Екскурзия- организирано или самоинициативно?

  • 7 357
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз искам да се снабдя с жестокия пътеводител...

# 61
  • Мнения: 2 309
жестокия пътеводител го купих от арена-младост, то си е цяла серия, има за много градове. на български е, към 10 лв. струваше, вътре има карта на града и карта на метрото. единствения проблем е, че е от преди 3 години и имаше някои нови неотбелязани линии на метрото, но пък на място вече се ориентираш.

# 62
  • Мнения: 4 916
Дейзи, ако имаш възможност напиши на кое издателство е пътеводителя  Praynig

# 63
  • Мнения: 2 768
Предполагам е на СофтПрес, аз такъв си бях взела за Рим, само дето го забравих в къщи Embarassed  hahaha
Добре че го бях научила на изуст почти

# 64
  • Мнения: 1 299
жестокия пътеводител го купих от арена-младост, то си е цяла серия, има за много градове. на български е, към 10 лв. струваше, вътре има карта на града и карта на метрото. единствения проблем е, че е от преди 3 години и имаше някои нови неотбелязани линии на метрото, но пък на място вече се ориентираш.
аз такива по чужбина много съм виждала, даже веднъж се зачетох в един за Бг в една книжарница и накрая си го купих - открих колко ми е полезен за пътувания из Бг  Laughing

# 65
  • Мнения: 4 916
Предполагам е на СофтПрес, аз такъв си бях взела за Рим, само дето го забравих в къщи Embarassed  hahaha
Добре че го бях научила на изуст почти

Сигурно е този, който посочваш  - пише, че има сгъваема карта.
Преди да пътуваме за Рим, аз се набутах с една книжка на Унискорп (май  newsm78) , общообразователна литература така да се каже, но не ставаше за пътеводител  Crossing Arms

# 66
  • Мнения: 2 309
Точно този на Софт прес е. Първо е много удобен като формат - малък, подвързан, страниците са хубави т.е. не е за еднократна употреба. Картата е доста подробна. За Барселона бяха направени 13 /май / маршрута, отбелязани са на картата с пунктир и най-подробно ти е описано с коя линия на метрото или рейса да стигнеш, по коя улица да минеш, накъде да се обърнеш, за да видиш еди каква си забележителност. Има списък с ресторанти, магазини, дискотеки. Мъжа ми ползва от същата серия за Лондон, пак е много добър.

Друга идея да споделя, в нашия хотел /незнам дали е практика или случайност/ имаше много брошури и най-различни карти на града. Примерно карта, на която са отбелязани само шопинг зоните, карта за туристическите линии, карта само със забележителности. Карта за метро обаче нямаше.

# 67
  • Мнения: 1 299
Друга идея да споделя, в нашия хотел /незнам дали е практика или случайност/ имаше много брошури и най-различни карти на града. Примерно карта, на която са отбелязани само шопинг зоните, карта за туристическите линии, карта само със забележителности. Карта за метро обаче нямаше.
Аз където и да съм била е пълно с такива брушури  Peace

# 68
  • Мнения: 1 417
не знам какви са цените в бг, но не бих си губила времето със Шопинг
Нито пък аз, ако живеех в Милано точно  Laughing
Ето отговор на горния ми въпрос- шопинг в Милано Simple Smile


хи хи хи
възможностите на средностатисти4еския милан4анин дале4 не са за вия делла спига или монтенаполеоне, а останалото са парцали като навсякъде, само дето е по_скъпо заради тълпите туристи доШли на "Шопинг в Милано  Money"

Да, ама явно са по джоба на братушките Wink Лятото първия ден от намаленията освен опашките, които се вихреха пред магазините на D&G и почти всички скъпарски магазини на Дела Спига, всеки, който носеше торба с покупки D&G беше руско говорящ. Даже се чудех дали не са им организирали специална шопинг екскурзия - снимка по -късно ще приложа:lol: Аз съм от тези дето ходят специално на шопинг Wink, просто има по-голямо разнообразие и намаленията са добри, пък и са съвсем в разгара на сезона и така обичам да обикалям магазините. Моделите и цените са едни и същи до стотинка с тези в София - говоря за магазини на определени марки, само дето всичко, което е хубаво в София въобще не го изкарват на намаления Confused За децата разнообразието е огромно, не мога да се въздържа от покупки. За евтиното ... newsm78
Сега по темата, зависи къде ще пътуваш и с каква цел? Например ние почивахме 2пъти с ласт минит оферти, които ако сами бяхме организирали само самолетния билет щеще да ни е долу горе колкото стойноста на пакета. Всичко, което е тип пътешествие или екскурзия организарам почти сама, но ми отнема мнооого време. 1месец минимум ровене в нета всяка вечер, писане по форуми, обмяна на информация, правене на маршрути, търсене на билети. Обикновенно от агенция си купуваме билети, само че след като съм проучила какви са цените и коя е най-добра като цена и качество, хотелите според зависи, понякога аз си намирам по-добра цена понякога от агенцията ми дават. Сега съм си купила един пътеводител нещо като `пътувай он-лайн`, където има много сайтове с полезно инфо, съвети и т.н за различни места, по интереси и др. Нямам много време да го изуча подробно. Иначе в чужбина по летищата особено има няколко издателства с много подробни пътеводители за всяка страна и са много полезни. Трябва да погледна и това на бг, ама сега не ми остава време много за пътувания Confused

# 69
  • Мнения: 794
Определено предпочитам сама да организирам всичко:

- посещавам тези забележителности, които ме интересуват;
- не ми се натрапват разни дюкяни и магазини за бижута, кото ми губят супер много от времето;
- не се съобразявам с никой - ставам когато сметна за добре и се разхождам спокойно без да тичам като кон цял ден...

# 70
  • Мнения: 4 916
...
Друга идея да споделя, в нашия хотел /незнам дали е практика или случайност/ имаше много брошури и най-различни карти на града. Примерно карта, на която са отбелязани само шопинг зоните, карта за туристическите линии, карта само със забележителности. Карта за метро обаче нямаше.

В хотелите винаги има карти, но работата е там, че аз искам да си чертая маршрути още от България - примерно 3-4 седмици преди да замина. А в Бг. трудно се намират карти на чужди градове.

# 71
  • Мнения: 2 839
В хотелите винаги има карти, но работата е там, че аз искам да си чертая маршрути още от България - примерно 3-4 седмици преди да замина. А в Бг. трудно се намират карти на чужди градове.
Хич и не ти трябва карти да купуваш.
Google Maps е решението http://maps.google.com/
Пак до тях опряхме  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 299
- не ми се натрапват разни дюкяни и магазини за бижута, кото ми губят супер много от времето;
ей това и мен много ме нервира

Цитат на: DiVA link=topic=232731.msg5324107#msg5324107
Хич и не ти трябва карти да купуваш.
абе те картите по хотели и летища са безплатни

# 73
  • София
  • Мнения: 1 479
... купих си от Бг жесток пътеводител на Дискавъри чанъл, където има подробна карта на града и всички забележителности, намерих си карта за метрото и си седнах  с кеф вкъщи ...

Дейзи, от къде си купи пътеводителя и на какъв език беше? А също и карта на метрото - ако е от нет-а, може ли да пуснеш линк, плиййййз.
този жесток пътеводител и на мен ми бръкна в здравето
от Славейков ли е или от книжарница?

Този пътеводител ( аз си бях взела за РИм, най-вече заради картата) го има в Пикадили, и в двата Мола. Има за доста градове, понякога се пообират, но забелязвам че редовно ги зареждат. Джобен формат са и са удобни с базова информация, забележителности, история, транспорт, хотели, но най-вече картата. Винаги гледам да се снабдя с карта предварително, въпреки че по хотелите винаги има. Сега съм си набелязала пътеводителите за Ню Йорк и Барселона, дано да ги ползвам скоро  Peace

# 74
  • Мнения: 349
По темата - използвала съм услугите на туристически агенции и самостоятелно.
Определено съм за самостоятелната организация - много повече неща могат да се видят и сам да определиш както маршрута, така и времето си.
При тези възможности за информация от интернет може всеки да се подготви.
А за пътеводителите - позвам от години златните /големи/ на FODOR'S - до сега не съм имала издънка.
Линиите на метро, автобуси и трамваи обикновено ги има  самостоятелно към всеки град. Последните, които ползвах бяха за Рим -  точни, надеждни и много подробни - карта с №., линии, спирки и връзки
За картите вижте този тип карти забележителности с препратки за описание и забележителности 3D изображения

Общи условия

Активация на акаунт