Да избера българското ли?! Хайде няма нужда...

  • 4 858
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 093
Това с фъстъците беше наистина ужасна история...надявам се да е нямало пострадали.

Да ти дам един съвет за спагети: купуваш 1 пакет Миско - гръцки спагети, цената е 1.40 средно. Купуваш си малка опаковка кашкавал Родопея/ Забърдо/ Филипополис/ Роса - поне някоя от тези "марки" трябва да ги има при вас. Взимаш и един фикс за спагети Болонезе, на Маги - за левче - и едно пакетче кайма "Народна" - и всичко става супер лесно, бързо, страшно вкусно Wink Това в случай, че си падаш по доматени спагети. Няма какво да се обърка, нито какво толкова лошо да купиш. Има в готварския форум една тема - черен списък на продуктите - можеш да я погледнеш, да видиш ако някой се е опарил от дадена стока, да не повтаряш неговата грешка Grinning
Има толкова много продукти на пазара - аз не съм налучкала хубавите от първия път, с пробване става всичко.

П.П. Маслини купувай гръцки - там е истината Peace

# 61
  • Мнения: 5 462
Малееееееее точно пък кайма Народна не ми хвали , че правих с нея едни принцеси които в парти грила смърдеше на разтопена пластмаса.УжасТТТТТТТТ такава отврат не бях яла отдавна ...Чудех се откъде идва тая гнусна миризма и накрая установих след щателна проверка от къде и защо се носи такава смрад и се оказа както и предполагах че е от каймата.

# 62
  • Мнения: 9 093
Съжалявам.
Предполагам си купила развалена, защото веднъж и аз се заблеях и купувайки, не погледнах срока на годност. Миришеше по същия начин Sick
Аз ползвам само такава и ухае страхотно, на вкус е също толкова хубава. Стига да е прясна Laughing

# 63
  • Мнения: 5 462
Не беше развалена каймата , а просто не беше кайма Naughty .Ама на теб щом ти харесва , ок. яж си я .Аз рядко да не кажа почти никога не си купувам готова.Но реших да взема от малките пакетчета за принцеси и по голяма гнус не бях вкусвала Sick.Правя разлика между изтекъл срок и липса на месо ... все пак.Дори разваленото месо не би трябвало да мирише на пластмаса .И как може месото да е развалено и да е с нормален (това поне са докарали ) цвят ???

# 64
  • Мнения: 9 093
Съжалявам, отново Simple Smile
Явно в Пловдив нещата са нормални.
Или просто очакванията ти са прекалено големи, не знам.
От коя кайма си доволна?

# 65
  • Мнения: 150
Ако човек иска кайма, открива малкото останали месарници, поглежда персонала и ако не са цигани - избира месо и го мелят пред него. Защо да не са цигани ли? Не е расизъм, или поне не е само това. Шансът циганин да ти продаде месо с неустановен произход и престояло е голям.

Пакетирана кайма? В най-добрия случай соя със сланина. А пък тази, уж за принцеси, си е просто храна за мишки. Дори уважаваща себе си котка не би я погледнала.

# 66
  • Мнения: 9 093
Аз ще взема да ви оставя двамата с Маркрит, да си плюете на воля, на мен ми писна да "пикая срещу вятъра" Grinning
Всеки решава самостоятелно, големи хора сме, все пак Peace

# 67
  • Мнения: 5 462
Ако човек иска кайма, открива малкото останали месарници, поглежда персонала и ако не са цигани - избира месо и го мелят пред него. Защо да не са цигани ли? Не е расизъм, или поне не е само това. Шансът циганин да ти продаде месо с неустановен произход и престояло е голям.

Пакетирана кайма? В най-добрия случай соя със сланина. А пък тази, уж за принцеси, си е просто храна за мишки. Дори уважаваща себе си котка не би я погледнала.
Купувам си месо и ми го мелят .Това беше един от редките случаи които купуих готова.

# 68
  • Мнения: 5 462
Всеки решава самостоятелно, големи хора сме, все пак Peace
Еййййййййй дойдохме си на думата .

# 69
  • Мнения: 524
Дори и мляна на място кайма се страхувам да купувам, преди няколко години взех една с толкова съсиреци вътре, че докато ги изчистя ми се доповръща, да не говорим за пилетата, ами производителите вече не си правят труда да ги изчистят от перушината. Бият ли ги тези пилета, че са толкова сини не знам, ама са отврат. Естествено, че има български фирми, които си държат на името и не произвеждат боклуци, но са твърде малко.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 363
живея в Българията на Стеф, нямам проблеми с българското. Преди да погледна марката, оглеждам продукта.

тити, как оглеждаш пакетираните хранителни продукти и оценяваш реалния им състав?

струва ми се, че повечето от вас, които нямат проблеми с българските храни, просто са по-млади и нямат спомен от качествена храна, защото боклуци у нас се продават вече почти 20 години безконтролно и свободно. говоря за прясно и кисело мляко, за сирене и кашкавал, за колбаси, за хляб - ей-такива основни храни.
ако не помниш вкуса на качествения кашкавал, примерно, как ще разбереш, че имаш проблем с лоените блокчета, които ти продават в супермаркета? просто ще си мислиш, че това е нормалното качество на продукта.

# 71
  • Мнения: 9 903
не знам, джем, сигурно интуиция някаква. Не казвам, че не съм попадала на боклуци, но като цяло се справям. Някои продукти просто съм ги изхвърлила от менюто, като наденици и кайма от пакетчета, но варианти много. За една кайма няма да отрека  всичко бг, както прави стоян. И бисквитки на Победа, и сирене на Маджаров, и млека Верея и Елена, варива, бельо, чорапи на Тони, Фазан и Феникс94, пюрета и сокове на Ганчев, връхни дрехи на различни марки, обувки - има какво да се купи българско. в Бургас пробвах 4-5 вида хляб, докато нацеля. Разбира се, купувам и много чужди продукти, но вайкането за едни спагети и една кайма ми идва смешно.

# 72
  • Мнения: 505
Ще ви кажа аз как се справям и защо правя така. Най-напред - помня вкуса на стоките от преди 20 години. Някакъв критерий живее в мен. После - макар и рядко, случва се да изляза в чужбина. Трето - чета - книги за здравословно хранене от една страна, а после етикетите на храните, които купувам. И така разбирам, че ми пробутват боклуци. Първо бях спряла да ям всичко, което е мляно месо и минах на пиле и филета. После изобщо престанах да ям месо - станах вегетарианка. Като престанах да ям месо, още по-лесно разпознавах по вкуса на храната дали е добра - изострят се сетивата. И сега, от примерно 7 години, пазарувам само определени марки за всяко нещо. Затормозяващо е, но по-гадно ми е, когато установя вече в къщи, че отново са ми пробутали нещо. Бих искала да ям българска храна предимно, но няма как. Права си за едно, Стеф, аз сравнявам с нещо по-качествено. Но то не се е взело от Луната, а си расте и тук, в БГ. Само че не стига до нас, клетите граждани. Аз се потресох преди години от един израз - "режи по-смело салата, тез домати ний ще си ги ядем". Мисля, че е сравнително проста работа поне контрол върху храните да има у нас .

# 73
  • Мнения: 150
Смело ще отрека всичко българско (разбирай производство и услуги), защото дори и тези, които са доволни, не отричат, че от безбройните боклуци са се спряли на три-четири. Че поглеждат внимателно какво купуват. Отрицанието не ми е на базата на един пакет спагети. Спагетите са повод да напиша тази тема, причината е, че в тази страна всички са едни дребни селски тарикати.

Когато започнат да преобладават качествените стоки, тогава може и да си преосмисля позицията. Дотогава имам две възможности:
1. Хранително натравяне или гастрит (а може и язва)
2. Чести посещения до близките села и закупуване на продукти. Припомням си какво съм учил в хранително-вкусовия техникум. Започвам да ги обработвам и консервирам така, както се полага. Риск все така остава, защото няма как да проследя отглеждането на продукта. Но така пък спестявам пари. Междувременно се и пенсионирам. Купувам ранчото, което ми препоръчаха вече в тази тема, садя туй-онуй, отглеждам крави (две-три) и тайно се надявам БТК да цифровизира селото, че да мога да ви досаждам и във форума.

# 74
  • Мнения: 2 019
Не знам какви продукти купуваш, странно звучи всичко, което си написал Rolling Eyes
Купувам български хранителни продукти - сирене, кашкавал, месо, мляко, хляб и всичко останало - и всичко си е вкусно, качествено. разбира се, подбирам производителите.
Бельо само българско купувам, 100% памук. Много доволна.
Някои дрехи също държа да са български, именно защото съм доволна.
Козметика - ползвам и българска, доволна съм.


аз съшо Peace

Общи условия

Активация на акаунт