Къде изпишквате децата си,когато сте навън?

  • 3 253
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Пускам темата,защото се чувствам  едновременно ядосана и виновна.

Прибирайки се днес от разходка,изчурках сина си на едно дърво.След,което понесох куп критики и обиди от минаваща жена.Не искам да се оправдавам,но само майка на 2 годишно дете може да ме разбере.В такъв момент нямам време да търся тоалетна.До сега не съм смятала за ненормално да изчуркам детето си в някоя трева например,като се има в предвид множеството на бездомни кучета и котки,които опикават градинките.Та въпроса ми,за да се отърва от чувството на вина и ако трябва да си взема бележка е..... правилно ли съм постъпила,като съм откликнала на нуждите на детето си,или тази постъпка трябва да ме накара да се срамувам.

# 1
  • Мнения: 5 183
Само в тоалетна
Нямам избор
Тук никой не пишка в храстите

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Значи кучетата могат да препикават дърветата, а децата не Crossing Arms

 Моето дете е невероятен пикльо ooooh!Принудена съм да го изпишквам до храст, или дърво.А в последните дни пред 15 мин. казва, че му се ака Close Днес се вбесих и му казах, че ще излизаме на разходка с гърнето.С акането търся тоалетна, до сега успява да устиска.Но някой ден ще се прибере наакан, убедена съм Confused

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Дъщеря ми отказва да пикае вън Peace
Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

# 4
  • Мнения: 410
Хич и не се чуствай виновна Peace
И за какво?Защото някоя лелка #2gunfire която точно преди два часа е изпикала кучето си точно на това или на някое друго дърво.
Аз напълно те разбирам.Ние си имаме същите "проблеми" ,но в момент в който ти каже "мамо има пиш" какво ти минава през главата,каде е най- близкото удобно място където можеш да изпишкаш детето си,а не как ще реагират околните.
На мен лично не ми прави впечатление такива гледки,дразня се повече от пикаещите и серещите(извинявам се за грубия език)кучета и то домашни.Как не ги е срам,да си изпикават кучетата точно в парка на тревата,където децата тичат и граят #Cussing out
Аз лично гледа,тази физиологична нужда на дъщеря си,да я върша на място където няма да се набивам на очи и от там не минават други хора,но рядко се намира такова място.
В оправдание бих казала,че те все пак са малки деца и няма как да им се обясни да стискат до в къщи,че то понякога и аз едвам се стискам hahaha
Подкрепям те с две ръце,а на тая лелка трябваше да и теглиш една и да я питаш,къде тя е пишкала когато е била дете.Може би в златно гърне Joy

# 5
  • Мнения: 5 183
Синът ми никога не е пишкал в храсти, паркове или изобщо навън
Оглеждам се за най-близката тоалетна, голям магазин или заведение и там ходим

# 6
  • Мнения: 7 201
До някой храст или дърво-макар че вече сам го прави.Виж за другото търсим обезателно тоалетна. Wink

# 7
  • Мнения: 1 503
Хм,Те сигурно заради това децата в доста страни са с памперс до 3-4 годинки.
Аз изчишквам,където намеря най-близко,подходящо място.
А и синът ми сега е на година и половина,а когато започна да си казва беше на 1г и 1м.Е какво да му кажа?Пикай си на памперса,нищо ,че се стараеш или да му обясня ,че трябва да намерим тоалетна newsm78
Вината ти е изкупена,споко.С по-малък брой памперси си навредила малко по-малко на земята и обитателите й hahaha

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След,което понесох куп критики и обиди от минаваща жена.


 

Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

 newsm78 newsm78Тъй ли?!Ами да направят тоалетни по улиците и ще спрат да се възмущават хората.Не знам как дете, което е 3ч. на вън ще устиска!

# 9
  • Мнения: 2 197
Моята дъщеря е още малка, но според мен 2-3 годишни деца спокойно могат да се изпишкват навънка, защото още не могат да се стискат и е тъпо да ходят напишкани или наакани. Особено на места, където няма тоалетни - примерно в големите паркове аз тоалетна не съм видяла.
Но напоследък срещам много често майки и бащи, изпишкващи и изакващи големи деца- на 5-6 години. Съвсем пресен случай - един баща изакваше видимо 6-7 годишната си дъщеря в една саксия на Шести септември, където заведенията са около 8, всичките на разстояние на метри от него. Честно казано не мога да разбера това поведение - толкова много ли са 20 стотинки? Още повече, че не ми е ясно как ще я почисти след това. Все си мисля, че в една тоалетна детенцето по-добре ще може да се обслужи. Може и да бъркам, но на тази възраст би трябвало да могат сами да се оправят.

# 10
  • Мнения: 753
Винаги съм се чудела защо в Англия и САЩ не съм виждала никога някой да пишка из храстите по магистралите, а тук е на 'всеки километър'.....нищо лично : Hug...винаги ми е било чудно
Особено на места, където няма тоалетни - примерно в големите паркове аз тоалетна не съм видяла.
къде в България има такива паркове?? и то без нито едно кръчме открая..

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Изпишквам я до дърво или храст. За какво съм я отучила от памперса, да се напишва на гащите ли? Разбира се ако наблизо има заведение, водя я там, но не винаги има.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До дърво или на трева.

В тоалетна на капанче, ли пък в химическа никога няма да я вкарам.

# 13
  • Мнения: 14 133
Обикновино до дърво или храст. Ако сме наблизо до заведение, го водя там, в тоалетната.

# 14
  • Мнения: 1 049
И аз никога не съм виждала в Германия някой да изпишква децата си в храстите... е, вярно е и че ползват до 3 годишни памперсите Wink Във Варна миналото лято насред центъра пред главен магазин една майка изпишка на ПЛОЧКИТЕ около 2 год. си момиченце... Ей това не го разбирам що за култура е  newsm78 Иначе като няма в БГ много тоалетни навън не виждам нищо лошо да пишкат децата в храстите, по-добре така отколкото пред магазините  Wink

# 15
  • Мнения: 2 821
И в тоалетна, и навън до дърво или храстче, различно. Тя казва в последния момент и ако тръгна да търся тоалетна в заведение ще се напишка. Не се е налагало още да ака извън къщи. Обикновено търся по-скатано местенце. Но виж това, което е посочила boto ми се струва Sick..това дете не го ли е било срам да ака на центъра newsm78 , че и в саксия... Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Пишкаме в по-закътани храсти.За другото-търся тоалетна Wink

# 17
  • Мнения: 5 362


 

Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

 newsm78 newsm78Тъй ли?!Ами да направят тоалетни по улиците и ще спрат да се възмущават хората.Не знам как дете, което е 3ч. на вън ще устиска!
Peace


Изпикавам я където ми е най-удобно:дърво,храстче,полянка.
Грам притеснение нямам за това Peace
В обществена тоалетна мен самата ме е гнус да влезна,а камо ли детето си да вкарам вътре Naughty

# 18
  • Мнения: 753
И аз никога не съм виждала в Германия някой да изпишква децата си в храстите... е, вярно е и че ползват до 3 годишни памперсите Wink Във Варна миналото лято насред центъра пред главен магазин една майка изпишка на ПЛОЧКИТЕ около 2 год. си момиченце... Ей това не го разбирам що за култура е  newsm78 Иначе като няма в БГ много тоалетни навън не виждам нищо лошо да пишкат децата в храстите, по-добре така отколкото пред магазините  Wink
да права си в градинките на Дортмунт имаше гъски, патици, и зайци и никъде не си спомням да видях някой да пишка...страхотем парк, бях забравила...о имаше и фазани и един от колегите ми - българин се опитваше да ги 'сгащи', направо голям срам беше, затова съм забравила

# 19
  • Мнения: 1 049
[ имаше и фазани и един от колегите ми - българин се опитваше да ги 'сгащи', направо голям срам беше, затова съм забравила

 smile3514 Ee, как няма да ги сгащи фазаните, къде ще види на вересия ... newsm44

Сега се сетих за моя позната немкиня - на едното й детенце като навън му се припишка и не може да чака си иска един памперс... тя му слага набързо гащички, като се изпишка му ги маха. Другото по-голямото може да се стиска повече и търсят най-близката тоалетна.  newsm03

# 20
  • София
  • Мнения: 2 846
По принцип съм приучила дъщеря си да се изпишква вкъщи винаги преди излизане. Обаче това не означава, че не може да й се припишка понякога навън. Тогава я изпишквам, където мога - предпочитам да е по-скътано и да е върху тревна площ, разбира се.

На възмущаващите се "европейски" майки - в България, уви, тоалетни няма дори в поликлиниките, камо ли на всяка крачка по улици, магазини, паркове и градинки. В обществена тоалетна или химическа - абсурд! Обикновено са гадни и мръсни и предпочитам да предпазя детето си от зарази, отколкото да се правя на възпитана. Да накараш малко дете да стиска е невъзможно!

# 21
  • Мнения: 524
Преди няколко години изпишквах момченцето си където намеря (случвало се е рядко, но се е случвало), сега (на6 год.) би се срамувал да го прави. Това ми се струваше напълно естествено, докато не прочетох тук, че майките в другите страни, носят в чантите си подходящи съдчета, за да изпишкват дечицата, ако им се наложи. Ами не се бях сещала за това, но е много добър вариант. Сега, чужбинските майки, ако ни посъветват какъв съд можем да ползваме за момиченца, ще съм им много благодарна, понеже имам 2 годишна госпожица и я извеждам с памперс.

# 22
  • Мнения: 102
Винаги съм се чудела защо в Англия и САЩ не съм виждала никога някой да пишка из храстите по магистралите, а тук е на 'всеки километър'.....нищо лично : Hug...винаги ми е било чудно

Ами може би,защото в Англия има повече тоалетни по-улиците(като изключим тези в заведенията).В града в който живея и ма само 1 тоалетна,която на всичкото отгоре не се стопанисва и е осрана(с извинение за израза,но това е точната дума)още от стълбите.Там ли да си вкарам детето.

# 23
  • Мнения: 1 427
Градинки, дръвчета, където ми се види подходящо. Peace

# 24
  • Мнения: 753
Моля за спокойствие, мили мами, още в първият пост се обосновах - нищо лично - аз лично за себе си взех решението да се върна в БГ и първите години на детето да съм си тук....И СЪМ ТУК С ВАС....

но наистина не сте ли забелязали как големи хора навсякъде си ходят да пишкат и а..... по пътищата, по магистралите????
споделих че просто там няма такива неща....

и си помислих че тук тъй като е нормално това със децата, затова и при възрастните е нормално ...това е...спокойно Hug

# 25
  • Мнения: 102


На възмущаващите се "европейски" майки - в България
Икам да им кажа,че изобщо няма място за сравнение.Изпишквам детето си където''сваря'',не от ниска култура,а защото нямам друг избор.Ние сме на светлини години от
Англия или Германия.Така,че хайде да си говорим за България.

# 26
  • Мнения: 620
Там, откъдето идвам, има обществени поддържани и чисти тоалетни на всяка крачка. Но въпреки това си спомням, че мен са ме изпикавали на тревната площ. Въпреки стерилната чистота наоколо е нормално да видиш пишкащо дете в тревата или храстите. Децата не могат да търпят, така че и да има тоалетна на двайсет метра, не е сигурно че ще успеете да стигнете до нея.
Нормално е дете до 2-3 годишна възраст да се изпишква по този начин, после вече изпитват срам, а и могат да устискат повече.
Но специално в България проблема се проточва заради липсата на обществени тоалетни.
Това за акането, че и в саксии, вече е прекалено разбира се.

# 27
  • Мнения: 3 116
Някак си не ми се вижда възпитателно да карам две годишно дете,  на което от 4 месеца обяснявам че не е хубаво да се пишка в памперса да го карам да пишка в памперса.

Поради тази причина търсим подходящо и закътано място.

За парковете, в Южния парк единствената химична тоалетна е заключена винаги. За площта на Южния парк, не знам дали всички мами имат идея, но моето дете казва в последния момент и не мога да тичам 5 км с нея за да търся тоалетна. За хигиената в тоалетните на така наречените капанчета не искам просто да говоря  Sick

Освен това, ходихме на преглед на детски нефролог, които каза че стискането е абсолютно противопоказно за децата. Който иска да си кара детето да стиска, който не иска ще си го изпишква на подходящи за това места.

За акането, да, акали сме навън, обаче върху пликче, като след приключване на работата и избърсването на дупето, всичко се събира, пликчето се запечатва и се изхвърля.

Така ще бъде, докато не станем и ние цивилизована държава, не се появят чисти и нормални тоалетни, със заплащане разбира се, но пък на необходимото ниво, за да можеш да вкараш дете вътре.

# 28
  • Мнения: 589
Като сме на някое кафе, ползваме тоалетната и то ако преценя, че става! Ако играем в някоя градинка или парк и сме разпиляли една чанта играчки, а си влачим още и количка, която зарязваме на 20 метра, пишкаме натревичка, покрай храстче или дръвче. Първо обаче се оглеждам старателно, да не нагазя някое кучишко аки. Изобщо нямам никакви угризения за това. Махнахме памперса малко след годинката с много старание и усилия от страна и на двама ни и хич не смятам да го карам отново да пишка в памперс щото нямало наблизо тоалетна. Като някои си носят съдчета за целта, нека ми кажат къде после изхвърлят пишканото или аканото. Внъщи ли си го носят?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Избирам някое по-закътано място,но ми се е случвало и да не е чак толкова закътано  Embarassed

# 30
  • Мнения: 524
Като сме на някое кафе, ползваме тоалетната и то ако преценя, че става! Ако играем в някоя градинка или парк и сме разпиляли една чанта играчки, а си влачим още и количка, която зарязваме на 20 метра, пишкаме натревичка, покрай храстче или дръвче. Първо обаче се оглеждам старателно, да не нагазя някое кучишко аки. Изобщо нямам никакви угризения за това. Махнахме памперса малко след годинката с много старание и усилия от страна и на двама ни и хич не смятам да го карам отново да пишка в памперс щото нямало наблизо тоалетна. Като някои си носят съдчета за целта, нека ми кажат къде после изхвърлят пишканото или аканото. Внъщи ли си го носят?
Ако имаш момченце едно бурканче е много удобно за целта, изхвърляш го в някоя шахта или си го носиш в къщи, аз мисля момиченцата как да изпишкваме.

# 31
  • Мнения: 589
Като сме на някое кафе, ползваме тоалетната и то ако преценя, че става! Ако играем в някоя градинка или парк и сме разпиляли една чанта играчки, а си влачим още и количка, която зарязваме на 20 метра, пишкаме натревичка, покрай храстче или дръвче. Първо обаче се оглеждам старателно, да не нагазя някое кучишко аки. Изобщо нямам никакви угризения за това. Махнахме памперса малко след годинката с много старание и усилия от страна и на двама ни и хич не смятам да го карам отново да пишка в памперс щото нямало наблизо тоалетна. Като някои си носят съдчета за целта, нека ми кажат къде после изхвърлят пишканото или аканото. Внъщи ли си го носят?
Ако имаш момченце едно бурканче е много удобно за целта, изхвърляш го в някоя шахта или си го носиш в къщи, аз мисля момиченцата как да изпишкваме.
  Носим си вода, сок, чай, обяда в бурканчета, сега пък и буркан за изпишкване! #Crazy Sick И като се разлее в чантата... Абе, я стига!

# 32
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря е на 5г., но е проблемно дете - с хиперактивност и дефицит на внимание. Стиска до последно и обикновено няма време, трябва да се реагира на момента. Пишка до някое по-закътанко храстче, дръвче, тревичка. Влизали сме и в тоалетна на заведение. Тоалетната чиния обикновено е в такова състояние, че Sick 100 пъти да съжаля, че изобщо сме влезли.

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Що не й тегли една дълта на тая жена?!?
Ми като няма WC наблизо да се напишка детето ли.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Обикновено няма тоалетни наоколо, затова я изпишквам  някъде на по-закътано - тревни площи, храсти.
Чак пък да те е срам...Не обръщай внимание на разни кукундели...

# 35
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз все още се боря да сваля памперса, но отсега знам, че няма да препускам из парковете и улиците, за да търся тоалетна, за да изпишкам детето си. Живеем в абсурдна държава и изпишкването на малко дете край дърво или храстче не ми се вижда толкова грозно.

А шишенце за изпишкване ми звучи - ами смешно. И сигурно бих се изсмяла на майка дето колекционира телесните течности на детето си, а навсякъде около нас припикават и минират помияри. Когато парковете станат като западните, където кучетата не влизат и всичко свети от чистота и има поне една нормална тоалетна то тогава едва ли ще има пишкащи деца край дърветата и храстите.

# 36
  • Мнения: 402
случвало ми се е много често и веднъж дори ми се развика някакъв от общинска охрана на когото отговорих, че в радиус от 200 метра няма тоалетна, моето дете пишка до някое затънтено храстче, а кучетата пишкат в пясниците, където играят децата.

# 37
  • Мнения: 9 990
Дъщеря ми отказва да пикае вън Peace
Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

Дете на годинка да стиска? newsm78Как го постигна-сподели Peace

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Дъщеря ми отказва да пикае вън Peace
Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

Дете на годинка да стиска? newsm78Как го постигна-сподели Peace

От къде да знам-тя просто не пикае до като сме вън!

# 39
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Понякога не ни се налага да пишкаме на вън,но сега както сме настинали не мога да я карам да стиска при условие ,че тя ме кара през 15мин. къде да търся тоалетна.Понякога ,на мене ми се случвало да стискам много, докато намеря тоалетна в отвратителен и неподържан вид,а какво остава да накараш едно дете.Разбира се визирам малките деца,не тези на 6,7,8г които вече е малко срамно да ги изхождаш на вънка пред хората! Peace

# 40
  • Мнения: 9 990
Дъщеря ми отказва да пикае вън Peace
Сравнението с бездомните животни за мен лично не е уместно!

Дете на годинка да стиска? newsm78Как го постигна-сподели Peace

От къде да знам-тя просто не пикае до като сме вън!

Ох, не съм по темата, за което се извинявам, но ме загложди-това по колко часа на ден се случва да сте навън нон-стоп примерно-т.е. "рекорда" на детенцето какъв е?Колко часа без да пика? Peace

# 41
  • Мнения: 6 619
Ние все още сме с памперс ,но ако няма къде ми се струва тъпо да караш детето да стиска дълго време и накрая да се изпишка в гащите.

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Чак рекорд,но три часа е най-дългото време!Обикновенно по-дълго от 2-3 часа не сме на вън,а ако,се случи просто слагам памперс!Пробвала съм я да я изпикая пред кооперацията ни,но не та не-опъва краката и така!
то и това не е по темата

# 43
  • Мнения: 9 990
Мда-два-три часа е нормално да задържа на тази възраст.Аз защото  с голямата, когато беше на годинка и малко бях по цели дни навън често, без да се прибитаме от сутринта, или пък с прибиране само да хапне вкъщи и да дремне-та доста повече от 2-3 часа се връзваха и определено си имаше пишкане по храстите.Да, хубаво е да се изпика детето преди да тръгне, но организми различни-като не му се пикае баш сега, какво?Или лятото-моята живееше само на сок и солети/бяха едни жеги/ и като налее много сок-какви ти 3 часа-пикваше си след около половин час след изпития сок.
Та-понякога, да не кажа винаги/ защото изключение винаги има/ е мисия невъзможна.Условия за неизпишкване по храстите тук няма, както се разбра.Към днешна дата момичето ми е почти на 5 и много рядко да и се допика навън.Тогава стиска, и плаче-неплаче-прекъсваме игра и се прибира вкъщи.Приберем ли се-няма излизане втори път вечер.Така че все още ми се случва и да подпика някой храст с идея да не иразвалям хубавата игра.В крайна сметка-сега ако не се наиграе-кога?

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Ама,аз,нищо не съм казала,че децата пикаят вън-само отговорих за моето Blush

# 45
  • Мнения: 46 526
Целенасочено ходех на места, в близост до които има тоалетна. Но има и непредвидени ситуации, например, когато сме на път - тогава, където има тревичка.

# 46
  • Мнения: 9 990
Да де-ясно-нищо не съм казала, разпитах те защото ясно си представих как с моята миткахме по цял ден навън и ако ми беше отказвала да пикае какво щеше да се случи я с бъбреците и, я с пикочния мехур.2-3 часа е нормално здравословно да задържа детето и не е фатално, че всъщност отказва да пикае.Фатално ще е ако му се наложи да е 5-6 часа ежедневно навън и да няма друг вариант освен храста, а то отказва .
Хм, Никол-и ние ходим на място, където реално тоалетна има.И заставена с пистолет обаче не бих влезнала там май CrazyАз съм от стискащите, ама съм на 30 все пак.Повярвай-наистина не ти е и до нужда да посетиш тази ни тоалетна.Много повече от  Sick е, тясно е и няма как да събуеш детето без да го опреш някъде.

# 47
  • Мнения: 7 723
Изпишкам я там, където й дойде (до дърво, храстче или тревичка.
Нямам предвид жълтите павета, естествено.....)  Whistling
Предпочитам да кръстосам реплики с някой крив гражданин,
отколкото да я карам да стиска- това не й е възможно. Crazy

# 48
  • Мнения: 251
 Някой беше направил сравнение с чужбина , напълно неуместно според мен. Наистина в чужбина е забранено да изпишкаваш децата в парка, но поне при нас има тоалетна в абсолютно всеки парк. Така че като няма тоалетна  в българските паркове (а ако има едва ли ще искаш да влизаш вътре) къде да си изпишкаш детето - естествено, че на тревата.
 Добре си постъпила, просто условията с такива. Разбирам да има чиста тоалетна и ти да изпишкаваш детето на тревата, тогава и аз ще ти направя забележка, ама като няма тоалетна - няма друг начин за едно малко дете, което не може, а и не бива да стиска.  Naughty

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Не издигайте в култ западните паркове! И те биват препикавани, може би в по-малка степен, защото има тоалетни в приличен вид. Но ако е малък квартален парк, такова нещо няма, а ако е голям и ти трябват 20 мин да стигнеш до тоалетната, е трудно да накараш детето да стиска Wink Западните дечица с нищо не се отличават от българските и те пишкат  Mr. Green
Винаги съм се чудела защо в Англия и САЩ не съм виждала никога някой да пишка из храстите по магистралите...
Не си изкарвала достатъчно време в парка или не си била на тема, на детето му се пишка, какво да правя. Тогава щеше да се срещнеш с хора със сходни проблеми Joy А по магистралата спирането е забранено  Whistling

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 01:35 от м_е_р_и

# 50
  • Мнения: 480
В храстче, до дърво или в най-отдалечения и зашумен край на парка, където за друго детско краче е по-недостъпно. Говорим за места, на които няма в близост тоалетна. Абсурд е да го накарам да се стиска повече от 5 минути.

# 51
  • Мнения: 1 224
Ох и не мен това ми е проблем...
В Япония имат култ към тоалетните - на всяка крачка, чисти, поддържани, дори в малките квартални паркчета. Всичко много хубаво, ама като си отдем в Бг и виждам голям зор, защото просто няма как да обясня на сина си, че всичко на което съм го учила "там" "тук" не важи! Той вече е във възрастта в която се срамува навън, а да му намеря при нужда читава тоалетна си е направо изпитание!!! В България, в централния клон на Булбанк ми обясниха че "нямаме тоалетна за клиенти"  #Crazy ! Наистина не може да се пишка и ака навсякъде, не е хубаво да се учат децата така, но просто като няма алтернатива...

# 52
  • Мнения: 592
Само в тоалетна
Нямам избор

И аз така,дъщеря ми иска само в тоалетна

# 53
  • Мнения: 247
Когато наблизо има тоалетна-разбира се ,че там.Ако няма,може да ви се стори смешно ,но си нося празно шише от малка минерална вода и там пишка Grinning - предимството да си момче.Скрива ме  се някъде да не ни виждат и мушкаме чурката в шишето-голям смях пада Simple Smile Grinning ,после хвърляме шишето.

# 54
  • Мнения: 192
В Бг изпишквах до някое дърво,храст.Но тук в НЛ за възрастни глобите са големи,за деца не знам как стоят нещата и за това бягаме до най-близката тоалетна. Confused

# 55
  • Мнения: 1 416
Това си е проблем...
Предпочитам да я водя в WC, а не из градинките, но не винаги се получава. Ако трябва да избирам между мръсна тоалетна и храсти, без колебание използвам второто.
За големи деца обаче (какъвто пример имаше по-напред в темата) не приемам този начин за облекчаване на физиозогичните нужди. 

# 56
  • Мнения: 8 917
Когато има възможност - естествено, в тоалетна, но се е случвало и на "полеви" условия Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 1 361
Мисля, че такива лелки малко се престарават в обвиненията си. Твърде вероятно е тя да изхвърля боклука си през терасата, да разхожда кучето си с цел облекчаването му навън, а не у дома, да "люпи " семки по улиците, да изхвърля опаковката на вафла без угризения, но да види дете , което пиша в тревата е прекалено ... интересна логика. Confused
И ако не успея да стигна до тоалетна и детето ми се напишка, срамно ли е да го съблека и преобуя на улицата. Може би трябва да търся съблекалня.
Ако няма на близо тоалетна, винаги търсим по-затънтено дърво или храст.Случвало се е и на по явни. Не ми е много удобно и на мен, но каква е алтернативата?
Да карам детето си да стиска или пишка в бурканче, според мен е по-неприемливо...

# 58
  • Мнения: 819
Ама какво ти дреме-няма да се стиска детето.Изпишквам я навсякъде,даже на Слънчев бряг в една градинка,в центъра на София,на Сливен и др.подобни места.И не си мисля,че ми липсва възпитание-не мисля,че обществените тоалетни са добро място за малко дете,а ако някой някога се осмели да ми прави забележка по тоя повод-тежко му...

Общи условия

Активация на акаунт