НЕдискриминационно за стачката

  • 11 764
  • 405
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 076
smaili ,само не се стряскай сега като ти скочат учителките и започнат с червено да ти поправят грешките в правописа. newsm10

За разнообразие може да й ги оправиш ти  Joy

# 376
  • Мнения: 343
Rina77 ,не само им се налага да са преквалифицират по финансови причини,налага се и поради липса на места ,например за детски учителки.Да си намериш място по нормален ред за такава е абсурд.
Та, въпросните ми деца за пореден ден ще се само-отглеждат,самообразоват и самоусъвършенстват,за да може мама и тате да работят,да плащат данъци ,че да има дай боже парички за милите им учители.

nevi, за липсата на места си права, но само донякъде. Преди време разговарях с една директорка на детска градина, която участваше в проект по една от образователните програми на Европейския съюз. Тя се беше видяла в чудо как да намери човек да й превежда от и на английски. Попитах я защо не назначи някое момиче, завършило предучилищна педагогика с чужд език и да си реши кардинално проблема. Тя ми отговори, че се случва да кандидатства за работа някое заблудено девойче с тази специалност, но само като чуе заплатата, се изсмива и й заявява най-откровено, че като секретарка ще взима три пъти повече. Нали уж всички искаме качествено образование? А ако циментираните в детските градини дами на средна и пенсионна възраст се почувстват застрашени от младите си колежки с по-висока квалификация, дали няма да почнат да се стараят и те повече в работата си? Според мен да. Но за да стане това, учителските заплати трябва да станат конкурентни поне на секретарските.
Данъци плащаме всички. Даже и учителите, колкото и да е странно и някои хора да са склонни да го забравят, изживявайки се като работодатели на учителите.


# 377
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние изобщо не сме работодатели на кокого и да е от бюджетната сфера. Плащаме данъци, пускаме бюлетината и дотам. Останалото е за правителството.
 Много привлекателно звучи легендата за слугите на народа и работодателстването на данъкоплатеца, но няма нищо общо с действителността.

# 378
  • Мнения: 2 759
...Колегите учители казват,че стачкуват и така ще останат без заплати за този период. Аз искам да попитам:"Вече е четвърта седмица на стачката, нали? Аз 2 седмици бях неплатен,т.е.,няма да ми се плати и втора седмица давам на една жена по 25 лв на ден да ми гледа детето,за да не остана без работа.Като направим една лека сметка,мислите ли че аз и другите майки в това положение ще получим някакво месечно възнаграждение?"..
                   Колегите учители ще си вземат паричките до стотинка за този месец, дори евентуално с увеличенията. А че са те таковали и ти няма да вземеш една стотинка, но пък ще платиш за допълнителни уроци и детето ти е малко претаковано - дреме им. Аз май съм за намаляване на учителските заплати вече. Предвид поведението им по време на стачката  Crossing Arms.

# 379
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Някой знае ли какви са заплатите в частните училища? Питам от любопитство,защото тук не се е включил нито един учител от такова училище,май.

# 380
  • Мнения: 422
Наскоро се видях с класната ми от 8 клас и се заговорихме за ста4ката.Тя не ста4кува, не подкрепя ста4ката.Говори само за децата (преподава на 9 и 10 клас), 4е не иска на тях да им се прецаква годината.Каза "И 3000 лева заплата да ми дават, аз работата ще си я върша по същия на4ин.Заплатите няма да накарат колегите да работят по-добре". Опитвала се на колегите да предлага да направят някакви разли4ни форми на преподаване, да заинтересуват децата и тн, те само я гледали като извънземно.Една й казала "Бе ти какво искаш? На тия години да се променям ли?". Тя ще си пее урока както го е пяла преди 20години.
И друго-наскоро 4етох, 4е при нас хорариума на у4ителите е 14-18 4аса седми4но, а във Франция и Германия - 40 4аса.Там у4ат  в събота.Ваканцията лятната е от 15 юли, до 1 септември - месец и половина.
Айде сега да си сметнат нашите за половин работен ден и толкоз ваканции колко пари вземат.
Наистина са единици заслужаващите високи заплати.Мисля , 4е на пове4ето хора ве4е им дойде до гуша от непрестанното им хлен4ене и тн.Вярно, 4е не им стигат парите, ама на кой му стигат.........

# 381
  • Мнения: 660
Нещо интересно за четене на адрес www.segabg.com , в рубриката "Интервю" , статията се казва "Докога в България ще има синдикална аристокрация ? " от Ивелин Николов .
ЗлаВещица  , сигурно и на теб  , би ти било интересно да прочетеш за " трите синдиката като един " и да си направиш извода / ако може честно Peace и без заобикалки/,  около какво точно са се обединили лидерите им  и дали в действителност защитават вашите интереси , или по-скоро здраво работят за собственото и на децата си светло бъдеще ! И ще ти кажа каква би им била облагата - все по-високи и по-високи ръководни постове , за да могат да се наслаждават на управлението на ... стадото  Grinning.

Zanda , хайде стига издребнява ! Не е важно как е написано , а какво е посланието . И стига саботирахте единствената оцеляла тема на " противниците" . Нека спазваме добрият тон , доколкото ни е възможно при тези обстоятелства Peace!

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 14:46 от ve4erniza

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
И друго-наскоро 4етох, 4е при нас хорариума на у4ителите е 14-18 4аса седми4но, а във Франция и Германия - 40 4аса.Там у4ат  в събота.Ваканцията лятната е от 15 юли, до 1 септември - месец и половина.


Може би е по-добре най-напред да си сигурна в нещо и след това да го твърдиш.

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075


ЗлаВещица  , сигурно и на теб  , би ти било интересно да прочетеш за " трите синдиката като един " и да си направиш извода / ако може честно Peace и без заобикалки/,  около какво точно са се обединили лидерите им  и дали в действителност защитават вашите интереси , или по-скоро здраво работят за собственото и на децата си светло бъдеще !

[

Ще съм ти благодарна да ми кажеш какво повече могат да направят за себе си и децата си? Защото както беше публикувано в една от темите те и сега си имат достатъчно  Mr. Green

Хайде кажете ми каква би могла да им бъде облагата от тази стачка?
И защо ни смятате за някакво безмозъчно стадо?

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Някой знае ли какви са заплатите в частните училища? Питам от любопитство,защото тук не се е включил нито един учител от такова училище,май.

В едно от частните училища в Пловдив е между 450 и 550 лв.

# 385
  • Мнения: 422
Българските ученици са с най-дълга лятна ваканция в Европейския съюз
 
16.08.2007, 15:00
 
Учениците във Франция имат по-кратки ваканции от някои от
останалите европейчета, пише вестник "Монд".

Въпреки че в средата на август те все още са в лятна ваканция, тя ще свърши в началото на септември и е едва два месеца. Петнайсетина европейски страни са преди Франция по този показател, като рекордът се пада на  българските ученици, чиито летни ваканции варират от 16 седмици за децата, завършили първи клас, до 11 седмици за децата в гимназията. В Румъния ученическите ваканции са от средата на
юни до средата на септември. На трето място в класацията е Италия, където учениците от началното и средното училище почиват през лятото между 12 и 13 седмици от началото на юни до началото на септември. С дълги летни ваканции могат да се похвалят и учениците от трите балтийски държави. В клуба на страните с най-кратки ученически ваканции са Дания, Германия, Лихтенщайн, Холандия и някои части на Великобритания с лятна ваканция от 6 или 7 седмици.
 

# 386
  • Мнения: 11 607
Работата ме сблъсква всеки ден с учителки....Да ви кажа честно има учителки, с които ми е много приятно да общувам и учителки, които като ги видя,че идват - ми иде да затворя! Та хора разни...както навсякъде!

Искам само едно - да не си изкарат след това всичко учителите на гърба на невинните ни деца! Какво са те виновни,че да ги пришпорват да учат, да им дават тестове постоянно и пр. - както си мисля,че ще се получи(дано не съм права!).

# 387
  • София
  • Мнения: 1 076
Нещо интересно за четене на адрес www.segabg.com , в рубриката "Интервю" , статията се казва "Докога в България ще има синдикална аристокрация ? " от Ивелин Николов .
ЗлаВещица  , сигурно и на теб  , би ти било интересно да прочетеш за " трите синдиката като един " и да си направиш извода / ако може честно Peace и без заобикалки/,  около какво точно са се обединили лидерите им  и дали в действителност защитават вашите интереси , или по-скоро здраво работят за собственото и на децата си светло бъдеще ! И ще ти кажа каква би им била облагата - все по-високи и по-високи ръководни постове , за да могат да се наслаждават на управлението на ... стадото  Grinning.

Zanda , хайде стига издребнява ! Не е важно как е написано , а какво е посланието . И стига саботирахте единствената оцеляла тема на " противниците" . Нека спазваме добрият тон , доколкото ни е възможно при тези обстоятелства Peace!

Кога съм издребнявала, за да го правя отново?
На мен вече ми е толкова писнало да се плюят учителите, че ме избива на майтап  Peace

# 388
  • Мнения: 639
Да и на мен ми писна отдавна от стачката и от всичко около нея,писна ми и за това си пиша в тази тема,ако случайно мина на обратното мнение ще сменя и темата.Та за това моля,другарките учителки да се ориентират под строй в съседни такива.
А бе и мен вече ме избива на идиотизъм,щото сега ми звънна синчето и ми заяви ,че му е дошло до гуша да се оправя с опърничавата си сестра,която просто иска още една приказка да и бъде прочетена и след това да и бъде обяснено ЗАЩО...еди какво си........Аз го успокоявам ,че ще го преквалифицирам от капитан/специалност в морското у-ще/,в детегледач,да не се тревожи и ще му платя.За сега е съгласен,а ма си иска математика.А, сега де?А ма не си ще учителката?Да, ама ако и увеличат заплата ще стане добра и съвестна/му казвам аз/,а той ,тя била закостенурчена/каквото и да означава това/,а бе родителски неволи такива.....................Пък те учителите си имат техни неволи ,искат си 100%.

# 389
  • Мнения: 14 133
Искат си техните 100%, но тяхната явно няма да стане. Не е ли по-добре да се съгласят компромисно на по-малко увеличение и да се приключи с цялата истерия.

Общи условия

Активация на акаунт