През очите на роднините / приятелите

  • 3 430
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 203
Kalinka,ами на много места няма обществен транспорт, освен в големите градове, но те се броят на пръси тук. Както споменах тук има много малки градчета, селца, където просто няма как да се развие градския транспорт. Може би да съм се изразила грешно, има влакове разбира се и автобуси, но те са по-скоро междуградски, 1-2 пъти на ден до някой по-близко градче.
Иначе това да се преизчисляват месните цени в бг лева е всеобща болест, веднага се сравниха цените на олиото, хляба, тока и т.н. На нашите им беше интересно да дойдат тук и да разгледат, но като цяло не бяха кой знае колко впечатлени, баща ми е пътувал по корабите и свят е виждал, майка също е ходила, така, че интересно им беше, но нищо особено, по-скоро се чувастваха като туристи, разглеждаха, събираха информация и т.н.

# 31
нашите като инженери гледат пътищата, неръждясващите поцинковани стълбове, тихите трамваи ..., а и чистотата, градинките беz огради пред къщите, чистотата в болниците ... 

# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
нашите като инженери гледат пътищата, неръждясващите поцинковани стълбове, тихите трамваи ..., а и чистотата, градинките беz огради пред къщите, чистотата в болниците ... 

A това къде е?  newsm78

# 33
  • Мнения: 3 674

......Интересното беШе с дядо ми Laughing Laughing Laughing Laughing Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes,на него вси4ко му се струваШе грозно,сиво и затворено Sad,милият докато беШе тук много гадно си изкара Sad,само дето се радваШе на децата но само за Бг си говореШе Heart Eyes,за сьседите,за двора,за .......за вси4ко...Вси4ко бьлгаско за него си е по хубаво.Даже имахме един куриоз  Laughingс него,Вьрвиме ние из един от малкото паркове които има при нас и на едно място едно малко трьн4е се показва Laughing,дядо ми като го видя каза"Виж дядо даже наЩе трьни са по хубави" Joy Joy Joy Joy

Милинкия дядо!   Blush Голям сладур е дядо ти! ... Heart Eyes  Харесва си му дворчето у дома ,комшиите,...разбирам го напълно  че това му е липсвало. Rolling Eyes 
А за тръна... просто е  супер лаф... Joy Joy Joy... Peace

# 34
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Val,
Твоят дядо, като мойта майка. Всичко  bg е супер. Стига до крайност за някои неща и ме побърква.

А това за лебедите.....Като видя нашите патки и се сещам зимата как избиват всичко, което е имало неблагоразумието да кацне край Янтра.

# 35
  • Мнения: 1 169
Мама беше изумена от големите и широки магистрали. Все и се струваше, че е едно също място където и да отидем.
Влюби се във фонтаните на Bellagio.
Непрекъснатото "Hello" и "Thank you", на което в началото тя не отговаряше по обясними причини, но след това влезе в час.
Плодовете и зеленчуците с вкус на "plastic bag"  Shocked, евтиното месо и пълните колички в маркетите.
Тя пък непрекъснато казваше: "Ох, ако това беше в България".
За свеки нищо не беше хубаво : "Не мога да разбера какво толкова ги прехвалват американците" беше всяко второ изречение. Ами "добре" казах аз и бързо, бързо и смених датата за заминаване и по живо по здраво wavey

# 36
  • Мнения: 2 195
Clementina,
мойта казва, че холандките са много грозно облечени и в цял Амстердам, тя била най-добре облечената.  Wink 

Калинка , мисля че за облеклото трябва да отворим цяяяяяяяяяяяяяяла тема , щото нямам думи  Rolling Eyes  И свекърва ми сега ( тя много се конти по принцип ) все се чудеше в началото какво да облече , та да заведе малкия на училище . Като й казах да не се презорва много и тя кандиса , че и без това никой не се гласял тук  Crazy

# 37
  • Мнения: 2 195
Като каза за лебедите се сетих за нещо малко off topic  rotfImao:

Българи бояджии работят у нас. Пътуваме към магазина за бои и по пътя из полетата се метлеят разни сърнички, аз ги показвам на дъщеря ми, радваме им се. И единият от работниците казва: "лелееее... това да беше у нас - не сърна не чудо да е останало! Как никой не ги е утрепал тия сърни, какво ядене щеше да падне!"

А ние с детето всяка зима ги угояваме, събираме кестени, храниме ги... Wink

И аз се извинявам за офф-топика , ама тук риба не остана по каналите от наш'те сънародници  Rolling Eyes

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Мимката,
това за рибата наистина ли?  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes ( нали при мен няма много БГ и затова питам...)

# 39
  • Мнения: 2 195
Абсолютно сериозно говоря . Става въпрос за Амстердам . Когато живеехме там направо лошо ми ставаше  ooooh!  "Култура ми , Янко "

# 40
  • Мнения: 1 761
За съжаление нито майка ми, нито баща ми са идвали някога в Холандия и не знам дали и някога ще дойдат-много ги е страх от самолети.Аз в началото много се впечатлявах,че магазините са затворени рано и непрекъснато има някакви намаления,както и всички къщи ми се с труваха еднакви.
Явно съм свикнала,защото харесвам Холандия-дори ако ще непрекъснато да вали-пак е красива.
Германия също много ми харесва,а любима страна в Европа ми е Люксембург-красиво, тихо,волно и има планини.

# 41
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
картинка,
И моята не беше идвала 5 години.....сега не мога да я накарам да си тръгне.  Rolling Eyes Теб това мъчи ли те? ( мен ме мъчеше, че не иска да дойде да види как живея. Е, все едно щеше дали знае или не: опит след гостуването....Ама ми е интересно при другите как е...)

Няма ли повече с впечатления от Америка? Там различията са толкова големи....

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Малко офф-топик - и на майка ми в началото това и правеше впечатление, в момента аз като ги кача моите (и се намъкна между столчетата с корема, дето опира в предното столче) изобщо не го забелязва.
Сара, ако ми кажеш как го правиш този номер, сериозно те питам! Аз с малката отзад и натоварена кошница на кормилото, вече имам затруднения при управлението, а ако има още едно дете ooooh! Много ми е интересно, третото къде ще го сложиш  Laughing
Kalinka, чета ти темата, но не пиша, защото майка ми идва няколко пъти тук. Вече съм позабравила от какво най-много се беше впечатлила, при първата визита. Но тя е широко скроен човек, дори да не й хареса нещо коментира, но не критикува Peace
А впечатления от Щатите имам аз, но от другата страна, като посетител  Mr. Green Обаче сравнявах с Англия, не с България.

# 43
  • Мнения: 1 072
м_е_р_и, в началото ми беше много напрегнато. Идеята, че возя двете деца, абсолютно незащитени, ме ужасяваше. После свикнах и сега не ми е проблем. Последната седмица обаче не съм карала, с колата ги разнасям. Не за друго, а на мен вече карането на колело ми идва в повече, иначе коремът ми все още влиза между столчето и моя стол. Обаче: мойто колело е специално, от тия, за майки, на тях кормилата са им по-напред, може при теб и това да е проблема.
Третото няма къде да го дяна. Големият ще трябва да почне да ходи с колело на училище. Ама то и без това малкото чак от 7-8 месец ще се вози на столче на колелото. Дотогава правех сметка евентуално за тия дето се закачат отзад, дето са като караванка, за макси козито, ама ще видим. Да се роди първо... и без това на градина ще е чак от май другата година.
Да ти кажа, с едно дете, отзад само, ми е по-трудно отколкото с две. Някак си ми е много леко кормилото. Ти може да компенсираш с екстра покупки  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 761
картинка,
И моята не беше идвала 5 години.....сега не мога да я накарам да си тръгне.  Rolling Eyes Теб това мъчи ли те? .

Aми...чувствата ми са много смесени.Наистина, много бих искала мама да види къде живея,да се разходи с хлапето в гората,да нахранят заедно лебедите в езерото,да и покажа холандските музеи (тя много обича произведения на изкуството,дори скоро разбрах,че има колекция от репродукции на живописни платна),да се снимаме заедно пред някои дворец....
Тази година дори си отидохме лятото с кола,защото искахме да я вземем с нас на връщане....
Не знам дали някога ще дойде тук.Разболя се от рак,за 6 месеца и направиха две операции,три химиотерапии и един курс лъчетерапия.Хубавата и гъста коса съвсем опада и сега тя ходи с перука.Но рядко излиза от къщи.Болестта много я промени.От пълна с енергия жена стана мълчалива,необщителна....Никога не е излизала от къщи без грим и високи обувки,сега едва я познах-не и пукаше как изглежда.Дори мъжа ми го забеляза.
А аз няма как да и помогна.


Баба ми имаше бучка на гърдата.Умря на 61-с тежък диабет и съвсем сляпа.Леля ми почина на 41 от рак на гърдата ( беше лекар по професия).
Чернобил не прощава...

та, по темата-понеже родителите на майка ми са емигрирали от Русия в България, а бабата и дядото на мъжа ми от Франция в Холандия,понякога си мисля,че май е много по-важно да живея точно в този момент там, където съм така,че да намеря начин детето ми да се чувства удобно сред различни култури и традиции.Опитвам се да компенсирам с по-благ характер,не знам до колко успявам.

Общи условия

Активация на акаунт