ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 658
  • 246
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 138
момичета, чудя ви се какво очаквахте. мазната масларова да си направи сепуко ли, някой да си признае, че не си е свършил работата ли. КАКВО. че ако тези хора бяха способни на това, нещата нямаше да са на тоя хал. сега започват да обясняват колко много са направили и как друг е виновен. на финала всички дружно запяват колко хубаво ще стане всичко, ние пием по една студена вода и оставаме с пръст в устата..........
всички са в един кюп. и си пазят гърбовете. н им пука за децата, не им пука за родителите. пука им единствено и само за властта, коато имат. ние лекичко разклатихме столчето, беше като един повей по-скоро, но това веднага ги мобилизира и обедини. нека ни е за урок.
аз лично не съм тръгнала да свалям никого, на мен ми е все едно кой има власт, важното е децата да са добре, та ако ще да е АЛФ от МЕЛМАК. сега ще се поговори малко и нещата ще утихнат. децата от могилино ще са отново заключени всяка нощ в дома с един възпитател, стотици други с увреждания ще заминават по подобни и още по-ужасни домове, други деца ще порастват непотърсени и ненужни никому в институции.
и за да не остане това поредната сбирка на скучаещи майки и домакини, отишли на протест, щото така е модно, трябва да продължим борбата. и миналата акция да е началото на нещо много по масирано, по силно, по добре обмислено и координирано. и това НЕЩО да се превърне в една кампания, която да не свършва и не отслабва, докато има и един подобен дом в българия, докато има и едно дете, което е оставено на грижите на хора, които се интересуват повече от това какво ще вечерят, отколкото от това, че беззащитни деца УМИРАТ бавно........всеки ден. никой не се трогна, никой не даде отговор как ще е днес, утре или вдругиден в могилино. ами пак ще е същото.........и тъй като много умело всичко се насочи към могилино, и когато въпроса с него приключи се смята че приключва и проблема, ще ви кажа какво ще стане. ще оправат могилино за нула време и един ден ще излезе информацията, че този дом го няма, даже по-рано, отколкото очакваме. отговорните ще се потупат по рамото за добре свършена работа и останалите фрапиращи проблеми ще бъдат заметени под килима...........

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 09:45 от matakosmata

# 136
  • Мнения: 2 249
Много си права МАТА-и аз мисля така
амо с тая разлика,че искам МАСЛАРОВА задължително да я няма #Cussing out
трябва да продължим  Peace

да вадя ли палатката Mr. Green

# 137
  • Мнения: 4 138
вади я, мамка им Twisted Evil

# 138
  • Мнения: 48 023
и за да не остане това поредната сбирка на скучаещи майки и домакини, отишли на протест, щото така е модно, трябва да продължим борбата. и миналата акция да е началото на нещо много по масирано, по силно, по добре обмислено и координирано. и това НЕЩО да се превърне в една кампания, която да не свършва и не отслабва, докато има и един подобен дом в българия, докато има и едно дете, което е оставено на грижите на хора, които се интересуват повече от това какво ще вечерят, отколкото от това, че беззащитни деца УМИРАТ бавно........всеки ден.
и аз мисля че не трябва да се вайкаме колко хора са отишли, а да мислим напред и това да е само първата стъпка!!!
А за Могилино- този път не трябва да допускаме нещата да се развият така

# 139
  • Мнения: 2 722
Мата, ще ги сметат под килима проблемите, ако им позволим. Ако сме на линия за да повзигаме килима и да проверяваме как върви чистенето, да сме зад тях с остена и да ги ръчкаме в слабивите /тлъстините/, тогава ще се научат да метат по качествено.
Крайно време е да разберем, че и от нас зависи нещо.
А на въпроса ти по коя телевизия Васко кръпката разнасяше снахата - мисля че беше по БТВ.

# 140
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Ще продължим разбира се, ние не се хващаме на обещания" ЩЕ"....обещаното не е като даденото........И никак не ми харесва да ме правят на глупава- тези 10 милиона,които така ги навираха в лицето на журнлистите,са евро пари,които са им дадени отдавна..........защо никой не ги използва по предназначение до сега? И аз искам,всеки път,когато от тези пари се влагат в някой дом,да се дава пълен отчет -къде,колко,защо, на кого..... Twisted Evil

А масларова да не се успокоява-тя няма място там #Cussing out

# 141
  • Мнения: 6 029
Къф Васко Кръпката пък ся? Само аз ли не съм го видяла:)

Ше метат под килимите, ама аз мое ли да им.... хъм.

От това най-много ме е страх, че след всичко, което се случи вчера.. ще се забрави.. и край. Сигурно на това разчита Маргаринова.

# 142
  • Мнения: 4 195
заставам зад думите на матакосмата
трябва да организираме още един протест. този, основно и най - важно го направиха 3-4 мацки, а вижте как го бяха изпипали.
мисля, че от протести всеки ден няма смисъл - за 1 седмица няма как да се промени нещо фрапантно,
какво предлагам - можем ли да качим репортажите от протеста на диск, да качим наши снимки от домовете, Ева да монтира сниманото от домовете - защото на всички ни е ясно, че за Могилино бързо ще се променят нещата, но не е само Могилино. Да ги разпратим заедно с преведените писма до Европейския парламент ( междодругото, Галин, на матакосмата мъжа и, от месеци ни предлага да действаме директно с европа, не тук, добре беще да го чуем), да ги разпратим по фондации, благотворителни - аз днес или утре ще отркия колкото мога повече, да им искаме подкрепа, и да готвим нов протест след месец примерно, или да започнем да го готвим след един месец - до тогава, трябва да имаме официален отговор на писмото ни, и официално да са си размърдали задниците. АКо не - протест отново и отново, но по - масиран, с повече хора, съботен, за да могат повече хора да дойдат..........

# 143
  • Мнения: 2 722
Доста актуални адреси за разръчкване на нещата може да намерите и в темата за осиновяване - има закована тема с адресите.

# 144
  • Мнения: 1 037
 Peace, съгласна с всичко, найвече с това, че протеста трябва да е през почивни дни, тогава ще дойдат много хора от провинцията, поне така си мисля, можем да си направим "палатков лагер" , събота и неделя.

# 145
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Peace, съгласна с всичко, найвече с това, че протеста трябва да е през почивни дни, тогава ще дойдат много хора от провинцията, поне така си мисля, можем да си направим "палатков лагер" , събота и неделя.
може да се направи като вълна по градове, защо да бъде само в София?
така ще отразяват и регионалните медии, забравени деца има навсякъде и наистина никой не се сеща за тях!

ГЛЕДАЙТЕ "ИСКРЕНО И ЛИЧНО" - ТЕМАТА Е ЗА ОСИНОВЯВАНЕТО

# 146
  • Мнения: 2 563
заставам зад думите на матакосмата
трябва да организираме още един протест. този, основно и най - важно го направиха 3-4 мацки, а вижте как го бяха изпипали.
мисля, че от протести всеки ден няма смисъл - за 1 седмица няма как да се промени нещо фрапантно,
какво предлагам - можем ли да качим репортажите от протеста на диск, да качим наши снимки от домовете, Ева да монтира сниманото от домовете - защото на всички ни е ясно, че за Могилино бързо ще се променят нещата, но не е само Могилино. Да ги разпратим заедно с преведените писма до Европейския парламент ( междодругото, Галин, на матакосмата мъжа и, от месеци ни предлага да действаме директно с европа, не тук, добре беще да го чуем), да ги разпратим по фондации, благотворителни - аз днес или утре ще отркия колкото мога повече, да им искаме подкрепа, и да готвим нов протест след месец примерно, или да започнем да го готвим след един месец - до тогава, трябва да имаме официален отговор на писмото ни, и официално да са си размърдали задниците. АКо не - протест отново и отново, но по - масиран, с повече хора, съботен, за да могат повече хора да дойдат..........

Мацки, няма нужда да откривате топлата вода според мен. Не знам досега какво си говорихте с БХК, но те от дълго време работят с ЕС, съдят в ЕСПЧ и пр. Работете с тях. Освен това има и други организации, които работят с ДДМУИ, религиозни и местни, съберете се с тях, за да сте по-мощни.

# 147
  • Мнения: 406
В отговор социалният министър Емилия Масларова коментира, че отправените към нея обвинения са „безотговорно говорене". Тя отхвърли обвиненията и посочи, че данните, с които разполага, а и тези, които използва, са данни на специалистите и медицинските работници. Социалният министър обясни, че все още за съжаление медицината не е открила начин за пълното възстановяване на тези деца. "Не искайте да правим чудеса" каза министър Масларова. Тя призна обаче, че „условията наистина не са такива, както тези в Холандия
         Ние не очакваме `чудеса` ,а по-добър живот за тези деца.Пак сме криво разбрани.АМАН.....................! Praynig

# 148
  • Мнения: 48 023
не сме криво разбрани, а нарочно преиначени  Wink
според мен успеха досега е че хора като мен , които и представа си нямаха, разбраха за филма и го гледаха
нека направим още един протест в почивен ден
аз досега не помогнах особено, но пък бях на протеста и ще продължа да правя каквото мога, поне на протестите ще присъствам

# 149
  • Мнения: 2 563
В отговор социалният министър Емилия Масларова коментира, че отправените към нея обвинения са „безотговорно говорене". Тя отхвърли обвиненията и посочи, че данните, с които разполага, а и тези, които използва, са данни на специалистите и медицинските работници. Социалният министър обясни, че все още за съжаление медицината не е открила начин за пълното възстановяване на тези деца. "Не искайте да правим чудеса" каза министър Масларова. Тя призна обаче, че „условията наистина не са такива, както тези в Холандия
         Ние не очакваме `чудеса` ,а по-добър живот за тези деца.Пак сме криво разбрани.АМАН.....................! Praynig

Нейните данни за спад на децата в институциите не взимат предвид намаляващия брой на деца в цяла България. Например, броят тийнейджъри през последните няколко години намалява, увеличава се броят на по-малките. Следователно и в институциите се откриват такива промени, но данните на МТСП не ги взимат предвид като ти цитират с колко процента по-малко били децата с институциите.

Другото е, че от 6-те закрити дома, не функционират само 3. Другите три са имали толкова много питомци над 18 години, че са се превърнали в домове за възрастни с увреждания. Но МТСП ги отчита затворени!!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт