Трябва ли да подадат оставки?

  • 11 914
  • 413
  •   1
Отговори
# 390
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
тук заприлича на учителска стая

и то в квартално училище - от тези с полуграмотните завършващи

гледам, че се радват на нещо, но не разбирам на какво

нищо не печелят - всеки ден губят... Cry



# 391
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294

Към B
Със сигурност това,което ще напиша,не е правило за всяко училище,дисциплина или още по-малко учител...Но поне това беше практика в моето училище,по моя предмет,за по-голяма част от колегите ми...Чужд език в езикова гимназия,провинциален град.За 6-те ми години като преподавател:между 15-20 речника (технически,правни,медицински,икономически термини и всичко друго,за което се сетите...);помагала -предимно от чужди издателства, защото по времето,когато преподавах,тези на български издателства бяха кът...примерно около 50 книги;и още минимум 20 учебника от различни издателства и години...Чужди списания и вестници няма да броя.И това е съвсем повърхностна сметка,ако започна да ги броя едно по едно,може и двойно повече да излязат...Приблизителна сума не искам да смятам.Всеки може да се досети,какви са цените на западните издания плюс аудиоматериалите... Моят работодател не е поел нищо от тези разходи...Не мисля,че ситуацията е същата в един преводачески офис примерно...
Курсове-най-вече през лятото,защото през учебната година носят допълнителни проблеми-търсене на заместници,изпускане на материал...Само късметлиите имат щастието да се включат в курс,при който разходите се поемат от някоя фондация.Иначе пак си плащаш...
Ограниченията за бройки копирани страници,изразходен тебешир дори...Всичко "над" ограниченията си го плащаш сам...А как се учи чужд език в ЕГ с един тебешир на ден,ако имаш 6 часа в 3 различни класа?
...

Да и аз това казвам -
добрите училища в София, в които учителите си вършат работата и то не 100% а преобладаващата част са вероятно десетина, предполагам , че още толкова или два пъти по толкова би трябвало да има в провинцията.

Оттук нататък започва типичното масово образование.
Нивото е ужасяващо.
Резултатите са катастрофални.
Мисля никой не спори, че подготовката там е на такова ниво, че добрите години на българското образовение звучат непознато и странно.
Това кръжок, отбори, консултации, клубове по интереси, театър и каквото ти хрумне са мечти на безумец.
Децата завършват кварталните училища буквално неграмони, но с оценки над 4.
В часовете за да има мир и на даскала да му е спокойно се четат вестници или се играе карти.

Малкото учители които са взискателни бързо се превръщат в мишена и на некадърните си колеги и на децата - и те или са адптират или си отиват.

Но въпреки всичко обшеството още пази някакви добри чувства към учителите като съсловие - ама те му видяха сметката.


Ако имат малко чувство за мярка  и инстинкт за самосъхранение

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,

за да не провалят учебната година на 12-класниците, които ги чакат матури и кандидатстудентски изпити,
за да не провалят децата, които ще кандидатстват след 7-ми клас,
за да не провалят децата в езиковите гимназии които и без това имат по 60-70 думи на ден при нормална програма и няма как да го "наваксат",
за да не провалят майките, които ще останат без работа (защото в частните фирми, където работят не гледат с добро око на отсъствието на майки на първо-второ класници) и т.н.....

И ще седнат с МОН и с когото още трябва  да решават проблема НО КАТО ЗАПОЧНАТ С ТОВА КОЕТО ПРЕДЛАГАТ . ... ако ги е грижа за образовието по принцип (в което не вярвам).


иначе са просто една озлобена тълпа, която ще мине през децата на цяла България за да се докопа до нещо, което не заслужава.

# 392
  • Мнения: 1 400

Да и аз това казвам -
добрите училища в София, в които учителите си вършат работата и то не 100% а преобладаващата част са вероятно десетина, предполагам , че още толкова или два пъти по толкова би трябвало да има в провинцията.

Оттук нататък започва типичното масово образование.
Нивото е ужасяващо.
Резултатите са катастрофални.
Мисля никой не спори, че подготовката там е на такова ниво, че добрите години на българското образовение звучат непознато и странно.
Това кръжок, отбори, консултации, клубове по интереси, театър и каквото ти хрумне са мечти на безумец.
Децата завършват кварталните училища буквално неграмони, но с оценки над 4.
В часовете за да има мир и на даскала да му е спокойно се четат вестници или се играе карти.

Малкото учители които са взискателни бързо се превръщат в мишена и на некадърните си колеги и на децата - и те или са адптират или си отиват.

Но въпреки всичко обшеството още пази някакви добри чувства към учителите като съсловие - ама те му видяха сметката.


Ако имат малко чувство за мярка  и инстинкт за самосъхранение

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,

за да не провалят учебната година на 12-класниците, които ги чакат матури и кандидатстудентски изпити,
за да не провалят децата, които ще кандидатстват след 7-ми клас,
за да не провалят децата в езиковите гимназии които и без това имат по 60-70 думи на ден при нормална програма и няма как да го "наваксат",
за да не провалят майките, които ще останат без работа (защото в частните фирми, където работят не гледат с добро око на отсъствието на майки на първо-второ класници) и т.н.....

И ще седнат с МОН и с когото още трябва  да решават проблема НО КАТО ЗАПОЧНАТ С ТОВА КОЕТО ПРЕДЛАГАТ . ... ако ги е грижа за образовието по принцип (в което не вярвам).


иначе са просто една озлобена тълпа, която ще мине през децата на цяла България за да се докопа до нещо, което не заслужава.
newsm10  202uu  202uu  202uu

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,


И тогава господа министрите ще се трогнат и ще дадат каквото е редно  Mr. Green

# 394
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Изтривам го ..
не беше за тук - за градивната тема беше -

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 13:49 от Pepper

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066
Поздравление за темата!!! Надявам се, че ще е градивна и в едно близко бъдеще идеите ще послужат за основата на една истинска реформа! Дори ако трябва да бъде стартирана чрез протест на мамите от БГ-МАМА! Децата ни имат право на качествено образование поне по основните премети, а защо не и по музика!
Тъй като не съм достатъчно компетентна - няма да давам конкретни идеи, но бих искала да прочета и предложения, относно прилагането на дисциплината!
И какво и е на музиката - нещо, което е пето качество ли?

# 396
  • Мнения: 822

Към B

Децата завършват кварталните училища буквално неграмони, но с оценки над 4.
В часовете за да има мир и на даскала да му е спокойно се четат вестници или се играе карти.

Малкото учители които са взискателни бързо се превръщат в мишена и на некадърните си колеги и на децата - и те или са адптират или си отиват.

Но въпреки всичко обшеството още пази някакви добри чувства към учителите като съсловие - ама те му видяха сметката.


Ако имат малко чувство за мярка  и инстинкт за самосъхранение

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,

за да не провалят учебната година на 12-класниците, които ги чакат матури и кандидатстудентски изпити,
за да не провалят децата, които ще кандидатстват след 7-ми клас,
за да не провалят децата в езиковите гимназии които и без това имат по 60-70 думи на ден при нормална програма и няма как да го "наваксат",
за да не провалят майките, които ще останат без работа (защото в частните фирми, където работят не гледат с добро око на отсъствието на майки на първо-второ класници) и т.н.....

И ще седнат с МОН и с когото още трябва  да решават проблема НО КАТО ЗАПОЧНАТ С ТОВА КОЕТО ПРЕДЛАГАТ . ... ако ги е грижа за образовието по принцип (в което не вярвам).


иначе са просто една озлобена тълпа, която ще мине през децата на цяла България за да се докопа до нещо, което не заслужава.

Да нещата в образованието са мноооооого объркани прави сте, но кой е виновен за това? Знаете ли, че такива са тенденциите и изискванията от министерството. Вдигат таксите за студентите например, а планират студентите в България от двайсет и няколко процента да станат над 50. На тези управляващи не им трябва умен народ. Не се заблуждавайте. Затова стачкуват учителите. Не е само за пари, а за парадоксите в изискванията. Идеята е народа да е тъп, но да завършва. През това време "аристократите" да пращат децата си да учат в избрани училища, да се връщат в страната и да ни ръководят. Това го казвам не защото имам политически пристрастия, а от лични наблюдения.
Последните думи, които сте написали въобще не са верни. Ако учителите живеят с такава умраза към децата, те въобще не биха влизали в класните стаи, а са го правили с години наред и то за мижави пари. Отношението ви към учителите е обидно и спокойно мога да кажа, че заслужавате началниците на народа си. Когато децата успяват и се явяват на разни международни състезания, тогава не учителите са си вършили работата така ли, но идеята на управниците е именно това: да се работи с отделни бройки, които да показват резултати, а останалите просто да минават.

# 397
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,


И тогава господа министрите ще се трогнат и ще дадат каквото е редно  Mr. Green
и тогава ще се види , че ви е грижа

и ще върнете малко от загубеният си авторитет

и ще дадете нагледен урок на децата, как някой като е сбъркал - има доблестта и куража да поправи каквото все още може

пък може и преговорите да дадат по-добър резултат, отколкото в ситуацията - с пищов в челото

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066
Нас ни е грижа, и затова досега все чакахме и се надявхме. Но видяхме че само с чакане и надяване не става. За съжаление.

# 399
  • Мнения: 2 829
да-според мен трябва да подадат оставка,обаче Winkхич не им пука на господата,гледат си креслата и удобствата  Crossing Arms

# 400
  • Мнения: 227

  ще преминат към символична стачка -
ще се върнат в класните стаи,
ще приберат децата от улиците,


И тогава господа министрите ще се трогнат и ще дадат каквото е редно  Mr. Green
и тогава ще се види , че ви е грижа

и ще върнете малко от загубеният си авторитет

и ще дадете нагледен урок на децата, как някой като е сбъркал - има доблестта и куража да поправи каквото все още може

пък може и преговорите да дадат по-добър резултат, отколкото в ситуацията - с пищов в челото
Peace

# 401
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма да си подадат оставките и това е ясно от реакцията на партийните лидери.
Да видим какво ще стане утре. В понеделник може би ще внесат вот на недоверие от опозицията. Сигурно няма да мине, но ще нажежи политическата обстановка. Бих се изненадала, ако опозицията не се възползва.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066
Опозицията вече се възползва. Хубавото е, че учителите не и вярват.

# 403
  • София
  • Мнения: 62 595
Опозицията вече се възползва. Хубавото е, че учителите не и вярват.

надявам се да устоят на ухажването от опозицията. Никак не искам да стане като преди години със студентските стачки.

И тази Такева все повече започва да ме дразни, колкото и да съм на страната на учителите. Много изнервено говори, почти истерично, а това не подобава на синдикален лидер. Дава разнопосочна информация на хората, които не са вътре в ситуацията и така се появяват повече противници.

# 404
  • Мнения: 2 829
Опозицията вече се възползва. Хубавото е, че учителите не и вярват.

надявам се да устоят на ухажването от опозицията. Никак не искам да стане като преди години със студентските стачки.

И тази Такева все повече започва да ме дразни, колкото и да съм на страната на учителите. Много изнервено говори, почти истерично, а това не подобава на синдикален лидер. Дава разнопосочна информация на хората, които не са вътре в ситуацията и така се появяват повече противници.


 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт