За целувките и разглезването

  • 2 256
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 873
Целувките и гушкането карат детето и възрастните да се чувстват обичани и нямат нищо общо с разглезването.
абсолютно Peace скоро намерих много точна дефиниция на това,какво е разглезване-та разглезване е,когато детето се държи по начин,несъответсващ на възрастта му,и характерен за по-ранна възраст.разглезването е,когато родителите толерират това поведение.например,когато 2-годишно дете се държи като бебе и вие системно му се връзвате,това е разглезване.естетсвено има и ситуации,при които у детето се появява регрес в поведението,т.е. има причина 2-годишното да се държи като бебе.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 72
Целувките и гушкането карат детето и възрастните да се чувстват обичани и нямат нищо общо с разглезването.
абсолютно Peace скоро намерих много точна дефиниция на това,какво е разглезване-та разглезване е,когато детето се държи по начин,несъответсващ на възрастта му,и характерен за по-ранна възраст.разглезването е,когато родителите толерират това поведение.например,когато 2-годишно дете се държи като бебе и вие системно му се връзвате,това е разглезване.естетсвено има и ситуации,при които у детето се появява регрес в поведението,т.е. има причина 2-годишното да се държи като бебе.

newsm10

# 47
  • Мнения: 100
Ти с каква цел пусна темата? НЕка стане дъщерея ти на 2 години и тогава ми се възмущавай от хората! Снаха ми прави точно като тази майка и положението е същото и при тях. ОСтавете хората да си гледат децата както си искат, аман!
А сина ти какво прави??? Не си гушка и целува детето или той не се брои защото ти е син? newsm78

# 48
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Въобще не ме интересуват такива откачалки като твоята позната Crossing Arms,как ли пък не.....всяко дете има нужда от внимание и нежност и това далеч не означава,че всички деца са глезени и се въргалят по пода Peace.Всеки родител си решава в крайна сметка как да си отглежда детето,но аз не си представям да допускам такова нещо,заради факта че детето ми щяло да се разглези,да не я целувам,гушвам,успокоявам и т.н.

# 49
  • Мнения: 100
Малко се ядосах и не ти видях лентичките Simple SmileЯвно става въпрос за жената на брат ти.Извинявам се,но въпреки това съвсем не съм съгласна с мнението ти.Целувките и гушкането не разглезват!Те само показват на децата ни колко са обичани.

# 50
  • Мнения: 24 467
Източник на "разглезването" е липсата на строго дефинирани правила за поведение и спазването на същите стриктно, както и на точно формулирани санкции за неизпълнение на правилата.
"Бонусите" за добро поведение или просто изразите на радост от присъствието на друг човек не ги намирам като свързани с този процес.

# 51
  • Мнения: 5 362
Не спирам да я прегръщам и целувам.Не смятам,че по този начин я разглезвам.Това е израз на обич Peace

# 52
  • Мнения: 8 999
Като ми се затръшкат понякога, не само че не ги прегръщам и целувам, ами направо ми иде да ги опердаша, та поне да знаят за какво реват. Оставям ги да се набеснеят и изобщо не ме интересува дали сме вкъщи или навън, дали някоя друга майка ще се възмути, или не.
Целувки и прегръдки получават, когато са добри, послушни, мили, когато са постигнали някакъв успех, когато имат нужда от окуражаване, когато някой ги е обидил, когато са разочаровани, когато са претърпели неуспех...

# 53
  • Мнения: 24 467
Като ми се затръшкат естествено не ги лигавя. Това е част от възпитанието. Не може за лошо поведение да се дават награди.

# 54
  • Мнения: 25
И баба ми така казвала на майка ми-да ме целува само докато спя. Пък хич не се считам за глезла. Даже напротив, понякога трябва да позволявам да ме глезят, все аз мисля за другите. Това е пълна глупост. Моя син го мачкам и целувам по 100 пъти на ден. Спрямо други деца е много по-неглезен и добричък. Освен това е много любвеобвилен и грижовен. Толкова бързо растат, че ако сега не им се радваш, не знам кога. Не се лишавай от най-голямото удоволствие на света - да целуваш и гушкаш пухкаво малко меко човече.

# 55
  • Мнения: 375
Постоянно я гушкам ,целувам,стискам ,а и тя мен.Мисля че по този начин не се разглезват,а напротив стават много контактни и свободни деца.

# 56
  • Мнения: 485
Скромното ми мнение, че с гушкане и показване на обич децата не се разглезват. Ако сега не му покажеш, че го обичаш и цениш като човешко същество, като му казваш, че го обичаш или, че е най-прекрасното дете на света кога ? Може би когато стане комплексар. Не знам, но ми се струва, че децата се глезят, когато им липсва внимание това е начинът да го получат.     

# 57
  • Мнения: 270
Любовта и нежността не разглезват. Глезотията или прекаленият инат, щото ината е заложен в децата, са белег на скапано родителство и подражание на същото.Целувай и прегръщай безмерно и използвай думичката НЕ.След 2 та година на детето то ще бъде сигурно в любовта на мама и ще зачита нейните граници.

# 58
  • Мнения: 4 301
Детето ми е на четири годинки. Винаги съм го гушкала и целувала, винаги съм го  успокоявала когато е трябвало и съм му се карала когато е трябвало. Резултата е че сега той е много любвеобилен и постоянно казва че ни обича, лесно привиква към хората и е много контактен. Не е идеален, но си е моето дете. Не мога да искам от него държание по стереотип, така, както и ние няма как да сме съвършените родители. Не можеш да оставиш едно дете да диктува правилата и да ти се качва на главата, но лично за мен е много неправилно да се лешава от внимание и целувки. Даже не мога да си го представя. ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 044
Интересна интерпретация....И товето е малко, гледам.
Остави децата! Дай да погледнем как е при възрастните. Аз изпадам понякога в нервни състояния, не се тръшкам чак по земята, но мрънкам достатъчно неприятно EmbarassedМъжът ми казва, че не ме понася в такива моменти!Обикновено такава съм сутрин, когато не съм си доспала /като цитираното от авторката дете/ и съм такава от дете - преди мрънках на мама Mr. GreenНо никога не са ме лишавали от ласки, за да не изпадам в такива състояния  или пък да не се разглезя. Все пак мъжът ми ме е приел с всичките ми недостатъци LaughingАз не правя това нарочно и за да дразня хората около себе си. Опитвам се да се държа приветливо сутрин, но не ми се получава винаги, за съжаление. А като бях дете изобщо не се опитвах-сутрин си мрънках, ревях, вдигах кръвното на нашите. Но вечер винаги ме целуваха за лека нощ, винаги, дори и в гимназията.

Общи условия

Активация на акаунт