дете модел?

  • 2 683
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Имахме този проблем преди около година. Маги изглежда доста добре и в никой случай на 14/на колкото беше тогава/. Та беше и дошъл мерака да се явява на някъкъв кастинг ама като отишла да се запише се натресла на доста известни варненски моми от тия дето са запазена марка на всички конкурси и се отказа сама.После и звъняха на няколко пъти,но тя си остана твърда.Нито съм я насърчавала нито съм казала йок-недей.Решението си беше нейно и даже и да е съжалявала след това никога не го показа.

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На 14 детето, малко или много, вече има изградена ценностна система. Доколкото вече е дете, де.
Малките са далеч по-уязвими, защото ще израстват в среда с модели за подражание, които не бих нарекла стойностни.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Привет! Laughing

Първо, важно е майката  да се опита да разбере кое я кара да желае това за малкото си дете?

Ами аз затова питах за манекен или за модел (фотомодел) става дума. Ако става дума за фотомодел ще ти кажа мен какво ме кара.. Фотолюбител съм от 15 г. Основният ми модел е дъщеря ми. Не че ми е дъщеря, но е много фотогенична. Когато видя детето на снимка на изложба или в списание това е и мой успех, и неин  Grinning Не бих имала абсолютно нищо против да се занимава с това. Не виждам нищо лошо да я насърчавам. Може би някои си мислят, че така може да остане красива празноглавка с огромно самочувствие. Аз не мисля за себе си, че ще го допусна Wink Защо ако тя има данни за това да я спирам? Нима не се кефите на хубави фотографии и модели. Не е задължително да са празноглави моделите.  Grinning И пак ще кажа, че такова занимание не изключва други, свързани с науки и изкуство.

# 48
  • София
  • Мнения: 13 206
Рискът се нарича в психологията - промискуитет - безразборни връзки, все по-незадоволителни, липса на граници по причина, че чарът винаги е успявал да прескочи забраната.

Ооо, не съм съгласна! Днешните момичета в голям процент започват да видят полов живот около 12-14 г. И не всички са манекени  Wink

# 49
  • Мнения: 3 886
Беше и спечели но не бих помагала да продължи.Ако той о баче иска е друго. Peace

# 50
  • Мнения: 5 183
Няма лошо. Имам приятели, чието дете яколко години беше рекламно лице на уважавана марка детски дрехи тук.
Дефилираше за тях, снимките й бяха в каталозите и 4есто беше на корицата. Има много интересни 4ерти и е голяма сладурана. Сега е ве4е тийн и не "работи" това. Но определено доста се забавляваше по това време, а и заплащането и беше добро + дрешки от въпросната фирма. Детето не се разглези, не стана някаква невъобразима самозабравила се лигла. То си зависи и от родителите все пак. Майката е много готин човек,а детето изключително уравновесено и амбициозно. Ходи на курсове по драма, арт-кръжоци и какво ли още не, а и в у4илище се справя добре.
Аз ли4но мое дете, независимо от пола, бих насо4ила по-скоро към танци и спорт, за развитие на самодисциплина, хармони4но тяло и самоувереност, но всеки сам решаа за своето дете.

# 51
Зависи от много неща-аз попринцип съм малко против тая индустрия,ноо не знам.
Ако детето е достатъчно голямо,има изграден морал,знае добре какво иска и е достатъчно зряло,за да си остане здраво стъпило на земята след като го застигне славата-защо не. Peace
Но сама никога не бих накарала детето си да се изявява по този начин. Stop
И все пак,какво ли знам аз. Mr. Green

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не! Не бих насърчила никое от децата си да се занимава с нещо подобно.

Не познавам лично нито едно момиче от тези среди, идея си нямам какво става в "кухнята". Е, дочувала съм това-онова, чела съм, гледала съм интервюта с моделки. Не ми харесва това, което съм чела и чувала, то е ясно. Но основната причина не е точно тази.

Когато решавам с какво да се занимават децата ми допълнително, основната ми идея е какво ще развие това занимание у тях, на какво ще ги научи, как и с какво ще ги обогати. Колкото и да се пъна за моделството, нищо не ми идва на ум, с което то така да ме съблазни, че да отделя време, средства и внимание, за да го направя достъпно за детето. Съмнителна е ползвата от подобен род занимания, а малкото, което бихме могли да допуснем, че би било полезно може в много по-големи дози и с по-голям успех да се развие и по друг начин.

Напълно подкрепям Янита. Искам когато ми детето постига нещо, то да е резултат на положен труд, креативност, усилия и талант. Искам те да ценят това, което са постигнали и да се гордеят с него. Това е.

Наталия е получавала предложения три пъти. Последния път доста настоятелни и аз винаги съм отказвала. Баща й ми подхвърли "а защо да не опита?". Не, няма нужда. В един от магазините, от които пазарувам за нея ме помолиха да им оставя снимки, защото си правели нещо като каталог. Тогава им дадох. Видях, че са я закачили в рекламите си. Това е максимума, който мога да дам.  Laughing В интерес на истината, Наталия не обърна никакво внимание на този факт.

Общи условия

Активация на акаунт