Как наричате половите органи на бебчетата, когато говорите за тях?

  • 18 732
  • 339
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 221
С моята малкя принцеса мием дудката и дупето

# 301
  • Мнения: 64
Хм. Много интересна тема. За момчета мисля, че е ясно - пишка, най-много някакви производни като пишлето, пишата. Но за момичета наистина е трудно с думите. Моята майка, както и някои други които са писали тук, не ползваше някаква специална дума, а именно, казваше "да измием дупето" без по-нататъшни уточнения. И така аз тръгнах на училище без да имам конкретна идея как точно да говоря за вагината. Тогава чух една моя приятелка да използва думата "чишело." Когато се поинтересувах, тя ми обясни какво значи, а аз бях тотално поразена, а също и смутена, че хората използват конкретни думи, когато говорят за този орган, а моята майка никога не го е назовавала. Та... колкото и странни и смешни да ми се виждат някои от дадените тук примери, не мисля, че е много добра идея и да не се обособяват и наричат по никакъв начин женските външни полови органи. Щото така излиза, че това е нещо, за което дори не може да се говори... Като от Хари Потър - He Who Cannot Be Named - като че ни е страх и срам да назовем вагината по какъвто и да било начин. Най-уместно ми се вижда да се използва на първо време някакво производно на пишкане, напр. пишето, като същевременно възможно най-рано се обясни на детето и каква е официалната дума.

# 302
  • Мнения: 64
Хм. Много интересна тема. За момчета мисля, че е ясно - пишка, най-много някакви производни като пишлето, пишата. Но за момичета наистина е трудно с думите. Моята майка, както и някои други които са писали тук, не ползваше някаква специална дума, а именно, казваше "да измием дупето" без по-нататъшни уточнения. И така аз тръгнах на училище без да имам конкретна идея как точно да говоря за вагината. Тогава чух една моя приятелка да използва думата "чишело." Когато се поинтересувах, тя ми обясни какво значи, а аз бях тотално поразена, а също и смутена, че хората използват конкретни думи, когато говорят за този орган, а моята майка никога не го е назовавала. Та... колкото и странни и смешни да ми се виждат някои от дадените тук примери, не мисля, че е много добра идея и да не се обособяват и наричат по никакъв начин женските външни полови органи. Щото така излиза, че това е нещо, за което дори не може да се говори... Като от Хари Потър - He Who Cannot Be Named - като че ни е страх и срам да назовем вагината по какъвто и да било начин. Най-уместно ми се вижда да се използва на първо време някакво производно на пишкане, напр. пишето, като същевременно възможно най-рано се обясни на детето и каква е официалната дума.

# 303
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз имам дъщеричка и използвам думата"шушка","шушулка","шушулче".

# 304
  • Мнения: 3 695
Хм. Много интересна тема. За момчета мисля, че е ясно - пишка, най-много някакви производни като пишлето, пишата. Но за момичета наистина е трудно с думите. Моята майка, както и някои други които са писали тук, не ползваше някаква специална дума, а именно, казваше "да измием дупето" без по-нататъшни уточнения. И така аз тръгнах на училище без да имам конкретна идея как точно да говоря за вагината. Тогава чух една моя приятелка да използва думата "чишело." Когато се поинтересувах, тя ми обясни какво значи, а аз бях тотално поразена, а също и смутена, че хората използват конкретни думи, когато говорят за този орган, а моята майка никога не го е назовавала. Та... колкото и странни и смешни да ми се виждат някои от дадените тук примери, не мисля, че е много добра идея и да не се обособяват и наричат по никакъв начин женските външни полови органи. Щото така излиза, че това е нещо, за което дори не може да се говори... Като от Хари Потър - He Who Cannot Be Named - като че ни е страх и срам да назовем вагината по какъвто и да било начин. Най-уместно ми се вижда да се използва на първо време някакво производно на пишкане, напр. пишето, като същевременно възможно най-рано се обясни на детето и каква е официалната дума.
Подкрепям изцяло. Но използването на разни измислени думи или думи, значещи съвсем други неща, също би било объркващо за детето и би довело до кофти асоциации, когато стане дума за истинското нещо - пеперуда примерно или маймунка.  ooooh! За дъщеря ми още не съм взела решение как ще наричаме половите й органи, но може би "пиша", макар че е момиче.  Peace

# 305
  • Мнения: 51
Както и да го мисля и гледам, то си е пишка  Sunglasses
Бабата му казава буба, но аз съм си твърдо за пишле или пишка  Rolling Eyes

# 306
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Казвам просто пишо и дупе.

# 307
  • Мнения: 666
И ние казваме пишка или пишле и така го свързва лесно с пиш-пиш  Grinning За момиче съм чувала да казват чурка, но не съм се замисляла ако имам момиче един ден как ще казвам аз  newsm78

# 308
  • Мнения: 317
голям смях с тая тема hahaha
вярно, че все някак трябва де се казва
Ние сме на "пупа". Embarassed И когато е пишкала и й кажа да си избърше дупето -веднага следва забележка "Ти пак се обърка, мамо! Дупето дава ако, а пупата - пиш!" hahaha

# 309
  • Мнения: 2 803
"Бубата" и "дупето" като сменям ударението на "е".

# 310
  • София
  • Мнения: 7 209
Дуди, буби, пупи...
Хич не ми се връзват.
Фалшиво ми е някак си.
Къпят се "дупето" и "срамните устни".
Звучи ми напълно естествено и няма излишна латинска терминология.

# 311
  • Мнения: 698
Къпят се "дупето" и "срамните устни".
Звучи ми напълно естествено и няма излишна латинска терминология.

 Joy Нали веднага ще те попитат защо са срамни. Или защо са устни. Е, ако са малки, няма да попитат, но винаги ще свързват мястото с нещо срамно.

# 312
  • Мнения: 8 917
Засега - "буба" и "дупе", но съвсем скоро ще ги заменя с "нормалните" им думи, или поне ще ги знае и тях - "вагина" и "анус".

# 313
  • Мнения: 4 447
Знае къде е пишата и дупЕто.  Peace

# 314
  • Мнения: 1 006
,,Буба'' и ,,дупе''.

Общи условия

Активация на акаунт