Педиатърката или "Книга за кърменето"

  • 3 053
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: miaou
Същата е, вземай смело и подарявай! Grinning

Много много благодаря Grinning
Сега видях, че е спомената в Библиотеката Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 161
Да подариш на бъдеща майка Тайната на кърменето - това е най-големият подарък, който можеш да й направиш. А тази книга наистина много увлекателно разказва за кърменето.

# 17
  • Мнения: 385
Съгласна съм с повечето съвети, които вече са ти дали.

Само да кажа, че аз съм се придържала към съвета да не си будя детето, за да храня под час. Щом спи значи не е гладно. Рабира се моят син си ядеше доста ефективно и никога не заспиваше преди обилно да си е хапнал.

И ние на вашата възраст се хранехме по 6-7 пъти.

Не съм обсъждала въпросите на кърменето с педиатърката.

# 18
  • Мнения: 350
Цитат на: Steisi
Заплаши ме, че ако храня детенцето си на поискване, то ще затлъстее и няма да може да проходи.


ТАзи жена определено е чела книги от ерата на Флинтстоун....
Ето моя скромен - само 7 месеца опит:
ПЪрво кътмех по режими се иьтормозих - и аз, и бебето, и тати и всички..
После се доверих на "Книга за кърменето" и на една прекрасна хомеопатка. И животът стана прекрасен - виждам едно прекрасно здраво, голямо, спокойно и щастливо бебе.
А за твое успокоение и за инфо на твоята лекарка, дето обича да плаши хората да споделя:
за 5 месеца бебо порасна 4,7кг и 23см, което е супер много. Започна да се обръща по корем на 3 месеца, на 5 месеца  - от корем по гръб, на 6 - започна да лази на лакти, а сега на 7 лази и на длани, има опити да се зиправя на креватчето. По тези показатели той се развива изпреврващо ==> в двигателното си развитие напредва много бързо.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 909
Това за затлъстяването беше върха просто. И за неможенето да проходи. Не ти трябват "Разкази с неочакван край"- слушай родните педиатри.

Steisi,

Не се притеснявай. Довери се на бебето, форума и книгата. В този ред. Кърми си детето на поискване и бъди сигурна, че няма да затлъстее. Имаше една тема с килограмите на кърмените бебета - не тази със средните норми, а тази, в която майките споделят колко тежат бебетата им. Боби изпадна от графиките на родната педиатрия преди 2-3 месеца, но това не му пречи да е изключително пъргаво, любознателно и комуникативно дете. Кърмя го на поискаване - около 8-10 пъти на денонощие.

Кърми си спокойно, когато бебто има нужда.
И или си смени педиатъра, или не обсъждай с нея кърменето.

# 20
  • Мнения: 1 567
Цитат на: Steisi
Педиатърката ни държи бебето да яде на строг график през 3 часа. Най-много 7 хранения за деня, залъгалка да си удовлетворява сукателния инстинкт  и т.н. Заплаши ме, че ако храня детенцето си на поискване, то ще затлъстее и няма да може да проходи. quote]

Скъпа Стейси, отговарям ти, без да съм чела мненията на другите мами, но съм сигурна, че моето едва ли ще е по-различно. Ще ти дам пример с мойта щерка, когато беше на 20 дни. С кърмене през 3 часа за 20 дни беше наддала 450 гр. Изчетох всичко де що се намираше по форума и др. сайтове и започнах кърмене на поискване. След 20 дни беше наддала 1.250 кг.

Забрави, какво ти казва, ами се вслушвай в детето си. То само ще те води и ще ти покаже кога и колко иска да суче. А това пък с подсладената вода тотално се отрича от съвременната педиатрия. Глупости на търкалета. Щом се буди през нощта буташ цицата. На мен пък педиатрите ми казаха именно, за да не свиква и да суче на "празни обороти" никаква биберон залъгалка, поне до 4 месец. Ако иска да суче, пак давай цицата. Всичко това, пак дебело подчертавам, са съвети на гръцките педиатри...

quote="Steisi"]Заплаши ме, че ако храня детенцето си на поискване, то ще затлъстее и няма да може да проходи. quote]
Това направо ме остави с отворена уста и немееща....
По-голяма тъпотия и простотия не бях чувала...
Що не й кажеш на твойта педиатърка малко да се образова от интернет и новостите в педиатрията. Особено за кърменето... Боже при нас даже реклами пускат и непрекъснато за това се говори...

# 21
  • Мнения: 3 550
Мили майчета, послушах съветите ви! Сега храня моето ангелче на някакъв смесен режим. Общо взето на поискване, но не го оставям да спи повече от 3,5 часа. Добре ли правя?
Бяхте ми писали, че от третата седмица ще влезе във фаза на усилен растеж и май вече сме в нея. Понякога иска да яде през 1 час. Спрях да се цедя с повод и без повод, май успявам да го заситя. Стига до 10 яденета на ден. Май няма да споменавам това на педиатърката.
Залъгалката сам я плюе за моя радост, колкото и някой да му я навира. Давам чиста водичка с лъжичка за изплакване на устата след кърмене. Това е засега, дано всичко е наред.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво,майче - чудесно се справяте Grinning Много се радвам,че така добре вървят нещата - съвсем скоро ще си много уверена в грижите за бебо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт