108 - ми, спешен...???

  • 4 970
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Буболина, колкото се може по-бързо го закарай, защото е хубаво да му сложат  и инжекция против тетанус. Сама казваш, че не се чувства добре.

# 31
  • Мнения: 524
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Стига, това не е нормално, щях да откача на твое място.

# 32
  • Мнения: 5 370
Малко извън темата, но при единствения досега по-спешен случай със Станиславче първо отлетях до Пирогов.....събудих ги за няма нищо, де да знам, че там са само травми и някакви тежки такива случаи, дори ме питаха искам ли да го прегледа хирург.....ми не исках.....не ме напсуваха и ме упътиха към Детската Университетска болница......там извадих 20 лева и ме носиха на ръце. Толкоз с личните ми сблъсъци .....дано не се налагат.
Може да прозвучи цинично, но винаги се старая, излизайки с дребен, да разполагам с определена сума пари-точно защото не знам къде, кога и какво може да стане.
А за вдигането на скендъл - нямам проблеми с това, ако се наложи. Ама никакви. Далеч не съм от тези, дето се репчат само тук. Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Така, така Буболина!! Права си да крещиш!! Аз не крещях, но смятам да подам жалби навсякъде където мога. Не че нещо ще стане конкртно по нашия случай, но ТРЯБВА да се вземе отношение. Всички ми викат "Що ще се занимаваш, нама да има ефект" Докато така се разсъждава наистина няма да има ефект #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace

Да! Оказа се, че можело по спешност да се ходи във Военна. Жалко, че не го знаехме когато свекърва ми си счупи крака...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
Жозефина, какви 20 лева, бе, аз не знаех на кого да дам пари.
Винаги съм с пари - за детето, за себе си.Лошо няма.Но дори не успях да ги предложа на някого.Само висяхме пред някакви врати и ни мятаха от един кабинет на друг.С дете на ръце.
А като влязох в отделението, ми отказаха ВИП стаята, щото си я ползваха за спалня нощните смени,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy
И в двата случая му нямаше нищо на малкия.И, слава богу, щото ако му имаше нещо и трябваше да премина през всичко това, със сигурност сега някой щеше да ми носи цигари в Сливен/май там беше женският затвор/ Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.

Хахахах, сигурно имат един хирург в Пирогов, както междувпрочем се оказа, че имали една операционна дето я ползвали само във вторник  Joy Joy Joy Joy Joy Айде моля ви се! Аз винаги съм имала добро отношение към лекари и още си го имам, но нашата случка наскоро в Пирогов ми промени мнението коренно за конкретното "болнично" отделение  Twisted Evil

Буболина бягайте на доктор!!! Дано се оправи мъжът ти по-бързо!

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy

Клонке, при свекърва ми се появи на визитация лекар 3 (три) пъти за 26 (двадесет и шест) дни! Twisted Evil

# 38
  • София
  • Мнения: 1 244
Монетата както винаги има две страни.
Идиотка е сестрата, която се е отнесла по този начин. Имала си право да им вдигнеш скандалче. Това не значи, че всички са такива, естествено.
С такива човек се сблъсква по всички учреждения - има "добри" и "лоши". Съгласна съм, че заради масовото овчедушие това скоро няма да се промени.

Надявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.

В интерес на истината предаването на смяната в болница наистина е продължително занятие - докато се обясни всеки случай на застъпващия и се обсъдят някои варианти.
Конкретно в Пирогов обаче вярвам, че би трябвало да има винаги човек на разположение. Дали е така и ако не е - защо...   33uu

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace

Да! Оказа се, че можело по спешност да се ходи във Военна. Жалко, че не го знаехме когато свекърва ми си счупи крака...

Когато синът ми падна и си удари главата, бях близо до Първа градска.Бяха много любезни, но ме препратиха към Пирогов - само там имало детски неврохирурзи.
За детска травматология на друго място също не зная.Може и да има.А относно хапчетата, които не беше погълнал, ама аз не знаех това, та трябваше да го заведа все пак, също единственото място с детска токсикология е там.

Иначе, детето го водя само в частни кабинети на специалисти.Плащам си и ме слушат, преглеждат го, снемат му анамнеза, както си трябва.

Скоро приятелката ми сподели, че детето й, като си счупило ръката, в Пирогов, при прегледа, ударило единия лекар, който й се разкрещял, че трябва в този момент да му зашлеви шамар и й изнесъл лекция пред детето й, което ревяло, естествено, за това как трябва да се възпитават деца. ooooh!

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отношението е лошо, но скандалите не оправят нещата.... ти какво очакваше- всички да се разкрещят ...  Crazy

# 41
  • Мнения: 3 423
Буболино, мари, какви са тези еретични
мисли от тебе, как така не ти се стои там.
Стига, бе, толкова е прекрасна нашата мила
Родина, то са планини, то са пътища, то гори
и потоци, да не говорим за морето. Жените,
о, по-прекрасни от тях няма, стига сме пък
недоволствали, трябва гордост, повечко гордост!

# 42
  • София
  • Мнения: 13 206
Клонке, аз относно лежането в болница и пътеките.. писала съм и случката с майка ми. Счупи си пръста на ръката, закачила се на халката си и прас... фалангата. Отива в Пирогов. Чака си колкото трябва  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil приемат я, снимат правят струват и докторката й казва - 3 дни в болница. Тя се оцъклила с/у нея  Shocked Рабира се отказала и докторката казала, че няма да й издаде болничен щом не иска да лежи и че няма да си вземат парите по кл. пътека. Не само, ми не я записала в журнала. Казала й откъде да си купи шина и как да се шинира САМА #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Това е!!! Кажете ми сега какво е това? Жената чинно си плаша здравните, не може да ползва болничен и искат да лежи в болница за нищо и никакъв пръст дето тя така и така сама си шинира. Безобразие! Пак за пустата кл. пътека държаха свеки 26 дни в травматология на екстензия, подготвяха я за операция 4 пъти!!!! с всички мурафети глад и клизми и в епикризата пишеше, че е изписана в отличносъстояние и раздвижена, което изобщо не е вярно! И мен да ме опънат на екстензия неподвижна 20 дни и аз ще се обезвижа, какво остава за 74 г. жена. Геноцид е това, друго не мога да го нарека и наистина ще пишем до всички, при които можем да се оплачем. Всичко съм го писала в друга тема, много е дълго, но тогава след случката се зарекох, че ще пусна темата в клюкарника и ще дам гласност на всичко! Сега следват документалните изпълнения. За исканото дарение пак няма да говоря Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Далеч съм от мисълта, че всички са калпави - не, не са всички, със сигурност има и много човечни и добри лекари, но как да си мисля за тях, та отношението беше към всички еднакво от вън, нямаше значение кой и колко го боли, от накъде на къде ще се държат така, та нали не сме отишли от добро там?
Това е само повод, за да се замисля, на колко места ни ши..ат както си искат, навсякъде почти.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840
,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy

Клонке, при свекърва ми се появи на визитация лекар 3 (три) пъти за 26 (двадесет и шест) дни! Twisted Evil

Е, те нали така умориха баба, бре!!!
Излязоха по празниците и я вдигнаха след операция 6 дена по-късно.
Срамота!!!
Тогава й се появи лекарят, да им се скара, че не трябвало така.Кел файда.Отиде си жената от емоболия.
Не ща да говоря, че ме избива на...и аз не зная на какво.

Общи условия

Активация на акаунт