2 деца - 1 банан

  • 4 398
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 216

Как постъпвате в подобна ситуация?

Аз сокче няма да спра да нося, защото дъщеря ми го обича, но не мога да понеса и цял стек, за да има за всички.

Аз на твое място никога не бих дала нещо, което не може да се раздели, пред другите деца. Какво ще й стане на дъщеря ти, ако изчака малко и си изпие сокчето след като си тръгнете? На теб би ли ти било приятно някой родител да носи нещо само на детето си, а на твоето да му текат лигите край него?  newsm78
Да се поставиш за миг в кожата на другия обикновено спестява доста проблеми.  Peace
Лятото дъщеря ми прекарва по 2-3 часа в игри по площадките. Неизбежно е да ожаднее и винаги носим вода или сокче. Понякога, ако няма сок, се налага да пие вода на чешмичката, но не и позволявам да пипа соковете/чашките на другите деца. Не може всичко да се споделя. Никой никъде не се крие и няма смисъл в това. Навън децата тук обикновено ядат едно и също- нярязани плодове, зеленчуци, сирене, дребни бисквитки, кексче. Много рядко храна се споделя. Не съм видяла на някой толкова да му текат лигите.

# 91
  • Мнения: 25 641
Много рядко храна се споделя. Не съм видяла на някой толкова да му текат лигите.

При вас сигурно е така. Тук обаче е прието обратното. Щом е дете, предлага му се. Навремето главно на момченцата ( Mr. Green), сега на всички. Децата така са научени и очакват да бъдат почерпени.
Когато това не е възможно, според мен вината е на родителя, че изкушава останалите. Може да се даде дискретно, а не показно пред останалите. Поне аз не бих си го позволила. Особено, когато социалното разслоение расте с всеки изминат ден и не всеки родител може да осигури широкорекламираните и скъпи лакомства на детето си.  Peace

# 92
  • Мнения: 1 216
Много рядко храна се споделя. Не съм видяла на някой толкова да му текат лигите.

При вас сигурно е така. Тук обаче е прието обратното. Щом е дете, предлага му се. Навремето главно на момченцата ( Mr. Green), сега на всички. Децата така са научени и очакват да бъдат почерпени.
Когато това не е възможно, според мен вината е на родителя, че изкушава останалите. Може да се даде дискретно, а не показно пред останалите. Поне аз не бих си го позволила. Особено, когато социалното разслоение расте с всеки изминат ден и не всеки родител може да осигури широкорекламираните и скъпи лакомства на детето си.  Peace
Аз имам поглед и върху ситуацията в България. Прекарваме част от лятото там вече две години. Впечатленията ми са, че много майки се дразнят да се дава на децата им- гризки, бонбони. И са прави. Но много често разни, особено баби, настояват- да си вземе, та да си вземе. Ка' щяло да не яде бонбонки или гризчици.
Не съм фенка да се яде по ъглите, ако толкова иска детето- майката ще му купи. Баш такова разслоение не съм видяла.

# 93
  • Мнения: 25 641
Не съм фенка да се яде по ъглите, ако толкова иска детето- майката ще му купи. Баш такова разслоение не съм видяла.

Радвай се. Защото аз съм. И то за един глупав чипс с много Е-та и още по-голяма реклама. Ама беше и много скъп, нали пустата реклама трябва да се избие отнякъде.
Та видях как на едно дете му течаха сълзите, а майката на другото се правеше, че не вижда. Моето беше още бебе тогава, но си взех поуката, защото още ми парят онези сълзички.
И, изобщо, децата за какво ходят по детските площадки - да играят или да се тъпчат с лакомства?  newsm78
Между другото, не съм видяла на дете да му текат лигите за плод или зеленчук някакъв - винаги е за нещо, широко рекламирано по телевизията.

# 94
  • Мнения: 1 216
Не съм фенка да се яде по ъглите, ако толкова иска детето- майката ще му купи. Баш такова разслоение не съм видяла.

Радвай се. Защото аз съм. И то за един глупав чипс с много Е-та и още по-голяма реклама. Ама беше и много скъп, нали пустата реклама трябва да се избие отнякъде.
Та видях как на едно дете му течаха сълзите, а майката на другото се правеше, че не вижда. Моето беше още бебе тогава, но си взех поуката, защото още ми парят онези сълзички.
И, изобщо, децата за какво ходят по детските площадки - да играят или да се тъпчат с лакомства?  newsm78
Между другото, не съм видяла на дете да му текат лигите за плод или зеленчук някакъв - винаги е за нещо, широко рекламирано по телевизията.
Права си 'Как Сийке, като плаче детето не може да си без сърце- ще предложиш, ако майката разреши- ок.
Всеки си има разбирания за нещата, но в крайна сметка сме хора, не роботи. Има ситуации и ситуации.
Както си права, че детските площадки са за игра.

# 95
  • Мнения: 3 611
Хайде малко да отклоня темата, ако нямате нищо против.

След работа отивам в градинката при дъщеря си, като пускам майка ми да си ходи. Винаги нося нещо за Луси - сокче, солети, бискити, друго. Ако става дума за бисквити и солети, те лесно се разделят между децата, ама като нося едно сокче, обикновено дръпвам дъщеря си настрана, за да го изпие, но децата, естествено, идват след нея, да пият и те. Редеовно сокчето й се дръпва от ръцете и се изпива от друго дете. Тя не се сърди, но въпроса е принципен.

Как постъпвате в подобна ситуация?

Аз сокче няма да спра да нося, защото дъщеря ми го обича, но не мога да понеса и цял стек, за да има за всички.

Сетих се една случка  Grinning
С Янис бяхме на една детска площадка (да е бил 3 годишен тогава). Бях на диета и все поглеждах кьм огромния пакет солети на Янис отгоре вьрху количката. Не иzдьржах и zапочнах да си гриzкам малко по малко. Едно малко по - голямо детенце се zавьртя покрай мен, гледайки ме единствено в солетите и аz като се огледах zа майка му, която до последно така и не можах да видя, го почерпих. То си вzе една шепичка и отиде по настрани да си ги иzяде.
След малко се вьрна и отново вzе да ме гледа в солетите. Отново го почерпих цяла шепичка.
Това се повтори кьм десетина пьти, след което реших, че солетите не сьм ги купила zа чуждото дете и ги прибрах.  След като ме попита кьде са солетите и аz отговорих, че са свьршили, то ме погледна леко учудено и каzа "Ми аz видях, че са отгоре на количката". Каzах, че ги няма там, а то се zапьти да проверява само дали аджеба са там.
Естествено не го допуснах, то бива нахалство ама на мен вzе да ми идва в повече.
А майка му така и не раzбрах коя е...  Rolling Eyes




Иначе сокче досега не са ни искали, но аz и не смятам Янис да си го дели с другите деца от детската площадка. Всяко си има майка. Да му купи.
Ако е нещо zа почерпка... хубаво, ама сокче  Shocked

# 96
  • Мнения: 14 654
Щом е дете, предлага му се. Навремето главно на момченцата ( Mr. Green), сега на всички. Децата така са научени и очакват да бъдат почерпени.
Това е грешка- научени са да им се предлага от всичко, а не трябва. Не обичам да черпят детето ми, когато е тръгнало да се пързаля. Черпещите са точно толкова несъобразителни, колкото и нечерпещите.

# 97
  • Мнения: 25 641
Това е грешка- научени са да им се предлага от всичко, а не трябва. Не обичам да черпят детето ми, когато е тръгнало да се пързаля. Черпещите са точно толкова несъобразителни, колкото и нечерпещите.

Грешка, негрешка - факт от българския манталитет.  Laughing
Нямам нищо против, когато е на място, където децата са с родителите си и те имат контрол върху това, което се яде и пие.
Но наистина ми е много странно това тъпчене с боклуци на децата по площадките. Освен, че се дразнят останалите, мен лично винаги ме е било страх от задавяне. Всички знаем какво може да се случи, ако детето е с пълна уста и се спъне или някое друго го блъсне.
Може да съм маниачка, но никога не съм позволявала на сина си да играе с нещо в устата, особено пък дъвка. Много ме беше страх от инциденти.
Не виждам какъв е проблемът, ако детето огладнее, да се заведе настрани, да се нахрани и пак да се върне да играе?
Отделно, че във връзка с една друга тема, подобно тъпчене с храна създава проблеми после с основното ядене и се почва едно вайкане по адрес на "злоядите" деца...  ooooh!
Особено бабите, имам чувството, че изпитват странно удоволствие да си мерят лошия апетит и капризите на внуците. Колкото е по-проблемно детето, толкова бабата се издига в очите на останалите като мъченица. И светица, може би?  Mr. Green

# 98
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Как` Сийке, аз написах, че като нося деляеми храни, ги връчвам на децата да ги ядат заедно, а когато й нося сокче, я махам от калъбалака, отвеждам я настрана и й го давам да го пие пред мен. Но какво пречи на децата да я последват!? Но както и да е!

# 99
  • Мнения: 1 866
Ами Нансен, нищо не може да им попречи да идват, освен родителите. Но както виждаш и те не го правят. Затова единственият начин да не делиш сока е да не го носиш. На мен ми хрумна идеята да слагаш сока в някакво детско шише /термосче и така няма да се вижда какво пие детето и няма да има съблазнени от кутийката деца. Освен това личното шише на детето никой все пак няма да надигне, въпреки че аз и от сока със сламка също не виждам как става работата ама ти си знаеш. Аз не нося храна за децата ми на площадката, за да не изпадам в деликатни ситуации. Скривам обаче някоя солета в чантата си, ако моите вземат да подскачат около чуждите лакомства, да ги залъжа и да им отвлека вниманието. Аз също като Как'Сийка изпивам голям страх от тичащи деца с пълна уста. Просто за секунди може да стане беля. Аз голям човек щях да се гътна от задавяне, пък едно дете...Ама то който е патил, знае.

# 100
  • Мнения: 1 404
Аз съм от патилите SadБяхме на почивка на Рибарица,Ния беше на година и малко,дадох и едно малко парченце краставичка,тя тръгна към другата маса,падна,разплака се и се задави,просто за секунди стана всичко,посиня веднага и се отпусна,обърна очите,помислих си,че....Още по-лошото е,че не реагирах адекватно ами припаднах,добре,че е мъжът ми-обърнал я с краката надолу и я тръскал с всички сили докато изплаче.После четохме,че това е било много опасно и не се препоръчва,за мен тогава просто Бог ни я върна.Трябваше ми една година и доста специалисти да се възстановя от шока,но все още като видя дете,което върви и яде,ми прилошава.

# 101
 bowuuмоят беше сьщия,но се променя с вьзрастта.

# 102
  • Мнения: 2 622
точно заради мами като те се включих в темата не с поредното оплюване и съдене, а с малко по-различна гледна точка. Пак казвам, не оправдавам родителите изобщо. Но децата са си деца и не винаги искат да дават, особено на 3 г. Разбира се, че ги учим, повтаряме, но успех не винаги има и аз не бих насилвала, ако нещото си е на детето, негово си. Малко на възраст или не личните неща са си негови и има право да решава да подели или не, колкото и да го убеждаваш, че да споделяш е прекрасно. Децата постепенно узряват за тази идеи, по рождение са егоисти, не го казвам аз, а психолозите. Наша работа е да ги научим на това, но наистина не винаги е лесно и децата са различни. Отдавна го разбрах и съм спряла да съдя, че ако моето дете прави/не прави нещо, то за всички останали е също толкова лесно/трудно.
Затова се включих в темата Simple Smile
абсолютно на същото мнение съм Peace

# 103
  • Мнения: 705
После четохме,че това е било много опасно и не се препоръчва,за мен тогава просто Бог ни я върна.

мале, настръхнах аз докато четох историята  Shocked а какво се препоръчва в такива случаи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт