Първата думичка е "баба"?

  • 3 521
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 672
малей на мен щеше да ми е много неприятно  Crossing Arms по простата причина , че свекърва ми му е баба , а аз не мога да я трая  #Cussing out и то въпреки че знам че това което първо казват бебетата те не го мислят

# 76
  • Мнения: 982
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 672
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

доста интересно
а защо така , може би постоянно чува името ти от някой

# 78
  • Мнения: 11 607
И ние казахме първо баба. Първо се позразних, но ...после четох,че това е лесна сричка за поризнасяне и се среща при голям брой деца...Третата ми реакция нече бе - и какво от това? И мама ще каже! Важното е,че говори!

# 79
  • Мнения: 1 288
при нас първата думичка беше "мама", но не бих се притеснила ако е друга-било баба, тате и т.н. не ревнувам, то просто няма за какво.

# 80
  • Мнения: 982
Моят случай е по-странен.Като оставя настрана,че първата дума е "тата",детето ми до момента ме нарича"Пепи",както е името ми.
"Мама" не ми казва! Rolling Eyes

доста интересно
а защо така , може би постоянно чува името ти от някой

Нямам обяснение.Чува ми името толкова често ,колкото всяко друго дете чува името на майка си. Simple Smile

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И при Констанца първата дума беше "тата" и к'во от това. "Мама" каза доста след това, а то"мама" май идва от ам-ам-амамамама. Mr. Green
И при нас беше така Simple Smile Сигурно това му е било най-лесно.

# 82
  • Мнения: 393
 Синът ми започна с "баба",понякога чувам и "мам",но когато е гладен. Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 563
И моето дете каза първо "баба", но това нямаше никакво значение за мен. А да не говорим, че той изобщо не свързваше произнесената сричка с баба си  Rolling Eyes
Абсолютно! Само, че при нас е тя.  Laughing

# 84
  • Мнения: 11
Аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. Свекърва ми живее под нас и всеки ден е по няколко часа с дъщеря ми. Освен това се прави на маймуна пред малката , само и само да и се хареса  #Cussing out. Вече дори Моника я предпочита пред мен /като искам да я взема тя се гушка в баба си/. На всичкото отгоре първо каза баба, но аз обявих , че казва бау-бау, а не баба. И аз не подозирах за тази ревност, която ме връхлетя Confused

# 85
  • Мнения: 44
Аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. Свекърва ми живее под нас и всеки ден е по няколко часа с дъщеря ми. Освен това се прави на маймуна пред малката , само и само да и се хареса  #Cussing out. Вече дори Моника я предпочита пред мен /като искам да я взема тя се гушка в баба си/. На всичкото отгоре първо каза баба, но аз обявих , че казва бау-бау, а не баба. И аз не подозирах за тази ревност, която ме връхлетя Confused

Благодаря ти vanessa_24 че съществуваш!  Hug Почти се бях примирила, че съм се побъркала... Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 672
И моята първа дума е била баба Wink

След една ваксина съм била много ядосана и съм се сърдила -бабабабабабаба Wink

Бебешка му работа Simple Smile

sisonka i Vanessa_24, милички, искрено ви съчувствам... Моята свекърва все се гласи да идва в нас и да ми гледа детето като го родя, обяснява ми как тя щяла да се грижи за него и не знам си още какво...Не че нещо, ама откачам само при мисълта за това...Една част от мен знае че е неспособна да се грижи за него по най добрия начин, а другата - чиста ревност... Прекалено мнгоо ми станаха изказванията (на нея и на свекър ми), че 2 деца са отгледали, още едно ще отгледат...

# 87
  • Мнения: 528
Баба по лесно се произнася.На мойта й беше Ея-леля.Споко второто ще е момиче  Laughingтогава

# 88
  • Мнения: 1 701
И Кали първо каза "ба-ба", но не беше осъзнато, а просто лесни срички.  Sunglasses Не съм изпитвала ревност или нещо подобно...

# 89
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И Кали първо каза "ба-ба", но не беше осъзнато, а просто лесни срички.  Sunglasses Не съм изпитвала ревност или нещо подобно...
И при нас беше така - Петър също каза "ба-ба" неосъзнато!

Общи условия

Активация на акаунт