Епидурална +спинална упойка

  • 2 478
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
здравей, аз точно така раждах със секцио с двете упойки спинална и епидруална.едната е за операцията , а през другата упойка ми вкараха морфин за обезболяване за следващите 24часа.няма страшно, аз 4 часа след секциото вече се изправих.успех!

# 16
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
     hahahaедна   тръба   -   цол  и   половина Joy Joy Joy
нищо    няма   да   ти   виси,   спокойно! слагат    лепенка    на   тръбата Joy
виж   в   търсачката   на  `епидурална `, там   подробно   съм    описала
Ами, щом вече имаш представа какво е епидурална, виж в търсачката на "спинална", това също е описано подробно.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 833
За протокола: Разликата между спинална и епидурална е, че с епидуралната се слага катетър, в който може да се добавя от обезболяващото, а спиналната е еднократно

# 18
  • Мнения: 3 478
За протокола: Разликата между спинална и епидурална е, че с епидуралната се слага катетър, в който може да се добавя от обезболяващото, а спиналната е еднократно

Да, точно така.
Точно вчера ходих да си подпиша документите по този повод и ми обясниха и за двете. Спиналната може да се ползва и за нормално раждане, работата е там, че трае само два часа и за това по принцип слагат епидуралка (говоря за нормално раждане). Казаха ми че ако отида с голямо разкритие ще ми сложат спинална, тя била и по-безопасна (това до сега не го знаех).

# 19
Тези, които са ти казали, че спиналната е по-безопасна нека ти обяснят какво става ако минат през дурата/ една от обвивките на канала до която трябва да стигнат и да не я преминават / ?????Което се случва често при бременни, защото не могат да се наведат толкова, че да се извие гръбнака.

По въпроса за спин и епидур. - не знаех, че има някой който ще рискува два пъти да му пунктират гръбнака ? Това ми се вижда лудост.

# 20
  • Мнения: 750
По въпроса за спин и епидур. - не знаех, че има някой който ще рискува два пъти да му пунктират гръбнака ? Това ми се вижда лудост.

Както писах, аз имах "честта" да пробвам и двете , от едно и също място слагат и двете упойки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт