Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 506
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет! Simple Smile

Много отдавна съм впечатлена от всички невероятни неща, които правите! Реших, че сега е момента да започна и аз полека да се уча. Утре съпругът ми има имен ден. Иска ми се да сътворя нещо различно от стандартните сметаново-плодови торти. Четох за глазурите, четох за фонданите, за трансферите... С главата ми в момента е каша. Crazy Може ли някой да ме посъветва с кое и откъде ще е най-лесно да започна със самообучението? Не ми се иска да нагазвам още в дълбоките води (сигурно ще оплескам нещата), а и има толкова тънкости, които съм сигурна, че само с времето се учат. Благодаря и ще ми е приятно да получа помощ. Grinning

# 271
  • Мнения: 186
mama dobi, аз ти предлагам този пълнеж за вафлените кори,много е хубав и не е тежък:
200 гр. захар,
200 гр. растителен маргарин 1(Калиакра кулинарен),
10 с.л. вода
това нещо трябва да заври и след това се добавя,
200 гр. смлени бисквити
200 гр. смлени орехи
Всичко се забърква заедно до получаване на компактна смес. Разделя се на 2 еднакви части като в една се добавят 2 с.л. какао. Тук може да видиш как изглежда:
http://images12.snimka.bg/001784663.jpg

Бъхи, розите са прекрасни !

# 272
  • Мнения: 1 271
sea woman , добре дошла в най-сладката темичка.Аз бих те посъветвала да започнеш с трансфер и някакво покритие, доколкото разбирам от момичетата, най-лесен за забъркване и работа е Млечния марципан, ще намериш рецептата му на първа станица Но не с познатият тук трансфер с шоколад и маслен крем, а просто прекопирване върху готово покритие и оцветяването му.
Прави се по следния начин-разпечатваш си желаната картинка минаваш всички контури с черен молив, повечко така, че да може после да се отбележи върху покритието.След това разточваш покритието и отрязваш толкова колкото да ти покрие картинката, но да имаш и около 2 см отстрани.Налагаш покритието върху картинката и притискаш, така че да се отбележат контурите.След това изрязваш по крайните линии на картинката(покритието) и оцветяваш.Много лесно и бързо става, и е по малко цапането.Само , че не знам Млечния марципан дали понася повърхностно оцветяване.Нат, ще разясниш ли?

# 273
  • Мнения: 3 926
Морска жено Hug здравей (извинявай за превода на ника, ама звучи толкова... ами симпатично ми звучи Heart Eyes )
Та, най-добре стартирай с тортата с рула на Лео. И отгоре с марципан. Млечният е хубав, но не съм го правила лично. Аз правя марципан Варна и ми се получава.
Кажи ти искаш ли да постигнеш някакъв специфичен външен вид и имаш ли нещо на ум... примерно да олицетвориш твоите чувства... Да направиш торта слънце (Защото мъжът ти е като слънце за теб)... изобщо дай го образно на символна тематика. Пък ние ще видим как ще може да помонем Hug
Дабре дошла Hug

Момичета, аз отдавна имам да ви пускам снимки с компютърчето за РД на мъжа ми, но ще се постарая тази вечер да ви пусна Hug

# 274
  • Мнения: 2 282
..... crayzy chokolate cake - точно по рецептата ли го правихте? Защото като го направих и после имаше ужасен мирис на сода. Отчитам грешката, че не съм загасила содата с оцета, но реших да спазвам точно указанията. Вие как го правите?
Нищо не съм променяла - отделно сухата и мократа част, после изсипваш мокрото в сухото и бъркаш с вилица. Не миришеше на сода, само стана прекалено сладко като че ли, другия път ще опитам с 1 чаша захар.
Мимка, много ти благодаря! Имам рода в Америка, ама досега никога нищо не са пращали, не знам колко ще са отзивчиви и колко ще е транспорта. Ще търся май магазина на Кадемлия в София.
Silrai, този метод щеше да ми дойде добре преди седмица, но и за в бъдеще е добре Simple Smile Благодаря ти!

# 275
  • София
  • Мнения: 2 671

 Имам рода в Америка, ама досега никога нищо не са пращали, не знам колко ще са отзивчиви и колко ще е транспорта.
хич не е ефтино - това са обикновените им пощенски услуги  http://postcalc.usps.gov/IntlMailServices.aspx?Country=10046& … &O=0&sd=1

Динозаврите ви са супер, те и без това са ми слабост, а вие много ме вдъхновихте  Laughing

# 276
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ПАТИЛАНЕЦ печен, няма нищо за превода на ника! Много съфорумки така ми казват, Hug!

Благодаря за топлия прием. Надявам се и аз след време с ентусиазъм да споделям за моите произведения.  Peace

...
Кажи ти искаш ли да постигнеш някакъв специфичен външен вид и имаш ли нещо на ум... примерно да олицетвориш твоите чувства... Да направиш торта слънце (Защото мъжът ти е като слънце за теб)... изобщо дай го образно на символна тематика...

Като за първи път искам да е качествено получено и не чак с огромен визуален ефект, за да видя как кое става и дали ще ми се получи. Като влязя малко в час, ще опитвам още по-сложни процедури. Идеята със слънцето ми харесва.

silrai, разгледах как става трансфера по описания начин от първа страница. Пишеш, че твоят е по-лесен... Разбрах как го правиш, трябва да се просветя сега как става въпросното покритие и оцветяване.

# 277
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами аз с една чаша захар го направих и даже не беше сладко, по-скоро соленееше. Добре, че направих по-сладка глазурата.  То не че остана, изяде се... Laughing

# 278
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Така. Към монета съм решила да направя тортата с рула на Лео. Отгоре смятате ли, че ще е подходяща ледена глазура (пише бяла и че ако капна например  лимон ще стане като лимонена  newsm78 )? Глазурата има ли някаква тънкост? Целта ми е да се получи все пак.

# 279
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Лимонена ще стане на вкус, иначе пак ще си е бяла. Правила съм такава (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=26), не ми харесаха тортата заради глазурата. Но мисля че ще е по-вкусно с марципан - замеси си млечен, само се смесват съставките. Но това е мое мнение. Ледената глазура може да я полееш само като "лава от вулкан", да не е обвита цялата торта с нея, а съвсем произволно, където отиде.

# 280
Много благодаря на всички за кремчетата за вафлините кори  bouquet.Другата седмица ще опитам,а и М_Е_Г_И ще ми даде рецептичка в средата на другия месец,която също ще пробвам.Вие така сте ме запалили тук,че все ми се прави нещо Grinning.Имам си много вафлени кори,а ако опитите ми са сполучливи,ще си купя пак/който трябва да ми дегустира творенията да му мисли/ Mr. Green.Големи творци сте,поздравявам ви  Hug.
М_Е_Г_И специялно благодаря за отзивчивостта ти  bouquet

# 281
  • Варна
  • Мнения: 2 378
...Ледената глазура може да я полееш само като "лава от вулкан", да не е обвита цялата торта с нея, а съвсем произволно, където отиде.

Да, харесва ми. Всъщност с нищо друго да не покривам готовата торта?

# 282
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Привет sea woman  Hug
Аз съм начинаеща и правих с тортата с рулата на Лео, супер лесно става и е страшно вкусна, покрих с млечни марципан, много лесно се прави, просто няма как да не ти се получи и е вкусен

Успех в тортоправенето и после да ни пуснеш снимка

Аз пък съм голяма забравана , и мойто чеде утре е именник, може да спретна някоя малка тортичка, а и имам малко марципан в хладилника

# 283
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет sea woman  Hug
Аз съм начинаеща и правих с тортата с рулата на Лео, супер лесно става и е страшно вкусна, покрих с млечни марципан, много лесно се прави, просто няма как да не ти се получи и е вкусен

Успех в тортоправенето и после да ни пуснеш снимка

Аз пък съм голяма забравана , и мойто чеде утре е именник, може да спретна някоя малка тортичка, а и имам малко марципан в хладилника

Калима, привет! Ама току що четох, че млечният марципан е за моделиране или аз не съм разбрала... newsm78

# 284
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ами става и за разточване и за моделиране.

...Ледената глазура може да я полееш само като "лава от вулкан", да не е обвита цялата торта с нея, а съвсем произволно, където отиде.

Да, харесва ми. Всъщност с нищо друго да не покривам готовата торта?

Ами да, според мен. Така ще се виждат и рулата. При подреждането им се постарай, ефектно е и като се виждат рулата, ще те питат как си ги подредила отгоре на тортата, а ти ще се правиш на важна Wink

Общи условия

Активация на акаунт