Радостта ми е голяма – ще съм МАЙска мама

  • 11 668
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 121
Добро  утро Simple Smile

Лана, искренно съжелявам, стискам палци скоро да си отново в отчетни.Успех! Hug

Относно секса - моята лекарка ми каза  2 пъти седмично ( за сега).
По темата   за килограмите , аз лично нямам нищо против да  стоят на 1 стр.

Усмихнат ден  на всички!

# 241
  • Мнения: 1 492
Добро утро, мацки. Как сте днес?
Аз се казвам Камелия, имам си един батко второкласник на 8 години. Живи и здрави, ще имат голяма разлика с бебо, но се надявам на помощ от баткото Simple Smile
За секса доки нищо не ми е казала, но ние не прекаляваме. Все пак три месеца без секс, не си е работа.
За килограмите казах - от 65, сега 68, но съм с наднормено, къде му е края не знам Sad Първата бременност качих цели 30 кг.  Tired
Минах първите изследвания - кръв, урина, кр.група и антитела, видяхме и сърчице, сега на 24-ти съм пак на преглед, но не зная какво ще правим.
Това е, лек ден и целувки на всички тумбаци Hug

# 242
  • Мнения: 731
Добро утро!

Ончето, браво за вълнуващия и интересен преглед! Пожелавам на всички такива емоции!

Белла04, вероятно са ти правили скоро цитонамазка и затова не е нужно да правиш сега.

По въпроса за секса, като разбрах, че съм бременна първия път, докторката ми каза "без бурен секс". Ако няма риск, не разбирам защо два пъти седмично няма да навредят, а три ще навредят. Ако има риск - това е съвсем друг въпрос и забраняват секс. Стига една бременна жена да се чувства достатъчно добре, за да има желание за секс - няма пречка!

Ведър и приятен ден на всички!

# 243
  • София
  • Мнения: 448
Добро утро ,момичета и успешен ден!
Аз нямам нищо против килограмите ми да са на първа страница,все пак това е най-хубавото качване на килограми-малки съкровища растат в нас,под сърцата ни.Иначе,както виждате от ника ми,казвам се Мария и имам едно прекрасно момченце,което след месец ще стане на 4 годинки и иска сестриче.Още сега говори,че е баткото,пита за бебето.
Ланна,много съжалявам за случилото се,защото съм го преживяла,или май още не!Очакваме те скоро в отчетни!  bouquet

# 244
  • Мнения: 60
Добро утро! Днес е петък и дано да мине по-бързо, че ми се ще малко почивка.
По въпроса за секса - аз нямам никакво желание, защото получих болки още съвсем в началото на бременността. А и какво толкова малко предпазни мерки предварително за най-хубавото нещо в живота.
Колкото до цитонамазката знам, че се полагат една в третития месец и една в деветия - това е по каса.
Аз също нямам нищо против килограмите ми да са на първа страница. Казвам се Гергана, имам син Георги /не съм го кръстила на мен, а на свекър ми  Grinning /. Баткото има рожден ден в понеделник и става на 4 годинки. Той много се вълнува за бебето и казва, че когато свърши зимата ще си има бебе  Joy !
Желая лек и спорен ден!   bouquet

# 245
  • Мнения: 728

Белла04, вероятно са ти правили скоро цитонамазка и затова не е нужно да правиш сега.


Там е работата, че изобщо не са ми правили. Другият път ще се заинтересувам по-подробно.

# 246
  • Мнения: 121
Bella04 и на мен  лекарката  ми каза , че  цитонамазка се прави в началото и в края на бременността.

Аз се казвам Симона, бременна съм за първи  път  , надявам се всичко да е наред и май месец всички да имаме сладки и здрави  бебчета:)

Усмивки:)

# 247
  • Мнения: 559
Дубро ютро!

За секса пак се излагат докторите! Как един ще ти каже категорично НЕ, адруг ще ти каже няма никакъв проблем??? Shocked
Тия хора къде са учили. Много ми падат в очите честно. На мен доктора ми каза, ако нямам оплаквания (болки или кървене) няма никакъв проблем! И аз нямам оплаквания даже и след "бурен секс"  Blush така, че не смятам, че е нужно в моя случай да се ограничавам.

На 25.10 съм за цитонамазка и аз. Казаха ми, че е задължително в трети месец.

Пожелавам ви лек и къс петък Simple Smile

# 248
  • Мнения: 728
Цитонамазката заплаща ли се от Здравната каса?

# 249
  • Мнения: 84
Здравейте момичета.
Лелеее ,лелеее дано мъжа ми не прочете мненията за секса.Особенно за бурния секс. Ние сме за рекордите на Гинес,даже може да си сложиме и линиййка. "Не правили секс от 1 месец и 19 дни " или пък мъжа ми ще пожелае на първа страница да му пише името,като на някой герой и картинка с медал.  Joy   

Казвам се Гергана, имам син Георги /не съм го кръстила на мен, а на свекър ми  Grinning /.

Gery_s, ако родиш на 6 май ,как ще кръстиш бебчо?  Grinning

# 250
  • Мнения: 247
Аз знам, че цитомната маска се прави само веднъж годишно. Поне така ми беше обяснил гинекологът ми и се заплаща от здравната каса.  Но на мен ми е правиха през месец май и тогава не бях бременна. Не знам дали наистина на бременните трябва да им се прави в началото и края на бременността. Според мен става въпрос за вземане на влагалищен секрет, което е различно от цитомна маска.  

# 251
  • Мнения: 114
Относно "Майчинството счетоводно" не ми стана много ясно.При мен например,точно когато сършва едното майчинство, тогава започва другото. И незнам как да постъпя. Трябва ли да ходя до работата ми даги уведомявам? и тези 45 дни болничен преди раждане дали ще имам право да ги ползвам?
Трябва да отизиш и да си оставиш новия болничен миличка  Grinning Simple Smile

# 252
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Bella04, доколкото ми е известно при нормални обстоятелства е добре да си правиш цитонамазка поне веднъж в годината. А моя доктор ме посъветва, че е добре да се прави веднъж на 8 месеца. Доколкото знам поне една има покрита от здравната каса.
А по време на бременността е задължително поне една да ти бъде направена.
Цитонамазката е важно и много полезно изследване. Буквално може да ти спаси живота (както и на бебето ти). Още повече, че извън здравната каса цитонамазката ти струва 6-8 лв.
Знам също, че секрет се взема поне веднъж (в третия месец) от бременността.

Аз имам един въпрос относно майчинските. Интересува ме дали трябва да имаш общо поне 6 месеца трудов стаж или да си работил поне 6 месеца преди да излезеш в майчински?

# 253
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте мили мами,
Относно срещата на варненки аз нямам нищо против, но честно да ви кажа докато не мина през тези прословути изследвания от суеверие искам аз лично да изчакам още 1-2 седмици.

Относно личните данни нека всеки да разкрива това което иска на никого за нищо няма да се разсърдя.

Секс правим веднъж на 2 седмици. Чувствам се добре и то доста добре Embarassed, но от постоянната умора не ми се прави по-често.

# 254
  • Мнения: 728

Аз имам един въпрос относно майчинските. Интересува ме дали трябва да имаш общо поне 6 месеца трудов стаж или да си работил поне 6 месеца преди да излезеш в майчински?


Трябва да имаш 6 мес. стаж, независимо дали е придобит непосредствено преди 45-те дни болничен или по-назад във времето.

Общи условия

Активация на акаунт