мъчно ми е-правилно ли постъпих?

  • 3 201
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 841
А пък според мен едва ли ще е такъв проблем
да дойде жената да го види, та макар и от вратата за 5 мин.
Помисли малко- тя, идвайки за София е отделила време и пари,
за да купи подарък не на кое и да е дете, а за твойто!
Едва ли умира от удоволствие да кръстодва София,
за да му го поднесе лично, но явно иска и настоява за това!
Не виждам проблем да й направиш нова удоволствие,
без да го превръщаш в национален проблем.... Simple Smile

Споделям това мнение. За теб в конкретния момент въпросния човек е натрапник, но защо не се поставиш на отсрещното място - отделил си време и пари, искаш да поднесеш малко внимание и уважение... Монетата винаги има две страни.

# 31
  • Мнения: 100
Мисля,че си постъпила правилно.Била си притеснена за детенцето.А свеки не я мисли.Ще и мине.

# 32
  • Мнения: 263
Правилно си постъпила и според мен! Ще се посърди свеки и ще и мине! Даже така е по-добре да си знае, че не може винаги по нейната да става! Току-виж се научи за в бъдеще и да се сеща...
Аз на моята и тръгнах с постоянни отстъпки докато не ми се качи на главата. И сега горко съжалявам, че не тръгнах с опакото вместо да се правя на добрата Гана...

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Правилно си постъпила, не се коси.

# 34
  • софия
  • Мнения: 636
Благодаря ви момичета Hugза споделените мнения. Надявам се свеки да стане по-съобразителна, в което се съмнявам ама...Иначе имам принцип - без предупреждение никъде не се ходи - такова нещо като минавах и да звънна аз лично не признавам. И не ми минават. Тя се обадила на мъжа ми да се оплаква едва ли не от мене - ама ударила на камък. Той направо й рекъл-абе майко вие пък нямате ни акъл ни мярка и с това изчерпал темата. Снощи се обадих на свеки - не звучеше сърдито, нито отвори дума. И аз мисля, че ще й мине ама да си знае.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не искам да се обиждаш, ама ако жената се е настроила да ида у вас да види детето, и как свекито изведнъж да й каже да не идва? Понякога се изисква човек да прави някоя жертва и да изтрае човек на гости в неподходящо време. Аз по-скоро бих се притеснила, ако някой заразно болен идва при детето и тогава бих помолила да не идва. Но в случая какво лошо има ?

# 36
  • София
  • Мнения: 397
Може би е обидно избирателното ти гостоприемство.По принцип или приемаш гости,или не.А не-ти ела,а тя да не идва. Peace

# 37
  • софия
  • Мнения: 636
Приемам гости, естествено. Но когато съм предупредена - с малко дете съм, и то болно. Аз самата също съм болна от грип-и бях, когато щеше да идва свеки с братовчедката. А по въпроса - ако братовчедката се е настроила да идва у нас - какво значи настроила без аз да знам. То у нас да не е зоопарка дето се ходи който когато му скимне. Въпросната братовчедка е от друг град, идва по някаква работа в София, та решила да намине, че има 2-3 часа за уплътняване. Хубаво, ама звънни ден-два преди това, кажи, питай удобно ли е. Аз свеки не мога да я мисля как ще й отказва - та аз не съм ги канила - аз си знам хала с болно дете и аз с 38 градуса да препускам из къщи, че и гости да посрещам...Най-малкото, че всеки има за деня си програма. Аз поне съм така. И си я спазвам, защото уважавам личното си време и това на околните.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Можеше да обясниш предварително какво е положението- да не се заседяват. За 10 мин. нищо нямаше да ти стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами да ти кажа у нас са идвали хора и когато детето е болно. Аз лично нямам притеснения, стига в момента да не е с висока Т и да се налага да съм около детето непрекъснато. Но това си е моето решение. Твоето е било друго и е най-добро за теб и детето ти. Но друго ми прави впечатление аз или не искам никой да идва (разбира се майка ми може по всяко време да ни посети  Grinning), или ще поканя и свекървата и братовчедката. От друга страна ако бях на мястото на секи или на братовчедката и знам, че детето е болно изобщо нямаше да искам да идвам  Wink

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Можеше да обясниш предварително какво е положението- да не се заседяват. За 10 мин. нищо нямаше да ти стане.
Mr. Green 10 мин., как ли пък не Mr. Green Аз съм била много пъти потърпевша в такива ситуации, докато не се взех в ръце и не разкарах всички навлеци. И такива посещения никога не са за 10 мин., изпитано е на практика. Ще дойде с някаква дреболия за подарък уж за малко, че да си запълни времето, ама жената ще трябва да посрещне и почерпи гостите защото добрият тон го изисква. Ако вече е обяд или вечеря, ще трябва да слага и трапези. Човек, идващ от път, трябва да бъде нахранен - пак добрият тон. Ако си е сама, може и да не яде ако иска, може и една филия да намаже и готово. А за гости - пазаруване, готвене, сервиране, а преди това чистене и оправяне на къщата, слугинарство.... И ако е болна,че и с болно дете, което си иска своето, кефа е абсолютен. А иначе е много приятно без да те канят да се натресеш уж на гости в чуждата къща, че да те обслужват и обикалят. Мерси от такива гости. Хората много са склонни да злоупотребяват с добрината на някого.
Не се тормози излишно, постъпила си по правилният начин. Ако повториш сценария 2-3 пъти, ще се научат да се съобразяват.  Hug

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 02:10 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт