ЯНУАРИ чакаме си всички,сладки пухчета мънички!

  • 12 857
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 366
Малко смях и от мен:
Снощи обяснявам на малката,  че днес ще я водим да види бебето /имам предвид - ще я вземем с нас на лекар/. А тя ме пита - "тази вечер ли ще го раждаш"  Crazy Е-е-е-е-х, мечти, де да можеше да родя здраво, доносено бебче още днес...

Относно дрехите - съблякох мъжа ми  Laughing Много ми  е удобно и май няма да му върна якето /тип шуба/ скоро.

# 271
  • Мнения: 135
Момичета, на вън дойде зимата. Страшен студ е. Аз за сега се побирам в якето си, но с вазелин Wink Имам и едно палто разкроено, тип пелерина и смятам да изкарам с него. Не ми се купува широка връхна дреха за 2-3 месеца.
Хоп, до като съм писала Пипилотка и Евито са казали същото!! Simple Smile

За бабите тип "мами" - не им се връзвайте. Без да се конфронтирате, просто си дръжте на своето. В крайна сметка, който си гледа детето, той си го научава на кого как да вика. И моите свекъри имаха куп претенции на времето, най-вече за името, но ние си кръстихме детето както си решихме, без изобщо да се разправяме предварително. И тъй като не спорихме, те май бяха останали с впечатлението, че сме съгласни да е кръстено на тях, та разочарованието им беше голямо. Горките!  Wink

И да споделя и аз как моите не чак толкова малки деца преживяват с мен бременността. Дъщеря ми   (на 5 и половина) при всяка възможност се разхожда с кукла под блузата и има-няма "влиза в болница" и кара брат си да й акушира  Laughing А синът ми (8 год.) го сварих веднъж и него , че си сложил под блузата "корем" и беше бременен. Като разледахме подробно съдържанието на "корема" се оказа найлонова торбичка пълна с 1 кг монети - той си събира стари монети, та си беше сложил колекцията за "корем" Laughing

# 272
  • Мнения: 802
Ами това и мен би ме вбесило,не стига ,че искат снахите да ги наричат майко ,а сега пък и внуците. #Cussing out
Не можеш ли направо да й кажеш,че няма да ти е приятно това?? Naughty
[/quote]


какъв цитат направих само ?!
аз също не бих била съгласна с това , и не бих си мълчала .

# 273
  • Мнения: 207
Май пак от там ще се пазарува. Че така не ми се обикаля в тоя студ. А каква е цената, да съм подготвена психически?  Shocked
Дано после да може да се направи някаква корекция за да си го нося.

Подготви се психически за 120 лева.  Joy А якето е много хубаво - има колан, така че и без корекции трябва да можеш да го носиш после - стига да не си вземеш много по-голям размер (зависи колко си наддала също).

# 274
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
кафява мечка, аз знам, че магнезия не е противопоказен при бременност и няма как да даде странични ефекти. все пак това е в най-общия случай, не искам да те заблуждавам, може специално при теб да има нещо, което да не го препоръчва. иначе в магнерота има 500 mg magnesium orotate dihydrate (сега го преписах от опаковката) и ми го препоръча док 2 пъти по 1. това май е най-ниската доза, за профилактика.
Всъщност в тези 500 милиграма оротат имало 32,8 милиграма магнезий (това според някаква листовка от интернет). Значи са ти предписали около 66 милиграма за профилактика. Това значи, че спокойно мога да вземам 50 милиграмови таблетки по 1 на ден. Тук има таблетки по 50, 100, 250 милиграма магнезий. Благодаря ти Пипилотка!

# 275
  • Мнения: 127
кафява мечка, всъщност на листовката на магнерота пише:
заместително лечение на магнезиев дефицит при бременни - 1 таблетка дневно
при заплашващи аборти и преждевременни раждания 1 до 3 пъти дневно по 2 таблетки
за профилактика на прееклампсия и еклампсия (леки форми) - 2 до 3 таблетки дневно.
мисля, че можеш да взимаш една от твоите таблетки дневно без притеснения.
на мен някой ми беше казал за магнерота в 5-6 седмица и аз почнах да пия по 3 на ден на своя глава, от чиста параноя. пих го 1 седмица и после като казах на док той ме изгледа много странно... нямало нужда толкова рано. но не е и вредно, така че, успех!

# 276
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ехее много сте писали следобеда!

Добре дошли на новите момичета, вписах ви в списъчето   bouquet
Относно бабите - аз цял живот и все още казвам на баба ми "маминка", така са ме научили..Но сега нямаме нито една баба, само една прабаба на която Мони казва "баба". Та при нас проблем няма. Но настоявайте нещата да стават както вие искате, защото днес ще е това, утре друго, и после няма да се чувствате комфортно.
Зимно яке няма да си купувам - миналата зима си купих ново, може да ми дойде тясно към края, но имам едно прибрано /дебело спортно шушляково/ и смятам с него да изкарам..
Мирка, честито ви жилище! Нищо че не е готово още, важното е че си е ваше  Grinning

Наистина ли такъв студ е при вас? Във Варна днес печеше слънце и стигна до 20 и няколко градуса, но усещам как тази нощ ще дойде студа...

Предлагам за заглавие на следващата тема ето това предложение на Ваня:
Дъжд и вятър няма да ни спре, ЯНУАРИ чакаме си своето дете!

# 277
  • София
  • Мнения: 3 688
Предлагам за заглавие на следващата тема ето това предложение на Ваня:
Дъжд и вятър няма да ни спре, ЯНУАРИ чакаме си своето дете!
Много ми харесва:)

Добре дошли на новите момичета!

# 278
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Предлагам за заглавие на следващата тема ето това предложение на Ваня:
Дъжд и вятър няма да ни спре, ЯНУАРИ чакаме си своето дете!
А какво мислите за лека размяна на думи:
Дъжд и вятър няма да ни спре, чакаме си ЯНУАРИ своето дете!

И при нас са едни дъждове... Иначе е топло +19 градуса.

# 279
  • Мнения: 206
 И аз съм за

 Дъжд и вятър няма да ни спре, чакаме си ЯНУАРИ своето дете!

 Peace

# 280
# 281
  • Мнения: 802
Страхтно е предложението за новата тема !
Аз надничам какво си говорите като ставам по - малко ...
Тихичко ще се похваля, че съм по - добре . Praynig
Днес времето беше хубаво, но  идва студ ... а ние мислим тези дни да правим топлоизолация
 / саниране / от вън , но още не сме намерили фирма за това - нали трябва да са алпинисти ...

лека вечер от мен !  Hug

Общи условия

Активация на акаунт