Новите книжки на Бон Апети за детето

  • 4 143
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
питам,защото я поразлистих онзи ден в една книжарница-става дума за храненето от 0 до 1 година-и ми се стори с много картинки и рекламки,та се почудих книжката с рекламна цел ли е издадена или има полза от нея newsm78 не съм гледала скоро Бон Апети,а ми се иска да прочета нещо за храненето на детето,но в българските условия,а не как е в Щатите или Франция,например.та,ако може малко отзиви или да ми препоръчате някоя друга книжка,ако тази не става Simple Smile
п.п детето ми е на 4 месеца и 5 дни,но мисля още да поизчакам съсъ захранването.трябва ми подходяща книжка и за още нещо-роднините,които всеки ден ме питат дали съм захранила Twisted Evil
може би си разлистила някоя друга книжка. Аз я имам тази, съпругът ми я купи миналата седмица. Вътре има най-много 5-6 реклами и другото са рецепти и информация. Книжката съдържа интересни неща свързани с хранене на детето точно презназначени за български условията, а и мисля самата книжка  е създадена именно с такава цел. Не случайно, ако си обърнала внимание отзад е обозначено , че информацията и възпроизвеждането на части от нея е забранене, т.е. обект е на авторско право , а не е превод на някое друго чуждо издание. Ако беше, щеше да е посочено. Моето лично мнение е , че книжката е доста полезна и откъм рецепти и откъм информация.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Не!

# 47
  • София
  • Мнения: 431
Аз лично си купих книжката за хранене на майката при кърмене - общо взето има интересни неща. Но тази за детето до 1 година не бих си я купила. Разгледах я, но и аз като теб останах с впечатление, че има много малко рецепти и то не съвсем подходящи за възрастта. Но в крайна сметка за дете до 1 година какви рецепти да очакваме - повечето храни са пасирани зеленчуци, плодове и месо.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
Току-що си купих книгата за хранене от 1 г. до 3 г. На пръв поглед ми харесва Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 479
Майка ми ги продава,ама нещо не ги купуват.Като качество са добри книжките,но като сьдьржание не знам.

# 50
  • Мнения: 8 769
Абе има нещо такова ... малко си противоречеше, понеже уж спомена, че цяло яйце се дава след годинка, а в рецептата с кюфтетата, които показа беше за 10 месечно дете, но се включваше цялото яйце  newsm78
Цяло яйце, ама разделено на n-броя кюфтета-със сигурност не е равно на едно яйце на дете? Е, не съм чела рецептата, само предполагам каква е била тя.

По темата-не съм ги купила, нямам и намерение да ги купувам. точно днес загледах една на витрината на една будка.
Ами няма да стане-имам достатъчно знания за това какво трябва да се дава на бебе и малко дете и още по-голяма фантазия, да готвя. Имам и достатъчно много книги със засукани и прости рецепти. Тъй че, Звездев от мен точно няма да спечели. Flutter

# 51
  • София
  • Мнения: 431
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).

# 52
  • Мнения: 4 784
Имам първите три книжки. Полезни са според мен за такива майки, който не четат много странична литература и в повечето случаи се основават на съветите на педиатрите си и например дават кисело мляко на децата си още в 5 месец. В третата книжка например много добре е обяснено всичко за млякото - майчино, ам, кисело, прясно...
Иначе като цяло не са кой знае какво за хора запознати вече с материята не си струва.

# 53
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).
За мен специално това е най-добрата книжка до момента. Има много полезни неща вътре. Харесва ми много факта , че мога да я отворя и да прочета  примерно за хранителните продукти и после само да разлистя да приготвя нещо вкусно по рецепта , съобразена с изискванията, без да се тормозя да съчетавам сама разни неща и да се чудя каква бомба ще се получи в следсвтие на евентуално неправилно съчетаване на продукти:). Посочен е и средния дневен продуктов набор, които детето трябва да получава, демек от кои храни какво количество, посочено е и примерно седмично меню, както и най-чести грешки при хранене на детето ......с една дума има много неща. Хубава е, вземи си я , няма да съжаляваш.

# 54
  • Мнения: 175
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?

# 55
  • Мнения: 1 531
имам ги, но съм най-недоволна от храненето до годинка - потресена съм от рецептата за картофено пюренце с масло и захар  Shocked

# 56
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?
Може да се обадиш на техния телефон и да попиташ, трябва да могат да ти помогнат , а и ще ти дадат информация как да закупиш комплекта . Ето и телефона посочен на книжката, която имам  : 02 / 974 55 12

# 57
  • Мнения: 508
Моля някой, ако има вече впечатления за книгата за хранене на детето от 1 до 3 години, да ги сподели. Чудя се дали да си я купя (ако има интересни рецепти).

Купих книжката, има интересни неща. Аз лично не съм доволна, защото имам две книги за хранене и повечето от нещата са копирани от там. Така, че си дадох парите напразно. Повечето неща са с застройки и яйца. Дъщеря ми още не е захранена с белтък и не ми вършат работа. Но за след малко време рецептите са чудесни и лесни за изпълнение. По-скоро са за от 2-3 г.

# 58
  • София
  • Мнения: 431
благодаря ви, Ursi и MamaDI! Купих си книжката, да, определено повечето от рецептите са за след 2 години, но са интересни.

# 59
  • Мнения: 983
Някой знае ли от къде да си купя книжката за хранене на детето до 1 г., защото в моя квартал навсякъде е свършила? А как може да се поръчат всички кижки за 21 лв.?

До колкото разбрах, можеш да си купиш комплекта на такава цена, ако си пратила снимки за конкурса за книжките. Аз пратих и мисля да си ги поръчам, но още се чудя дали си заслужава, въпреки че 1 книжка излиза-2 и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт