За целувките и разглезването

  • 2 250
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 787
Постоянно го целувам и прегръщам.Баща му също.Не смятам,че точно това е причината за разглезването.Всяка майка си преценява как да се държи с децата си.

# 61
  • Мнения: 8 917
Показването на обич към детето няма нищо общо с разглезването.

# 62
  • Мнения: 145
Не мога да си представя,че няма да прегръщам и целувам детето си.За мен най-важна част от израстването им е да знаят,че са обичани и подкрепяни. Това съвсем не пречи да му се скарам, когато се налага.

# 63
  • Мнения: 3 478
Това за целувките и разглезването не го приемам. Но виж тръшкането и не обръщането на внимание от страна на родителя, с това съм съгласна. Дори го практикувам, и не, не е за да си изпия кафето, просто съветите които следвам тук твърдят че това е правилното решение. Съгласна съм с това, аз също бих я оставила да се тръшка моята не само у дома, но и на вън. В нашия случай минава много по-бързо ако не и обърна внимание. Искам само да подчертая, че това започнах да го прилагам след годинката!

# 64
  • Мнения: 111
Абе, нека ви порастнат децата, живот и здраве и пак да си говорим Mr. Green
Е мойто като е пораснало... повечеот твойто ще ти кажа какво видях....
Децата не могта да се разглезят от това че са обичани, от това че са прегръщани...
децата се разглезват когато няма ясни правила които да се спазват последовятелно от родителите и едно нещо веднъж може веднъж не може според зависи дали родителя е на кеф или дали го мързи...
Затова детенце всеки път се инати  и надсоява до последно и с всички сили- защото не може да прецени дали този път ще мине или няма да мине.. това е за по-големи деца
Мъчно  ми е да го кажа но за доста родители възпитанието се заключава в товада си направят живота по-лесен... и "възпитават" децата си как да им се пречкат най-малко, а не на това кое е правилно и кое не.. просто не искат да се затормозяват да са последователни... по същата причина най-лесния и мързеливия начин да реагират на такива изпълнения на децата си е да ги игнорират... и наричат нова възпитание...
 newsm78 newsm78 Joy

Абсолютно съм ЗА.Моето е на 6 месеца, ама го целувам и мачкам постоянно.Да и това е вид възпитание.Възпитавам го да показва чуствата си,да е гальовна. Peace

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е най-целуваното детенце  Heart Eyes
Така беше и дъщеря ми като малка  Peace
Периодът на тръшкането го има почти при всяко дете, не е свързано с гушкането  Peace

# 66
  • Мнения: 17 410
Добре, де, разбрахме, че всички си целувате и прегръщате децата, както и аз. Обаче бабата, освен изцепката да се целували само, докато спят, е казала и друго. Точно за него се хванах аз. Има моменти, в които трябва да се реагира по- различно от това да го мляскаш и да му повтаряш колко е красиво. НАдявам се да съм ясна сега Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо не? Всеки път, когато се сетя им казвам, че са най- за всичко, за което се сетиш. Гледам, че не се оплакват.
И това не означава, че са егоцентристи, и че светът няма да ги приеме. Приема си ги, още как.

# 68
  • Мнения: 17 410
Хм, ако се затръшка дъщеря ми, последното нещо, което ми се иска да й кажа, е колко е красива. За вас не знам...КАкво, ще излезе, че не я обичам, може би newsm78  Уфф, не ми с еспори нещо, то е ясно, че все другите са криви. Пък в случая става въпрос за преразказана случка- ни сме чули, ни сме видели

# 69
  • Мнения: 406
Моята мама и днес ми казва ,колко ме обича.Как се чувствам аз?..................обожавам майка ми.Тя е пътеводната светлина в живота ми. Heart Eyes

# 70
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

# 71
  • Мнения: 686
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

Уви, не всяка!  Confused Не са изключение и изнервени, незаинтересовани, груби майки (а също и татковци), за които "възпитанието" се състои в мероприятия по моделиране на детето така, че да не им пречи и да не им "краде" времето. А нуждата им от внимание и ласки - дори не се замислят, че може децата им да имат такава, а камо ли да я удовлетворяват. Уви, теорията, че всяка майка е добра за детето си и знае какво прави, е доста идеалистична.

# 72
  • Мнения: 600
От това, което описа аз лично виждам така нещата: детенцето се е събудило кисело и понеже бабата по никакъв начин не е реагирала то е започнало да се тръшка и въргаля по земята, за да привлече вниманието й. А тя си пие кафето привидно необезпокоявана, защото иска да го научи да се занимава само, без да изисква вниманието на другите, което според мен е грешно. Може и да не съм права, но си мисля, че тука изобщо не става дума за лигавене, може би ако му е обърнала внимание още в началото и ако е показала малко нежност щеше да е друго положението. Има огромна разлика между това да показваш на детето си, че го обичаш и да го глезиш.
Абсолютно съм съгласна с теб! Недоспалите деца винаги са кисели, но ако подходиш с такт не изпадат в изтерия, както е било в случая!А на твоята позната й се чудя - тя да не разглези детенцето ли не го вдигна и успокои или за да не си развали рахатлъка с кафенцето  Tired

# 73
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

Уви, не всяка!  Confused Не са изключение и изнервени, незаинтересовани, груби майки (а също и татковци), за които "възпитанието" се състои в мероприятия по моделиране на детето така, че да не им пречи и да не им "краде" времето. А нуждата им от внимание и ласки - дори не се замислят, че може децата им да имат такава, а камо ли да я удовлетворяват. Уви, теорията, че всяка майка е добра за детето си и знае какво прави, е доста идеалистична.

Ако сте права, много много много жалко и за майките и за дечицата.Жалко за дечицата без достатъчно ласки Sad а за майките, не разбрали тази огромна радост на майчинството Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
разбират я, но много късно и от обратната среда. Тогава децата им се отнасят с тях по същия начин.
Наистина жалко.

Общи условия

Активация на акаунт