ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 651
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 214
Мен, лично, много ме е яд, че не дадоха по нито една телевизия изказването от сърце на г-жа Цолова (дано не бъркам фамилията й!)
Репортажите бяха много повърхностни навсякъде... Така хората не могат да добият ясна представа за същността на проблема! Дано отзвукът продължи по-дълго време, та поне от части да стане ясно за какво иде реч!

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 398
ЗАБЕЛЯЗАХ ЕДНО МНОГО СЪЩЕСТВЕНО НЕЩО,КОЕТО ИДВА ДА МИ ГОВОРИ,ЧЕ ВСЕ ПАК МЕДИИТЕ СА ПОЛИТИЗИРАНИ Crazy

НИКЪДЕ ,ПО НИКОЯ МЕДИЯ НЕ СПОМЕНАХА,ЧЕ ИСКАМЕ ОСТАВКАТА НА МАСЛАРОВА newsm78
Питаха ме в 7 дни! Peace

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 00:29 от mi_sy

# 92
  • София
  • Мнения: 3 120
За мен днес беше чест да присъствам на протеста и да съм сред вас, майки (и татковци Simple Smile) с горещи сърца! Поздравления за организацията- знам, че се мобилизирахте за отрицателно време! Прегръщам всички чудесни майчета, които говориха днес- видях колко ви беше трудно, на мен самата една буца ми беше застанала на гърлото......Роси, ти беше страхотна, като един боец се държа мъжки до края и каза толкова верни неща!  Hug Пък госпожа Цолова направи невероятен край на митинга!

Дано не ви прозвучи като оптимизъм на човек, който гледа отстрани, без да е навътре в нещата, но според мен митингът беше успешен, и изобщо по мое мнение напоследък започва едно събуждане на нашия твърде търпелив народ, а на господата горе по върховете започва леекичко да им се сгорещява под задните части. Не съм много доволна от отразяването на протеста по Канал 1 и БТВ- много малко се задържаха върху самия протест и майките, незаслужено се отдели повече време на обясненията на зам-министърката. Нали разбирате, че в момента земята яко се клати под цялото правителство- кризата с учителската стачка, репликите на Вълчев и Орешарски, този скандал с Могилино....а за съжаление медиите, вместо да отразяват истинските настроения на хората, действат предпазливо, тъй като не са сигурни още накъде ще задуха вятърът....много жалко за една уж демократична държава със свобода на словото!

Още веднъж- поздравления и прегръдки за всички! Възхищавам се на упоритостта ви, ще се моля усилията ви се увенчаят с успех и да имате все повече сподвижници!

# 93
  • Мнения: 2 722
Госпожа Цолова ни сложи в малкия си джоб всичките  Peace

Просто ще се наложи да им се набиваме в очи по-често, това е моето мнение, като трън в ...

# 94
  • Мнения: 950
Масларова днес обясни по радио Хоризонт, че видиш ли децата с увреждания и със специални образователни потребности не можели да бъдат научени на нищо. Те в социалните домове ги учели само на някакви игри, но било наивно да се смята, че те можели да се интигрират и поради тая причина било напълно безмислено да се влагат средства в тая сфера.
В цивилизована Европа, в която ние не сме, както и в САЩ, хората за тия същества са отворили дори колежи и университети и работи армия от хора, която да ги интергрира, така, че те да бъдат максимално полезни за себе си, а тука продължава да се разсъждава и действа по стария комунистически начин - хората с увреждане отзад, в задния двор, ако може в свинарниците, така че никой да ни вижда и на никого да не пречат. Само че едно от условията в Договора за присъединяване на България в Европейския съюз е точно интеграцията на малцинствата и хората с увреждане. Каквото и костюмче да си облече и каквото и перо да си бучне в гъза, тая кучка няма да промени долната си бедушна същност.   

това е цитат от масларова и от една загрижена жена ..



ЕЕЕ току що почва Слави той по принцип не обича /уж де/ да мачкат децата и се бори с такива проблеми ,има ли някакъв начин да го информираме и да помогне .?

# 95
  • Мнения: 3 914
Масларова днес обясни по радио Хоризонт, че видиш ли децата с увреждания и със специални образователни потребности не можели да бъдат научени на нищо. Те в социалните домове ги учели само на някакви игри, но било наивно да се смята, че те можели да се интигрират и поради тая причина било напълно безмислено да се влагат средства в тая сфера.



Можеш ли да ми го намериш това къде го пише,за да цитирам където трябва утре

# 96
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
lavender, честит рожден ден! Бъди здрава, борбена  и упорита и много щастлива с любимите си хора!

Момичета, така или иначе целта на този протест е постигната - даде се гласност на един доста сериозен проблем!
За съжаление, аз лично не очаквам спешни промени  Thinking поради ред причини.

Поздравявам всички за сплотеността и подкрепата на тази кауза, независимо дали успяха или не да дойдат днес!

# 97
  • Мнения: 4 447
По обедните новини на БТВ изтече репортаж за протеста. Спомена се, че се искат оставки, не запомних на кои хора, обаче. За оставка на Масларова не съм сигурна.

ГоспоДЖа Масларова, знаела била за всички такива домове  в детайли. В Могилино от миналата година не се настанявали повече деца, и те били само 67. И казала, че британската журналистка била подвела персонала в Могилино, защото им казала, че колкото по-фрапантни били кадрите,  толкова повече помощ от чужбина щели да получат. Представяте ли си що за инфантилен цинизъм?!

Аз си мисля, как за толкова кратко време са окльощавили тия 70 деца, а?

Срам.

п.п. това бях написала в старата тема.

# 98
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
за мен битката трябва да отиде на друго ниво. има си инстанции, нашите като не стават  вече сме в евро съюза. що народ съди държавата. а изказванията на леличка Масларова се си направо за евро комисиите по етика или не знам, все има някакви...не е трудно да се намерят. няма ли юристи тук!? newsm78

lavender, честит рожден ден! Бъди здрава, борбена  и упорита и много щастлива с любимите си хора!

Момичета, така или иначе целта на този протест е постигната - даде се гласност на един доста сериозен проблем!
За съжаление, аз лично не очаквам спешни промени  Thinking поради ред причини.

Поздравявам всички за сплотеността и подкрепата на тази кауза, независимо дали успяха или не да дойдат днес!
smile3525 newsm59  party023 newsm20 bg

# 99
  • Мнения: 3 835
Момичета, няма да стане така, трябва да натиснем Европарламента! Европейските депутати. Всичко, което се прочете днес на протеста, трябва да стигне до тях. Ще изкарам тук адресите им, Лени ги беше пуснала, и ще пишем. Всеки, поотделно. Ще ги залеем с писма, мнения, възмущение, ще пишем за протеста, за всичко. Всеки както го съчини. Утре ще гледам да пусна адресите, ще пусна и текстовете на това, с което разполагаме, и всеки използвайки написаното, ще напише нещо от свое име. Какво мислите?

# 100
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Момичета, няма да стане така, трябва да натиснем Европарламента! Европейските депутати. Всичко, което се прочете днес на протеста, трябва да стигне до тях. Ще изкарам тук адресите им, Лени ги беше пуснала, и ще пишем. Всеки, поотделно. Ще ги залеем с писма, мнения, възмущение, ще пишем за протеста, за всичко. Всеки както го съчини. Утре ще гледам да пусна адресите, ще пусна и текстовете на това, с което разполагаме, и всеки използвайки написаното, ще напише нещо от свое име. Какво мислите?
това ми беше думата!!!
това вече го правим от няколко дни за Симона...но има подготвено едно писмо - на български и на английски и го разпращаме кой където намери за необходимо.
тъжното е, че още нямаме резултат, но продължаваме да се надяваме Tired днес за малко да се откажем, сега си поемаме въздух и продължаваме... Peace

# 101
  • Мнения: 2 563
Каквото и костюмче да си облече и каквото и перо да си бучне в гъза, тая кучка няма да промени долната си бедушна същност.   


 smile3501

Давайте да не се отказваме, Масларова има да плаща за много причинено страдание...

# 102
  • Мнения: 2 116
teo7777 аз мисля че идеята е добра!  Hug

lavender ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  Hug ДАНО ИМА ПОВЕЧЕ ХОРА КАТО ТЕБ!   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 2 493
Да! Азъ също мисля, че след като държавата ни не може да помогне, трябва да с еобърнем към ЕС и Европарламента. Може би трябва да ги натиснат нашите "хубостници" от там за да стане нещо.
А тая Масларова... трябва да я пратят нея в Могилино или друго подобно място ... дори за 1 седмица.

# 104
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Екипът на Би Би Си подвел персонала в дома в Могилино
09 Октомври 2007
Социалният министър Емилия Масларова посети два специализирани дома за деца - в Севлиево и Казанлък.
По думите й, тя е запозната в детайли с положението във всички подобни институции в цялата страна.

В интервю за БНР Масларова обясни, че екипът на Би Би Си, снимал репортажа за дома в Могилино, е подвел персонала там. На служителите било обяснено, че колкото по-фрапантни кадри бъдат отснети, толкова повече помощи от чужбина ще влязат в дома.

Масларова обясни, че сега там има 67 деца и от миналата година не се настаняват повече. В момента се прави схема, по която децата от този дом ще бъдат преместени в защитени жилища.

това е другата новина в БТв
отдавна съм ги нарочила, но тотално ми паднаха в очите. интересно дали са гледали филма?

според мен трябва да се намери начин филма да се излъчи в тук, в България!!!
това е най-важното! сещам се за Карбовски и Отечествен фронт. между другото той е способен да направи подобен материал. спомням си една статия в Егоист - беше влязъл в лудница, стоя там няколко дни, за да види как е! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт