ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 623
  • 246
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 249
ПУСКАМ ТЕМАТА ПО МОЛБА НА МНОГО МАЙКИ,НА КОИТО И Е ТРУДНО ДА РОВЯТ ИЗ ТРИТЕ СТАРИ ТЕМИ-ЗА ДА МОЖЕМ ТУК ДА ПИШЕМ ОТЗИВИ,РЕЗУЛТАТИ(ДАЙ БОЖЕ ДА ИМА ТАКИВА)... .

ако модераторите преценят,че е по-уместно да е в клюкарника-няма проблем да я преместят

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,КОИТО ДНЕС ПОВЯРВАХА,ЧЕ СИ СТРУВА И БЯХА ТАМ И НАЙ-ВЕЧЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТ ТОЗИ ПОДФОРУМ,КОИТО БЯХА ДОВЕЛИ ДЕЧИЦАТА СИ-ПРЕКРАСНИ ДЕЦА,КОИТО РАЗПОЗНАХ ОТ АВАТАРИТЕ ВИ Hug  bouquet
[/color]

# 1
  • Мнения: 4 195
Темата за аплодисментите, трябва да се пренесе тук:
- за дамата, която посвети и личния си празник на децата, на които посвещава целия си живот от няколко години насам - Росица Букова;
- за Нанди,   и всички силни майки;
- за всички дечица, които геройски се справиха с първия протест в живота си, както и с първите си интервюта (Руми );
- за всички, които подкрепиха протеста - реално и виртуално!

под това се подписвам, Зари благодаря

# 2
  • Мнения: 413
сигурна съм, че нищо не е било напразно, поздравявам ви..... Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Моето бебе беше болно, но аз бях там! Защото го дължим на нещастните дечица...


Браво на организаторите!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 878
Аз съм оптимист, мисля че размърдахме доста дупета и сега просто трябва да продължим и пак и пак и пак и пак

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Пускам и тук този линк http://opinions.bpost.bg/story-read-14692.php, защото го смятам за важен и то много. За да знаем и да помним, имало е такива вълни и преди, но са отминавали. Не трябва да изпускаме момента!

Роси, Мери, браво, че започнахте всичко това!!!  bouquet
На останалите няма да благодаря поименно, защото смятам, че всеки човек, който днес беше на протеста заслужава огромно уважение! Хора, които доказаха, че в България има хора! Това е, много се вълнувам наистина!

# 6
  • Мнения: 47 993
за запис ще кажа още веднъж ,че протеста мина много добре и вярвам че няма да спрем до тук!

# 7
  • Мнения: 2 563
Браво на Роси и на останалите дами, които не познавам! И на Нанди, и на Кунето, дошла с двете си деца (такива сладурковци!) и на всички останали, подкрепили протеста. Писмото на майката, осиновила дете от дом, ме разплака, а дамата, която говори последна и извика "Аз съм майка и баба" също ме впечатли.

Сега качвам снимките.

# 8
  • Мнения: 47 993
http://opinions.bpost.bg/story-read-14692.phpнаистина много добра статия Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 2 249
Браво на Роси и на останалите дами, които не познавам! И на Нанди, и на Кунето, дошла с двете си деца (такива сладурковци!) и на всички останали, подкрепили протеста. Писмото на майката, осиновила дете от дом, ме разплака, а дамата, която говори последна и извика "Аз съм майка и баба" също ме впечатли.

Сега качвам снимките.
майката осиновителка е ДАРЗАМЕН-пише тук Peaceи повярвайте ми момиченцето й е прекрасно-превърнало се е в красива и общителна мини-дама Hug,но само майката си знае какво й е косвало това Sad

# 10
  • Мнения: 6 029
накрая особено стана много емоционално и се разплаках. но пък бебето не спря да мрънка, заспа чак като си тръгнахме, дъщеря ми пък се залепи за сергиите със сребро Close и си забравихме чадърите.

НО нямаше да си простя, ако не бях отишла.

# 11
# 12
# 13
  • Мнения: 413
sega gledah novinite v 6 po kanal 1, nito dumichka ne kazaha....................... abe, nistooooooooooooooooo #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 116
Аз съм оптимист, мисля че размърдахме доста дупета и сега просто трябва да продължим и пак и пак и пак и пак

И аз смятам, че не трябва да се спира!  Peace Трябва да продължим!!!  Hug

# 15
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Аз съм оптимист, мисля че размърдахме доста дупета и сега просто трябва да продължим и пак и пак и пак и пак
ще продължим и то не само в София, ще продължим всеки от собствената си камбанария

още веднъж, както вече писах в другата тема   bouquet браво на вас, направихте достатъчно, важното е да не спираме...
всеки град има своите забравени деца, да размътим водата в собствения си гьол!

# 16
  • sofia
  • Мнения: 176
и си забравихме чадърите.

НО нямаше да си простя, ако не бях отишла.


продавачите казаха, че ще ви ги пазят...


Още веднъж благодаря на сърцатите майки, които организираха протеста в невъзможно кратки срокове...

# 17
  • Мнения: 82
Да, и аз гледах новините по Канал 1, абсолютно нищо. Каквато държавата, такива и журналистите  Twisted Evil
Напоследък редовно чета тук, поздравления за силата ви! От далече съм и за съжаление пропускам протестите в София, /на мен и екологичните са ми слабост/. но обещавам да подписвам петициите, които правите и да давам гласност към всички около мен  за проблемите, които обсъждате тук bouquet

# 18
  • Мнения: 6 029
беболина, наистина?Simple Smile надали ще се върна обратно до там от дружба, освен ако няма втори протест скоро...

# 19
  • Мнения: 11 607
Приемете моите виртуални прегръдки - за всичко,което правите!  bouquet

# 20
  • Мнения: 677
Благодаря ви,че направихте всичко това за децата.
Мислено бях с вас.
 Hug

# 21
  • Мнения: 662
Някой може ли да ми пусне линк на ББТ,защото от 19.30 май ще има предаване на живо newsm78

# 22
  • Мнения: 4 195
Някой може ли да ми пусне линк на ББТ,защото от 19.30 май ще има предаване на живо newsm78
http://iptv.bg/watch
трябва ти регистрация обаче

# 23
  • Мнения: 572
Даваха по МSАТ  от протеста и ми хареса че не промениха  случващото се!

# 24
  • Мнения: 349
Не валя Grinning.Браво на майките за смелостта им да говорят за проблемите .Браво на бабата.Браво на всички,които успяха да подкрепят нещо толкова истинско и реално.

# 25
  • Мнения: 2 722
Смапо запис в момента, бях там - можеше и да сме повече, но не бяхме малко за времето в което се организирахме.
Лични впечатления и размисли - като приспя децата, че единя герой заради протеста на мама така и не спа следобеден сън  Laughing

# 26
  • Мнения: 47 993
по бтв казаха само че домът в могилино ще бъде закрит след разговори на ДБМ със зам-министъра
повече- в следващата им емисия  newsm78

# 27
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Запис и от мен. Мисля, че беше страхотно. На мен поне ми беше много прочувствено Hug

# 28
  • Мнения: 4 473
Благодаря на момичетата от ДБМ за организацията!
Благодаря на всички, които дойдоха и изразиха съпричастност!

# 29
  • Мнения: 1 895
Хванах края на репортажа по тв Европа, тоест направо го пропуснах освен последните два кадъра с Нанди и някаква госпожа вътре в МТСП, но за мое изумление анонса под кадър беше "Майки и министерството ще работят заедно за домовете" Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 4 195
Хванах края на репортажа по тв Европа, тоест направо го пропуснах освен последните два кадъра с Нанди и някаква госпожа вътре в МТСП, но за мое изумление анонса под кадър беше "Майки и министерството ще работят заедно за домовете" Rolling Eyes
да, ние ще ги раждаме, те ще ни ги гледат #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 31
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Аз ли съм зле или по Нова нищо не казаха Shocked

# 32
  • Мнения: 2 116
Аз ли съм зле или по Нова нищо не казаха Shocked

И мен това ме изуми............. #Crazy

# 33
  • Мнения: 4 195
Верно ли бе..............оф Божеееееееее

# 34
  • Мнения: 1 895
Нищо по Нова, Бтв ни отсвириха за 22ч., по тв7 - не видях и не чух да ни споменават, Мсат ги гледах на верев, но май и там ни нямаше, по Европа имаше, но  ако целият репортаж е било в духа на безумният им анонс, все едно не го е имало...чакам Канал 1. Нямам ББТ - там какво се случи?

# 35
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
По БТВ нищо не хванах, по Канала беше адски зле, в смисъл....бебето, което показаха беше страхотно, НО..

# 36
  • Мнения: 4 473
MSAT, Европа и bTV (обещаха) излъчват репортажи. Други медии?

# 37
  • Мнения: 869
За съжаление нямах възможност да дойда до София,но мислено бях с вас.Благодаря ви за помощта.Моето дете е едно от тези деца.Вие днес подкрепихте и моето дете.

# 38
  • Мнения: 2 249
гледайте в момента ББТ

# 39
  • Мнения: 2 563
Верно ли бе..............оф Божеееееееее

Мисля, че Масларова тотално ни измести от новините днес, защото нея я даваха по същата тема в обедните новини...

ето моите снимки, ДБМ може да прави с тях каквото пожелае!

http://news.webshots.com/photo/2130307340072940187YOmjYG

# 40
  • Мнения: 1 895
Нямам ББТ Crossing Arms Какво казват?

# 41
  • Мнения: 4 195
Мери говори, но на мен ми прекъсва нета и почти не мога да гледам мамка му, а съм още на работааааааааа Close

# 42
  • Мнения: 2 388
Гледах централните новини и на БТВ и на Нова. Нито дума!!!! Не ги е срам! Ето на това се казва цензура! Нова имаха време да говорят за тъпата си пълна промяна, а не отделиха 2 мин. на протеста! Не ги е срам!!!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Ще се борим въпреки това!
Бях днес и ще бъда всеки следващ път!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
Може би в сутрешните блокове утре ще ни уважат БТВ и Нова...  Thinking

БТВ си казаха: в следващите емисии.

# 44
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Ще има, сигурна съм Hug Да им дадем малко време да си монтират материала Wink

Искам да благодаря на момичетата от ДБМ за организацията, бяхте страхотни, искрени, чувствени Hug А пък Роси направо ме разрева. Роси, обичам те Hug Да си жива и здрава   bouquet

# 45
  • Мнения: 1 924
И аз благодаря на ДБМ и всички,които направиха протеста възможен!
Не бяхме много...но не бяхме и малко!

# 46
  • Мнения: 3 914
По ББТ имаше най изчерпателно интервю с Мария,браво само на тях Peace
роси , честит рожден ден и тук  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 397
В новините на  7дни също имаше репортаж и интервю в ефир.

# 48
  • Мнения: 2 211
Репортаж по Канал 1 върви в момента!

# 49
  • Мнения: 1 924
Дано все пак БТВ и Нова наравят нещо адекватно,защото те са най-гледаните телевизии...кой ти гледа "седем дни" , с цялото ми уважение към тях?

Аз говорих за ББТ,но не съм гледала репортажа им.Кажете с две думи как беше,защото май само те са направили нещо по-специално

# 50
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Ами беше интервю с Мария (не и знам ника). Беше екстра. Но, както казваш, кой гледа ББТ? Аз лично, за пръв път Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 1 924
(Аз даже не я бях чувала тази телевизия)

# 52
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Репортаж по Канал 1 върви в момента!
да им се ненадяваш! за мен БТв са най-цензурирани - лично мнение Peace

# 53
  • Мнения: 1 924
Лошо,лошо,защото са една от най-гледаните телевизии Confused

# 54
  • Русе
  • Мнения: 729
Изтървах го репортажа по Канал 1, гледах преди 8 и Би ти ви и никъде нищо, а 5 пъти дадоха за стачката на учителите.Ама иде ми fight #Sniper Как може такова нещо.
За съжаление нямах възможност да дойда до София,но мислено бях с вас.Благодаря ви за помощта.Моето дете е едно от тези деца.Вие днес подкрепихте и моето дете.
За съжаление и моята подкрепа беше такава.Но някой беше писал ако се правят верижни митинги не само в София.Главния митинг ще е там но в същото време ако има и по другите градове ще е по мащабно.Но ще трябва повече време да се подготви.Аз съм за тази идея и съм насреща да помагам с каквото мога за Русе.
Благодаря на всички майки отзовали се днес  newsm51 newsm51 newsm51

# 55
  • Мнения: 120
Възмутена съм !! Ядосана !! #Cussing out #Cussing out По Бтв и Нова телевизия - нищооо. А имаха време за глупостите на "експертите" отминистерството на образованието. По канал 1 обаче отразиха накратко. Надявам се отзвука да не спре дотук. Много ми е интересно дали в сутрешния блок на Бтв ще има нещо..

# 56
  • Мнения: 921
В момента по ТВ "7дни" дават репортаж за протеста.

# 57
  • Мнения: 1 271
По Канала даваха Вики и мама и още малко от цялото събитие!

# 58
  • Мнения: 3 914
Много ми е интересно дали в сутрешния блок на Бтв ще има нещо..
За тях незнам,но в сутрешния блок по Канал 1 ще има, аз съм поканена,надявам се да имам време за всичко ,което трябва да се каже

# 59
  • Мнения: 2 722
По 7 дни дадоха репортаж - реално отразено, без излишни коментари и лично мнение на репортерите, но всичко това на гърба на Сървайвър и Пълна промяна  newsm78

Гледаните телевизии май чакат да стигнем до по-драстичен тип протести и то доста добре предварително анонсирани, за да си съберат парите от реклами в паузите  #Cussing out

# 60
  • Мнения: 2 388
Много ми е интересно дали в сутрешния блок на Бтв ще има нещо..
За тях незнам,но в сутрешния блок по Канал 1 ще има, аз съм поканена,надявам се да имам време за всичко ,което трябва да се каже

от колко си в ефир? казвай да те гледаме, миличка

# 61
  • Мнения: 2 116
Viki i mama ти си нашата гордост!  Hug Heart Eyes  bouquet Само кажи в колко!  Peace

# 62
  • Мнения: 11 607
По принцип подобни събития се отразяват(и то почти реално) от по-малките телевизи......ББТ напр. са едни от най-активните в отразяването на подобни прояви, ТВ Европа - също(спомнете си коледния базар), лично аз винаги съм била възмутена от новините на Нова и бТВ.....Дори предпочитам тези по Канал 1! Само по Канала видях Роси и Вики и мама! Браво! На всички едно голямо БРАВО! С вас сме - имате подкрепа и извън София! Дерзайте!

А Вики и мама подозирам,че са от 8,30ч., защото тогава е часът за социалните събития.....

# 63
  • Мнения: 3 914


А Вики и мама подозирам,че са от 8,30ч., защото тогава е часът за социалните събития.....
Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 4 867
Току що е минал репортаж и по телевизия Европа. Свекърва ми се обади, че са показали моята дъщеря. Е, аз вече не съм пред телевизора.... По-важно ми е да следя какво ще се случва от утре!

