ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 621
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Момичета да ви пусна ли част от статията, която излезе днес в нашия ежедневник, не е много, но все пак се чете в три града.

Давай да четем Peace

# 211
  • Мнения: 1 037
МАЙКИ СЕ ВЪЗМУЩАВАТ ОТ РЕЙДА НА МАСЛАРОВА В СЕВЛИЕВО

Майки и от Габрово се възмутиха  от вчерашното официозно посещение на министър Емилия Масларова в Севлиево и твърдяха, че социалният министър нарочно не си е стояла в София, където беше организиран протест срещу съществуването на домове за деца като този в русенското село Могилино, който още 2003г. е трябвало да бъде закрит.....

Докато г-жа Масларова режеше лентата в Севлиево, стотици разтроени родители  дискутираха в Интернет ужасяващите кадри от документалния филм на ББС "Изоставените деца на България", за дома за деца  с увреждания в с.. Могилино.
Филмът на авторитетната телевизия още не е показан у нас, но в Интернет има линк с него, а също и петиция, подкрепена и от Габровци.
Вчера в редакцията позвъни ............... от Габрово, която е майка на двегодишно дете с увреждане.
Тя изказа възмущението си, че министър Масларова е предпочела да реже ленти, вместо да стои в София и да чуе протестиращите български майки срещу съществуването на подобни домове.
Според.................всеки човек трябва да има отношение към тази тема, защото ако на национално ниво не се направи нещо, такива домове, в които децата умират от глад и се гледат като животни, ще продължават да съществуват.......



Не излагам цялата статия, това е най-важното, аз разбира се казах много други неща, но те публикували това, ще се опитам да се свържа с още местни медии.
Вече с мъж ми смъкваме филма на двд дискове, че много познати и колеги на моичкия вече проявяват интерес и може и да ме осъдят, че настройвам хората срещу министърката, поне така ми каза една приятелка днес по телефона, аз май не съм излъгала за нищо newsm78
Нрочно тук не си написах имената.

# 212
Роси, не можах да намеря предаването на ББТ в нета. То всъщност се казва Черно на бяло. Дори сайта на ББТ не можах да отворя.

# 213
  • Мнения: 2 249
Е ТАЯ СТАТИЯ Е НАЙ-ДОБРАТА ДО СЕГА Peace

ajeliya  bouquet

# 214
  • Мнения: 883
Изпратих сканираната статия от русенския в.Утро на някои от вас. Не знам как бих могла да ви дам линк към нея... Ако някой знае, нека каже.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 333
Браво ajeliya !
Страхотно си се справила  Hug
Би ли изпратила и на мен статията от Русенският вестник nandy@mail.bg

# 216
  • Мнения: 4 138
ajeliya  bouquet  bouquet  bouquet
няма кой да те съди миличка, не се оставяй да те плашат. това, че имаш гражданска позоция не е подсъдно, а похвално.
хората просто ги е страх ooooh!

# 217
  • София
  • Мнения: 6 363
е, това направо ме разби. не зная дали има повече такива мнения, но определено даже и това ме кара да се замисля.

matakosmata, моля те да не реагираш емоционално, а разумно и да се опиташ да вникнеш в  думите ми.
не протестирахме само за Могилино, това беше поводът. все пак, дори и банерите с призив за включване в протеста бяха с кадри от ужасите в Могилино.
но, както се спомена неколкократно и при обсъждането на петицията до властта, не може да се сложат всички проблеми на населението и в частност, на родителите в България накуп и да се очаква сериозна реакция.

аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.

# 218
  • Мнения: 4 138
няма да коментирам. предполагам, вижданията ни са различни.
не реагирам емоционално, просто съм на това мнение. на 44 съм минала и през други револции, видяла съм как тръгват масите, как хората се надигат и следват една кауза. просто переспективите от които гледаме са различни, явно. това не е повод за спор.

# 219
  • Мнения: 3 914
няма да коментирам. предполагам, вижданията ни са различни.
не реагирам емоционално, просто съм на това мнение. на 44 съм минала и през други револции, видяла съм как тръгват масите, как хората се надигат и следват една кауза. просто переспективите от които гледаме са различни, явно. това не е повод за спор.
Ще се пробвам да помогна Peace

Значи-ражда се дете с увреждане/тук трибуната е наша,на родителите на деца с увреждания/,обаче сме слаби да го понесем и го оставяме в дом ,например Могилино/тук са ужасяващите кадри от филма и трибуната е за всички нас/,намира се обаче силен осиновител решен да помогне ,дори въпреки факта ,че детето е с увреждане/тук трибуната е за осиновителите/,по горе забравих да вмъкна, че ако сме достатъчно силни и държавата има адекватна политика на подпомагане на родителя ,още с раждането на такова дете,може би сега нямаше да се налага да ти показвам всичко това ,колко много общо има,наистина ужасно много.Кажи ми сега,защо да не разводним нещата отдалеч............,та нали се  тръгва от началото на проблема ,за да се стигне до Могилино и дори невъзможността тези деца да бъдат осиновени.Когато се реши проблема в самото му зараждане и държавата заеме своята адекватна позиция,няма сега да спорим за последствията на цялостната ни трагична социална политика

# 220
  • Мнения: 3 835
аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.



Виж, проблема е в това, че по отношение на Могилино вече нещата имат напредък и развитие. Би било върха на цинизма, дори и след този срамен случай, да не се вземат най-накрая мерки. Ако бяхме излезли да протестираме само за Могилино, щяха да ни отрежат веднага, че мерки вече се взимат. Освен това как да подценим всички останали проблеми в тази сфера, батака и хаоса е пълен, но за нещастие последствията от него, ги понасят невинни деца. Това са проблеми натрупвани от години, без да има реално работещи програми за разрешаването им. Затова повдигнахме всички болни теми, освен това те всички са толкова тясно свързани помежду си, че като зачекнеш един, веднага изскача друг, следващ и така.

# 221
  • sofia
  • Мнения: 7 477
МАЙКИ СЕ ВЪЗМУЩАВАТ ОТ РЕЙДА НА МАСЛАРОВА В СЕВЛИЕВО

Майки и от Габрово се възмутиха  от вчерашното официозно посещение на министър Емилия Масларова в Севлиево и твърдяха, че социалният министър нарочно не си е стояла в София, където беше организиран протест срещу съществуването на домове за деца като този в русенското село Могилино, който още 2003г. е трябвало да бъде закрит.....

Докато г-жа Масларова режеше лентата в Севлиево, стотици разтроени родители  дискутираха в Интернет ужасяващите кадри от документалния филм на ББС "Изоставените деца на България", за дома за деца  с увреждания в с.. Могилино.
Филмът на авторитетната телевизия още не е показан у нас, но в Интернет има линк с него, а също и петиция, подкрепена и от Габровци.
Вчера в редакцията позвъни ............... от Габрово, която е майка на двегодишно дете с увреждане.
Тя изказа възмущението си, че министър Масларова е предпочела да реже ленти, вместо да стои в София и да чуе протестиращите български майки срещу съществуването на подобни домове.
Според.................всеки човек трябва да има отношение към тази тема, защото ако на национално ниво не се направи нещо, такива домове, в които децата умират от глад и се гледат като животни, ще продължават да съществуват.......



Не излагам цялата статия, това е най-важното, аз разбира се казах много други неща, но те публикували това, ще се опитам да се свържа с още местни медии.
Вече с мъж ми смъкваме филма на двд дискове, че много познати и колеги на моичкия вече проявяват интерес и може и да ме осъдят, че настройвам хората срещу министърката, поне така ми каза една приятелка днес по телефона, аз май не съм излъгала за нищо newsm78
Нрочно тук не си написах имената.

и аз се замислих това в4ера newsm78Кое е по-важно:да решава проблемите с нас или да среже една лента.

Дай ми координати  на журналиста писал статията Praynig
да те съдят Mr. GreenТова е смешно,дай им да гледат филма,кажи и м да слушат радио и да гледат тв.Масларова прави гаф след гаф Twisted Evil

# 222
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз слушах внимателно какво говореха изказалите се на протеста, четох внимателно и пресата.
както вече посочих, изказванията се разливаха към други проблеми, което доведе до неадекватно отразяване от страна на  медиите.



Виж, проблема е в това, че по отношение на Могилино вече нещата имат напредък и развитие. Би било върха на цинизма, дори и след този срамен случай, да не се вземат най-накрая мерки. Ако бяхме излезли да протестираме само за Могилино, щяха да ни отрежат веднага, че мерки вече се взимат. Освен това как да подценим всички останали проблеми в тази сфера, батака и хаоса е пълен, но за нещастие последствията от него, ги понасят невинни деца. Това са проблеми натрупвани от години, без да има реално работещи програми за разрешаването им. Затова повдигнахме всички болни теми, освен това те всички са толкова тясно свързани помежду си, че като зачекнеш един, веднага изскача друг, следващ и така.

да,блатото е затла4ено,нещата са навързани ,но с решаване на основните ще се решът и по-малките.Истината е ,4е главно трябва да се гонят законодателните промени,а това завис от депутатите и някой ,който е готов да се бори ,пише,прдлага...........И докато го има този парламет с тези депутати нищо не може да се направи като хората.В4ера в кабинета казаха,4е са предложили срок за престой  на дете (до изясняване на обстоятелствата) до година.Това е абсурдно и им го казах .Това е не4овешко.

Но какво да говориш с хора,които не ги интересва и ти казват,4е те правят вси4ко възможно.Адът е пълен #Cussing out

# 223
  • Мнения: 1 037
jam, аз мисля и е само мнение, че ако тръгнем да се борим за всяко нещо по отделно с бързината с която се променят нещата в БГ, аз вече ще съм два метра под земята чат ли си, ако тръгнем да правим пък протести за всяко искане споменато в петицията, трябва да си зарежем децата и само това да правим.
Извинявай , ти какво предлагаш, тази година протести за Могилино, догодина за улесняване на процедурите по осиновяване, следващата за по-добър живот на нашите "специални" деца и т.н, е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни и така трябва да се решат КОМПЛЕКСНО Crossing Arms
Репортерката, автор на статията се казва Надя Тодорова, в. 100 вести.
Мата, хич даже не са ме уплашили, амбицираха ме.
Днес  следобед ми се обадиха познати, които не съм чувала от студентските си години...явно има ефект, аз съм доволна и един да е спечелен за каузата.
За информация само, статията беше на първа страница, ех ако успея да навия и студентите newsm44
 

# 224
  • sofia
  • Мнения: 7 477
jam, аз мисля и е само мнение, че ако тръгнем да се борим за всяко нещо по отделно с бързината с която се променят нещата в БГ, аз вече ще съм два метра под земята чат ли си, ако тръгнем да правим пък протести за всяко искане споменато в петицията, трябва да си зарежем децата и само това да правим.
Извинявай , ти какво предлагаш, тази година протести за Могилино, догодина за улесняване на процедурите по осиновяване, следващата за по-добър живот на нашите "специални" деца и т.н, е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни и така трябва да се решат КОМПЛЕКСНО Crossing Arms
Репортерката, автор на статията се казва Надя Тодорова, в. 100 вести.
Мата, хич даже не са ме уплашили, амбицираха ме.
Днес  следобед ми се обадиха познати, които не съм чувала от студентските си години...явно има ефект, аз съм доволна и един да е спечелен за каузата.
За информация само, статията беше на първа страница, ех ако успея да навия и студентите newsm44
 


да де,ама дай ми координати Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт