Отново и отново-бременна!

  • 3 904
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 417
Честито ! Няма страшно аз имам дъщеря на 12 месеца и син на 15 дни , до деня на раждането му се грижех сама за дъщеря ми , вдигах я и я носех на хълбок и с големия корем до последния ден .Сега за 3 месеца сме с детегледачка защото съм секцио и не трябва да я дигам че вече тежи 10 килограма , ако не бях секцио нямаще да вземаме детегледачка . Аз се разтреперах като си видях положителния тест за бременност , и аз много се страхувах кака ще се грижа и ще нося каката на ръце , но не съм имала проблеми с бременносттта си , родих здраво бебе 3500 кг и 50 см. Гинеколожката която следеше бременността ми беше убедена че имма контракции и ми предписа магнерот едва ли не профилактично , пиех го , но мисля че и без него проблеми нямаше да имам. Така че не е толкова страшно , децата са голяма радост. И  си вземи и пий фолиева киселина още сега .
Да ти си са живи и здрави дечицата! HugВече съм по спокойна започнах да се радвам,че ще си имаме пак бебе(преди това бях притеснена).Надявам се всичко да е наред.Пия фолиева киселина,ям плодове.При първата бременност качих 20кг.,но сега няма да го допусна. GrinningЩе наблягам на плодовете и зеленчуците и така.Незнам дали трябва да се притеснявам,но усещам леки болки ниско долу в корема,като при цикъл.Мисля,че миналия път пак ме наболяваше така. newsm78
И най най големият ми проблем са ми пустите цигари. EmbarassedПри първата бременност не пуших,там лесно ги спрях,защото ми се гадеше,но сега се чувствам много добре и цигарките вървят.Откакто разбрах,че съм бременна пуша по 4-5 на ден.Толкова ми е съвестно и пак не мога да ги спра. CryАко има някой като мен ще се радвам да си каже мнението.
Благодаря на всички!

# 61
Това е супер честито. Казвам се Тони и сам на 30 год. Имам 2-ма сина на 9 и на 8 год. С второто забременях когато голямото беше на 6 месеца и когато се роди второто големия беше на 1 год. и 3 месеца.Искам да ти кажа в началото е малко трудно но малко по малко се свиква.А сега вече като пораснаха е мн. готино двамата играят имат едни и сащи интереси абе мн. е готино и е страшно весело.И наи вече че сме ги отгледали двамата с мъжа ми без помоща на баби.Карай си бременоста нормално а като родиш всичко ще си доиде на място не се притесняваи.Пожелавам ти лека и без проблемна бременост и кураж.

# 62
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Добре дошла в отбора!
Аз умишлено исках малка разлика (2год, живот и здраве), за да са си много близки децата като порастнат.

# 63
ЧЕСТИТО!!Отхвърли всякакви притеснения и се радвай на добрата новина.Днес аз също разбрах,че съм бременна и умирам от кеф.Когато БГ-МАМА набираше скорост аз вече не можех да се включвам активно,защото синът ми беше вече по-голям и съответно не се вписвах някак си.Четях си само и с нетърпение очаквах да дойде момента,вкойто ще споделя  Laughing Laughing LaughingДОБРАТА НОВИНА Hug Hugс толкова много позитивно настроени бъдещи и настоящи майчета.

# 64
  • Мнения: 1 216
Честито бебче в тумбаче!!! Браво, че сте се решили.
 С две хлапета не е лесно и е страхотно изпитание особено с малка кака или батко, но пък с второто имаш увереността и спокойствието от опита си като мама.
 Фолиева си купи и си пий по 1 на ден

# 65
  • Мнения: 2 047
   Честита бременност и стига с тия цигари, малкото човече също иска да му е хубаво.  Peace

# 66
  • Мнения: 3 069
Задължително започвай да пиеш Фолиевата киселина!
А сега мога да ти кажа честито Grinning
Ще ти е трудно, няма спор....но съм сигурна, че при добро желание ще съумяваш да се пазиш добре.
Успех и леко бременеене  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 632
Моите деца също са с 1год и 1 седмица разлика.Трябва да ти кажа,че  съм много горда с тях.Играят сега много хубаво и много се обичат.
Това е супер честито. Казвам се Тони и сам на 30 год. Имам 2-ма сина на 9 и на 8 год. С второто забременях когато голямото беше на 6 месеца и когато се роди второто големия беше на 1 год. и 3 месеца.Искам да ти кажа в началото е малко трудно но малко по малко се свиква.А сега вече като пораснаха е мн. готино двамата играят имат едни и сащи интереси абе мн. е готино и е страшно весело.И наи вече че сме ги отгледали двамата с мъжа ми без помоща на баби.Карай си бременоста нормално а като родиш всичко ще си доиде на място не се притесняваи.Пожелавам ти лека и без проблемна бременост и кураж.
.И при нас е така.Абсолютно сама бях,а вечер таткото помагаше с каквото може.Трудничко е в началото,но си заслужава.

# 68
  • Мнения: 819
Моля те,задръж го!Ще се справиш,пий фолиева к-на и късмет!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Честита ти бременност и от мен Hug
Не се притеснявай ,всичко ще се нареди. Peace
Виждам че си започнала да пиеш Фолиева киселина,но тез цигарки........Спирай ги,така е най-добре за бебчо Hug

Успешна бременност ти желая и леко раждане  bouquet

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Честито! Вземи си фолиева задължително.Те дори я препоръчват да се пие преди забременяването.

# 71
Спокойно не се притеснявай аз също преди два месеца бях забременяла но по разбираеми причина направих аборт но сега много съжалявам.   

# 72
  • Мнения: 68
Честито и от мен! Ще ти бъде трудничко, но си заслужава!!! В крайна сметка това ще са близо две години разлика, та не се притеснявай. Моята зазлика със сестра ми е точно 1 година / и двете сме на една и съща дата през 1 година/ пък мама се е справила успешно. Горе главата и лека бременност!

# 73
  • Мнения: 743
Браво че вече си позитивно настроена,  Peace но ако искаш наистина здраво бебе си наложи да не пушиш,избягвай това изкушение когато можеш,като например не ходиш на кафета,там е много изкушаващо, защото повечето пушат,иди по добре в парка  с детето,това ще те зареди с енергия и него също,ако ги спреш ще е услуга и за теб и за бебо и за другото ти детенце,пасивните пушачи са в по голям риск дори от активните.
Когато си в магазин вместо да купиш цигари,купи си нещо вкусно,не е задължително да е калорично ,банан или друг плод или нещо на детето,или парите за цигари ги пускай в касичка за бебо,когато се роди му купи нещо с тях,ще се почустваш горда от себе си,ако ти е нервно ,чопли семки ,или си намирай веднага какво да правиш за да не стоиш на едно място,ако и мъжа ти пуши го помоли да не го прави когато сте заедно за да не те изкушава,няма универсална рецепта за отказване,но едно е сигурно трябва воля и мотивация, второто го имаш,намери сили за първото и успех! Hug Струва си ,защото здравето на човек се "закодира" още в утробата ,а всеки иска децата му да са здрави,нали?
Ще стане ,само повярвай!  Hug

# 74
  • Мнения: 406
Честито!
Фолиева киселина от аптеката без рецепта по едно-две на ден-не се натрупва няма да ти навреди!Чак се чудя как не си пила при предишната си бременност newsm78

Не се чуди !Аз за първи път тук научих за ФК ,а имам две деца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт