Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 817
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 972
Имаш предвид пандишпанения блат на Наталина. Бухва много - спокойно го режеш на три  Hug Правила съм го няколко пъти, всеки път ми се е получавал.

# 241
  • София
  • Мнения: 581
благодаря за бързите отговори страшни сте Hug

# 242
  • Мнения: 144
Извинявайте, че ще повторя въпроса си, но се опасявам, че не се е забелязал. Моля помогнете ми в първия ми опит с тортоправенето  Praynig
... имам няколко въпроса относно млечния марципан - с какво сухо мляко го правите и от къде го купувате (специализиран сладкарски магазин или от супермаркета),  може ли да се оцветява със "Степчета" и последно и той ли се разточва както марципана с парено тесто? Предварително ви благодаря  bouquet.
Още веднъж ви се извинявам за това, че повтарям въпроса  Peace и предварително ви благодаря  Hug.

# 243
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Vergin, видях ти въпроса снощи но бях скапана извинявай ще ти отговоря сега.Сухото мляко няма значение какво е някои ползват на Нестле , аз специално каквото намеря , само гледай грамажа трябват ти 400 гр.Разточва се на чаршаф като пареното тесто и не
знам дали може да се оцветява със степче , но според мене  е по добре да си купиш боички пък било и от тези за яйцата безвредните повечето ползваме от тях  Peace
 Hug Hug  bouquet  bouquet

# 244
  • Мнения: 2 282
Аз май най-сетне се активизирах Simple Smile като малка (до 18г) бях ентусиаст, после вече нямаше кой да ги яде. Темата е чудесна, а тортите ви са направо страхотни! Запърви път от години събрах кураж да правя сама торта.
И продължавам с въпросче - събирам идеи за кремове за торта и светъл крем за трансфер без млечни продукти - малката ми щерка е алергична. Тъмното ще го оправя с черен шоколад, ама другите цветове?

# 245
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз май най-сетне се активизирах Simple Smile като малка (до 18г) бях ентусиаст, после вече нямаше кой да ги яде. Темата е чудесна, а тортите ви са направо страхотни! Запърви път от години събрах кураж да правя сама торта.
И продължавам с въпросче - събирам идеи за кремове за торта и светъл крем за трансфер без млечни продукти - малката ми щерка е алергична. Тъмното ще го оправя с черен шоколад, ама другите цветове?

Здравей Сребърен облак!

Щом не ноже да използваш млечни продукти, ще трябва да ползваш желатин - и за кремовете и за трансфера!

За крем - направи си мус от сварени ябълки или круши смесени с банан или само с желатин.Освен това нали се продава растителна сметана(макар да не съм сигурна дали няма и малко истинска в нея - провери). Или дори нямаш нужда от крем - сиропирай повечко и намажи между блатовете със сладко.

За трансфера - действай по-различно - изпринтирай си картинката, и върху готовата и покрита с марципан торта (най-вероятно ще използваш марципан Варна), положи картинката и с игла започни да правиш по контурите дупчици, така, че да се отбележат върху марципана(като при сваляне на кройки). Ако не се виждатдобре, не вдигай картинката, а така както е надупчена наръси с какао. То ще мине през дупчиците и ще отбележи контурите. Тях мини с разтопен шоколад. Изчакай да засъхне добре и си направи сироп от вода и захар. Раздели го според това колко цвята искаш , прибави боите и желирай с желатин. Изчакай малко да започне да се сгъстява и с четчица нанасяй на съответните места. Говоря обаче теоретично - виждала съм го това в някакъв сайт, но не съм пробвала.  Peace

Успех!  bouquet

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 21:51 от natalyna

# 246
  • Мнения: 3 927
diddlina,
съвсем скоро правих много сиропирана торта - буквално беше мокра цялата и си остана мокра до последният ден  Simple Smile - получиха се три блата с два слоя по 1 см крем......
И не само че беше сиропирана, ами и с чаршаф отгоре, който не мръдна на милиметър. Пробвах нов за мен начин за разбиване на съставките на пандишпана и ги споделих тук.....
Ако не ми вярваш - виж, че и Меги прави като моя пандишпан, т.е. с брашно и нишесте, само че разбива по друг начин  Simple Smile

Миме,
вярно, че масата е малко парфюмирана, но се разточва удивително тънко и когато се яде заедна със самата торта вкусът е нормален. Марципанът варненски не мога да го разточа на по-малко от 3 мм - почва леко да се къса по краищата  Cry Sad и ми идва сладък......
дори щях да питам кой колко успява да го разточи, но точно това беше обсъдено в предните 2-3 страници.....




# 247
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз май най-сетне се активизирах Simple Smile като малка (до 18г) бях ентусиаст, после вече нямаше кой да ги яде. Темата е чудесна, а тортите ви са направо страхотни! Запърви път от години събрах кураж да правя сама торта.
И продължавам с въпросче - събирам идеи за кремове за торта и светъл крем за трансфер без млечни продукти - малката ми щерка е алергична. Тъмното ще го оправя с черен шоколад, ама другите цветове?

Здравей Сребърен облак!

Щом не ноже да използваш млечни продукти, ще трябва да ползваш желатин - и за кремовете и за трансфера!

Най-вероятно и желатин не е разрешен, нали е същият кравешки белтък  Confused освен ако не намери от растителен произход.

# 248
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Много е сложно с тези диети - затова бях пуснала специална тема. Ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161012.0

Ето и моите сладкиши без мляко и яйца (от крем се отказах) -
      и разреза

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 21:51 от М_е_г_и

# 249
  • Мнения: 1 271
Меги, това около топката желатинова трева ли е? http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=66

# 250
  • У дома
  • Мнения: 1 741
М_е_г_и , извиняваи, че питам тук, но как правиш снимките малки, а могат да се отворят с кликване?

# 251
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
silrai, това е пак марципан Варна - избутан през цедка.

Atalanta, ей сега ще ти пиша на лични

# 252
  • София
  • Мнения: 2 671
Atalanta, ей сега ще ти пиша на лични
Mоже ли и на мен, моля!

# 253
  • Мнения: 144
Зечова, много благодаря за отговора   bouquet  bouquet  bouquet
Днес ще ходя да купувам продуктите и утре вече ще експериментирам с нещо простичко като за начало, пък дано се получи  Praynig.

# 254
  • У дома
  • Мнения: 1 741
М_е_г_и     bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт