Кога се затвори фонтанелата на вашето бебе?Ползи и вреди на витамин Д?

  • 10 697
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 983
Давам по 6 капки вигантол и още не са затворени. По едно време бяхме на 10 + сироп- калциев глюконат лактат. Май скоро няма да се затворят, а не пропускаме ден без разходка, поне 4 часа.

# 31
Почти се е затворила.На 9 месеца е.Давам по 1-2 капки Вигантол като редувам

# 32
  • Мнения: 3 069
От юни месец не съм давала Вигантол.
Вики е на 1г.4м. и все още има да "затваря" фонтанела, колкото нокъта на малкото ми пръстче.
Посъветвай се с педиатърката си.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Витамин Д давах само първата зима до около 9я месец.Фонтанелата и се затвори след годинката.

# 34
  • Мнения: 2 908
За това само педиатър може да каже.От 40 ден давах по 7-8 капки,заради бързо наддаване и много бързо нарастване на см , на главата и на кг.После започнах по 2капки ,така цяло лято давах всеки ден,въпреки че всеки ден сме били навън поне за 4 часа-няма пропуснат ден.Но всеки месец педито я консултира и я проверява.Миналият месец я питах-да продължавам ли с Вигантола?Тя я опипа и каза-разбира се-продължавате.

# 35
  • Мнения: 479
Аз също давам вигантол сега по 2 капки (в началото 7,8 защото бързи наддаваше) . На малкия фунтанелата е почти затворена. Четох в едно списание, че при предозиране на витамин Д има доста лоши странични ефекти (за съжаление вече не си спомням какви). Статията беше написана от лекар за "най-честите грешки на майките". 

# 36
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Фонтанелата все още не се е затворила,давам витамин Д почти редовно.Не знам за вреди от предозирване,не мисля че има Rolling Eyes.На нас педиатърката ни каза до годинката да си капя по 2 капки профилактично

# 37
  • Мнения: 1 701
Фонтанелата на Кали още не е затворена и да си призная, малко се притеснявам.  Confused През лятото спрях да давам Вигантол, но от няколко дни го почнах пак /по 1 капка/ по препоръка на доктора.

# 38
  • Мнения: 753
Аз също давам вигантол сега по 2 капки (в началото 7,8 защото бързи наддаваше) .
Не знам какво се разбира под"бързо наддаване",но 7-8 капки ми се струват огромно количество- моето бебе първите три месеца наддаваше по 1300 гр. и въпреки това давах по 1-2 капки,а от началото на лятото давах по 1 веднъж седмично.Вит.Д се натрупва в организма,по-точно в черния дроб,а не се изхвърля излишното количество и предозирането му е по-вредно от недостига.

# 39
  • Мнения: 2 309
На 1г. и половина все още има доста голяма фонтанела   Thinkingлекарката твърди че докъм 2 год. ще се затвори, притеснявам се ако падне, да не се нарани точно там  Confused абе всеки си има своите грижи на едни се затворила по-рано, на други по-късно  Simple Smile вигантол давах по 2 капки до годинката, после спрях.

# 40
Nie sme po4ti na 4mesezs a fontanelata e napalno zatvorena.Na 12.10 6te znaem pri4inata.Zasega glavata raste,no moje da se naloji operaziq.VitaminD davam po edna kapka na den ot 10den.Kazaxa da prodaljavam taka do godinka.

# 41
  • Мнения: 7 418
    Защо?По каква причина?Какво ще се направи с операцията?

# 42
  • Мнения: 479
 Shocked каква операция! Смятат, че при затворена фунтанела не може да расте главичката ли?

# 43
  • Мнения: 8 242
На 1 годинка се затвори.
Вигантол давах от дъжд на вятър първите 2-3 месеца по 1-2 капки.. И макар че наддаваше МНОГО (1м. 2 кг/7 см, 2м. 1,200кг/5см), не съм увеличавала нищо. 7-8 капки са стряшно много  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт