храните и да пълните памперсите.  Hug

meggyv - представям си колко ти е било притеснено миналата седмица.  Sad Важното е, че сладката кукла е вече в ръцете на мама, а всичко друго се забравя.  Hug Hug Hug И скоро ще се разхождаме заедно с количките..... newsm44 newsm44 newsm44

mishonka95 - нашето пъпче също не е паднало още, но като гледам съвсем мъничко му остава. Аз обаче мисля, че не е задължително до 15 ден да падна, може и по-нататък.

Mirama - дано наистина по-бързо пристигне количката ви. То вече колко време стана.  ooooh! Вие сега как се справяте с разходките?

ANETT - и тук още веднъж честито! Хранете се много и спинкайте, за да пораснете бързо!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug

mamma mia - и аз като теб да си кажа, че много ми се плаче от умиление.  Laughing Днес си мислех за чакането, раждането, как започна, как протече, за първата среща с бебка и някак си ме обхавана една носталгия. Heart Eyes Искам всичко да се повтори.  Crazy Мислех си колко сте щастливи, че и вас това ви очаква..... защото може да има болка, може да е трудно, но пък е неописуемо щастие.... Heart Eyes
Относно бибите - аз лично не смятам да изпозлвам поне още 2-3 седмици. Не мисля, че има нужда. В болница също не са необходимо, така че най-добре ги остави, ако се наложи ще ти стерилизират в къщи и ще ти донесат.
За помпата - таткото я стерилизира преди да я донесе, но така или иначе изхвърлях това, което цедях и стерилизацията не е задължителна.

Аз да се похваля - вече повече отт добре се справяме с кърменето, храненето, цеденето.  Joy Обаче първо изпозлвах подплътнки на Авент - многократни и еднократни. Но под блузата седят много кофти... Confused После реших такива колектори за кърма да си купя - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=1270 . Е, няма какво да казвам, че и те не седят добре под блузата, но се преживява. Хубавото е, че зърната не се докосват до плата и не се дразнят . Обаче имат 2 накрайника - единят е с 4 дупчици в горната част и целта им е да се носят постоянно и да преминава въздух. Другият е без дупчици и се слага при кърмене, на гърдата, от която бебето не суче, за да събира кърмата, която тече през това време от нея. И пише, че тези без дупчици могат да се носят макс. 40 мин. Е, добре обаче между кърменията, докато нося тези с дупчиците и пак се събира кърма. И примерно днес прибираме се, аз се навеждам да си развържа обувките и като шурна - цялата се омазах с кърма- обуквите, блузата, сутиена, по пода. ooooh! На всичкото отгоре в колекторите имаше поне още по около 10 мл. Вече не знам какво да изпозлвам..... newsm78 Страх ме е да изпозлвам накрайниците без дупки, щом пише само по 40 мин. да се изпозлват.... вече обебилите се мами - вие как се справяте с течовете от кърма?

# 70
  • Мнения: 133
Тони, мерси за лекцииката - малко съвестно ми стана с моите 20 качени килограма, ама движех доста - поне това  Blush

Мими, не беше ли обратното за движенията на бебето? Аз разбрах, че когато раждането наближи бебо ще се успокой и притихне, ама може да не съм разбрала... хайде някоя раждала мама да каже?!

Джения, нямаше да се сетя да стерилизирам с минерална вода - мерси за съвета   bouquet

# 71
  • Мнения: 33
Честито на всички обебили се!

Влизам само да ви кажа, че днес ни изписаха. Качих снимки

www.snimka.bg/album.php?album_id=178516&view=1&photo=1

(парола 270907), ще кача и някои в нашето албумче, но не днес. Добре сме, леко уморена се чувствам, но си заслужава!

# 72
  • Мнения: 19
Тони, мерси за лекцииката - малко съвестно ми стана с моите 20 качени килограма, ама движех доста - поне това  Blush

Хич не се коси! Аз съм качила 15, хем си тренирах и пеш походвах и плувах. Бебчо ще ги изсмуче за нула време.

Ligla, Лени е страхотна муца! Ще й схрускам сладките бузки!

# 73
  • Мнения: 285
Здравейте на всички. Влизам да се разпиша че си имам момиченце - Ана - Неда. Роди се на 27.09.07 - 3 200 в б- ца Токуда. Подробности - по- късно. Всъщност вече сме си в къщи и се гледаме. Сега кажете как да си сменя лентич
ката?

# 74
  • Мнения: 133
БРАВО ГАБИ   bouquet
Да ти е жива и здрава сладураната



Отиваш си профила и избираш "Промяна на основния профил" или нещо такова. Там на полето Сигнатура, където до сега ти е стояла лентичката за бремнността я сменяш с лентичка, която предварително си изработваш от тук:
http://lilypie.com/first_birthday.php

Общи условия

Активация на акаунт