И сега последно незаконна ли е стачката в яслите?

  • 1 674
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 676
Ali@Meli, не съм 100% сигурна за кухненския персонал  Thinking. Не съм искала да те шашкам. Навярно не стоят гладни  Peace.
Киса, не всички учители стачкуват ефективно. Така, че тези, които работят получават заплата. Само, че се разписват кой иска да стачкува и кой не.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Така ли било? И няма ли да има после сърдини и нитриги като им повишат заплатите от страна на стачкуващите, че ето, едва ли не, ние ви направихме заплатите?

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Доколкото знам здравните работници нямат право да стачкуват но може и да греша - акушерката ми поне така ми е казвала. Друг е въпроса че и на тях заплатите им са малки и всеки си иска своето - така че законно или не явно няма значение.
Иначе нашата ясла не стачкува поне засега Wink

Спазването на законите е важно. Ами ако всички в собствената си сфера на дейност подходим така "законно или не няма значение"?

# 18
  • Мнения: 8 917
Е, това ми е въпросът, какво се разбра - незаконна ли е стачката в детските ясли? Дали използват да си починат още малко покрай детските градини и училищата?  newsm78
На нас ни казаха, че в яслите тъй като са мед.сестри са под шапката на здравно министерство, т.е. тях учителската стачка не ги засяга.

# 19
  • Мнения: 959
преди малко ми се обадиха за да ми кажат че от понеделник нашата ясла ще работи, но само яслата  newsm44 най-накрая се смилиха над нас  Whistling

# 20
  • Мнения: 8 917
преди малко ми се обадиха за да ми кажат че от понеделник нашата ясла ще работи, но само яслата  newsm44 най-накрая се смилиха над нас  Whistling
Браво Peace

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
преди малко ми се обадиха за да ми кажат че от понеделник нашата ясла ще работи, но само яслата  newsm44 най-накрая се смилиха над нас  Whistling
Ами то направо ХА ЧЕСТИТО! Вероятно са гледали новините и са се усетили.

# 22
  • Мнения: 296
На мен не ми е ясно кои са медицински персонал, кои не са. В нашата ясла има по една сестра в смяна - това е ясно, ама има и още една две лелички, които са помощен персонал, без медицинско образование. Един ден обясниха, че леличките стачкували и само сестрите работят, сега останалата част от ОДЗ то още стачкува, а леличките от яслата пак си работят, не знам какво става...

# 23
  • Мнения: 3 456
преди малко ми се обадиха за да ми кажат че от понеделник нашата ясла ще работи, но само яслата  newsm44 най-накрая се смилиха над нас  Whistling
Ами то направо ХА ЧЕСТИТО! Вероятно са гледали новините и са се усетили.
Какво казаха по новините?  Нещо май съм изтървала. Нашите още стачкуват.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
преди малко ми се обадиха за да ми кажат че от понеделник нашата ясла ще работи, но само яслата  newsm44 най-накрая се смилиха над нас  Whistling
Ами то направо ХА ЧЕСТИТО! Вероятно са гледали новините и са се усетили.
Какво казаха по новините?  Нещо май съм изтървала. Нашите още стачкуват.
[/quot

Не помня по кой канал, даже незнам дали беше вчера и онзи ден, но вечерни новини. Обясниха защо е незаконосъобразно мед.сестрите в яслите да стачкуват заедно с учителките в ДГ.

# 25
  • Мнения: 4 965
Медицинските сестри в яслите са подчинени на здравното министерство.
Подобни стачки няма официално обявени - т.е. стачки на здравни работници и следователно са незаконни.
Това, че са на работните си места, но не приемат деца във вашия случай - също е незаконно.
Лелките пък се водят служители на съответната община, но с пряк ръководител - директорът на съответното детско заведение. Т.е. те също по тази логика не би трябвало да са в стачка, а и да стачкуват - никаква файда, защото хем е незаконно, хем те не могат да получат пари по исканото перо, ако ще и 1 г. да настояват.
Т.е. яслите трябва да работят. При нас градината стачкува, но яслата си работи.

# 26
  • Мнения: 959
да и на мен ми казаха че от понеделник ще работи само яслата, без градината - те продължават стачката

# 27
  • Мнения: 200
в нашата ясла не стачкуват newsm78..но никога не е късно и те да почнат,вече стана масово явление Rolling Eyes
да бе...... те са мед. персонал - на съвсем друго равнище  са ... още на някои места им викат "лелите" - добрите самарянки... те нямат учителска (педагогическа) квалификация...при нас не стачкуват... и смятам, че така е правилно....

# 28
  • Мнения: 937
Незнам какъв персонал са ама днес като я заведох на ясла ми казаха че от утре са в стачка и до края на седмицата със сигурност а за понеделник да се чуеме какво ще е положението. Така че!!!! Винаги има изключения.... #Cussing out

# 29
  • Мнения: 47 981
самостоятелните ясли не стчкуват
тези към одз могат да стачкуват, могат и да не стачкуват

Общи условия

Активация на акаунт