Първата думичка е "баба"?

  • 3 529
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 589
ако има малко чувство за хумор ще каже първо "бебе" - така ще хвърли цялата семья в шах и ще даде на форума нова тема 

# 61
  • Мнения: 384
Ти сериозно ли питаш?!
И чак пък ревност...и моят син каза 'баба' (ако не броим едно наподобяващо 'мама' преди това  Wink ), ама не съм изпаднала в депресия или да си посипя главата с пепел  Mr. Green
Напротив-радвам се, още повече, че въпросната 'баба' участва равностойно в грижите за детето  Peace

# 62
  • Мнения: X
Ами моето момче казва само "б", а после и "ба", предполага, че ще каже първо баба. А после тати, най- вероятно. Мама може най- накрая, ама не ме притеснява. Може и да ми стане криво, не знам. Майка ми обаче го гледа мноооого, така, че има логика. СМятам обаче, че просто им е по- лесно. Може би не си единствената, но предполагам, че ще отмине това чуство. Ние няма да сме единствените зьа тях, колкото повече растат, толкова по- малко ще имат нужда от нас.

# 63
  • Мнения: 230
Разбира се, че не е съзнателно насочена, но нима не ви е подразнило и за миг факта, че свеки непрекъснато повтаря: Ето, чу ли? Каза "баба"! Отделно е ясно, че тя не спира да я бабосва: "Кажи бабо... Какво има бабо?... Защо плачеш БАБО?..." и пр.  Mr. Green
Ако свекърва ми се държеше така, определено щях да се нервя. А ако живееше наблизо....  Mr. Green
Само че май проблемът не е в думичката, а в твоето състезание със свеки. Я не `аби и си пази нервите. За целта отстрани дразнителя! И той не е детето!

# 64
  • Мнения: 44
Напълно си права Mini  Peace

# 65
  • софия
  • Мнения: 636
Дъщеря ми постоянно повтаря, по цял ден тата, тата. Казва също баба и дада. На мен казва мамам-м-м-м - па аналогия от ам-ам вероятно.Не ревнувам нито от татко нито от баба или дядо. Глупаво е. Иска ми се да може да казва мама и да ме вика, щото сега като иска да повика мен или татко си вика - тата, и ако не дойде правилния човек продължава да вика, докато той се появи. Явно не свързва още кокретните срички с конкретния човек. Важното е, че бърбори.

# 66
  • Мнения: 1 044
И Митко каза "баба" като първа дума. Но поскоро бе "ба-ба-ба-ба" отколкото осъзнато "баба". Но пък поверието казва, че второто ми дете ще е момиче, харесва ми като идея, дано! Laughing

# 67
  • Мнения: 407
На Мони също първата думичка беше  "баба".Не съм ревнувала,даже много се зарадвах когато чух да казва нещо.Тази дума е казана несъзнателно,без да я свързва с нещо или някой.Първата съзнателна дума беше "ам-ам".
И Митко каза "баба" като първа дума. Но по скоро бе "ба-ба-ба-ба" отколкото осъзнато "баба". Но пък поверието казва, че второто ми дете ще е момиче, харесва ми като идея, дано! Laughing
  Peace

# 68
  • Мнения: 400
Честно казано мнооого щеше да ми докривее, особено ако не е за моята майка, а за свекървата. Ако каже тати първо хич няма да ми стане кофти, даже напротив, ама баба...абе гадничко си е!
Ти чула ли си да казва баба, или така ти казаха?

# 69
  • Мнения: 814
И на сина ми първата думичка беше - ба-ба-ба-ба-ба, ама не мисля, че това значеше точно "баба", а просто лесни срички за произнасяне Simple Smile

# 70
Първата дума на Кристияна беше папа. На Александрина първата думичка беше тата а на Борислав мама

# 71
  • Мнения: 171
На Ния първата сричка беше  Ба, а втора Та. По принцип не мога да кажа, че е казала баба, но пък майка ми беше  много щастлива. Виж като каза тата........таткото бе6е на 100%  че това вече е  думичка  Joy   

# 72
  • Мнения: 2 908
На Габриела първата думичка беше Тата,и до сега нея повтаря почти през цялото време.Да,чувствам малко ревност,защото Мама не се споменава,освен когато ревне за нещо и почва да реве с пълно гърло-Маммаааааа,тогава явно има нужда от мама,ама иначе не.Иначе през другото време-само Тата и това е. Crossing ArmsБаба и дяда не е казвала още.

# 73
  • Мнения: 1 098
Честно казано и аз бих изпитала ревност. Знам,че това не е от значение, но все пак Embarassed Ако първата думичка е " тати" не би ми било неприятно.

# 74
  • Мнения: 5 026
И моят син първо каза баба, но това не беше осъзнато. После,осъзнато,първо каза мама  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт