Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 507
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ами става и за разточване и за моделиране.

...Ледената глазура може да я полееш само като "лава от вулкан", да не е обвита цялата торта с нея, а съвсем произволно, където отиде.

Да, харесва ми. Всъщност с нищо друго да не покривам готовата торта?
Ами да, според мен. Така ще се виждат и рулата. При подреждането им се постарай, ефектно е и като се виждат рулата, ще те питат как си ги подредила отгоре на тортата, а ти ще се правиш на важна Wink

 Party Mr. Green Heart Eyes

# 286
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря ти за разясненията Сладка хапке! Чакам да видя разреза, че ми се струва малко трудна за ядене, но страшно съм се навила да я направя. Главата и опашката малко ме притесняват и ако може питай какви са били на вкус. Предполагам, че нещо катоскаличките се е получило. Изреските на дребно ли ги натчупи или на по-големи парчета?

# 287
  • Мнения: 6 243


Аз ги опитах на вкус - хубави бяха, наистина малко като скаличките стават. Иначе троших на дребно.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте момичета!
Скоро не съм писала, защото нямам повод да направя торта, но редовно ви чета.
Виждам, че сте подкарали динозавърската тема  Heart Eyes Страхотни са тези динота!!!
Тъй като скоро ще се самоизненадвам за рожденния ден и имам един въпрос. Дали мога върху млечен марципан или марципан Варна да направя нещо със сметана. Намерих от сметаната на Д-р Йоткер - тази, за която Корни беше писала, че ползва.
Искам върху тортата да поставя чаршаф от марципан и върху него да направя украсата с разбита сметана. Доколкото си спомням бяхте коментирали, че марципана се разваля или разтича ( не си спомням добре ) от млечни съставки  newsm78

# 289
  • Мнения: 972
Марципана не се разтича от млечни съставки, а от влага. Последната ми торта я шприцовах със сметана върху млечния марципан, нямаше му нищо. Но тортата я украсих 4-5 часа преди да се изяде. Не беше мръднала, стоя в хладилник. И с марципан Варна съм правила подобна.  Peace

# 290
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ако трябва да стои повече, например 1 нощ, те съветвам да не го правиш този номер. Моя пример е: Отрязано парче трябваше да върна в подноса при цялата торта и да го прибера в хладилника. В бързането се е долепила външната страна на парчето, тази която е с марципан за вътрешността на цялата торта, там където е отреза. Тортата беше с рулата на Лео, направена с течна сметана, разбита на твърд сняг и желатин. Имаше много крем... На сутринта този марципан който беше в допир с крема, се беше разтопил... Дано да е ясно.

# 291
  • София
  • Мнения: 2 671
на мен не ми се изясни  Embarassed Embarassed Embarassed та въпросът ми е торта, покрита със сметана може ли да се украси със фигурки от марципан Варна ден по-рано или само в последния момент трябва да се сложат?

# 292
  • Мнения: 972
Rumya ако искаш да слагаш фигурки от марципан върху сметана направи си подложки от шоколад за да няма допир между двете и няма да имаш проблем.  Hug

# 293
  • София
  • Мнения: 2 671
Уф, ама няма как, че никак не са компактни фигурките - едни клонки... та значи преди да я сервирам да я украсявам?
или вместо сметана да направя маслен крем  Sick

# 294
  • Мнения: 265
 Сега да покажа и  моята торта Вътре е муса на Танитка и пандишпанения  блат на Наталина,но с какао .Лилиумите са  правени на ръка  и след пълното им изсъхване  ги оцветих  ето  така  http://adi555773.multiply.com/photos/photo/12/27
 Ако някои  има  въпроси да  пита  Hug

# 295
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Adi, замириса ми на лилиум  bouquet  bouquet

# 296
  • Мнения: 266
adi_5 smile3501Много са ти красиви лилиумите!!!

# 297
  • Мнения: 3 926
За листата ми е въпросчето. КАК? Изглежда, сякаш си използвала "живи" шаблони. Моля, обясни подробно Praynig
Понеже зълва ми има РД след две седмици и ще се постарая, че лилиумите са й любимите цветя. Просто страхотна е тортата, която си направила, а цветята са като живи Grinning

# 298
  • Варна
  • Мнения: 2 378
След произведенията на изкуството, които виждам, ме е срам  Embarassed направо да покажа тортата с рула на Лео, макар да стана мисля добре. За да се отчета все пак...

# 299
  • Мнения: 265
ПАТИЛАНЕЦ печен   използвала съм живи листа.Измиваш ги добре и върхо  гърба на листото нанасяш няколко пъти разтопен шоколад-аз използвах натурален-Своге. Слагаш в камерата за  няколко часа и след  това  внимателно обелваш листото ,само че е  желателно да  ства  бързо,защото шоколада се  топи за  секунди,ако искаш можеш да  го връщаш за кратко  в камерата и отново да довършиш.Желая  ти успех  Hug  за предстоящата  тортичка

Общи условия

Активация на акаунт