НЕдискриминационно за стачката

  • 11 817
  • 405
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 958
В нашия квартал единствено училището с най-ниско реноме не стачкува. Едвам събира паралелките и наскоро май беше пред закриване.

Времето когато учителите не успяваха да притеснят никого приключи.

А за гнилоч може да се дадат и много примери сред самоуверени и нагли родители....за които детенцето им да се чувства добре е на първо място...

Блатото е за всички и ако си гледаме само нашия двор, ще затънем заедно.

Не съм учител...

# 346
  • Мнения: 660
Не заспивайте!!!!!!!!!!!!!!!
 Нищо , че има още една стачна седмица през която ще се излее още неинформираност.
 Недискриминиращи, така и не разбрах какво трябва да направи българския учител за да си заслужи новата заплата. Конкретно, точно, ясно и  компетентно естествено. Всеки в тези дискусии разбира от образование и следователно просто е излишно да прибягва до лични нападки, квалификации или емоционални цунамита.
А аз по принцип трудно разбирам подразбиращи се послания гарнирани в "Нали разбираш"

Това с голямо любопитство и нетърпение очакваме да научим и видим приложено от ВАС на практика след края на стачката . И тогава бъдете сигурни , че ние родителите НЯМА ДА ЗАСПИВАМЕ !!!


Времето когато учителите не успяваха да притеснят никого приключи.

Също и времето , в което родителите си замълчаваха тактично за всеки учителски пропуск , гаф ... или откровена наглост , в резултат на които след родителска среща обикновено го отнасят децата ! Това време наистина ВЕЧЕ приключи! ... и когато ми застане отпред някоя госпожа , за да ми обясни , че децата са невъзможни , агресивни , глупави , неовладяеми и т. н. , поради което видите ли тя не можела в мир и тишина да си "изпее" / забележете не преподаде/ урока , ще я помоля да си припомни сегашните събития и да се "мотивира" спешно по възможност . Защото сме в правото си като недоволни от начина на преподаване и резултатите на децата да й поискаме " импийчмънт" Wink!

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 09:31 от ve4erniza

# 347
  • Мнения: 343
Ами децата??? Кой изобщо дава право на тези нещастници да се заиграват с бъдещето , с мечтите , с усилията и надеждите на най-скъпото ни ??? За каквото и да се борят НИЩО не заслужава такава цена - ПРОВАЛ на бъдещето на децата ни !!! Така  ли е ? Права ли съм ?

Не, не си права. Мелодраматичният тон и хиперболизацията няма да коментирам, но най-важното е, че забравяш, че много от учителите също имат деца. Нещастниците се опитват да спасят бъдещето на своето най-скъпо. В някои драстични случаи не става даже въпрос за бъдеще, а направо за моментно физическо оцеляване. Призванието си е призвание, хлябът и обувките са с пари. Коя си ти и по-точно за каква се мислиш, че да си позволяваш да обиждаш по този начин и да отричаш на хората правото да се борят за нормален живот на децата си?




# 348
  • Мнения: 227
Не заспивайте!!!!!!!!!!!!!!!
 Нищо , че има още една стачна седмица през която ще се излее още неинформираност.
 Недискриминиращи, така и не разбрах какво трябва да направи българския учител за да си заслужи новата заплата. Конкретно, точно, ясно и  компетентно естествено. Всеки в тези дискусии разбира от образование и следователно просто е излишно да прибягва до лични нападки, квалификации или емоционални цунамита.
А аз по принцип трудно разбирам подразбиращи се послания гарнирани в "Нали разбираш"

Това с голямо любопитство и нетърпение очакваме да научим и видим приложено от ВАС на практика след края на стачката . И тогава бъдете сигурни , че ние родителите НЯМА ДА ЗАСПИВАМЕ !!!


Времето когато учителите не успяваха да притеснят никого приключи.

Също и времето , в което родителите си замълчаваха тактично за всеки учителски пропуск , гаф ... или откровена наглост , в резултат на които след родителска среща обикновено го отнасят децата ! Това време наистина ВЕЧЕ приключи! ... и когато ми застане отпред някоя госпожа , за да ми обясни , че децата са невъзможни , агресивни , глупави , неовладяеми и т. н. , поради което видите ли тя не можела в мир и тишина да си "изпее" / забележете не преподаде/ урока , ще я помоля да си припомни сегашните събития и да се "мотивира" спешно по възможност . Защото сме в правото си като недоволни от начина на преподаване и резултатите на децата да й поискаме " импийчмънт" Wink!
smile3501

# 349
  • София
  • Мнения: 448
Аз съм учител по образование.Практикувала съм професията като асистент в СУ"Св.Св.Климент Охридски" и получавах 220 лв,по-малко от учител в детска градина.Напуснах и сега работя за 400,пак безкрайно недостатъчно.Работя два пъти повече часове,дори и до посреднощ,никой не ми дава стотинка за извънреден труд.Едва си взимам по 5 дни платен годишен отпуск.
Колегите учители казват,че стачкуват и така ще останат без заплати за този период.Аз искам да попитам:"Вече е четвърта седмица на стачката,нали?Аз 2 седмици бях неплатен,т.е.,няма да ми се плати и втора седмица давам на една жена по 25 лв на ден да ми гледа детето,за да не остана без работа.Като направим една лека сметка,мислите ли че аз и другите майки в това положение ще получим някакво месечно възнаграждение?"
Всеки заслужава по-висок стандарт на живот и аз подкрепям исканията на колегите,но не мисля,че трябваше да се търпи толкова години и сега всичко да ескалира.Колко сме засегнатите от това положение и къде е държавата? newsm78

# 350
  • Мнения: 4 841
Колегите учители казват,че стачкуват и така ще останат без заплати за този период.

Няма да останат без заплати, не се притеснявай. За членовете на "Подкрепа" от самото начало на стачката беше ясно, че ще получат обезщетения, равни на заплатата, която биха получили, ако не стачкуват. А и от МОН обявиха, че учителите няма да останат без заплати за периода - чух го с ушите си от зам.министъра. Само че пак проблем - от МОН казаха, че ще им изплатят сумите в края на годината, а те си ги искали СЕГА. Егати наглостта, хем в стачка, хем да им се плаща... И вчерашните преговори се провалиха пак заради тяхното твърдоглавие... То бива инертност и манипулируемост, ама тяхното вече граничи с ... хайде да се самоцензурирам, не съм учителка все пак, та да използвам каруцарски език...

# 351
  • София
  • Мнения: 958


Колко много агресия и жлъч във форум, където пишат жени и майки.....Жалко!

# 352
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре е, че от Подкрепа са си подготвили така добре нещата, ако информацията тук е вярна. Трябва да има такъв фонд и май само те са се сетили да го напраавят. За КНСБ нищо не зная.
Не виждам нищо странно в това, че синдикатът ще подкрепи финансово членовете си, защото това са пари точно от членски внос.
По-скоро Такева ще я закъса с нейните глупости. Поне снощи я видях на 4-тия ред на стълбите в президентството.

Само едно не мога да разбера. Като беше стачката на шофьорите никой нищо не посмя да каже за тях. В най-добрия случай чувах нещо от сорта "абе, остави ги, шьофьори!". Оставам с впечатление, че на тях им е простено да искат каквото си искат и да блокират града, а на учителите им е забранено и се смята за морално престъпление ако излязат на стачка. Хайде сега ми кажете защо така се получава? Има нещо сбъркано в цялата работа, поне за мен.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 14 109
Просто стачката на шофьорите завърши много бързо. И нямаше време да се развихрят страстите. А и всички форумки са с лични автомобили и нямат нужда от градски транспорт Wink

# 354
  • Мнения: 4 841
Добре е, че от Подкрепа са си подготвили така добре нещата, ако информацията тук е вярна. Трябва да има такъв фонд и май само те са се сетили да го напраавят. За КНСБ нищо не зная.
Не виждам нищо странно в това, че синдикатът ще подкрепи финансово членовете си, защото това са пари точно от членски внос.
По-скоро Такева ще я закъса с нейните глупости. Поне снощи я видях на 4-тия ред на стълбите в президентството.

Само едно не мога да разбера. Като беше стачката на шофьорите никой нищо не посмя да каже за тях. В най-добрия случай чувах нещо от сорта "абе, остави ги, шьофьори!". Оставам с впечатление, че на тях им е простено да искат каквото си искат и да блокират града, а на учителите им е забранено и се смята за морално престъпление ако излязат на стачка. Хайде сега ми кажете защо така се получава? Има нещо сбъркано в цялата работа, поне за мен.

Парите не са от членски внос със сигурност, членския внос едва достига за да се издържа синдикалната организация. В конкретния случай парите за стачни компенсации за членовете на "Подкрепа" ще дойдат от Лондонския клуб на "великденските юпита" - информацията ми е 100% достоверна, защото е от "вътрешен човек" в синдикалното ръководство. Хайде помислете и направете малко причинно-следствени връзки...

Да кажа обаче и за шофьорите, понеже питането ти е резонно. Аз всеки ден ползвам градски транспорт. Шофьорите ме возят - достигам от точка А до точка В и това ме устройва. Да, автобусите са скапани, разписанията - нереални, но това определено не зависи от шофьорите. Тяхната работа е да возят и те го правят. Забележките към тях бяха основно, че слушат чалга и пушат в рейсовете. Е, от доста време не съм виждала някой да го прави. В стачката на шофьорите нямаше ПРЕТЕНЦИОЗНОСТ. Нещата бяха простички - работата ни е тежка, дайте ни пари. Дадоха им. Но към тях няма обществени очаквания. Те нямат претенции да са БУДИТЕЛИ. Те просто ни возят.  Ако учителите сами се приравняват на шофьори от градския транспорт, то жалко за учителите, не за шофьорите.

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 14 109
[Нещата бяха простички - работата ни е тежка, дайте ни пари. Дадоха им. Но към тях няма обществени очаквания. Те нямат претенции да са БУДИТЕЛИ. Те просто ни возят. 

И затова заслужават три пъти повече от учителите  newsm78

# 356
  • София
  • Мнения: 62 595
А Лондонският клуб не беше ли организация на частните кредитори, май бяха банки?

# 357
  • Мнения: 494
На мен пък, все ми се струва,че можеше да се постигне компромис този уикенд...Що така тези хора не можаха да се разберат Thinking?И едните,и другите,според мен,вече прекаляват...  Crossing Arms

# 358
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Колегите учители казват,че стачкуват и така ще останат без заплати за този период.

Няма да останат без заплати, не се притеснявай. За членовете на "Подкрепа" от самото начало на стачката беше ясно, че ще получат обезщетения, равни на заплатата, която биха получили, ако не стачкуват. А и от МОН обявиха, че учителите няма да останат без заплати за периода - чух го с ушите си от зам.министъра. Само че пак проблем - от МОН казаха, че ще им изплатят сумите в края на годината, а те си ги искали СЕГА. Егати наглостта, хем в стачка, хем да им се плаща... И вчерашните преговори се провалиха пак заради тяхното твърдоглавие... То бива инертност и манипулируемост, ама тяхното вече граничи с ... хайде да се самоцензурирам, не съм учителка все пак, та да използвам каруцарски език...

Това е поредната наглост на обезумелите, така наречени учители, които така и не успяха с нормални действия и интелект да си извоюват уважение от родителите и учениците и се опитват да го налагат с демагогство. Жалко за тях. Колкото и да им дадат те пак ще си останат такива каквито са си и във всеки един момент ще считат, че сме им длъжни.

# 359
  • Мнения: 953
А за гнилоч може да се дадат и много примери сред самоуверени и нагли родители....за които детенцето им да се чувства добре е на първо място...

Мисля че това ги прави добри родители или аз бъркам?
Всеки нормален човек поставя детето си и това как се чувства то на първо място.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт