Радостта ми е голяма – ще съм МАЙска мама

  • 11 653
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Аз имам един въпрос относно майчинските. Интересува ме дали трябва да имаш общо поне 6 месеца трудов стаж или да си работил поне 6 месеца преди да излезеш в майчински?


Трябва да имаш 6 мес. стаж, независимо дали е придобит непосредствено преди 45-те дни болничен или по-назад във времето.

Това е много успокоително. Благодаря за инфото. Simple Smile

# 256
  • Мнения: 559
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/655/68/

тук има малко инфо. Не знам дали сте го прочели вече.

# 257
  • Мнения: 231
Здравейте момичета,
Пак много сте изписалии аз съм изостанала.  Embarassed
Казвам се Кристина, бременна за първи път и не се притеснявам от килограмите си - макар и доста наднормени. Притеснява ме само как ще ми се отразят здравословно, на мен и на бебо.  Sick
Относно секса - не са ми забранили, не че съм питала  Embarassed  Embarassed  Embarassed Случва се 1-2 пъти седмично  Wink
Вчера и аз бях на доктор. Оказа се че притесненията ми са били напълно излишни. На коремния ехограф се вижда само плоден сак, но на вагиналния видях едно много подвижно бебче, мяташе се напред назад, има си оформени ръчички, тупкащо сърчице в средата на гръдния кош.... направо много вълнуваща гледка. При мисълта за малкия гимнастик в корема ми на лицето ми лъсва самодоволна ухилена физиономия newsm53
Относно цитонамазката и аз знам, че се прави веднъж в началото и веднъж в края на бременността. Е, аз се регистрирах тази седмица, пуснаха ми всички изследвания - кръв, урина, СПИН, Васерман, но не и цитонамазка  newsm78
Желая хубав ден на Всички!

# 258
  • Мнения: 728
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/655/68/

тук има малко инфо. Не знам дали сте го прочели вече.

mu6muro4e, благодаря за линка, не го бях чела. Обаче се чудя, ако резултатът покаже нещо обезпокояващо, какво се прави при положение, че жената е бременна? Нито раничка може да се гори, нито медикаменти някакви да се приемат.

Да не би все пак да става въпрос за вземане на влагалищен секрет? Моля, който е правил подобно изследване, да сподели за какво все пак става въпрос, че да знам какво да питам другия път.

# 259
  • Мнения: 60
Bella04, взема се влагалищен секрет в края на третия месец и в началото на деветия. Ако има някакъв сериозен проблем се дават лекарства. Здравната каса ги поема, поне така пишеше на вратата на моята лекарка. Дори и да трябва да го платиш струва около 10 лева. Това дава спокойствие, така че плати си го ако ти откаже твоята лекарка, няма нищо страшно.
oncheto, когато и да се роди името ще бъде с буквата И, все още го мисля  Grinning .

# 260
  • Мнения: 18
Bella04  на мен ми взеха секрет,когато се регистрирах в 6г.с.!!!нищо по-подробно не знам,само доки ми каза че трябва да ми вземе секрет за изследвания!!
после каза,че резултатите са  добри и няма нищо!!
съжалявам ,че не мога да ти кажа повече

# 261
  • Мнения: 728
Благодаря ви, момичета, за отговорите. Аз за влагалищния секрет нямам съмнения, че се вземе по време на бременността, питам за цитонамазката.
Повече няма да ви досаждам с тази цитонамазка, че взех да ставам досадна вече. Ще питам при следващия преглед.

# 262
  • Мнения: 121
А какво става с нашата среща?

# 263
  • Мнения: 731
Bella04, в тази връзка в заглавната ни страничка е посочено, че се прави цитонамазка в първото тримесечие. Не видях да се повтаря по време на бременността.

# 264
  • Мнения: 256
Здравейте момичета!
Нямах интернет 2 дни  и сега прочетох всичко което сте написали.
Съжелявам за Лана.
дано вече само усмивки да има.
Ако на някой му е неприятно за кг нека да пише и веднага ще се корегирам Съжелявам за причиненото неудодство.
И  понеже не съм на работа в събота и неделя, а нета ми е служебен даите идея за заглавие на следващата темичка.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:02 от mmagy

# 265
  • Мнения: 19
Здравейте, килограмите при мен от 50кг. сега са 54.
Имам апетит и ми се преяждат разни неща, от които не се лишавам.
Вегетарианка съм, от както съм бременна проядох сьомга.


# 266
  • Мнения: 19
Bella04, в тази връзка в заглавната ни страничка е посочено, че се прави цитонамазка в първото тримесечие. Не видях да се повтаря по време на бременността.

[color=red]На мен ми взеха влагалищен секрет и цитонамазка, крувни изследвания и урина. Бебчо е 4 см. , не са му гледали гръбначния стълб.

За секса- не мисля, че трябва да се пазите дами, това е нормален акт, който не може да попречи на плода. Ако има кървене, процапване или болки вече нещата са различни.[/color]

# 267
  • Мнения: 420
Добро утро момичета,как сте днес?От сутринта на прозореца ни има един сив гълъб ,знаете ли какво значи това?Аз съм малко суеверна Grinning

# 268
  • Мнения: 274
Добро утро и от мен   food010 Относно сивия гълъб на joji04 , до колкото знам означава  вест от приятели или гости  Simple Smile все хубави неща, не се шашкай

# 269
  • Варна
  • Мнения: 49
Добро утро и от мен! Аз пък съм на работа и днес Tired и ви пиша от работното си място.
Желая ви приятен, топличък уикенд и не позволявайте на лошото време да развали настроението ви! Какво сте планирали за днес?
 
Вашите коремчета пораснали ли са? Моето изобщо още, само дето съм се омазнила в областта на талиаята.

Амиии мисля, че не знам какво значи сив гълъб.

Общи условия

Активация на акаунт