НЕдискриминационно за стачката

  • 11 785
  • 405
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако в началото беше икономически въпрос, стачката от 2 седмици стана политически. От самото начало правителството се правеше на дръж ми шапката и това само сплоти учителите. Всъщност всяка гилдия би се сплотила след такова поведение на другата страна. Според мен управляващите си вкараха автогол и затова работата ескалира.

# 361
  • Мнения: 494
 Радостина,права си...,но малко повече разум, от страна на иначе сериозни хора,каквито са учителите,не би навредила,нали?Политически или не,на чест или не,нещата дават отражение не само върху самите учители,та да си позволяват това да ги направи неразумни...Не одобрявам действията(и думите) на правителството,но подобна политическа и твърде емоционална окраска на стачката ,на мен,лично ,ми идва много...

# 362
  • София
  • Мнения: 62 595
Радостина,права си...,но малко повече разум, от страна на иначе сериозни хора,каквито са учителите,не би навредила,нали?Политически или не,на чест или не,нещата дават отражение не само върху самите учители,та да си позволяват това да ги направи неразумни...Не одобрявам действията(и думите) на правителството,но подобна политическа и твърде емоционална окраска на стачката ,на мен,лично ,ми идва много...

Така е. Духът от бутилката вече е пуснат на политическо ниво. Днес и вот на недоверие ще внасят от опозицията. Сигурно няма да мине, но определено притеснява управляващите. И доколкото разбрах, от стачния комитет са съгласни на 3х20%, което е добра стъпка. Но онези си мълчат. Сигурно са чакали да си дойде Станишев от Брюксел и да говорят. А той отиде там, за да се отчете как се справя с положението. Но си остана на ниво популизъм, само дето поиска едно рамо от ЕС за по-голяма тежест на думите си. Но не разбрах официалната позиция на ЕС каква е.

# 363
  • Мнения: 4 841
Но не разбрах официалната позиция на ЕС каква е.

И ако официалната позиция на ЕС е, че исканото увеличение не е възможно, какво правим - излизаме от ЕС ли  newsm78

# 364
  • София
  • Мнения: 62 595
Но не разбрах официалната позиция на ЕС каква е.

И ако официалната позиция на ЕС е, че исканото увеличение не е възможно, какво правим - излизаме от ЕС ли  newsm78

Мисля, че от ЕС не могат да решават дали е възможно, освен ако не са гледали под лупа целия бюджет. Могат да окажат политически натск или подкрепа. Пък и те много добре знаят за проблемите със съдебната система, корупцията, несъбираемостта на вересиите на правителството....
Досега няма членка, която да е излязла или да се изгонена. Това са размина дори на гърците, а я бяха закъсали с напудрянето на някакви доклади (май това беше, вече не помня).

# 365
  • Мнения: 458
Не подкрепям учителите с начина по който стачкуват! Не мисля, че е нормално вече месец да оставят децата ни на улицата и да провалят бъдещето им. За учителките в детските градини съм съгласна да се корегират по някъкъв начин заплатите, защото наистина 40лв. на месец е несериозно. Тази сума отива само за храненето на децата! Но за учителите в училище - е, няма как да ги подкрепя. При сумите, които взимат от частни уроци не виждам основание да искат увеличение на заплатите си. Мися, че е време ние родителите да се активизираме и по някъкв начин да изразим своето недоволство.  Писна ми всеки ден да се чудя кой ще гледа детето ми и да го прехвърлям от баба на баба /все пак и те са работещи/! 

# 366
  • Мнения: 54
Здравейте на всички Hug
Ох как да се изкажа по - нежно и не ценично ,чак незнам  newsm78
Аз съм твърдо против тази стачка  Naughty Ужас та като започна с това, че имам дъщеря във 5 клас и днес учителката по математика решела че няма да стачкува и ще имат 1 час във 9,45 ч .Та значи или аз или  мъжът ми трябва да я вземем от вкъщи , да я закараме до у- ще и след 45 минути да си я преберем отново!Ок ,един от нас ще е на нейно разположение ама това е през ден , кой ще ни търпи така на работа  newsm78 Другото което е да не  ви казвам как е предаден матеряла /за дроби става въпрос/на 5 реда всичко е поместено и вечерта двамата с мъжът ми обеснявахме дроби , защото на гореспомената учителка не и било стигнало времето да им ги обесни , само за пояснение не е само моето дете което не е разбрало !!!!Пак казвам ОК но вече ме дразнят !!!!ИМАм приятелка , която е у-телка по музика , та тя взема около 400 лева и ходи по 2-3 часа на работа /само когато има часове/, събота и неделя почива , за ваканциите да не говорим , допълнителни пари за дрехи и т. н .
та кажете ми вие , кой взема такива пари за 3 часа работни на ден !В у-щето на дъщеря ми имат консултации , които са след 14 часа и никога никой не е там освен почистващия персонал ! Кажете ми как да се съглася със стачката им  #Crazy

# 367
  • Мнения: 639
smaili ,само не се стряскай сега като ти скочат учителките и започнат с червено да ти поправят грешките в правописа. newsm10

# 368
  • Мнения: 172
А как ще коментирате плакат от учителската стачка

На магистрати
по 200 лева
на калпак
а на нас
FUCK

Това ли е езика, с който трябва да си служат интелигентните хора, които образоват нашите деца  newsm78

# 369
  • Мнения: 14 499
А как ще коментирате плакат от учителската стачка

На магистрати
по 200 лева
на калпак
а на нас
FUCK

Това ли е езика, с който трябва да си служат интелигентните хора, които образоват нашите деца  newsm78

 ooooh! #Crazy ooooh! #Crazy

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Здравей, как си приятелко?
Как, добре ли я караш?
Още ли мислиш, че свята професия имаш ти?
Кажи ми!
Здравей, караме някакси...
Някакси даже я караме
между аванс и заплата стотинките жълти броим!

Налей ми чаша пълна с вяра,
че светлина в тунела виждаш ти!
Високо бог, далече царя...
Министърът мълчи!
Нали учители сме всички
правата нека да си отстоим
за пръв път трите синдиката като един!
Нали учители сме всички
на митинг пак за кой ли път стоима
с една единствена надежда -
да победим!

Здравей, как си приятелко!
Как,нима не разбра,
че освен задъжения имаме и права.
Кажи ми!
Здравей, карам стачкувайки,
даже страхотно я карам,
щом виждам, че всеки учител рабра за това,
най-после разбра!

И ето как стоят нещата,
стари мой приятелю...
Недей да си лежиш на щата,
стачкувай ти със нас и ти!
Недей да чакаш някой друг
да отстоява твоите права!
Глава вдигни! Учител си!
 Помни това!
Нали учители сме всички,
правата нека да си отстоим!
За пръв път трите  синдиката
като един!

Ще победим!!!

# 371
  • Мнения: 4 841
А как ще коментирате плакат от учителската стачка

На магистрати
по 200 лева
на калпак
а на нас
FUCK

Това ли е езика, с който трябва да си служат интелигентните хора, които образоват нашите деца  newsm78
ooooh! #Crazy ooooh! #Crazy

Какво се чудите, а ПОДПАЛЕНОТО чучело на министъра? Жалко за всички, които нямат достатъчно аргументи да формулират исканията си и да ги защитят подобаващо, та трябва да ГОРЯТ ЧУЧЕЛА по площадите... И после - кой бил в 21 и кой в 19 век... Честно, ако бях учителка, щях да се скрия някъде, и да се срамувам от съсловието си. Апропо, познавам учители, които го правят. НАИСТИНА се срамуват.

# 372
  • Мнения: 343
Стачката създава проблеми и на децата, и на техните родители. Да, така е. Но това е по-малкото зло. Голямото зло е това, че на все повече учители с призвание и желание за работа им се налага да се преквалифицират по финансови причини. И техните места в повечето случаи биват заемани от хора, които всъщност нямат желание да работят като учители, но са принудени от обстоятелствата, защото не могат да си намерят друга работа. На тези хора нерядко им липсва не само мотивация, но и необходимите качества. Това е същественият проблем за всички родители, според които образователните институции всъщност трябва да образоват, а не просто да предлагат безплатни детегледачески услуги.

# 373
  • Мнения: 639
Rina77 ,не само им се налага да са преквалифицират по финансови причини,налага се и поради липса на места ,например за детски учителки.Да си намериш място по нормален ред за такава е абсурд.
И така ,днес малката ми дъщеря се отглежда от батко и,който е 10кл./трябва да е в 10кл./,който от своя страна вече му писна да гледа сестра с н-ти ден,и ми заяви ,че и без това тази година няма да започнат училище,та да му търсим работа.
От горе на всичко,тази сутрин е видял в репортаж за стачката госпожата си по математика,която мило и интелигентно заявява ,че ще стачкува цитирам "до победата и няма значение какво мислят учениците" #Crazy #Crazy
Та, въпросните ми деца за пореден ден ще се само-отглеждат,самообразоват и самоусъвършенстват,за да може мама и тате да работят,да плащат данъци ,че да има дай боже парички за милите им учители.

# 374
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

smaili, моето дете също е 5 клас - затова много добре те разбирам. 4 години ни се налагаше с мъжа ми да обясняваме всеки предмет, да го допреподаваме - защото на госпожата постоянно не й стигаше времето. Единственото, което тя можеше да прави и за което й стигаше времето беше да крещи и да обяснява на децата колко са тъпи и какви изроди са /запазила съм автентичността на израза й/. Училището се води едно от най-елитните в София ,ако това има някакво значение. Същевременно чух от няколко учителки, мой познати, колко им било тежко сега, как се налагало да стоят по 8 часа в училище заради стачката и при това всеки ден, как се прибили в къщи скапани и нямали време нито да си сготвят, нито да си починат, нито да си погледнат семейството. Срам, позор, резил и излагация....

Общи условия

Активация на акаунт