Екскурзия- организирано или самоинициативно?

  • 7 343
  • 110
  •   1
Отговори
# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Автобусна ексукрурзия до Виена и Будапеща е между 300 и 400 лв. Като се върнем от ще мога да сравня цените, но не вярвам да ни излезе по-евтино. А цялата тая разправия около организацията ми отнема доста време и нерви. Другия минус е, че няма да имаме екскурзовод (не че конкретно за тази дестинация ни е необходим).
От пътуване със самолет се отказах, защото мисля, че за по-близки разстояние с кола е по-удобно.

# 106
  • Мнения: 491
Абе, до Будапеща съм ходила с кола, отне ни около 14 часа, но беше за Нова година и имаше сняг, та може би за това. От Будапеща до Виена мисля, че е около 200 км. Това значи да си изгубиш един цял ден в път. Нашето време за екскурзии е все ограничено, не можем по 7-8 дни, за това предпочитаме самолет.

# 107
  • Мнения: 11 747
Аз също съм фен на самолета, хич не ми е до коли или автобуси за повече от 200км, ама все заради пустата цена... Thinking
Сега с тези нсикобюджетни авиокомпании дано се променят нещата, т.е. аз да се променя и ограмотя.
Хич не ми се губи време и на мене да гледам магистрали и бензиностанции, вместо забележителности в това време, ама както дойде.То всеки се съобразява с куп изисквания - свои и не само.

# 108
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е точно с кола можеш да разгледаш повече забележителности. Пътьом към Виена ще се разходим и из Будапеща, ще мръднем и до Братислава, може и още нещо да решим.
С кола до Будапеща е 8 ч. и 30 мин., със самолет ще е около 4 ч. (с висенето по аерогарите)- не е кой знае какво предимство.

# 109
  • Мнения: 4 916
Е точно с кола можеш да разгледаш повече забележителности. Пътьом към Виена ще се разходим и из Будапеща, ще мръднем и до Братислава, може и още нещо да решим.
С кола до Будапеща е 8 ч. и 30 мин., със самолет ще е около 4 ч. (с висенето по аерогарите)- не е кой знае какво предимство.

Пътят от Виена до Братислава е 50-60 км. и се минава за 30 мин. Ако ходите през зимата, може да мръднете и до някой зимен курорт - аз съм ходила в Банска Бистрица и силно я препоръчвам като дестинация, пък дори само за разходка за няколко часа.

# 110
  • Мнения: 2 768
И аз обичам да пътувам дълги разстояния с кола  Peace
Освен всичко изброено, с кола сме мобилни, свободни и необвързани с публичен транспорт, всички хрумвания на място могат да бъдат осъществени и пътуването да измени на плана.

Общи условия

Активация на акаунт