ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 619
  • 246
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 333
Роси, тя и на тях обесни че са имали предвид да се строи нов дом в Две могили, били са подготвили 204хил.лв дори и затова не са закрили дома (чакали преместването). Според мен на журналистите им стана ясно че това е отбиване на въпроса.... няколко един след друг зададоха един и същ въпрос , но с различни думи и подредба и тя си казваше заучените думи. Изпитаха я и по математика относно колко деца за изведени от институциите,колко са влезли миналата година и какво е положението в момента. Бяха подготвени и те с цифрите и стана разминаване. Интересуваха се от съдбата на децата в Могилино след тази среща. Отговора беше пак за тези 10млн. лв. които щели да дойдат от Европейският съюз. Обесни как трябвало да има рехабилитатор и логопед и психолог там, но селото били далеч от големият град и било невъзможно. Цитира че някой от децата са ходили на рехабилитация за по 10дни в Русе, но това било недостатъчно и как в този регион нямало спецуиалсиъти които да работят с децата. Това беше.
Г-жата от Ловеч от НПО-то разказа как всичко било розово и хубаво в центровете които те бии изградили заедно с МТПС, как се работело активно, как и занапред щяло да се работи и развива... похвали БАЛИЗ... която наистина се справя страхотно с проектите и дневните центрове ... но нека не забравяме че се правят само в малки градове и за малко деца. Ако не бъркам цифрата мисля че общо са 52-54 за цяла България. Например тук в София са само май два - единият го знам Центъра за работа с деца Аутисти- до колкото си спомням името на директорката му е Миряна(беше на срещата).
Взех координатите на г-жите от Ловеч, Тетевен и Дълбок дол. Ако искаш мога да ти ги изпратя на лични.
Посъветваха ме и аз да си направя дневен център за Мария и за др дечица с нейните проблеми ... то все едно е да й направя среща с 10-20 дечица на която да рисуват ....  споделиха обаче че са се борили 4-5год за изграждането на центровете им
Изчезвам, защото дребното ме зове вкъщи ... молете се да спим тази нощ... че последната беше кошмарна ... заспа в 3,40 , а аз станах в 6.40....

# 196
  • Мнения: 3 835

Teo7777, za sazhalenie pravo da podavat kolektivni zhalbi pred Evropeiskia komitet za socialni prava imat samo organizacii sys statut "uchastnik" [participative status--ne sym sigurna che dobre go prevezhdam] kym Syveta na Evropa. Nezavisimo ot tova che povoda shte e lipsa na obrazovanie a ne, primerno, lipsa na elementarni uslovia, mislia che e mnogo dobre che edna takava institucia kato Syvet na Evropa shte si nasochi vnimanie kym Bylgarskite socialni domove; kakto znaem, vuv nasiha region pravitelstvata sa nai-chuvstvitelni kym vynshen natisk...

Да, разбирам, важното е да насочим вниманието им към нас. Hug

# 197
  • Мнения: 3 835
Идеята да пишем на евродепутатите, ни беше предложена още в началото от Лени, но впоследствие избрахме варианта петиция. Петицията ще бъде разпратена, но си мисля да продължаваме да даваме гласност на проблемите. Тука се пуснаха доста линкове, мисля, че ще е добре, всеки от свое име, да изрази гражданската си позиция и да прати писмо. Hug

# 198
  • Мнения: 4 195
МОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ СНИМКИ ОТ ПРОТЕСТА, ДА МИ ПУСНАТ МЕЙЛИТЕ СИ НА i_krisi@abv.bg Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 199
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

# 200
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

дали го има в нета това предаване.А аз патката го 4аках в новините Confused

разгласяването продължава моми4ета.В провинцията също.За съжаление така се оформи темпото,4е на моменти не успявах да запомня кой от къде звъни.Даже ор радио Ст.Загора ме 4акаха на тел.за да свърша в Дарик и да говоря с тях.
Днес е  малко по-спокойно ,но трябва да си задържим медиите.Имаме наколко идеи ,но нека си съберем мозъците да не сгафим.

Нина м,тениските са ни от една майка  Heart EyesЗнаем,4е ни трябват още и ще я молим Rolling Eyes

Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.
И за това моля да пишете,давайте тел.и имена на медиите от в4ера.

# 201
  • Мнения: 3 835
Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.

А, не се притеснявай, аз се ориентирам криво-ляво и си действам. Mr. Green Ама наистина хаоса е пълен, та когато се сетиш ми звънни. Hug

# 202
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.

А, не се притеснявай, аз се ориентирам криво-ляво и си действам. Mr. Green Ама наистина хаоса е пълен, та когато се сетиш ми звънни. Hug

просто трябва да се систематизират нещата и да се гонят зда4ите  Twisted Evil

предаването по Здраве е от 18.30,"Пулс"

# 203
  • Мнения: 3 835
Роси, имаме ли декларцията във word, аз имам кой да я преведе

Моля те прати ми я, ще ти пратя мейла. Чакам отговор от Мамма, но предполагам, че ще пуснем нова обобщаваща тема, в която продължаваме с нови сили напред. Искам да пусна там декларацията. И ако има и други текстове от протеста, ще бъде хубаво и тях да пусна. Така това, което се прочете там, ще го има и тук, да се чете. Hug

# 204
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Гледах по ББТ снощи предаването Черно и бяло. Имаше хубав репортаж от протеста, страхотно интервю с Мария Милева и репортаж с зам.социалната. Но бяха объркали името -  написаха Сдружение на българските майки

дали го има в нета това предаване.А аз патката го 4аках в новините Confused

разгласяването продължава моми4ета.В провинцията също.За съжаление така се оформи темпото,4е на моменти не успявах да запомня кой от къде звъни.Даже ор радио Ст.Загора ме 4акаха на тел.за да свърша в Дарик и да говоря с тях.
Днес е  малко по-спокойно ,но трябва да си задържим медиите.Имаме наколко идеи ,но нека си съберем мозъците да не сгафим.

Нина м,тениските са ни от една майка  Heart EyesЗнаем,4е ни трябват още и ще я молим Rolling Eyes

Теди,ще ти звънна да те въведа малко в целия заформил се хаос Mr. GreenНо още събирам инфо от вси4ки давали интервюта в4ера.
И за това моля да пишете,давайте тел.и имена на медиите от в4ера.


Мда, объркаха името  ни -аз другият път ще ги порицая  Naughty

# 205
  • Мнения: 883
Извинявайте, че се включвам малко късно, но предишните 2 седмици отсъствах от страната, а сега се опитвам да "наваксам" и да помогна с каквото мога.
Свързах се с Една жена на 33, говорихме днес.
В неделя вечерта говорих с моя приятелка - журналистка от местния вестник "Утро". В понеделник тя ходи до Могилино, за да види как стоят нещата на място и да участва в срещата на зам.министърката с кмета и директорката на дома. Вчера им пуснах прес-съобщението. В днешния брой на вестника уводния материял е посветен на проблема и на срещата в Могилино. На вутрешна страница има втори материал за исканата оставка на Масларова. Сканирала съм материалите, но кутията на Линда е препълнена и е-мейла ми се връща вече три пъти  Sad
Същата журналистка е подготвила и много голям материал за Могилино и изобщо за децата в подобни институции, който ще излезе до края на седмицата.
Ще направя опит да "атакувам" и местната телевизия. Засега е това. Кажете с какво още мога да помогна

# 206
  • Мнения: 4 138
поздравления за така добре организирания протестен митинг, при това за толкова кратко време!
видях lavender на живо и съм силно впечатлена - страхотна жена! честит ти рожден ден, бъди все така пламенна и уверена!

слабото отразяване не ме впечатли, беше ми ясно, че ще стане нещо подобно. но ми направи впечатление смисъла на отразеното - като че ли се загуби основният момент на протеста в много от репортажите - а именно, ужасяващият геноцид над болните деца в домовете.
намесиха се теми разни, ако прочетете дописката във вестник Сега, например, ще останете с впечатление, че протестът е бил за проблемите в процедурите по осиновяването.
аз разбирам, че всеки иска да използва организираното събиране на хора за своята трибуна, но дори и в изказванията на митинга имаше известно размиване и разконцентриране от основния повод.
а това не е добре за самото начинание - губи се представата у обществото, дава се повод на управниците да се хванат за някои от другите повдигнати теми, които са им по-изгодни за дискутиране.

я да видим, ако на Масларова и медиите им беше заврян в лицето САМО един единствен огромен плакат - с някоя от тези освиенцимски кадри, които сме сложили в подписите си - какво щеше тогава тя да коментира за умствени възможности? какво щяха да приказват по медиите, че децата били нахранени и обгрижени?



е, това направо ме разби. не зная дали има повече такива мнения, но определено даже и това ме кара да се замисля.

наистина ли протестирахме само за могилино, а. наистина ли искаме само ТОЗИ проблем да се реши. ами че той е решен............могилино го затварят. но още десетки подобни, по-ужасни домове не ги затварят.
да притиснем МАЗНАТА за могилино, ами хубаво. да се концентрираме върху него, да искаме оставката и заради него.

а другите домове, а другите деца.........тя ще реши могилино за 24 часа и какво-ще стане добрата социална министърка ли. или нея ще свалим и след нея ще дойде друг, който ще допусне ново могилино ли.
повода беше могилино, причината е некадърната социална политика, цялата политика спрямо семейството и децата. визията беше могилино, но цялостното послание на протеста беше друго.

търсело се трибуна. ами естествено се търси. защото целта на протеста не е само закриването на могилино, а недопускането на създаването на повече такива домове, на изкарването на децата от тези ужасни институции, в които и деца с увреждания умират, а здрави деца се превръщат в деца с увреждания, за цял живот.
всички домове, и тези за деца с увреждания, и тези за ментално и физически здрави деца за ужасни институции. в домовете за деца с увреждания са 1500, простете ми ако не съм точна в цифрите. в домовете за деца без родители са 13500. и всички са еднакво зле. те нямат дом, нямат родители, оставени са на грижите на хора без сърца и милост в повечето случаи. от здравите деца стават душевни инвалиди...........

естествено е да се спомене и привлече вниманието върху процедурата по осиновяването. защото и децата от могилино биха могли да намерят дом, колкото и невероятно да звучи. сега те нямат този шанс........ще ги преместят другаде. пак в институция, пак много деца на едно място. ТОВА ЛИ ИСКАМЕ НАИСТИНА.
когато влизам в една стая и тя цялата е зарината от мръсотия, не се хващам само с борбата да премахна един мръсен чорап, а тръгвам да я чистя цялата.
   
аз нямам нужда от трибуна за себе си. моята кауза я спечелих преди 13 месеца и половина. детето ми е до мен, здрава, усмихната и щастлива. но аз и баща и искаме да помогнем на други деца, ако може на всички деца, да намерят свой дом, милост, обич и доброта.
задайте си върпоса така-ако искате утре да вземете едно дете от могилино, с какво ще се сблъскате...........
организацията на протеста се проведе от ДБМ и други организации, една от които беше тази на осиновени и осиновители. ние се борим заедно, в името на доброто на децата. всеки излезе със своите искания и виждания и всички бяхме заедно, рамо до рамо. в името на децата, тези деца, които никой не иска.............

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 20:05 от matakosmata

# 207
  • Мнения: 3 835
.................................................. в името на децата, тези деца, които никой не иска.............

Ничиите деца! Peace

За справка погледни вляво, аватара ми. Hug Предлагам всички да си сложим еднакви аватари, като израз на граждански протест и въобще на инициативата ни. Ако имате забележки към аватара, казвайте.

# 208
  • Мнения: 4 138
страхотен е. тео, да си призная аз съм блондинка под прикритие, ако можеш да го направиш за мен ще съм ти ужасно благодарна.  Blushкво да се прави, платинено руса съм...........
израза е невероятно попадение. ничиите деца.

# 209
  • Мнения: 1 037
Момичета да ви пусна ли част от статията, която излезе днес в нашия ежедневник, не е много, но все пак се чете в три града.

Общи условия

Активация на акаунт