# 65
  • Мнения: 1 924
Момичета,а кога започва късната емисия на БТВ,по която щяло да има репортаж?

# 66
  • Мнения: 1 895
Късните новини на БТВ са в 22ч

# 67
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
момичета, зная че много ви се събра тези дни, но нямаше да пиша, ако не сме на ръба. от няколко дена има акция за Симона - детето, което е в подписа ми! неговия живот зависи единствено и само от пари, които трябва да се съберат за невероятно кратко време. опитахме вече какво ли не...родителите са обезсърчени, системата ги мачка и се подиграва с тях.
моля  ви за подкрепа!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222629.0

# 68
  • Мнения: 4 392
Момичета, поклон пред вас!  bouquet
Роси, честит рожден ден! Heart Eyes

По Канала отразиха малко вяло и чак в края на новините Rolling Eyes.
Май за искането за оставка на Масларова въобще не споменаха. Thinking
Боже, пак почнаха да говорят за пари, някакви 10 млн. евро,.. които вероятно сега ще просят от ЕС... Crazy , а заместник- министърката Иванка Христова се беше разпалила да обяснява някакви неща, които все едно са нейни идеи... Stop
Ако не е наясно човек със ситуацията, съвсем други изводи би си направил.. Blush
Интересно, какво ще покажат БТВ,..след съгласуване с тук-там.. Sick

# 69
  • София
  • Мнения: 1 877
Браво за прекрасната организация!!! Браво на ДБМ.

И аз ще подкрепя последващи протести и действия с цялата челяд Mr. Green.

Ето и малко снимки от днес: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=180853&photo=1

# 70
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Искам да кажа едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на всички,които днес бяхте с нас,които повярвахте в чудеса,и които показахте гражданската си позиция Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Децата в домовете имат нужда от всички нас - нека им покажем ,че чудеса стават,ВЪПРЕКИ всичко Hug

# 71
  • Мнения: 3 835
В новините на  7дни също имаше репортаж и интервю в ефир.

A, кажи моля те как мина интервюто на живо. изключително ме вълнува??? Моля те, че голяяяям зор видях да убедя участничката да отиде на мое място.

# 72
  • Мнения: 3 835
Сега се прибирам, и чета, чета, моите лични впечатления са, че протеста мина добре. като се има предвид изключително малкото време, всичко беше организирано импулсивно, за отрицателно време. Освен това нямаме опит в организирането на подобни неща. Но бяхме там, казахме това, което  трябваше, беше силно и истинско. Самата кауза е много трудна, тежка, трудно стига до хората, не ги засяга пряко. А за политиците и тяхната наглост и безхаберие, не искам изобщо да коментирам.

Момичета благодаря ви, обичам ви всички!

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 22:05 от teo7777

# 73
  • Мнения: 950
Поздравявам ви всички които организираха протеста ВИЕ СТЕ НЕВЕРОЯТНИ   bouquet  bouquet  bouquet
Поздравления и за всички присъстващи ,благодая ви много  Hug  bouquet 

Доколкото разбрах Роси има рожден ден ,затова и от мен една честитка и пожелание Ти се една невероятна жена ,затова ти пожелавам силата която имаш да е винаги с теб и да става по-силна ,много здраве на теб и твоето семейство и много късмет   bouquet

Относно отразяването по медиите явно са им спряли предаванията от самото минестерство ,защото просто няма друго обяснение как такъв сериозен проблем и няма да го отразят, а се чудят кви други глупости да дават  #Cussing out  Явно ще трябва да ги гоним до дупка ,то няма всеки ден Масларката да открива чужди домове и да си преписват заслугата  #Cussing out

Вече се опитват да ни замажат очите ; 
http://today.actualno.com/news_127767.html  - и да могат да приберат малко от паричките гадинките в минестерството  Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 1 924
Гледайте новините по бТВ-ще има за протеста

# 75
  • София
  • Мнения: 3 099
И аз за БТВ дойдох да кажа...

# 76
  • Мнения: 3 835
Благодаря и на Мамма, лично й благодаря, бях много приятно изненадана, че я видях там сред нас. Но истината е, че не се учудих. Тя през цялото време ни подкрепяше, тихо, без да го афишира, чувствах, че седи зад нас. Тя е изключително мила и е страхотен човек. Hug  bouquet

Стрелче, благодаря и на теб!  bouquet

Много се ядосвам, че не успях да се запозная с много хора, Вълчо например. Благодаря на всички, които дойдоха толкова отдалеч. Това е невероятно, когато има желание и мотивация, всичко е възможно. Hug  bouquet

# 77
  • Мнения: 1 802
Дали на мен така ми се стори или наистина не казаха нищо съществено по БТВ...?

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099
Размазаха ни от снимки и интервюта, а пуснаха репортаж, подготвен предварително и малко от самия протест...

# 79
  • Мнения: 1 924
Нищо съществено не казаха наистина... Rolling Eyes
Може би утре в сутрешния блок...

# 80
  • Мнения: 2 116
Дали на мен така ми се стори или наистина не казаха нищо съществено по БТВ...?

И на мен така ми се стори... Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 2 249
ЗАБЕЛЯЗАХ ЕДНО МНОГО СЪЩЕСТВЕНО НЕЩО,КОЕТО ИДВА ДА МИ ГОВОРИ,ЧЕ ВСЕ ПАК МЕДИИТЕ СА ПОЛИТИЗИРАНИ Crazy

НИКЪДЕ ,ПО НИКОЯ МЕДИЯ НЕ СПОМЕНАХА,ЧЕ ИСКАМЕ ОСТАВКАТА НА МАСЛАРОВА newsm78

# 82
  • Мнения: 1 924
ЗАБЕЛЯЗАХ ЕДНО МНОГО СЪЩЕСТВЕНО НЕЩО,КОЕТО ИДВА ДА МИ ГОВОРИ,ЧЕ ВСЕ ПАК МЕДИИТЕ СА ПОЛИТИЗИРАНИ Crazy

НИКЪДЕ ,ПО НИКОЯ МЕДИЯ НЕ СПОМЕНАХА,ЧЕ ИСКАМЕ ОСТАВКАТА НА МАСЛАРОВА newsm78

И на мен това ми се наби в очите.
Само в няколко електронни медии се споменава.

# 83
  • Мнения: 686
Гледах коментар на Масларова,в който каза:че когато са снимали филма,сценаристите  са казали на персонала ,че нещата трябва да изглеждат от зле по зле,защото така щели да потекат помощи и дарения от чужбина.
Едва ли не искаше да каже ,че децата растат в много по добри условия ,но те нарочно ги показват такива. #2gunfire

# 84
  • Мнения: 2 722
БТВ въобще не ме изненадаха - толкова са им позволили, толкова показаха.
Нищо съществено не казаха, много малко от самия протест и то от кофти ъгъл, от където остава усещането за рехаво присъствие на хората.
Предварително подготвен запис от друг дом, в който има някакво усещане за уют и свестна директорка съдейки по думите, които каза.

За следващия протест мисля, че трябва сами да успеем да наберем снимков материал от домовете /хич няма да е лесно/, да направим всичко възможно да бъде представен правдиво от медиите предварително и да имаме готовност и технически възможности, дори на лаптопи да бъде пускан по време на протеста.
Нали не се бъркам и наистина ще продължим  Peace

# 85
  • Мнения: 1 924
Така е...защото от репортажа по бТВ незапознат човек остава с впечтлението,че
някаква група майки с много свободно време си правят протестче,щото е модерно в момента

Ужас.

# 86
  • Мнения: 3 835
Аз не успях да гледам всички новини, късно се прибрах, но по някоя телевизия не показаха ли това, което се четеше, това, което каза Лавандер, Галин, видях само откъс от една реч на Мери? Същината дадоха ли я?

# 87
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз не успях да гледам всички новини, късно се прибрах, но по някоя телевизия не показаха ли това, което се четеше, това, което каза Лавандер, Галин, видях само откъс от една реч на Мери? Същината дадоха ли я?

 no

Само BBT...

# 88
  • Мнения: 2 722
Нищо от речта на Галин не показаха, май навсякъде само откъс от думите на Мери.
И нищо за исканията за оставка, за исканията да не се затваря дома инцидентно.
Напротив - навсякъде излезе, че едва ли не заради протеста ще го затворят тутакси - тази вечер.

Но не успях да гледам всичко.

# 89
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
 smile3501 smile3501 smile3501

Браво на организаторите! Силно се надявам да има резултат!

# 90
  • Мнения: 2 211
Мен, лично, много ме е яд, че не дадоха по нито една телевизия изказването от сърце на г-жа Цолова (дано не бъркам фамилията й!)
Репортажите бяха много повърхностни навсякъде... Така хората не могат да добият ясна представа за същността на проблема! Дано отзвукът продължи по-дълго време, та поне от части да стане ясно за какво иде реч!

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 397
ЗАБЕЛЯЗАХ ЕДНО МНОГО СЪЩЕСТВЕНО НЕЩО,КОЕТО ИДВА ДА МИ ГОВОРИ,ЧЕ ВСЕ ПАК МЕДИИТЕ СА ПОЛИТИЗИРАНИ Crazy

НИКЪДЕ ,ПО НИКОЯ МЕДИЯ НЕ СПОМЕНАХА,ЧЕ ИСКАМЕ ОСТАВКАТА НА МАСЛАРОВА newsm78
Питаха ме в 7 дни! Peace

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 00:29 от mi_sy

# 92
  • София
  • Мнения: 3 114
За мен днес беше чест да присъствам на протеста и да съм сред вас, майки (и татковци Simple Smile) с горещи сърца! Поздравления за организацията- знам, че се мобилизирахте за отрицателно време! Прегръщам всички чудесни майчета, които говориха днес- видях колко ви беше трудно, на мен самата една буца ми беше застанала на гърлото......Роси, ти беше страхотна, като един боец се държа мъжки до края и каза толкова верни неща!  Hug Пък госпожа Цолова направи невероятен край на митинга!

Дано не ви прозвучи като оптимизъм на човек, който гледа отстрани, без да е навътре в нещата, но според мен митингът беше успешен, и изобщо по мое мнение напоследък започва едно събуждане на нашия твърде търпелив народ, а на господата горе по върховете започва леекичко да им се сгорещява под задните части. Не съм много доволна от отразяването на протеста по Канал 1 и БТВ- много малко се задържаха върху самия протест и майките, незаслужено се отдели повече време на обясненията на зам-министърката. Нали разбирате, че в момента земята яко се клати под цялото правителство- кризата с учителската стачка, репликите на Вълчев и Орешарски, този скандал с Могилино....а за съжаление медиите, вместо да отразяват истинските настроения на хората, действат предпазливо, тъй като не са сигурни още накъде ще задуха вятърът....много жалко за една уж демократична държава със свобода на словото!

Още веднъж- поздравления и прегръдки за всички! Възхищавам се на упоритостта ви, ще се моля усилията ви се увенчаят с успех и да имате все повече сподвижници!

# 93
  • Мнения: 2 722
Госпожа Цолова ни сложи в малкия си джоб всичките  Peace

Просто ще се наложи да им се набиваме в очи по-често, това е моето мнение, като трън в ...

# 94
  • Мнения: 950
Масларова днес обясни по радио Хоризонт, че видиш ли децата с увреждания и със специални образователни потребности не можели да бъдат научени на нищо. Те в социалните домове ги учели само на някакви игри, но било наивно да се смята, че те можели да се интигрират и поради тая причина било напълно безмислено да се влагат средства в тая сфера.
В цивилизована Европа, в която ние не сме, както и в САЩ, хората за тия същества са отворили дори колежи и университети и работи армия от хора, която да ги интергрира, така, че те да бъдат максимално полезни за себе си, а тука продължава да се разсъждава и действа по стария комунистически начин - хората с увреждане отзад, в задния двор, ако може в свинарниците, така че никой да ни вижда и на никого да не пречат. Само че едно от условията в Договора за присъединяване на България в Европейския съюз е точно интеграцията на малцинствата и хората с увреждане. Каквото и костюмче да си облече и каквото и перо да си бучне в гъза, тая кучка няма да промени долната си бедушна същност.   

това е цитат от масларова и от една загрижена жена ..



ЕЕЕ току що почва Слави той по принцип не обича /уж де/ да мачкат децата и се бори с такива проблеми ,има ли някакъв начин да го информираме и да помогне .?

# 95
  • Мнения: 3 914
Масларова днес обясни по радио Хоризонт, че видиш ли децата с увреждания и със специални образователни потребности не можели да бъдат научени на нищо. Те в социалните домове ги учели само на някакви игри, но било наивно да се смята, че те можели да се интигрират и поради тая причина било напълно безмислено да се влагат средства в тая сфера.



Можеш ли да ми го намериш това къде го пише,за да цитирам където трябва утре

# 96
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
lavender, честит рожден ден! Бъди здрава, борбена  и упорита и много щастлива с любимите си хора!

Момичета, така или иначе целта на този протест е постигната - даде се гласност на един доста сериозен проблем!
За съжаление, аз лично не очаквам спешни промени  Thinking поради ред причини.

Поздравявам всички за сплотеността и подкрепата на тази кауза, независимо дали успяха или не да дойдат днес!

# 97
  • Мнения: 4 447
По обедните новини на БТВ изтече репортаж за протеста. Спомена се, че се искат оставки, не запомних на кои хора, обаче. За оставка на Масларова не съм сигурна.

ГоспоДЖа Масларова, знаела била за всички такива домове  в детайли. В Могилино от миналата година не се настанявали повече деца, и те били само 67. И казала, че британската журналистка била подвела персонала в Могилино, защото им казала, че колкото по-фрапантни били кадрите,  толкова повече помощ от чужбина щели да получат. Представяте ли си що за инфантилен цинизъм?!

Аз си мисля, как за толкова кратко време са окльощавили тия 70 деца, а?

Срам.

п.п. това бях написала в старата тема.

# 98
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
за мен битката трябва да отиде на друго ниво. има си инстанции, нашите като не стават  вече сме в евро съюза. що народ съди държавата. а изказванията на леличка Масларова се си направо за евро комисиите по етика или не знам, все има някакви...не е трудно да се намерят. няма ли юристи тук!? newsm78

lavender, честит рожден ден! Бъди здрава, борбена  и упорита и много щастлива с любимите си хора!

Момичета, така или иначе целта на този протест е постигната - даде се гласност на един доста сериозен проблем!
За съжаление, аз лично не очаквам спешни промени  Thinking поради ред причини.

Поздравявам всички за сплотеността и подкрепата на тази кауза, независимо дали успяха или не да дойдат днес!
smile3525 newsm59  party023 newsm20 bg

# 99
  • Мнения: 3 835
Момичета, няма да стане така, трябва да натиснем Европарламента! Европейските депутати. Всичко, което се прочете днес на протеста, трябва да стигне до тях. Ще изкарам тук адресите им, Лени ги беше пуснала, и ще пишем. Всеки, поотделно. Ще ги залеем с писма, мнения, възмущение, ще пишем за протеста, за всичко. Всеки както го съчини. Утре ще гледам да пусна адресите, ще пусна и текстовете на това, с което разполагаме, и всеки използвайки написаното, ще напише нещо от свое име. Какво мислите?

# 100
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Момичета, няма да стане така, трябва да натиснем Европарламента! Европейските депутати. Всичко, което се прочете днес на протеста, трябва да стигне до тях. Ще изкарам тук адресите им, Лени ги беше пуснала, и ще пишем. Всеки, поотделно. Ще ги залеем с писма, мнения, възмущение, ще пишем за протеста, за всичко. Всеки както го съчини. Утре ще гледам да пусна адресите, ще пусна и текстовете на това, с което разполагаме, и всеки използвайки написаното, ще напише нещо от свое име. Какво мислите?
това ми беше думата!!!
това вече го правим от няколко дни за Симона...но има подготвено едно писмо - на български и на английски и го разпращаме кой където намери за необходимо.
тъжното е, че още нямаме резултат, но продължаваме да се надяваме Tired днес за малко да се откажем, сега си поемаме въздух и продължаваме... Peace

# 101
  • Мнения: 2 563
Каквото и костюмче да си облече и каквото и перо да си бучне в гъза, тая кучка няма да промени долната си бедушна същност.   


 smile3501

Давайте да не се отказваме, Масларова има да плаща за много причинено страдание...

# 102
  • Мнения: 2 116
teo7777 аз мисля че идеята е добра!  Hug

lavender ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  Hug ДАНО ИМА ПОВЕЧЕ ХОРА КАТО ТЕБ!   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 2 493
Да! Азъ също мисля, че след като държавата ни не може да помогне, трябва да с еобърнем към ЕС и Европарламента. Може би трябва да ги натиснат нашите "хубостници" от там за да стане нещо.
А тая Масларова... трябва да я пратят нея в Могилино или друго подобно място ... дори за 1 седмица.

# 104
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Екипът на Би Би Си подвел персонала в дома в Могилино
09 Октомври 2007
Социалният министър Емилия Масларова посети два специализирани дома за деца - в Севлиево и Казанлък.
По думите й, тя е запозната в детайли с положението във всички подобни институции в цялата страна.

В интервю за БНР Масларова обясни, че екипът на Би Би Си, снимал репортажа за дома в Могилино, е подвел персонала там. На служителите било обяснено, че колкото по-фрапантни кадри бъдат отснети, толкова повече помощи от чужбина ще влязат в дома.

Масларова обясни, че сега там има 67 деца и от миналата година не се настаняват повече. В момента се прави схема, по която децата от този дом ще бъдат преместени в защитени жилища.

това е другата новина в БТв
отдавна съм ги нарочила, но тотално ми паднаха в очите. интересно дали са гледали филма?

според мен трябва да се намери начин филма да се излъчи в тук, в България!!!
това е най-важното! сещам се за Карбовски и Отечествен фронт. между другото той е способен да направи подобен материал. спомням си една статия в Егоист - беше влязъл в лудница, стоя там няколко дни, за да види как е! Thinking

# 105
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Здравейте! Честит Рожден ден на lavender- много сила и съмишленици ти пожелавам!

 Момичета, изказванията ви днес бяха изключително силни и разтърсващи. Дано сме направили  поне мъничка  крачка към решаването на проблемите на децата с увреждания.

 Пред мен през цялото време стоеше Даниела Сеизова-тя е репортерката на БТВи,държеше микрофон,но камера с нея нямаше, а тя с никой не разговаряше .( Отделна тема е,че репортажите й обикновено са вяли и...никакви-мое мнение)

# 106
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета, аплодисменти за всички вас, че сте толкова борбени. Днес не можах да се включа, но се надявам за вбъдеще да мога.

Ето и малко линкове с адреси на Европейските инситуции:

Европарламент, Комисия по човешките права: http://www.europarl.europa.eu/activities/expert/committees/prese … 7&language=EN

Европейска комисия, DG Directorate General for Employment, Social Affairs and Equal Opportunities: http://ec.europa.eu/dgs/employment_social/index_en.htm

Mental Health Europe: http://www.mhe-sme.org/en.html

# 107
  • Мнения: 4 181
Роси, честит рожден ден   bouquet Желая ти освен всички тривиални пожелания много сила , за да продължаваш да се бориш за здравето и живота на тези дечица  Praynig

Момичета, според мен мина доста добре протеста. не съм очаквала повече хора, освен това самия факт , че е отразен в толкова медии говори сам за себе си.
Вярно е, че не е отразен така, както ни се иска, но това е положението  Confused
Ще помагаме с каквото можем оттук нататък  Peace

# 108
  • Мнения: 1 400
Тео, чакаме адресите Hug

# 109
  • Мнения: 2 722
По Нова току що мина в късните новини, не беше лошо, макар и кратко. Дадоха две три думи на Роси, на Здравка /майка на дете с увреждания/ и пак на зам.социалната.
Камерата поне си беше направила труда да обходи тъжните лица на хората.

И цял ден се каня, пък пропускам - Роси, Честит рожден ден - голямо сърце се иска за това, да прекараш празника си, грижейки се за проблемите на децата ни. Благодаря!

# 110
  • Мнения: 950
Да идеята е супер Тео   bouquet

Прибавям още един протест -този за здравеопазването на децата в България .Ако го знаете сори ,а ако ли не моля подпишето го .. Praynig Hug


http://www.bgpetition.com/detsko-zdraveopazvane/index.html

# 111
  • Мнения: 3 835

Разчитам на всички ви! Hug Благодаря Вейдър!

Ние още в началото писахме на няколко евродепутати. Пратихме и петицията, но явно не е било достатъчно. Не става въпрос само за Могилино, там се работи, и мисля, че ще се разрешат проблемите по най-добрия начин за децата. Искам да натиснем и да пишем за всички останали проблеми, ще публикувам утре текстове и адреси, видях вече, че май са ме изпреварили, и ще атакуваме. Ако отвън ги натиснат, май има по-голям шанс да се раздвижат нещата. Те ужким се раздвижиха след последните дни и днес, но пак има чувството, че ни хвърлят прах в очите. Даже съм сигурна! Продължаваме! Hug  bouquet

# 112
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз мисля да продължаваме с протестите. Да не си мислят, че сме излезли за малко на разходка.

# 113
  • Мнения: 484
Роси,
честит рожден ден!  bouquet
Момичета,току що се прибрах във Видин.Радвам се,че бях с Вас днес и се борихме за тази благородна кауза!Силно се надявам да има някакъв макар и минимален резултат.
Продължавайте все така ! Ние сме плътно зад Вас! Peace

# 114
  • Мнения: 1 400
но пак има чувството, че ни хвърлят прах в очите. Даже съм сигурна! Продължаваме! Hug  bouquet
Дано не си права Tired Но за съжаление, мисля,че си...Уморих се вече - кажете как да се включим в протестите освен като подпишем петициите?

# 115
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808

Разчитам на всички ви! Hug Благодаря Вейдър!

Ние още в началото писахме на няколко евродепутати. Пратихме и петицията, но явно не е било достатъчно. Не става въпрос само за Могилино, там се работи, и мисля, че ще се разрешат проблемите по най-добрия начин за децата. Искам да натиснем и да пишем за всички останали проблеми, ще публикувам утре текстове и адреси, видях вече, че май са ме изпреварили, и ще атакуваме. Ако отвън ги натиснат, май има по-голям шанс да се раздвижат нещата. Те ужким се раздвижиха след последните дни и днес, но пак има чувството, че ни хвърлят прах в очите. Даже съм сигурна! Продължаваме! Hug  bouquet


Една добра новина,за тези,които не я знаят - след няколко дни евродепутатката Душана Здравкова ще изнесе реч пред Европейският парламент в Страсбург  за домът в Могилино,както и за цялостната ситуация на домовете в България...така,че направихме пробив и там  Grinning Grinning Grinning

# 116
  • Мнения: 4 473

Една добра новина,за тези,които не я знаят - след няколко дни евродепутатката Душана Здравкова ще изнесе реч пред Европейският парламент в Страсбург  за домът в Могилино,както и за цялостната ситуация на домовете в България...така,че направихме пробив и там  Grinning Grinning Grinning

Това наистина е добра новина! Звучи сериозно и обнадеждаващо! Браво! Praynig

# 117
  • sofia
  • Мнения: 7 477
само наминавам да кажа едно БЛАГОДАРЯ НА ВСИ4КИ  bouquet  bouquet  bouquet
благодарим ви от все сърце и в името на децата ще продължаваме заедно напред.Утре ще ви дам подробости,ще пиша пове4е ,ще из4ета вси4ко Tired

  bouquet

# 118
  • Мнения: 2 386
Момичета, толкова се гордея с вас...Невероятни сте! Поклон!
Магнолиамм ме зарадва с тази новина - дано има резултат!!

А за новините, за политическата им пристрастност, за ''костюмираната с перо в гъза''.. не ми се говори. Дано има Господ, дано!

# 119
  • Мнения: 3 835

Разчитам на всички ви! Hug Благодаря Вейдър!

Ние още в началото писахме на няколко евродепутати. Пратихме и петицията, но явно не е било достатъчно. Не става въпрос само за Могилино, там се работи, и мисля, че ще се разрешат проблемите по най-добрия начин за децата. Искам да натиснем и да пишем за всички останали проблеми, ще публикувам утре текстове и адреси, видях вече, че май са ме изпреварили, и ще атакуваме. Ако отвън ги натиснат, май има по-голям шанс да се раздвижат нещата. Те ужким се раздвижиха след последните дни и днес, но пак има чувството, че ни хвърлят прах в очите. Даже съм сигурна! Продължаваме! Hug  bouquet


Една добра новина,за тези,които не я знаят - след няколко дни евродепутатката Душана Здравкова ще изнесе реч пред Европейският парламент в Страсбург  за домът в Могилино,както и за цялостната ситуация на домовете в България...така,че направихме пробив и там  Grinning Grinning Grinning

Е да де, тя е сред тези, които алармирахме още в началото. Лени й писа! Ще й стискаме палци, дано има ефект изказването й. Hug

# 120
  • Мнения: 4 138
ами мина протеста, оттук нататък ще видим...........
лично аз съм в реанимация, тръшна ме и болест неверна Close
я да питам като суетна майка, къде даваха васко кръпката, че ми беше гепил детето и с него даде интервю. едно бебе в червено bowuu
мъж ми не ме интересува по коя телевизия са го давали Mr. Green

за евродепутатката-нямам думи. велико постижение. за новините, специално по бтв и канал 1 няма да пиша, че ще ме баннат зарад псувни.

# 121
  • космополитно
  • Мнения: 941
ами мина протеста, оттук нататък ще видим...........
лично аз съм в реанимация, тръшна ме и болест неверна Close
я да питам като суетна майка, къде даваха васко кръпката, че ми беше гепил детето и с него даде интервю. едно бебе в червено bowuu
мъж ми не ме интересува по коя телевизия са го давали Mr. Green

Въпреки, че се пробвах да следя новините по няколко канала (в резултат- все ги хващах отнякъде) мисля, че видях Васко в прегръдките с млада русичка дама по BTV!
Странно(или недотам), но мъжъ ти го познах на протеста всред хората и възкликнах:"Яяя, това не е ли мъжа на Мата!?"... А ти не си тъй разпознаваема за мен! SickВероятно това са пасивите за влизащите в роля на семейни фотографи!?

# 122
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
аз го видях в кадър с детенце, но интервю нямаше. май беше по К1 в новините в 22 часа

# 123
  • космополитно
  • Мнения: 941
Аха!Lavender=Роси+вече конкретна визия(за мен)! Прозрения! Ми като пространствата тук са големи и хората много, скрити зад никове!... Една силна компилация от женска нежност, майчина решителност и излъчване на мъжко момиче!...

 Невероятен начин да отпразнуваш запомнящо се и подобаващо Най-Личния си Празник, организирайки много позитивна енергия и трансформирайки я в надежда за тези тъй ничии, забравени (като че и от Бог) и захвърлени там нейде деца!

Роси, от мен пожелания за  много здраве и при теб да се завърне това  добронамерено енергийно послание когато имаш нужда от него!  bouquet

# 124
  • Мнения: 4
 Поздравления !!!

Очаквах повече от медиите  Cry разочарованасам от тях чесно казано

# 125
  • Мнения: 160
БРАВО! може да не сте били много, но вие поставихте началото на нещо голямо в България!  newsm51

има ли начин да се сложи линк към репортажа в You Tube? - колкото се повече се разпространяват такива инициативи, толкова по-добре.

# 126
  • Мнения: 35

според мен трябва да се намери начин филма да се излъчи в тук, в България!!!

подкрепям с две ръце!!!

# 127
  • Мнения: 2 722
По канал 1 в момента, който може да гледа

# 128
  • Мнения: 2 116
Гледам!  Hug

# 129
# 130
  • Мнения: 2 722
Внезапно се оказва, че всички държавни служители са изтъркали входа на Могилино - толкова често са ходили там.
Съгласиха се за нискоквалифицирания персонал.
Много се говори за превенцията - лошо няма - а дези, които вече са влезли в системата?
Майките трябвало да се обърнат към отделите за закрила на детето за съдействие - някой да е получил помощ, точно такава от каквато се нуждае?

Търсят се възможности, разбирам ви, съчувствам ви  newsm78
Цветелина го каза много добле - не ми трябва вашето съчувствие  Peace

# 131
  • Мнения: 572
...(И пак да завършим с нещо  хубаво!).....

ПС: без коментар

# 132
  • Мнения: 2 249
ОТ всичко,което гледах-най-добре беше по НОВА ама в новините в 23-и за оставката казаха Peace

който не е гледал-ето тук
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2

И ЦВЕТИ ПРЕДИ МАЛКО ПО КАНАЛ 1 БЕШЕ СУПЕР-БРАВО ЦВЕТИ! Hug  bouquet

# 133
  • Мнения: 1 802
Цвети, гледах те! Със малко думи успя да кажеш много важни неща! Поздравления!   bouquet

# 134
  • Мнения: 836
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=132673&srcpos=8

 Thinking

браво на организаторите!    bouquet
според мен мина добре  Simple Smile

# 135
  • Мнения: 4 138
момичета, чудя ви се какво очаквахте. мазната масларова да си направи сепуко ли, някой да си признае, че не си е свършил работата ли. КАКВО. че ако тези хора бяха способни на това, нещата нямаше да са на тоя хал. сега започват да обясняват колко много са направили и как друг е виновен. на финала всички дружно запяват колко хубаво ще стане всичко, ние пием по една студена вода и оставаме с пръст в устата..........
всички са в един кюп. и си пазят гърбовете. н им пука за децата, не им пука за родителите. пука им единствено и само за властта, коато имат. ние лекичко разклатихме столчето, беше като един повей по-скоро, но това веднага ги мобилизира и обедини. нека ни е за урок.
аз лично не съм тръгнала да свалям никого, на мен ми е все едно кой има власт, важното е децата да са добре, та ако ще да е АЛФ от МЕЛМАК. сега ще се поговори малко и нещата ще утихнат. децата от могилино ще са отново заключени всяка нощ в дома с един възпитател, стотици други с увреждания ще заминават по подобни и още по-ужасни домове, други деца ще порастват непотърсени и ненужни никому в институции.
и за да не остане това поредната сбирка на скучаещи майки и домакини, отишли на протест, щото така е модно, трябва да продължим борбата. и миналата акция да е началото на нещо много по масирано, по силно, по добре обмислено и координирано. и това НЕЩО да се превърне в една кампания, която да не свършва и не отслабва, докато има и един подобен дом в българия, докато има и едно дете, което е оставено на грижите на хора, които се интересуват повече от това какво ще вечерят, отколкото от това, че беззащитни деца УМИРАТ бавно........всеки ден. никой не се трогна, никой не даде отговор как ще е днес, утре или вдругиден в могилино. ами пак ще е същото.........и тъй като много умело всичко се насочи към могилино, и когато въпроса с него приключи се смята че приключва и проблема, ще ви кажа какво ще стане. ще оправат могилино за нула време и един ден ще излезе информацията, че този дом го няма, даже по-рано, отколкото очакваме. отговорните ще се потупат по рамото за добре свършена работа и останалите фрапиращи проблеми ще бъдат заметени под килима...........

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 09:45 от matakosmata

# 136
  • Мнения: 2 249
Много си права МАТА-и аз мисля така
амо с тая разлика,че искам МАСЛАРОВА задължително да я няма #Cussing out
трябва да продължим  Peace

да вадя ли палатката Mr. Green

# 137
  • Мнения: 4 138
вади я, мамка им Twisted Evil

# 138
  • Мнения: 47 993
и за да не остане това поредната сбирка на скучаещи майки и домакини, отишли на протест, щото така е модно, трябва да продължим борбата. и миналата акция да е началото на нещо много по масирано, по силно, по добре обмислено и координирано. и това НЕЩО да се превърне в една кампания, която да не свършва и не отслабва, докато има и един подобен дом в българия, докато има и едно дете, което е оставено на грижите на хора, които се интересуват повече от това какво ще вечерят, отколкото от това, че беззащитни деца УМИРАТ бавно........всеки ден.
и аз мисля че не трябва да се вайкаме колко хора са отишли, а да мислим напред и това да е само първата стъпка!!!
А за Могилино- този път не трябва да допускаме нещата да се развият така

# 139
  • Мнения: 2 722
Мата, ще ги сметат под килима проблемите, ако им позволим. Ако сме на линия за да повзигаме килима и да проверяваме как върви чистенето, да сме зад тях с остена и да ги ръчкаме в слабивите /тлъстините/, тогава ще се научат да метат по качествено.
Крайно време е да разберем, че и от нас зависи нещо.
А на въпроса ти по коя телевизия Васко кръпката разнасяше снахата - мисля че беше по БТВ.

# 140
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Ще продължим разбира се, ние не се хващаме на обещания" ЩЕ"....обещаното не е като даденото........И никак не ми харесва да ме правят на глупава- тези 10 милиона,които така ги навираха в лицето на журнлистите,са евро пари,които са им дадени отдавна..........защо никой не ги използва по предназначение до сега? И аз искам,всеки път,когато от тези пари се влагат в някой дом,да се дава пълен отчет -къде,колко,защо, на кого..... Twisted Evil

А масларова да не се успокоява-тя няма място там #Cussing out

# 141
  • Мнения: 6 029
Къф Васко Кръпката пък ся? Само аз ли не съм го видяла:)

Ше метат под килимите, ама аз мое ли да им.... хъм.

От това най-много ме е страх, че след всичко, което се случи вчера.. ще се забрави.. и край. Сигурно на това разчита Маргаринова.

# 142
  • Мнения: 4 195
заставам зад думите на матакосмата
трябва да организираме още един протест. този, основно и най - важно го направиха 3-4 мацки, а вижте как го бяха изпипали.
мисля, че от протести всеки ден няма смисъл - за 1 седмица няма как да се промени нещо фрапантно,
какво предлагам - можем ли да качим репортажите от протеста на диск, да качим наши снимки от домовете, Ева да монтира сниманото от домовете - защото на всички ни е ясно, че за Могилино бързо ще се променят нещата, но не е само Могилино. Да ги разпратим заедно с преведените писма до Европейския парламент ( междодругото, Галин, на матакосмата мъжа и, от месеци ни предлага да действаме директно с европа, не тук, добре беще да го чуем), да ги разпратим по фондации, благотворителни - аз днес или утре ще отркия колкото мога повече, да им искаме подкрепа, и да готвим нов протест след месец примерно, или да започнем да го готвим след един месец - до тогава, трябва да имаме официален отговор на писмото ни, и официално да са си размърдали задниците. АКо не - протест отново и отново, но по - масиран, с повече хора, съботен, за да могат повече хора да дойдат..........

# 143
  • Мнения: 2 722
Доста актуални адреси за разръчкване на нещата може да намерите и в темата за осиновяване - има закована тема с адресите.

# 144
  • Мнения: 1 037
 Peace, съгласна с всичко, найвече с това, че протеста трябва да е през почивни дни, тогава ще дойдат много хора от провинцията, поне така си мисля, можем да си направим "палатков лагер" , събота и неделя.

# 145
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Peace, съгласна с всичко, найвече с това, че протеста трябва да е през почивни дни, тогава ще дойдат много хора от провинцията, поне така си мисля, можем да си направим "палатков лагер" , събота и неделя.
може да се направи като вълна по градове, защо да бъде само в София?
така ще отразяват и регионалните медии, забравени деца има навсякъде и наистина никой не се сеща за тях!

ГЛЕДАЙТЕ "ИСКРЕНО И ЛИЧНО" - ТЕМАТА Е ЗА ОСИНОВЯВАНЕТО

# 146
  • Мнения: 2 563
заставам зад думите на матакосмата
трябва да организираме още един протест. този, основно и най - важно го направиха 3-4 мацки, а вижте как го бяха изпипали.
мисля, че от протести всеки ден няма смисъл - за 1 седмица няма как да се промени нещо фрапантно,
какво предлагам - можем ли да качим репортажите от протеста на диск, да качим наши снимки от домовете, Ева да монтира сниманото от домовете - защото на всички ни е ясно, че за Могилино бързо ще се променят нещата, но не е само Могилино. Да ги разпратим заедно с преведените писма до Европейския парламент ( междодругото, Галин, на матакосмата мъжа и, от месеци ни предлага да действаме директно с европа, не тук, добре беще да го чуем), да ги разпратим по фондации, благотворителни - аз днес или утре ще отркия колкото мога повече, да им искаме подкрепа, и да готвим нов протест след месец примерно, или да започнем да го готвим след един месец - до тогава, трябва да имаме официален отговор на писмото ни, и официално да са си размърдали задниците. АКо не - протест отново и отново, но по - масиран, с повече хора, съботен, за да могат повече хора да дойдат..........

Мацки, няма нужда да откривате топлата вода според мен. Не знам досега какво си говорихте с БХК, но те от дълго време работят с ЕС, съдят в ЕСПЧ и пр. Работете с тях. Освен това има и други организации, които работят с ДДМУИ, религиозни и местни, съберете се с тях, за да сте по-мощни.

# 147
  • Мнения: 406
В отговор социалният министър Емилия Масларова коментира, че отправените към нея обвинения са „безотговорно говорене". Тя отхвърли обвиненията и посочи, че данните, с които разполага, а и тези, които използва, са данни на специалистите и медицинските работници. Социалният министър обясни, че все още за съжаление медицината не е открила начин за пълното възстановяване на тези деца. "Не искайте да правим чудеса" каза министър Масларова. Тя призна обаче, че „условията наистина не са такива, както тези в Холандия
         Ние не очакваме `чудеса` ,а по-добър живот за тези деца.Пак сме криво разбрани.АМАН.....................! Praynig

# 148
  • Мнения: 47 993
не сме криво разбрани, а нарочно преиначени  Wink
според мен успеха досега е че хора като мен , които и представа си нямаха, разбраха за филма и го гледаха
нека направим още един протест в почивен ден
аз досега не помогнах особено, но пък бях на протеста и ще продължа да правя каквото мога, поне на протестите ще присъствам

# 149
  • Мнения: 2 563
В отговор социалният министър Емилия Масларова коментира, че отправените към нея обвинения са „безотговорно говорене". Тя отхвърли обвиненията и посочи, че данните, с които разполага, а и тези, които използва, са данни на специалистите и медицинските работници. Социалният министър обясни, че все още за съжаление медицината не е открила начин за пълното възстановяване на тези деца. "Не искайте да правим чудеса" каза министър Масларова. Тя призна обаче, че „условията наистина не са такива, както тези в Холандия
         Ние не очакваме `чудеса` ,а по-добър живот за тези деца.Пак сме криво разбрани.АМАН.....................! Praynig

Нейните данни за спад на децата в институциите не взимат предвид намаляващия брой на деца в цяла България. Например, броят тийнейджъри през последните няколко години намалява, увеличава се броят на по-малките. Следователно и в институциите се откриват такива промени, но данните на МТСП не ги взимат предвид като ти цитират с колко процента по-малко били децата с институциите.

Другото е, че от 6-те закрити дома, не функционират само 3. Другите три са имали толкова много питомци над 18 години, че са се превърнали в домове за възрастни с увреждания. Но МТСП ги отчита затворени!!!!

# 150
  • София
  • Мнения: 900
заставам зад думите на матакосмата
трябва да организираме още един протест. този, основно и най - важно го направиха 3-4 мацки, а вижте как го бяха изпипали.
мисля, че от протести всеки ден няма смисъл - за 1 седмица няма как да се промени нещо фрапантно,
.................
АКо не - протест отново и отново, но по - масиран, с повече хора, съботен, за да могат повече хора да дойдат..........

Подкрепям всички идеи за целенасочен,
организиран и най-вече неепизодичен протест!
Постоянството се възнаграждава!
Искрено вярвам, че и тези, които не дойдохме,
ще можем да подкрепим идеята не само виртуално.

п.с.
За жалост нямах възможност да следя темата,
но благодарение на Тео знаех  Hug Hug Hug
Не зная коя е мамата от Канал 1, но се справи страхотно!!!
БРАВО!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 151
  • Мнения: 2 116
Не зная коя е мамата от Канал 1, но се справи страхотно!!!
БРАВО!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Мамата е Viki i mamaHug

# 152
  • Мнения: 4 520
Пак сме криво разбрани.АМАН.....................! Praynig
Ти какво очакваш? И Масларова е като останалите - поредният некадърен министър в кабинета! Свалям ви шапка на всички за инициативата и за това, че не се отказвате! Ееххх, ако повече българи бяха като вас, майки....

# 153
  • Мнения: 1 615
За медиите темата беше последна по важност... Sad
Трябва такива протести да станат ... хронични, щафетни, по всяко време и в цялата страна. Може би тогава ще бъдат забелязани. И разбрани!

# 154
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Момичета, Тео, страхотни сте!   bouquet Протестът, според мен, беше успешен. Той е част от онези малки стъпчици, водещи до крайната цел, нали?
А това видяхте ли го:

"Правният център за ментални увреждания (Mental Disability Advocacy Center) със седалище в Будапеща съобщи във вторник, че е подал колективна жалба до Европейския комитет за социални права. Жалбата е счетена за допустима  и скоро ще бъде постановено  решение по нея, уточняват от МДАЦ, а целта и е да принуди българското правителство да вземе незабавни мерки по подписаната от него Европейска социална харта. От международната неправителствената организация уточняват, че заедно с Българския хелзински комитет ще търсят директна отговорност за нарушаването на правата на децата от българските институции."

Цитатът е от тук.

Наистина, идеята за обединяване на усилията с БХК, е добра. Сещам се и за  Save the children, те имат представителство в БГ и работят в същата насока.

Интересно ми е какви отговори ще има на писмата след месец...

# 155
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Цитат
Нейните данни за спад на децата в институциите не взимат предвид намаляващия брой на деца в цяла България. Например, броят тийнейджъри през последните няколко години намалява, увеличава се броят на по-малките. Следователно и в институциите се откриват такива промени, но данните на МТСП не ги взимат предвид като ти цитират с колко процента по-малко били децата с институциите.

Другото е, че от 6-те закрити дома, не функционират само 3. Другите три са имали толкова много питомци над 18 години, че са се превърнали в домове за възрастни с увреждания. Но МТСП ги отчита затворени!!!!
а не взима предвид и смъртността на децата  Twisted Evil мен ме потресе факта колко деца буквално изгниват и умират в тези домове. но тях това явно ги устройва, съвсем по сталински!
ИМА ЧОВЕК - ИМА ПРОБЛЕМ! НЯМА ЧОВЕК - НЯМА ПРОБЛЕМ!
хубаво е да се видят статистиките за смъртността

Buba Mara вести като тази са като чаканите щъркели на пролет! Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 6 744
Искам само да ви поздравя за това което направихте!Гордея се, че ви познавам....

Ние в къщи всички сме болни и за това не дойдох  EmbarassedИзвинявам се за което!!!

# 157
  • Мнения: 4 138
ПАРИ има. и то много. само няма кой да ги усвои и да ги даде там, където са нужни.

# 158
  • Мнения: 3 835
БГ депутати в ЕП.

Мариела Баева - marielavelichkova.baeva@europarl.europa.eu

Слави Бинев - slavi.binev@europarl.europa.eu

Десислав Чуколов – няма имейл адрес

Фелиз Хюсменова - filizhakaeva.hyusmenova@europarl.europa.eu

Илияна Йотова - ilianamalinova.iotova@europarl.europa.eu

Румяна Желева - rumiana.jeleva@europarl.europa.eu

Метин Казак - mailto:metinhusein.kazak@europarl.europa.eu

Евгени Кирилов - mailto:evgeni.kirilov@europarl.europa.eu

Маруся Любчева -marusyaivanova.lyubcheva@europarl.europa.eu

Николай Младенов - nickolay.mladenov@europarl.europa.eu

Владко Панайотов – няма имейл адрес

Атанас Папаризов - paparizov@parliament.bg

Биляна Раева - bilyana.raeva@europarl.europa.eu

Петя Ставрева - petya.stavreva@europarl.europa.eu

Димитър Стоянов - dimitar.stoyanov@europarl.europa.eu

Владимир Уручев - vladimir.urutchev@europarl.europa.eu

Кристиян Вигенин - kristian.vigenin@europarl.europa.eu

Душана Здравкова - dushana@yahoo.com


"Правният център за ментални увреждания (Mental Disability Advocacy Center) със седалище в Будапеща съобщи във вторник, че е подал колективна жалба до Европейския комитет за социални права. Жалбата е счетена за допустима  и скоро ще бъде постановено  решение по нея, уточняват от МДАЦ, а целта и е да принуди българското правителство да вземе незабавни мерки по подписаната от него Европейска социална харта. От международната неправителствената организация уточняват, че заедно с Българския хелзински комитет ще търсят директна отговорност за нарушаването на правата на децата от българските институции."

Цитатът е от тук.

Наистина, идеята за обединяване на усилията с БХК, е добра. Сещам се и за  Save the children, те имат представителство в БГ и работят в същата насока.

Интересно ми е какви отговори ще има на писмата след месец...



Виждате ли, че нещата се раздвижват! Но в никакъв случай не трябва да замлъкваме сега и да рзчитаме само на постигнатото до тук. Днес си дадох сметката, че съвсем неотдавна беше, когато се пусна първата тема. "Българско сиропиталище за деца, втрещи света". А колко много направихме оттогава. Имаме петиция подписана от над 2000 човека, имаме организиран протест, в новините сме на повечето медии. Душана Здравкова ще изнася доклад. Толкова много хора действат, Хелзинския комитет, международни организации...................малко по малко, капка по капка, вир става. Но истината е, че тези проблеми не са от днес и вчера, а са натрупвани с години, и въпреки всички организации, виждате, колко е трудно да се повлияе на нашата закостеняла социална политика. Така, че трябва да продължим.
Можем ли да намерим имейл на този Европейски комитет по социалните права?

Предлагам ви като база за писмата ви, на първо време текста от петицията и още един текст, с това разполагам в момента. Мата, ако имаш написана речта на мъжа ти, пусни я, за да се чете и тук. Имаме ли възможност да пуснем и другите текстове, които бяха прочетени на протеста. Нека да ги има, нека се четат, да става ясно на всички защо протестирахме. Много хора искат да пишат и да ни съдействат, но им трябват базисни текстове, за да напишат своите писма.
Текста от петицията е в подписа ми, ето и другия текст.

Граждански искания и въпроси, засягащи децата в институции.

I. Проблемите с увредените деца в институции:

Всички домове, намиращи се в отдалечени райони, да бъдат закрити и преместени в по-големи селища, където да има възможност да им бъдат осигурени квалифицирани грижи! Да бъдат назначени специалисти, които да полагат необходимите професионални и адекватни на състоянието им грижи. Административният персонал на тези домове, да бъде подбиран внимателно. Да има необходимия опит за работа с такива деца, да има необходимите морални и човешки качества. На всяка цена да му бъде упражняван строг контрол, и при доказана безотговорност към поверената му институция, да носи наказателна отговорност.

II. Проблемите, с които се сблъскват ежедневно родителите, решили и поели тежката отговорност да отглеждат сами децата си.

1.Социалните работници в родилните домове! Тяхната роля е от изключително значение. Те трябва да разяснят внимателно на родителите всички положения и реални проблеми, с които ще се сблъскат. Всички реално осигурени им от държавата облекчения и улеснения. Целта на държавата би следвало да е, тези деца да бъдат отглеждани в семейна и любяща среда, а не в институции.

2. Защо в педиатриите няма социален работник и психолог? Именно там тези родители се нуждаят от подкрепа и разясняване правата на детето. Родителите, следва да разберат, че има специализирани клиники за долечение, рехабилитация, логопеди и психолози, които да помогнат и съдействат.
Поради липсата на професионалната намеса на тези специалисти, в повечето случаи родителите взимат решението да изоставят детето в дом. Шансовете на тези увредени деца, отглеждани в институции, да се развиват и да се подобрява състоянието им, е многократно по-малко, отколкото отглеждани в семейството, под любящите грижи на собствените му родители.

3. Защо няма адекватно осигуряване на специализирани помощни средства за децата с увреждания? Визираме например специалните инвалидни колички за деца. Лекарската комисия отпуска инвалидна количка за възрастни, в която детето посмърнто не може да седне, тя е на цена около 456-465лв., а такава детска количка без аксесоари струва 1700лв. Съответно, оборудвана с аксесоари, е около 2500-3000лв. Подобна цена е непосилна за тези семейства, след като единия родител стои вкъщи за да се грижи за детето и е без никакви доходи. В другите страни всички помощни средства за всички хора с увреждания са безплатни.
Всеки родител на дете с различен вид увреждане може да опише ситуацията с неговото дете- става дума за глухи, слепи дечица, диабетно болни и т.н., навсякъде проблемите са сходни.

4.Защо няма професия родител на дете с увреждане?

5.Защо толкова трудно, ако ли не невъзможно, се става Личен асистент на детето ти?

6. Какво се случва след като детето вече навърши 18год.... как тогава се защитават правата на лицето и родителите му? Защо тези хора се забравят и никой не се занимава с тях. За родителя няма осигуровки, болничен, право да придружава болното си дете в болница, освен ако не си заплаща?

7.Защо няма дневни центрове за деца с тежки физически увреждания? Нима те не съществуват, нима родителите им нямат право на живот, на работа? Как държавата в случая Социалното министерсво е решило този проблем? Във всеки град има минимум 100 деца с таквиа нужди, а в големите градове цифрата е огромна.


III. Децата в институции! Държавата ни е на първо място по брой на изоставени деца!

1. Какви спешни и конкретни мерки се взимат с цел намаляване броя на тези деца? И най-важното, как на практика тези мерки ще доведат до желания резултат и в какви срокове?

2. Положението в момента е абсурдно. Децата биват изоставяни в дом, без подпис за „родителски отказ”. Няма закон, няма срокове, които да изискват от родителите да се откажат от децата, за да им дадат възможност да бъдат осиновени и да живеят нормално и да имат бъдеще. А тези деца междувременно растат и шансовете им за осиновяване намаляват със всяка година. Има дори много случаи, в които „родителите” идват и си взимат детето за почивните дни, като по този начин съвсем го травмират, показвайки му от какво са го лишили. Получава се, че все едно са го оставили на отглеждане в дома, да им го гледа държавата, и те ще си го вземат като порасне. Но има й друг факт, всички деца в тези домове, изостават във физическото си развитие, с около 2г.. Само като ги погледнеш и изтръпваш.
От друга страна процедурата по осиновяване е безумно утежнена и усложнена, което пак е безумие, като се има предвид броя на деца в домовете и колко много хора чакат и искат да осиновят дете.

3. Какъв контрол и надзор се извършва в/у родителите изоставящи децата си в институции? По какъв начин се контролират тези хора, да не оставят следващо, и следващо дете там? Защо няма координация и връзка м/у съответните институции, свързани пряко с тези деца? Защо се позволява на тези родители в кавички, да не подписват родителски отказ, с което лишават детето си от шанса да бъде осиновено и да има нормален живот.  В същото време, тези „родители”  в по-голямата си част, взимат от общината, полагаемите се за детето 18лв., все едно, че те го гледат. Ако една жена е изоставила три деца примерно, се получава следното. Държавата веднъж плаща за отглеждането на тези деца в дом, и втори път плаща 54лв. пак за същите деца, за отглеждането им в семейство. А ако са повече изоставените деца???
Липсва строг контрол и координация, вследствие на което, държавата губи пари, а въпросните родители в кавички се облагодетелстват на гърба на всички ни, и най-вече за сметка на собствените си деца.

4. Еднократната помощ на дете скача от 200лв. на 600лв.. Как конкретно това ще доведе до намаляване броя на децата в институции, визирайки пак родителите в кавички, които се препитават от държавните пари, отпускани за децата? И как конкретно тази еднократна помощ ще стимулира отговорните родители да раждат повече деца? Тези 600лв., за памперси, за храна, за дрешки или за образование да ги използват. Тези помощи и държавни средства, целящи увеличаване на раждаемостта,  непременно трябва да бъдат обвързани с  изключително строг контрол в/у родителите изоставящи децата си в домове. Трябва да се пресече порочната практика, родителите в кавички да се препитават от децата си.

5. По какъв начин се подкрепят и се помага на семействата осиновили дете? При настоящото положение в страната, се налага да бъде осигурено майчинство на всички осиновители, без оглед възрастта на детето, по всякакъв начин трябва да се съдейства и помага на хората, желаещи да осиновят по-голямо дете.

Това са реалните проблеми, които изискват спешни и неотложни мерки, за да има реални резултати в краткосрочен план и броя на децата в институции ще намалее.

6. Настояваме кмета на с. Могилино и бившата директорка на дома да понесат наказателна отговорност за престъпния си непрофесионализъм и бездействие, довели до сегашното ужасяващо и потресващо състояние на децата от дома в с. Могилино.

Подчертавам III точка, защото там са другите проблеми, засягащи всички деца в институции.


И още, набързо само извадих някои текстове от Конвенцията за правата на детето:

Член 23
   1.  Държавите - страни по Конвенцията, признават, че дете с умствени или физически недостатъци трябва да води пълноценен и достоен живот в условия, които осигуряват достойнството му, поощряват самостоятелността и улесняват активното му участие в обществото.
   2.  Държавите - страни по Конвенцията, признават правото на детето с умствени или физически недостатъци на специални грижи и насърчават и осигуряват според наличните ресурси оказването на такова дете и на поелите грижата за него на помощ, за която са направени постъпки и която отговаря на състоянието на детето и на положението на родителите или другите лица, грижещи се за детето.
   3.  Признавайки специалните нужди на детето с умствени или физически недостатъци, помощта, оказвана в съответствие с точка 2 на този член, се предоставя безплатно, когато това е възможно, като се вземат предвид финансовите възможности на родителите на детето или другите лица, грижещи се за него, и е насочена към осигуряване на ефективен достъп и получаване на образование, обучение, здравни грижи, рехабилитация, подготовка за трудова дейност и възможности за отдих по начин, позволяващ на детето най-пълната възможна социална интеграция и индивидуално развитие, включително неговото културно и духовно развитие.
   4.  Държавите - страни по Конвенцията, подпомагат в духа на международното сътрудничество, размяната на подходяща информация в областта на здравната профилактика, на медицинското, психологическото и функционалното лечение на децата с умствени или физически недостатъци, включително разпространение и достъп до информация относно методи на рехабилитация, образование и професионална подготовка, с цел да се даде възможност на държавите - страни по Конвенцията, да подобрят своите възможности и умения и разширят опита си в тези области.  В това отношение особено трябва да се имат предвид нуждите на развиващите се страни.
   Член 24
   1.  Държавите - страни по Конвенцията, признават правото на детето да се ползва от най-високия достижим стандарт на здравословно състояние и от здравните услуги за лечение на заболяванията и за възстановяване на неговото здраве.  Държавите - страни по Конвенцията, се стремят да осигурят никое дете да не бъде лишено от правото си на достъп до такива здравни услуги.


Не знам как да я сложа някъде, откъдето да мога да ви я пусна като линк, че е много дълга иначе. Но ми се струва много удачно в писмата си, да ползваме текстове от нея, тъй като социалните ни политика нарушава основни права на децата, записани в тази конвенция.

После ще пиша пак. Hug  bouquet Hug

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 12:20 от teo7777

# 159
  • София
  • Мнения: 114
Не сме неразбрани. НАПРОТИВ! Много добре разбраха за какво сме се събрали и какво искаме от тях. Именно затова задвижиха машината с типичните си методи - представиха ни като свободно шляещи се майки, излъчване на репортажите в късните емисии. За управляващите, които сами сме си избрали това е похватът - винаги когато не им отърва има злонамереност.
Браво на момичетата, които организираха протеста, на г-жа Цолова за прочувствените думи, на всички нас, които бяхме там! Може да сме били по-малко на брой от очакваното, но важното е, че бяхме там, че ни имаше!
Подкрепям идеята за масови писма до институции в ЕС! Нашите ги видяхме какво вършат - обещават. Крайно време е да разберат, че обещанията не са достатъчни, още по-малко неизпълнените!

# 160
  • Мнения: 4 195
копвам това, и ще го дам в Холандия за превдо
моето предложение е
Някой от ДБМ - Роси, Мери,Тео, както и на мата мъжа и, както и още поне 2 човека, да се свържат с Хелзинския комитет и да се действа с тях
отделно със сайта на Аз детето - те пък имат вече филм, който ние гледахме
но среща с БЬК е важна. аз съм на работа и не мога да я поема, но горепосочените хора са и по добре запознати от мен.

# 161
  • Мнения: 460
В отговор социалният министър Емилия Масларова коментира, че отправените към нея обвинения са „безотговорно говорене". Тя отхвърли обвиненията и посочи, че данните, с които разполага, а и тези, които използва, са данни на специалистите и медицинските работници. Социалният министър обясни, че все още за съжаление медицината не е открила начин за пълното възстановяване на тези деца. "Не искайте да правим чудеса" каза министър Масларова.
Ето това ме изкарва извън кожата ми- те толкова могат, айде моля ви се.
Нашето малко дете е аутист, разбира ме какво й говоря, храни се самостоятелно, няма стериотипни движения, казва първите си думи, на 3г и половина е и знам, че ще постигне много. А почти всички деца там не са с тази диагноза, нашите деца просто не биха оцелели там, както спомена в една от темите Любознателна.
Ето и един пример. Волф го е писал, но тъй като темата е заключена не мога да сложа цитат.

В последния брой на списание "National geographic" има голяма статия, посветена на човешкия мозък. Една част от нея се казва "Гений аутист" и е посветена на 15-годишно момче от Индия с аутизъм. Реших да я публикувам тук, защото може би не всички от вас са си купили списанието.

Сгушен до майка си, 15-гоишният Тито Мукопадия се клати на леглото и пляска буйно с ръце. Тези движения са типични за индивид с тежка форма на аутизъм, както и избягването на зрителния контакт и неразбираемото сумтене и стонове. Но Тито съвсем не е неспособен да общува. Един посетител го пита защо мърда толкова много. "Знам, че изглежда необичайно - надрасква той с молив върху лист хартия. -  Но аз възприех този навик като начин да намеря и почувствам разпиляната си личност".
След като отначало му била поставена диагноза "умствено изостанал", майка му го помъкнала от един лекар на друг в родната му Индия. Тя отчаяно искала да разбере причината за ненормалното поведение на сина си и за неспособността му да говори. Чрез непреклонно, а понякога и нестандартно обучение тя разбила бариерата от тишина, като научила Тито да събира и изважда, да се наслаждава на литературата и накрая да общува чрез писане, като отначало завързвала молив за ръката му. Заради нейните усилия Тито, който е рядкост измежду неконтактните аутисти, може да опише с поразяваща яснота как се чувства човек, страдащ от това заболяване.
"Забележителните постижения на Тито не са победили аутизма му - казава Майкъл Марзених - невролог в Калифорнийския университет в Сан Франциско, който е изучавал Тито. - В ума му все още понякога настъпва хаос. "Откъде идва този хаос? Несъмнено гените играят роля поне в някои форми на болестта. Освен това бебетата, които след време развиват аутизъм, често преживяват период на ненормално бързо нарастване на мозъка през първата година от живота им, което може да е свързано със свръхпроизводството на клетки, пренасящи пренасящи нервните импулси до бялото мозъчно вещество.
"Мъжете и жените са озадачени от това, което правя - пише Тито. - Лекарите използват различна терминология, за да ме опишат. А аз просто се чудя."
 

# 162
Zdraveite mami, za pyrv pyt pisha vyv tozi forum--sazhaliavam che pisha na latinica no tuk imam samo ungarska klaviatura i niama kak da se opravia sys kirilicata.

Az rabotia vyv Pravniat centyr za mentalni uvrezhdania (Mental Disability Advocacy Center), koito spomena Buba Mara vyv neinia posting, i iskam samo da potvrdia che nie ot fevruari mesec sydim Bylgaria pred Evropeiskia Komitet za Socialni Prava zastoto e dylzhna da predostavi obrazovanie na deca sys uvrezhdania vyv institucii a ne go pravi (makar che vyv zakona za obrazovanie ot 2002. godina pishe che vsichki imat pravo na obrazovanie. Do niakolko meseca Komiteta ste vzeme reshenie po nashata zhalba; ako resenieto e polozitelno, shte ima natisk ot Syveta na Evropa kym Bylgaria da se syobrazi sys nego i da zapochne da predostavia (naiposle!) obrazovanie na deca vyv institucii.

Tova, razbira se, niama da razresi vsickite problemi na domove kato tozi vyv Mogilino no mnogo e vazno decata da mogat da se zanimavat sys nesto, da ucat nesto, vmesto da sediat i da se klatushkat, ostaveni sami.

# 163
  • Мнения: 3 504
Гледах преди половин час по нета вечерните новини на Нова, че там не го бях виждала репортажа.

Видях, Здравка Hug, нея не я мернах по ТВ Европа.


Да се стигно до Европейския парламент - Европата - това е целта, там е спасението, тук само ще е като този лаф "мини да те лъжа"


# 164
  • Мнения: 3 504
eli_bp , благодаря   bowuuза инфото. Ще се радваме да ни държиш в течение как се развива и до къде е стигнало решението.

# 165
  • София
  • Мнения: 6 363
поздравления за така добре организирания протестен митинг, при това за толкова кратко време!
видях lavender на живо и съм силно впечатлена - страхотна жена! честит ти рожден ден, бъди все така пламенна и уверена!

слабото отразяване не ме впечатли, беше ми ясно, че ще стане нещо подобно. но ми направи впечатление смисъла на отразеното - като че ли се загуби основният момент на протеста в много от репортажите - а именно, ужасяващият геноцид над болните деца в домовете.
намесиха се теми разни, ако прочетете дописката във вестник Сега, например, ще останете с впечатление, че протестът е бил за проблемите в процедурите по осиновяването.
аз разбирам, че всеки иска да използва организираното събиране на хора за своята трибуна, но дори и в изказванията на митинга имаше известно размиване и разконцентриране от основния повод.
а това не е добре за самото начинание - губи се представата у обществото, дава се повод на управниците да се хванат за някои от другите повдигнати теми, които са им по-изгодни за дискутиране.

я да видим, ако на Масларова и медиите им беше заврян в лицето САМО един единствен огромен плакат - с някоя от тези освиенцимски кадри, които сме сложили в подписите си - какво щеше тогава тя да коментира за умствени възможности? какво щяха да приказват по медиите, че децата били нахранени и обгрижени?


# 166
  • Мнения: 3 504
Ще приказват, че децата са болни и обречени... както стана с бебенцето в Пловдив. Нищо не се говори за неговите родителите, техните реакции, дали си го искат или са го оставили умишлено в болницита и от там в дом Twisted Evil

Ако са любящи родители, много ми е мъчно за тях.

Ако са го изоставили, тогава може и за хубаво това детенце да е напуснало този свят, в който за сега такива деца /изоставени/ хубаво не виждат.

# 167
  • София
  • Мнения: 4 867
Списание Обектив е месечно издание на БХК. Ето нещо от септемврийския брой:
http://www.bghelsinki.org/index.php?module=pages&lg=bg&page=obektiv14614

# 168
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Някои разбраха за какво иде реч - http://www.mediapool.bg/show/?storyid=132673&srcpos=10&p=1#msgs , други не успяха.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 333
Аз мисля че протеста беше успешен Hug
Дойдоха достатъчно много хора за времето което течеше подготовката.


Роси
, беше неотразима   bouquet  Толкова добра дикция има, с такава интонация четеше исканията ни, че съм сигурна думите й са проникнали във всяко едно сърце и са развълнували всяка една душа на присъстващите.
А на срещата в МТПС задаваше конкретно въпросите и очакваше конкретни отговори.Естествено не ги получи.... никой от нас на тази среща не получи кокретен отговор ... всикчо беше ЩЕ, ЩЕ ...ЩЕ ....предложението им беше да се подготвят работни групи и на които ще се обсъждат проблемите точка по точка.... да ама това отнема време... ще се разкатят нещата и децата пак ще бъдат в домовете, страдащи и вегетиращи докато Бог реши да си ги прибере.
Пак никой няма да задейства по-бързо процедурите по осиновяването, пак няма да има социални работниците до майките родили дете с увреждане и те уплашени в този така тежък момент (раждаш и очакваш най-после д авидиш рожбичката си, а то се оказва че е с проблем иииииииии) може и да рашат че няма да се справят с отглеждането му и ще го поверят в ръцете на държавата .... а ТЯ ще му помогне да умре по-бързо.

Аз съм за продължаване на действията ни... под каквато и да е форма... трябва да се знае че не се отказваме, че не сме доволни от бездейсвтието им и протакането... че не искаме да се реши проблема на парче, а кардинално... защото аз не искам само аз да мога да стана Личен асистент на детето си, а всички родители които са в моето положение... аз твърдя че тази програма е несъвършена и не отговаря на нуждите на детето и родителите му, аз продължавам да твърдя че няма правилна социална политика за децата и възрастните с увреждания в нашата страна и ТОВА трябва да се промени.
Вчера бях отчаяна след срещата и мислех да се откажа от борбата , не виждах смисъл да се боря с вятърни мелници... но днес знам че няма да постъпя така, защото ТЕ управниците именно това искат .... Да се откажем, да се уплашим...

Медиите (визирам по-големите телевизии) направо ме разочароваха, но ние си знаем че има цензура и затова е така.
НО отново съм възхитена от ББТ и mediapool.bg

Тук сме, много сме, силни сме и ще продължим!

P.S:Моята Мария не беше на протеста с нас, защото е с гнойна ангина Sad

# 170
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
nandy имаш моята подкрепа!    bouquet оздравявайте бързо!

# 171
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ето какво мисля аз newsm78Из4етох вси4ко тук,гледах нещо по медиите,4ета и някои от вестниците от днес..........

Мисля,4е протеста мина успешно,не сме о4аквали да се застрелят и кажат:"да бе ,добре 4е сте вие ,а ние отиваме да депозираме оставки".
В4ера имаше предавания по вси4ки радиа,в много от тях контрираха Масларова(хората са на наша страна,но им трябва още нещо) и хората на АСП(усетих го ли4но по Дарик),медиите в4ера имаха доволен вид,но репортажите не показаха това.Вестниците са пове4е от траги4ни .......

НО,нали никой тук не си мисли,4е си остваме с това?Защото ето до какви изводи стигнах аз:
1.СЕга всъщност се запо4ва.
2.В4ерашното влизане вътре и разговора само показаха ,4е са насрани,4е са виновни и ще се опитат да замажат положението.
3.беше ясно какво и как ще покажат медиите,защото и по вина на МТСП вси4ки се юрнаха да правят нещо от там и съгласете се това е ответната страна.
4.ДНЕС говорих с доста хора и извода е ,4е беше крайно време да се направи така,4е тежката машина дас е задвижи.Казвам го защото имаме опит с тези институции и не е лесно да ги накараш да ти обърнат внимание ,да направят нещо.........Протеста си беше 4исто предизвикателство и за двете страни и тов а ена4ина за решаване на проблемите.


Днес давах интервю и за ТВ Здраве,дове4ера в 18.00 и късните им новини ще е репортажа......
Утре ще внесем писмата(декларацията) и в др.м-ва.
4акаме да се състои срещата за която обещаха от МТСП в4ера за идната седмица с ресорните м-ри.Ще им напомня за това утре и ако до петък или понеделник нямаме такава насро4ена вдигаме пак врява.Как? с медиите ,които направихме в4ера контакт.За това моля всяка,която има тел.и име на репортер,опретаор............да ми го пусне на бележка.И казвайте ,4е има такова обещание на всяка медия с която контактувате.

Продължаваме да си искаме оставката на Масларова и Гайдарски и ще настояваме до последно.
Имам контакт с БХК и ще се виждам със Славка .4акат инфо от по4ти вси4ки медии как ще продължат нещата и сме длъжни да ги държим в те4ение  Peace

МОля,който може да преведе Декларацията на англ.веднага да се обади за да я пусна за превод и да се прати извън БГ.


Това е много накратко,просто нямам време да пиша пове4е ,но съм съгласна с вси4ки ви,4е това беше на4ина,4е стана,4е не сме Бог и 4е ще се продължи.

Благодаря за пожеланията ви   bouquet

# 172
  • sofia
  • Мнения: 7 477
забравих да благодаря на вси4ки,които ни подкрепиха в4ера Embarassed


много благодарим Heart Eyes

# 173
  • Мнения: 406
Момичета,нека да напишем едно писмо до Слави Трифонов и да го помолим да направи едно предаване посветено на тези деца.Те заслужават тази помощ не по-малко от нашите медици ,които бяха подкрепяни толкова много.Това са наши деца. Praynig

# 174
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Нанди,дано се оправи бързо Мимето Praynig

как според тебе медиите на самия брифинг приеха обясненията на Христова?
и ония ква4ки от НОПтата дето си бяха дожлекли разбра ли как се казват #2gunfire

# 175
  • Мнения: 4 195
Роси, имаме ли декларцията във word, аз имам кой да я преведе

# 176
  • Мнения: 2 242
никой от нас на тази среща не получи кокретен отговор ... всикчо беше ЩЕ, ЩЕ ...ЩЕ ....
nandy, не съм съгласен. Аз чух с ушите си г-жа Христова по Канал 1. Освен ЩЕ, ЩЕ казваше и ТРЯБВА ДА...  #2gunfire
Този израз се използва много често...
  bouquet за всички. И организаторите и участниците!
Дано Мимка оздравява бързо!

# 177
  • Мнения: 1 037
Нанди, бързо оздравяване на Мимка и много целувки.
Аз отивам да си купя вестника да видя какво са публикували и какво не от вчерашното ми интервю.

# 178
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Нанди, бързо оздравяване на Мимка и много целувки.
Аз отивам да си купя вестника да видя какво са публикували и какво не от вчерашното ми интервю.

кой е вестника?

# 179
  • Мнения: 187
 HugМомичета,искрено ви се възхищавам и съжалявам,че живея в дълбоката провинция и разстоянието ми пречи да се присъединя към вас.Приемете моите поздравления,за свършената работа.Nandy мила,детенцето ти е прекрасно,а любовта,която му даваш се отразява в очите му.Lavender ще те гледаме обезателно  bouquet

# 180
  • София
  • Мнения: 4 867
Роси, дай декларацията за превод. Или ако някой вече я превежда, дай я за един поглед, моля.

# 181
  • Мнения: 3 914
Здравейте всички Hug
Не можах по рано да пиша ,че трябваше да си заведа детето и на рехабилитация непосредствено след предаването сутринта.
Дано съм успяла да кажа най-важното, в малкото време  което имахме.
Въпреки малкото време в ефир, с г-жа Даринка Янкова/директор дирекция "закрила на детето"/ ,доста поговорихме преди и след предаването,ако искате вярвайте ,тя се оказа много разбран човек,който вероятно много иска да помогне ,но пък "една птичка пролет не прави".
Да пак е ЩЕ,ЩЕ,ЩЕ ,нто пък от тук натам ние ще ги наблюдаваме ДАЛИ Е СТАНАЛО ОНОВА ЩЕ.
Факт е че има стартирани ред програми по проблемите с домовете ,както и на тези на родители на деца с увреждания,точно затова ние не трябва да спираме дотук,защото явно  тези програми са стартирани ,но това не ги прави работещи,заради безхаберието на разните му там чиновници.Ще ги ръчкаме до дупка и г-жа Янкова ми обеща да ни съдейства винаги и където я повикаме.ДАНО

# 182
  • София
  • Мнения: 114
Момичета,нека да напишем едно писмо до Слави Трифонов и да го помолим да направи едно предаване посветено на тези деца.Те заслужават тази помощ не по-малко от нашите медици ,които бяха подкрепяни толкова много.Това са наши деца. Praynig

Въпреки че не съм от почитателите на Слави, подкрепям идеята! Той има огромна аудитория, да не говорим, че наистина успява да приобщи хора към каузи, които е приел присърце.  Peace
Кажете, не можем ли да опитаме да привлечем на наша страна някой от националните всекидневници? Не е задължително да е Труд или 24 часа, които безспорно са най-тиражните, но често пъти играят по свирката на управляващите. Например Стандарт или Дневник. Не могат ли да отпечатат на първите систраници лентички (от рода на тези за медиците), които всеки може да закачи на ревера си, показвайки съпричастност?  А може би е добре да пратим писма не само до организации в Европа, но и до изявени личности. Защо някоя такава личност, разгласявайки проблема, да не помогне на децата така, както ББ на мечките?  newsm78

# 183
  • Мнения: 3 504
В пресата намерих само във в-к Труд на 4 стр. в малко каренце снимка с текст.

# 184
  • София
  • Мнения: 114
В пресата намерих само във в-к Труд на 4 стр. в малко каренце снимка с текст.
Има и в "Сега", но е повече от трагично това, че се измества проблема, да не говорим за обидното заглавие.

# 185
  • София
  • Мнения: 4 867
Има статия и в Дневник:
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384897

Момичето на рецепцията сутринта ми докладва за всички статии в днешната преса, но нямах време да ги погледна. Ако е важно, мога да ги събера.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 14:56 от Янита

# 186
  • Мнения: 662
В 22.30 вчера по Евроком в новините сме били втора новина и репортажа беше хубав,имаше интервю с Криси.Може да го гледате тук,ако не сте го гледали вече
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=811&bm=2

# 187
  • Мнения: 1 037
Така, аз съм на вълна едно си "баба знае, едно си баба бае"
Хора, България не е само София, ок, там Министерства там всичко, ама ако не се вдигне шум и не се даде гласност във всяко едно кътче на милата ни родина няма как да стане номера, я се огледайте, колко хора около вас не са гледали филма, колко от тях незнаеха за протеста, вие разбирате ли, че тук се свързах с 5 репортери плюс севлиевски и те не знаеха, че вчера е имало протест, за какво говорим въобще, а аз съм тъпа, закъснях, отчитам го като факт.
Предлагам всеки , там където живее, да има статии в ежедневниците и в близките градове също, вижте и студентските вестници, мен другата седмица ще ме свързват с тях и така...ГЛАСНОСТ.

# 188
  • Мнения: 1 895
Статии има също в Новинар и Дума - изкълвах цялата преса днес.

# 189
  • Мнения: 406
Утре се заемам с нашия вестник #Cussing out.Ще гледам да направя нещо измежду нашите майки Praynig.Дано да успея да ги навия да спретнем едно шествие до църквата за молитва. PraynigЩе ви информирам по-късно за развоя на нещата Peace.Кажете ми как да се сдобия с такива тениски като вашите. newsm78

# 190
  • Мнения: 2 249
Така, аз съм на вълна едно си "баба знае, едно си баба бае"
Хора, България не е само София, ок, там Министерства там всичко, ама ако не се вдигне шум и не се даде гласност във всяко едно кътче на милата ни родина няма как да стане номера, я се огледайте, колко хора около вас не са гледали филма, колко от тях незнаеха за протеста, вие разбирате ли, че тук се свързах с 5 репортери плюс севлиевски и те не знаеха, че вчера е имало протест, за какво говорим въобще, а аз съм тъпа, закъснях, отчитам го като факт.
Предлагам всеки , там където живее, да има статии в ежедневниците и в близките градове също, вижте и студентските вестници, мен другата седмица ще ме свързват с тях и така...ГЛАСНОСТ.

Peace

# 191
  • Мнения: 3 835

..................................................................

Благодаря за включването! Hug

Смятате ли, че би било удачно и ние да подадем жалба до Европейския комитет за социални права? Вие сте подали жалба по повод факта, че България не осигурява образование на децата с увреждане, а ние ще подадем жалба, че страната ни не осигурява елементарни условия на живот на голяма част от тях. Буквално ги е захвърлила и забравила в отдалечени райони, без да им осигурява никакви професионални и квалифицирани грижи. Та с тези деца се отнасят като с животни, камо ли образование да им осигури. ooooh!

# 192
  • Мнения: 604
Благодаря на организаторите! Това беше първия митинг, в който участвам! Готова съм да подкрепя всякакви инциативи, докато има страдащи дечица!
Лавендер, честит рожден ден на патерица! Пожелавам ти здраве, любов, плам и вдъхновение  Hug Heart Eyes  bouquet

http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&sql=U0VMRUNUIGl … mp;mater=MjM3ODs5

В нашата медиа репортерката ни още в заглавието е написала, че искаме оставката на Масларова! Мата, не само, че на снимката се вижда малката фея, но и теб те има! Куне вие с дечицата сте на преден план!
Няма да спрем до тук! #Cussing out

# 193
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
проверих телетекста на ТВ. в новините там пише, че ДБМ искат закриването на фондацията за закрила на детето  #Crazy тия хич ги няма, но то и кой ли ги чете  Crossing Arms

# 194


Благодаря за включването! Hug

Смятате ли, че би било удачно и ние да подадем жалба до Европейския комитет за социални права? Вие сте подали жалба по повод факта, че България не осигурява образование на децата с увреждане, а ние ще подадем жалба, че страната ни не осигурява елементарни условия на живот на голяма част от тях. Буквално ги е захвърлила и забравила в отдалечени райони, без да им осигурява никакви професионални и квалифицирани грижи. Та с тези деца се отнасят като с животни, камо ли образование да им осигури. ooooh!
[/quote]

Teo7777, za sazhalenie pravo da podavat kolektivni zhalbi pred Evropeiskia komitet za socialni prava imat samo organizacii sys statut "uchastnik" [participative status--ne sym sigurna che dobre go prevezhdam] kym Syveta na Evropa. Nezavisimo ot tova che povoda shte e lipsa na obrazovanie a ne, primerno, lipsa na elementarni uslovia, mislia che e mnogo dobre che edna takava institucia kato Syvet na Evropa shte si nasochi vnimanie kym Bylgarskite socialni domove; kakto znaem, vuv nasiha region pravitelstvata sa nai-chuvstvitelni kym vynshen natisk...

# 195
  • София
  • Мнения: 1 333
Роси, тя и на тях обесни че са имали предвид да се строи нов дом в Две могили, били са подготвили 204хил.лв дори и затова не са закрили дома (чакали преместването). Според мен на журналистите им стана ясно че това е отбиване на въпроса.... няколко един след друг зададоха един и същ въпрос , но с различни думи и подредба и тя си казваше заучените думи. Изпитаха я и по математика относно колко деца за изведени от институциите,колко са влезли миналата година и какво е положението в момента. Бяха подготвени и те с цифрите и стана разминаване. Интересуваха се от съдбата на децата в Могилино след тази среща. Отговора беше пак за тези 10млн. лв. които щели да дойдат от Европейският съюз. Обесни как трябвало да има рехабилитатор и логопед и психолог там, но селото били далеч от големият град и било невъзможно. Цитира че някой от децата са ходили на рехабилитация за по 10дни в Русе, но това било недостатъчно и как в този регион нямало спецуиалсиъти които да работят с децата. Това беше.
Г-жата от Ловеч от НПО-то разказа как всичко било розово и хубаво в центровете които те бии изградили заедно с МТПС, как се работело активно, как и занапред щяло да се работи и развива... похвали БАЛИЗ... която наистина се справя страхотно с проектите и дневните центрове ... но нека не забравяме че се правят само в малки градове и за малко деца. Ако не бъркам цифрата мисля че общо са 52-54 за цяла България. Например тук в София са само май два - единият го знам Центъра за работа с деца Аутисти- до колкото си спомням името на директорката му е Миряна(беше на срещата).
Взех координатите на г-жите от Ловеч, Тетевен и Дълбок дол. Ако искаш мога да ти ги изпратя на лични.
Посъветваха ме и аз да си направя дневен център за Мария и за др дечица с нейните проблеми ... то все едно е да й направя среща с 10-20 дечица на която да рисуват ....  споделиха обаче че са се борили 4-5год за изграждането на центровете им
Изчезвам, защото дребното ме зове вкъщи ... молете се да спим тази нощ... че последната беше кошмарна ... заспа в 3,40 , а аз станах в 6.40....

# 196
  • Мнения: 3 835

Teo7777, za sazhalenie pravo da podavat kolektivni zhalbi pred Evropeiskia komitet za socialni prava imat samo organizacii sys statut "uchastnik" [participative status--ne sym sigurna che dobre go prevezhdam] kym Syveta na Evropa. Nezavisimo ot tova che povoda shte e lipsa na obrazovanie a ne, primerno, lipsa na elementarni uslovia, mislia che e mnogo dobre che edna takava institucia kato Syvet na Evropa shte si nasochi vnimanie kym Bylgarskite socialni domove; kakto znaem, vuv nasiha region pravitelstvata sa nai-chuvstvitelni kym vynshen natisk...

Да, разбирам, важното е да насочим вниманието им към нас. Hug

# 197
  • Мнения: 3 835
Идеята да пишем на евродепутатите, ни беше предложена още в началото от Лени, но впоследствие избрахме варианта петиция. Петицията ще бъде разпратена, но си мисля да продължаваме да даваме гласност на проблемите. Тука се пуснаха доста линкове, мисля, че ще е добре, всеки от свое име, да изрази гражданската си позиция и да прати писмо. Hug

# 198
  • Мнения: 4 195
МОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ СНИМКИ ОТ ПРОТЕСТА, ДА МИ ПУСНАТ МЕЙЛИТЕ СИ НА i_krisi@abv.bg Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 199
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

# 200
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

дали го има в нета това предаване.А аз патката го 4аках в новините Confused

разгласяването продължава моми4ета.В провинцията също.За съжаление така се оформи темпото,4е на моменти не успявах да запомня кой от къде звъни.Даже ор радио Ст.Загора ме 4акаха на тел.за да свърша в Дарик и да говоря с тях.
Днес е  малко по-спокойно ,но трябва да си задържим медиите.Имаме наколко идеи ,но нека си съберем мозъците да не сгафим.

Нина м,тениските са ни от една майка  Heart EyesЗнаем,4е ни трябват още и ще я молим Rolling Eyes

Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.
И за това моля да пишете,давайте тел.и имена на медиите от в4ера.

# 201
  • Мнения: 3 835
Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.

А, не се притеснявай, аз се ориентирам криво-ляво и си действам. Mr. Green Ама наистина хаоса е пълен, та когато се сетиш ми звънни. Hug

# 202
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.

А, не се притеснявай, аз се ориентирам криво-ляво и си действам. Mr. Green Ама наистина хаоса е пълен, та когато се сетиш ми звънни. Hug

просто трябва да се систематизират нещата и да се гонят зда4ите  Twisted Evil

предаването по Здраве е от 18.30,"Пулс"

# 203
  • Мнения: 3 835
Роси, имаме ли декларцията във word, аз имам кой да я преведе

Моля те прати ми я, ще ти пратя мейла. Чакам отговор от Мамма, но предполагам, че ще пуснем нова обобщаваща тема, в която продължаваме с нови сили напред. Искам да пусна там декларацията. И ако има и други текстове от протеста, ще бъде хубаво и тях да пусна. Така това, което се прочете там, ще го има и тук, да се чете. Hug

# 204
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

дали го има в нета това предаване.А аз патката го 4аках в новините Confused

разгласяването продължава моми4ета.В провинцията също.За съжаление така се оформи темпото,4е на моменти не успявах да запомня кой от къде звъни.Даже ор радио Ст.Загора ме 4акаха на тел.за да свърша в Дарик и да говоря с тях.
Днес е  малко по-спокойно ,но трябва да си задържим медиите.Имаме наколко идеи ,но нека си съберем мозъците да не сгафим.

Нина м,тениските са ни от една майка  Heart EyesЗнаем,4е ни трябват още и ще я молим Rolling Eyes

Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.
И за това моля да пишете,давайте тел.и имена на медиите от в4ера.


Мда, объркаха името  ни -аз другият път ще ги порицая  Naughty

# 205
  • Мнения: 883
Извинявайте, че се включвам малко късно, но предишните 2 седмици отсъствах от страната, а сега се опитвам да "наваксам" и да помогна с каквото мога.
Свързах се с Една жена на 33, говорихме днес.
В неделя вечерта говорих с моя приятелка - журналистка от местния вестник "Утро". В понеделник тя ходи до Могилино, за да види как стоят нещата на място и да участва в срещата на зам.министърката с кмета и директорката на дома. Вчера им пуснах прес-съобщението. В днешния брой на вестника уводния материял е посветен на проблема и на срещата в Могилино. На вутрешна страница има втори материал за исканата оставка на Масларова. Сканирала съм материалите, но кутията на Линда е препълнена и е-мейла ми се връща вече три пъти  Sad
Същата журналистка е подготвила и много голям материал за Могилино и изобщо за децата в подобни институции, който ще излезе до края на седмицата.
Ще направя опит да "атакувам" и местната телевизия. Засега е това. Кажете с какво още мога да помогна

# 206
  • Мнения: 4 138
поздравления за така добре организирания протестен митинг, при това за толкова кратко време!
видях lavender на живо и съм силно впечатлена - страхотна жена! честит ти рожден ден, бъди все така пламенна и уверена!

слабото отразяване не ме впечатли, беше ми ясно, че ще стане нещо подобно. но ми направи впечатление смисъла на отразеното - като че ли се загуби основният момент на протеста в много от репортажите - а именно, ужасяващият геноцид над болните деца в домовете.
намесиха се теми разни, ако прочетете дописката във вестник Сега, например, ще останете с впечатление, че протестът е бил за проблемите в процедурите по осиновяването.
аз разбирам, че всеки иска да използва организираното събиране на хора за своята трибуна, но дори и в изказванията на митинга имаше известно размиване и разконцентриране от основния повод.
а това не е добре за самото начинание - губи се представата у обществото, дава се повод на управниците да се хванат за някои от другите повдигнати теми, които са им по-изгодни за дискутиране.

я да видим, ако на Масларова и медиите им беше заврян в лицето САМО един единствен огромен плакат - с някоя от тези освиенцимски кадри, които сме сложили в подписите си - какво щеше тогава тя да коментира за умствени възможности? какво щяха да приказват по медиите, че децата били нахранени и обгрижени?



е, това направо ме разби. не зная дали има повече такива мнения, но определено даже и това ме кара да се замисля.

наистина ли протестирахме само за могилино, а. наистина ли искаме само ТОЗИ проблем да се реши. ами че той е решен............могилино го затварят. но още десетки подобни, по-ужасни домове не ги затварят.
да притиснем МАЗНАТА за могилино, ами хубаво. да се концентрираме върху него, да искаме оставката и заради него.

а другите домове, а другите деца.........тя ще реши могилино за 24 часа и какво-ще стане добрата социална министърка ли. или нея ще свалим и след нея ще дойде друг, който ще допусне ново могилино ли.
повода беше могилино, причината е некадърната социална политика, цялата политика спрямо семейството и децата. визията беше могилино, но цялостното послание на протеста беше друго.

търсело се трибуна. ами естествено се търси. защото целта на протеста не е само закриването на могилино, а недопускането на създаването на повече такива домове, на изкарването на децата от тези ужасни институции, в които и деца с увреждания умират, а здрави деца се превръщат в деца с увреждания, за цял живот.
всички домове, и тези за деца с увреждания, и тези за ментално и физически здрави деца за ужасни институции. в домовете за деца с увреждания са 1500, простете ми ако не съм точна в цифрите. в домовете за деца без родители са 13500. и всички са еднакво зле. те нямат дом, нямат родители, оставени са на грижите на хора без сърца и милост в повечето случаи. от здравите деца стават душевни инвалиди...........

естествено е да се спомене и привлече вниманието върху процедурата по осиновяването. защото и децата от могилино биха могли да намерят дом, колкото и невероятно да звучи. сега те нямат този шанс........ще ги преместят другаде. пак в институция, пак много деца на едно място. ТОВА ЛИ ИСКАМЕ НАИСТИНА.
когато влизам в една стая и тя цялата е зарината от мръсотия, не се хващам само с борбата да премахна един мръсен чорап, а тръгвам да я чистя цялата.
   
аз нямам нужда от трибуна за себе си. моята кауза я спечелих преди 13 месеца и половина. детето ми е до мен, здрава, усмихната и щастлива. но аз и баща и искаме да помогнем на други деца, ако може на всички деца, да намерят свой дом, милост, обич и доброта.
задайте си върпоса така-ако искате утре да вземете едно дете от могилино, с какво ще се сблъскате...........
организацията на протеста се проведе от ДБМ и други организации, една от които беше тази на осиновени и осиновители. ние се борим заедно, в името на доброто на децата. всеки излезе със своите искания и виждания и всички бяхме заедно, рамо до рамо. в името на децата, тези деца, които никой не иска.............

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 20:05 от matakosmata

# 207
  • Мнения: 3 835
.................................................. в името на децата, тези деца, които никой не иска.............

Ничиите деца! Peace

За справка погледни вляво, аватара ми. Hug Предлагам всички да си сложим еднакви аватари, като израз на граждански протест и въобще на инициативата ни. Ако имате забележки към аватара, казвайте.

# 208
  • Мнения: 4 138
страхотен е. тео, да си призная аз съм блондинка под прикритие, ако можеш да го направиш за мен ще съм ти ужасно благодарна.  Blushкво да се прави, платинено руса съм...........
израза е невероятно попадение. ничиите деца.

# 209
  • Мнения: 1 037
Момичета да ви пусна ли част от статията, която излезе днес в нашия ежедневник, не е много, но все пак се чете в три града.

# 210
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Момичета да ви пусна ли част от статията, която излезе днес в нашия ежедневник, не е много, но все пак се чете в три града.

Давай да четем Peace

# 211
  • Мнения: 1 037
МАЙКИ СЕ ВЪЗМУЩАВАТ ОТ РЕЙДА НА МАСЛАРОВА В СЕВЛИЕВО

Майки и от Габрово се възмутиха  от вчерашното официозно посещение на министър Емилия Масларова в Севлиево и твърдяха, че социалният министър нарочно не си е стояла в София, където беше организиран протест срещу съществуването на домове за деца като този в русенското село Могилино, който още 2003г. е трябвало да бъде закрит.....

Докато г-жа Масларова режеше лентата в Севлиево, стотици разтроени родители  дискутираха в Интернет ужасяващите кадри от документалния филм на ББС "Изоставените деца на България", за дома за деца  с увреждания в с.. Могилино.
Филмът на авторитетната телевизия още не е показан у нас, но в Интернет има линк с него, а също и петиция, подкрепена и от Габровци.
Вчера в редакцията позвъни ............... от Габрово, която е майка на двегодишно дете с увреждане.
Тя изказа възмущението си, че министър Масларова е предпочела да реже ленти, вместо да стои в София и да чуе протестиращите български майки срещу съществуването на подобни домове.
Според.................всеки човек трябва да има отношение към тази тема, защото ако на национално ниво не се направи нещо, такива домове, в които децата умират от глад и се гледат като животни, ще продължават да съществуват.......



Не излагам цялата статия, това е най-важното, аз разбира се казах много други неща, но те публикували това, ще се опитам да се свържа с още местни медии.
Вече с мъж ми смъкваме филма на двд дискове, че много познати и колеги на моичкия вече проявяват интерес и може и да ме осъдят, че настройвам хората срещу министърката, поне така ми каза една приятелка днес по телефона, аз май не съм излъгала за нищо newsm78
Нрочно тук не си написах имената.

# 212
Роси, не можах да намеря предаването на ББТ в нета. То всъщност се казва Черно на бяло. Дори сайта на ББТ не можах да отворя.

# 213
  • Мнения: 2 249
Е ТАЯ СТАТИЯ Е НАЙ-ДОБРАТА ДО СЕГА Peace

ajeliya  bouquet

# 214
  • Мнения: 883
Изпратих сканираната статия от русенския в.Утро на някои от вас. Не знам как бих могла да ви дам линк към нея... Ако някой знае, нека каже.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 333
Браво ajeliya !
Страхотно си се справила  Hug
Би ли изпратила и на мен статията от Русенският вестник nandy@mail.bg

# 216
  • Мнения: 4 138
ajeliya  bouquet  bouquet  bouquet
няма кой да те съди миличка, не се оставяй да те плашат. това, че имаш гражданска позоция не е подсъдно, а похвално.
хората просто ги е страх ooooh!

# 217
  • София
  • Мнения: 6 363
е, това направо ме разби. не зная дали има повече такива мнения, но определено даже и това ме кара да се замисля.

matakosmata, моля те да не реагираш емоционално, а разумно и да се опиташ да вникнеш в  думите ми.
не протестирахме само за Могилино, това беше поводът. все пак, дори и банерите с призив за включване в протеста бяха с кадри от ужасите в Могилино.
но, както се спомена неколкократно и при обсъждането на петицията до властта, не може да се сложат всички проблеми на населението и в частност, на родителите в България накуп и да се очаква сериозна реакция.

аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.

# 218
  • Мнения: 4 138
няма да коментирам. предполагам, вижданията ни са различни.
не реагирам емоционално, просто съм на това мнение. на 44 съм минала и през други револции, видяла съм как тръгват масите, как хората се надигат и следват една кауза. просто переспективите от които гледаме са различни, явно. това не е повод за спор.

# 219
  • Мнения: 3 914
няма да коментирам. предполагам, вижданията ни са различни.
не реагирам емоционално, просто съм на това мнение. на 44 съм минала и през други револции, видяла съм как тръгват масите, как хората се надигат и следват една кауза. просто переспективите от които гледаме са различни, явно. това не е повод за спор.
Ще се пробвам да помогна Peace

Значи-ражда се дете с увреждане/тук трибуната е наша,на родителите на деца с увреждания/,обаче сме слаби да го понесем и го оставяме в дом ,например Могилино/тук са ужасяващите кадри от филма и трибуната е за всички нас/,намира се обаче силен осиновител решен да помогне ,дори въпреки факта ,че детето е с увреждане/тук трибуната е за осиновителите/,по горе забравих да вмъкна, че ако сме достатъчно силни и държавата има адекватна политика на подпомагане на родителя ,още с раждането на такова дете,може би сега нямаше да се налага да ти показвам всичко това ,колко много общо има,наистина ужасно много.Кажи ми сега,защо да не разводним нещата отдалеч............,та нали се  тръгва от началото на проблема ,за да се стигне до Могилино и дори невъзможността тези деца да бъдат осиновени.Когато се реши проблема в самото му зараждане и държавата заеме своята адекватна позиция,няма сега да спорим за последствията на цялостната ни трагична социална политика

# 220
  • Мнения: 3 835
аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.



Виж, проблема е в това, че по отношение на Могилино вече нещата имат напредък и развитие. Би било върха на цинизма, дори и след този срамен случай, да не се вземат най-накрая мерки. Ако бяхме излезли да протестираме само за Могилино, щяха да ни отрежат веднага, че мерки вече се взимат. Освен това как да подценим всички останали проблеми в тази сфера, батака и хаоса е пълен, но за нещастие последствията от него, ги понасят невинни деца. Това са проблеми натрупвани от години, без да има реално работещи програми за разрешаването им. Затова повдигнахме всички болни теми, освен това те всички са толкова тясно свързани помежду си, че като зачекнеш един, веднага изскача друг, следващ и така.

# 221
  • sofia
  • Мнения: 7 477
МАЙКИ СЕ ВЪЗМУЩАВАТ ОТ РЕЙДА НА МАСЛАРОВА В СЕВЛИЕВО

Майки и от Габрово се възмутиха  от вчерашното официозно посещение на министър Емилия Масларова в Севлиево и твърдяха, че социалният министър нарочно не си е стояла в София, където беше организиран протест срещу съществуването на домове за деца като този в русенското село Могилино, който още 2003г. е трябвало да бъде закрит.....

Докато г-жа Масларова режеше лентата в Севлиево, стотици разтроени родители  дискутираха в Интернет ужасяващите кадри от документалния филм на ББС "Изоставените деца на България", за дома за деца  с увреждания в с.. Могилино.
Филмът на авторитетната телевизия още не е показан у нас, но в Интернет има линк с него, а също и петиция, подкрепена и от Габровци.
Вчера в редакцията позвъни ............... от Габрово, която е майка на двегодишно дете с увреждане.
Тя изказа възмущението си, че министър Масларова е предпочела да реже ленти, вместо да стои в София и да чуе протестиращите български майки срещу съществуването на подобни домове.
Според.................всеки човек трябва да има отношение към тази тема, защото ако на национално ниво не се направи нещо, такива домове, в които децата умират от глад и се гледат като животни, ще продължават да съществуват.......



Не излагам цялата статия, това е най-важното, аз разбира се казах много други неща, но те публикували това, ще се опитам да се свържа с още местни медии.
Вече с мъж ми смъкваме филма на двд дискове, че много познати и колеги на моичкия вече проявяват интерес и може и да ме осъдят, че настройвам хората срещу министърката, поне така ми каза една приятелка днес по телефона, аз май не съм излъгала за нищо newsm78
Нрочно тук не си написах имената.

и аз се замислих това в4ера newsm78Кое е по-важно:да решава проблемите с нас или да среже една лента.

Дай ми координати  на журналиста писал статията Praynig
да те съдят Mr. GreenТова е смешно,дай им да гледат филма,кажи и м да слушат радио и да гледат тв.Масларова прави гаф след гаф Twisted Evil

# 222
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.



Виж, проблема е в това, че по отношение на Могилино вече нещата имат напредък и развитие. Би било върха на цинизма, дори и след този срамен случай, да не се вземат най-накрая мерки. Ако бяхме излезли да протестираме само за Могилино, щяха да ни отрежат веднага, че мерки вече се взимат. Освен това как да подценим всички останали проблеми в тази сфера, батака и хаоса е пълен, но за нещастие последствията от него, ги понасят невинни деца. Това са проблеми натрупвани от години, без да има реално работещи програми за разрешаването им. Затова повдигнахме всички болни теми, освен това те всички са толкова тясно свързани помежду си, че като зачекнеш един, веднага изскача друг, следващ и така.

да,блатото е затла4ено,нещата са навързани ,но с решаване на основните ще се решът и по-малките.Истината е ,4е главно трябва да се гонят законодателните промени,а това завис от депутатите и някой ,който е готов да се бори ,пише,прдлага...........И докато го има този парламет с тези депутати нищо не може да се направи като хората.В4ера в кабинета казаха,4е са предложили срок за престой  на дете (до изясняване на обстоятелствата) до година.Това е абсурдно и им го казах .Това е не4овешко.

Но какво да говориш с хора,които не ги интересва и ти казват,4е те правят вси4ко възможно.Адът е пълен #Cussing out

# 223
  • Мнения: 1 037
jam, аз мисля и е само мнение, че ако тръгнем да се борим за всяко нещо по отделно с бързината с която се променят нещата в БГ, аз вече ще съм два метра под земята чат ли си, ако тръгнем да правим пък протести за всяко искане споменато в петицията, трябва да си зарежем децата и само това да правим.
Извинявай , ти какво предлагаш, тази година протести за Могилино, догодина за улесняване на процедурите по осиновяване, следващата за по-добър живот на нашите "специални" деца и т.н, е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни и така трябва да се решат КОМПЛЕКСНО Crossing Arms
Репортерката, автор на статията се казва Надя Тодорова, в. 100 вести.
Мата, хич даже не са ме уплашили, амбицираха ме.
Днес  следобед ми се обадиха познати, които не съм чувала от студентските си години...явно има ефект, аз съм доволна и един да е спечелен за каузата.
За информация само, статията беше на първа страница, ех ако успея да навия и студентите newsm44
 

# 224
  • sofia
  • Мнения: 7 477
jam, аз мисля и е само мнение, че ако тръгнем да се борим за всяко нещо по отделно с бързината с която се променят нещата в БГ, аз вече ще съм два метра под земята чат ли си, ако тръгнем да правим пък протести за всяко искане споменато в петицията, трябва да си зарежем децата и само това да правим.
Извинявай , ти какво предлагаш, тази година протести за Могилино, догодина за улесняване на процедурите по осиновяване, следващата за по-добър живот на нашите "специални" деца и т.н, е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни и така трябва да се решат КОМПЛЕКСНО Crossing Arms
Репортерката, автор на статията се казва Надя Тодорова, в. 100 вести.
Мата, хич даже не са ме уплашили, амбицираха ме.
Днес  следобед ми се обадиха познати, които не съм чувала от студентските си години...явно има ефект, аз съм доволна и един да е спечелен за каузата.
За информация само, статията беше на първа страница, ех ако успея да навия и студентите newsm44
 


да де,ама дай ми координати Twisted Evil

# 225
  • Мнения: 3 914
е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни
 

Каква пенсия????????,нали не ни се води трудов стаж,щото нямаме право да сме лични асистенти на децата си,а и неможем да работим.Социална пенсия скъпа,стига ти толкова,оправяй се.
Извинете ме,нещо се паля напоследък Hug

Роси имам координати на журналистката от БНТ ,която беше на протеста Peace

# 226
  • Мнения: 1 037
пратих ги на лични

# 227
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Jam, разбирам те относно медиите. Повярвай ми и аз съм доста озадачена от някои от техните реакции. Но това е нормално при така създадената картина: проблеми в домовете, в законите, в контрола, в санкциите, в отношението на т.нар министри. Затова трябваше да засегнем всички теми, които имат връзка с проблема и батака в осиновяванията е огромна част от проблема. Така че, не се ядосвай, със сигурност има какво да се желае откъм медиино покритие, но засега толкоз. Обаче - има и журналисти, които много точно разбраха за какво иде реч. Как едни успяха, а други не? Ами много просто - отгоре има нареждания, които се следват. Толкоз и стига ги дъвкахме вече.
Ajeliya, хора като теб и Нанди променят света!   bouquet

# 228
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Линде,айде да съберем вси4ки конаткти и да преценим с кои медии продължаваме .
Имам обещания от радиата,ББТ ,утре ще говоря с БТВ .........

отделно от утре по4вам да звъня в МТСП за обещаната среща и да видим Twisted Evil

някой гледа ли ТВ ЗДраве?
тъпото е 4е покрай протеста не сме стъпвали при децата  Sad

# 229
  • sofia
  • Мнения: 7 477
е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни
 

Каква пенсия????????,нали не ни се води трудов стаж,щото нямаме право да сме лични асистенти на децата си,а и неможем да работим.Социална пенсия скъпа,стига ти толкова,оправяй се.
Извинете ме,нещо се паля напоследък Hug

Роси имам координати на журналистката от БНТ ,която беше на протеста Peace

Цвети,пусни ми ги,моля те.Ве4е телефоните от в4ера не са ми в телефона,а и не помня кой на кого е Shocked Shocked

# 230
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

# 231
  • Мнения: 3 835
Роси, моля те съдействай, пратете ми поне декларацията. И ако имате снимки от протеста. Praynig

Аз мисля да пиша на Слави Трифонов, на Милен му пратих едно разяснително писмо, ами убедена съм, че и той, както и повечето хора, не са наясно, ама никак не са наясно с положението в социалната сфера, касаеща децата в институции. Абе нека пишем, нека им задръстим кутиите. Току виж, само и само за да се отърват от нас, вземат, че се размърдат. Twisted Evil Ще подкарам и Евродепутатите.

# 232
  • Мнения: 2 249
аз гледах по тв "здраве"-добре беше и изчерпателно Peace

# 233
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.
май нямат, ще ида до черквата, че да питам отчето  Thinking не се шегувам!

Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 23:49 от mit*bul

# 234
  • Мнения: 3 835
Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Ок., поемам ги. Васил иванов кое предаване води? Трудно е личен контакт, как да им издиря телефоните?

# 235
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Ок., поемам ги. Васил иванов кое предаване води? Трудно е личен контакт, как да им издиря телефоните?
той е разследващ журналист в НОВА, онзи дето му взривиха апартамента!
Господари на ефира също са подходящи, още се сещам, че Тончо Токмакчиев имаше подчертано гражданско отношение към тези проблеми. ще помисля кой още ми се вижда свестен, че вече давам заето... #Crazy

# 236
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Много ви моля, момичета!! Нека да не правим стихийно нещата, да задръстваме пощи и т.н . Няма да помогне! Също така, в контактите с журналисти, моля, да мислим преди да вършим глупости. Защо сега ще им пишете? Нали онзи ден имаше предаване М. Цветков! Не може всеки ден това да е темата. Разберете, че ще станем за смях. Трябва да се мисли преди да се действа, не може така стихийно. След това няма да ни обърнат внимание с месеци...
Тео, ще ти звънна утре, моля те, не пиши до горепосочените лица. Всичко ще ти обясня. На теб и всеки желаещ. Hug
Момичета, голяма сила сме, моля ви, нека я запазим като малко планираме и съгласуваме нещата.

# 237
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

Имаме някои мисли по въпроса, имаме контакт, засега нищо сериозно, но ще видим. Wink

# 238
  • Мнения: 1 843
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

В Нови Хан (Елин Пелин) има едно отче, което е създало повече от сиропиталище, приема майки в беда, но не на църквата дължи това. Самофинансират се и разчитат на спонсорство. И на Божията воля...

Що касае обединяването на интересите на отделните групи, ето, аз не познавам проблемите на семействата, в които има дете със тежко заболяване или увреждане. Мога да гадая, да предполагам, да си представям, но не познавам проблема, защото не го живея.
Затова единственото разумно нещо, което бих могла да сторя е да изслушам една такава майка, повече майки, за да разбера поне частично ситуацията.
Същото важи за осиновителите, там многообразието от проблеми никак не е малко.
Кой остана? Доброволците познаващи системата отвън и отвътре, ами да кажат това, което знаят.
Директори, персонал по тези институции, нима всички са изроди? Не и вие го знаете. Те познават от своя страна какво им връзва ръцете.

Тези групи, обединени от една цел, могат да ли да създадат единен документ, който да брани правата на всички деца без оглед на разнообразието от проблеми?

Ако не е възможно, защо тогава всяка една специфична група да не може бъда част от една по-голяма идея, обединяваща ги в общата кауза?

# 239
# 240
  • София
  • Мнения: 114
.................................................. в името на децата, тези деца, които никой не иска.............

Ничиите деца! Peace

За справка погледни вляво, аватара ми. Hug Предлагам всички да си сложим еднакви аватари, като израз на граждански протест и въобще на инициативата ни. Ако имате забележки към аватара, казвайте.

Teo7777, моля помогнете!  Embarassed Не успявам да намеря аватара.  Confused

# 241
  • Мнения: 4 585
http://images21.snimka.bg/004215692.jpg

Това си сложи като снимка в профила.
На мястото на пулсиращото сърце.

# 242
  • Мнения: 921
Струва ми се, че нещо много бързо ни пратиха в забвение #Cussing out. Само един ден след протеста и вече няма ни помен, ни намек в медиите за проблемите и исканията, които бяха поставени. Някак, между всички други стачки и протести ние като че ли останахме малко в тъча. Явно трябва да се вземат по-крути мерки #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 243
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
То беше ясно, че с един протест нищо няма да постигнем  Confused

# 244
# 245
  • sofia
  • Мнения: 7 477

само да питам за да не пускам нова тема  Rolling Eyes

кой от вас моми4ета може да идва с мен по срещи ако с еналожи от понеделник?4акаме покана з асрещата в МТСП ,а и доста други.Важно е,борбата сега запо4ва Twisted Evil
Само ми пуснете бележки да не стои темата отгоре пак.

# 246
  • Мнения: 180
Момичета, поздравявям ви за това, което правите .

Общи условия

Активация на акаунт