108 - ми, спешен...???

  • 4 968
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Тогава те ще бъдат прави..."Цяла нощ си седели в къщи...сега се сетили!"
Няма да е късно!.....и не по-късно от 7ч
 В  6ч да си там.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 423
 Peace

# 62
  • Мнения: 17 546
Буболино, ми те всички доктори избягоха от БГ, кой в Англия, кой в Германия, кой в ЮАР...! Какви доктори искате да намерите!
До 10г ще напуснат БГ всички! Ще работят само доктори в пенсионна възраст!  Mr. Green

Клонке, съчуствам ти за баба ти, но вземи се разрови из нета или питай някой доктор да ти обясни как се получава емболия и начини за лечение.
Раздвижването е само въпрос на време образувания ембол да тръгне..но не е то е довело за смъртта.
Да, и аз имам какво да кажа по темата за емболията. Мъжът ми преживя емболия преди 10 години. Не ме питайте аз как я преживях Cry Познайте кой му постави диагнозата?... Аз. Като казах на Доц.Гроздински в ІІІ-та Градска болница, че най-вероятно е направил емболия той ей с такива очи ме погледна Shocked и ме пита дали съм му колежка. Разбира се диагнозата беше това и той направо остана в болница, в реанимация на перфузор с хепарин... Не ми се иска да си спомням, но изисквах, изисквах, изисквах всичко, което трябва да се направи, до безобразие. Не можех да позволя трите ми деца да останат без баща!

# 63
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!

Клонке , тогава ще обясна на другите!
Всички пари ,които отиват като разход по спешни пациенти/ инструментални и неинстр. изследвания , превързочни материали, лаболатория, всичко,което се сетите/ го плаща болницата , а не прослувутата здравна каса!затова и Пирогов е с най- много дългове.

Касата плаща само болнично лечение! Знаете ли колко пари отиват по обработката един спешно болен? Касата не си мърда пръста! Персонала в болниците се принудиха на тая схема за пролежаване, защото ще стоят гладни иняма да получат заплати, ако всичко ,което са изкарали от Оп, отива за покриване на спешността!

# 64
  • София
  • Мнения: 2 840
Шехи,израснах сред лекари.
Уважавам ги.Даже ги обичам.
Не водя спорове.
Споделям си случки.
Хич не ме интересуват клиничните пътеки и т.п.
"Изследваха" урина на сина ми, която той не е давал.Откриха му "следи" от вещество, което не съществува в таблетките, които имах съмнение, че може да е погълнал, а после тези "следи" мистериозно изчезнаха, при положение, че не са го боли пак, значи пак са "изследвали" първата му проба.
За какво говорим???!!!
Може да съм всякаква, но определено не съм ПЪЛЕН идиот.

Живи и здрави да са всички.
И те си имат проблеми, както и всички ние.Но.....как да се чувствам спокойна, когато детето ми попадне пак там??!!

Хич не ми пука за мен.Но за сина ми Twisted Evil

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, не мога да отрека, че операцията, обаче беше перфектна! Другото, обаче може да умори човек.

И на баба беше перфектна.И ние купувахме каквото трябва.И ние давахме пари.
Обаче я умориха.
Това е.
Умря от емболия, защото не я раздвижиха.
Понеже бяхме с връзки и плащане, я извадиха от комата, в която изпадна при първото ставане.Разтичаха се, сащисаха се, ама...излезе за два дена и си отиде.
Самият лекар си призна, че са я уморили.
Не му спазили нарежданията.
Ми, да беше си стоял при пациента.Всички искаме да празнуваме, ама....
Ох, ужасно ми е болезнена тая тема.

Клонке, съжалявам, че те върнах към тази тема  Confused

# 66
  • София
  • Мнения: 6 562
отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace
подкрепям  Peace и модерни уреди имат тоже (което не е маловажно). Желая на всички да сте живи и здрави!  Praynig

# 67
  • София
  • Мнения: 2 840
Тогава те ще бъдат прави..."Цяла нощ си седели в къщи...сега се сетили!"
Няма да е късно!.....и не по-късно от 7ч
 В  6ч да си там.


Най-добре на вратите на кабинетите да сложат и някакъв примерен график за "желателно" време за наранявания и посещения, в което ще бъдат в душевен и физически комфорт, готови без особени психически сътресения и душевни травми да приемат пациенти.
 Mr. Green

Това, в кръга на шегата.
Но и за да е ясно, че съм много добронамерена.

# 68
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ми тя цялата система е опоречена!
Касата не плаща.Лекарите лъжат касата!
Защо не въведат частни здравни каси ,както е навсякъде по света! Всеки с магнитната си карта, която е ПАРИ.
 Защо да няма конкуренция между касите и с цел привличане на клиенти да предлагат профилактични прегледи:
" Моля, отидете на дерматолог,  за да изключе проблемна кожа и евентуално меланом"
 " Напомняме ви ,че трябва да заведете детето си на профилактичен лекар при педиатър" Това е безплатно за пациента,разбира се.

Това има ли го в БГ? Има Монопол!

# 69
  • Мнения: 4 195
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.
моля се, да не ти се случва да попаднеш там.........малко българи са като Буболина - тя за едно куче помиярче обиколи София 3 пъти - такива като теб, едва ли биха я разбра ли. Прочете ли и първия постинг въобще.
В Болница със статута на Пирогов не може да има - хирурга е в кенефа - 40 минути, не може да има 1 хирург, не може бе, кога ще го озъзнаем. Всичко ни е като Пирогов, всичко.........народа ни си залсужава всичко, което му се случва, защото Буболина най - добре го е описала - овчедушие - кой, накъде и как те бутне, ритне, смачка - натам....в кенефа бил.....да не е с ратстройства.........
Буболина за пореден път  bouquet  bouquet
и аз съм дала твоята клетва, и я спазвам, нищо,че ме мислят за луда, за иделаистка - имам права и ще ми се спазват правата мамка му.........защото аз си спазвам задълженията

# 70
  • Мнения: 17 546
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!
Мислиш ли че съм отишла с мъжа си на лекар три дни след като е проявил признаци на емболия? На края на първия час бяхме в болницата, защото той имаше достатъчно предпоставки, предхождащи емболията. Обострена флеботромбоза в подбедриците на двата крака от три дни -  достатъчно време да се откъсне тромб. Но в поликлиниката ми казаха, че най-вероятно има остро възпаление на дихателните пътища, като никой не го свърза с тромбофлебита му. Два дена преди това, едва ходейки от болки в краката, го заведох в Пирогов и в същия този 108-ми кабинет, един доктор си показа само носа и го погледна и каза през прага да си лежи с вдигнати крака, нищо му нямало щял да се оправи. Попитах да дам ли аспирин, отговора беше : "М, аспирин! За какво му е? Салицилова киселина..." Аз обаче дадох. Доц.Гроздински каза, че това му е спасило живота!

# 71
  • София
  • Мнения: 13 206
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!

Клонке , тогава ще обясна на другите!
Всички пари ,които отиват като разход по спешни пациенти/ инструментални и неинстр. изследвания , превързочни материали, лаболатория, всичко,което се сетите/ го плаща болницата , а не прослувутата здравна каса!затова и Пирогов е с най- много дългове.

Касата плаща само болнично лечение! Знаете ли колко пари отиват по обработката един спешно болен? Касата не си мърда пръста! Персонала в болниците се принудиха на тая схема за пролежаване, защото ще стоят гладни иняма да получат заплати, ако всичко ,което са изкарали от Оп, отива за покриване на спешността!

Шехи, ама тя си е влязла за болнично лечение/наблюдение. както и свекито. Казаха й, сучпен е крака, трябва операция. Ако не искаш подписвяй и си тръгвай, но ще умреш, щото си на 74 г. и няма ставане с такова счупване. Мъжа ми я натисна за операция, която по план щеше да е след 5 дни. Да ама клиничната пътека е 20 дни за тази диагноза (четох я Rolling Eyes) и я оставиха 20 дни без никакви причини, т.е. причините им бяха най-различни и нелепи докато оперираха хора постъпили след нея със същите диагнози  Confused Пари ли искаха, какво ли, не знам. Но ние пари не даваме под масата. Ако си бяха поискали щяхте да ги слушате по новините! та така с клиничните пътеки. Море ние трябваше да я изкараме на 18-тия ден да ги видя каква клинична пътека щяха да видят. През тия 20 дни кикакво лечение нямаше. В деня на операцията й (20 по ред) нанесоха на листа лекарствата които приема  Shocked
Имаме познати лекари по болници. Тоя Пирогов е крепост непробиваема. и те са на мнение, че са я държали, за да си вземат парите от касата, пъка ако ние им дадем на ръка пука им за касата  #Cussing out

# 72
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Кристал, не визирах теб, а бабата на Клонка.Тя е имала такъв предшестваш съдов мозъчен  инцидент.Спомена го.

Ваче, мога да обясня някои неща,но не мога да нося отговорност за чужди грешки или нехайство! Зная само, че няма да се върна да работя в Бг.

# 73
  • София
  • Мнения: 13 206
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!
Мислиш ли че съм отишла с мъжа си на лекар три дни след като е проявил признаци на емболия? На края на първия час бяхме в болницата, защото той имаше достатъчно предпоставки, предхождащи емболията. Обострена флеботромбоза в подбедриците на двата крака от три дни -  достатъчно време да се откъсне тромб. Но в поликлиниката ми казаха, че най-вероятно има остро възпаление на дихателните пътища, като никой не го свърза с тромбофлебита му. Два дена преди това, едва ходейки от болки в краката, го заведох в Пирогов и в същия този 108-ми кабинет, един доктор си показа само носа и го погледна и каза през прага да си лежи с вдигнати крака, нищо му нямало щял да се оправи. Попитах да дам ли аспирин, отговора беше : "М, аспирин! За какво му е? Салицилова киселина..." Аз обаче дадох. Доц.Гроздински каза, че това му е спасило живота!

Кристал, браво!!!! Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 13 206
Кристал, не визирах теб, а бабата на Клонка.Тя е имала такъв предшестваш съдов мозъчен  инцидент.Спомена го.

Ваче, мога да обясня някои неща,но не мога да нося отговорност за чужди грешки или нехайство! Зная само, че няма да се върна да работя в Бг.

Ооо, да! Разбира се! Те си носят отговорността. Аз затова обясних и на мен ми е абсурдно, може да не разбирам от медицина, но тия случки описани тук са меко казано нелепи! Казам ти щом лекари работещи в болници казаха, че не са у ред в Пирогов (за конкретния случай)... #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт